Dog.bg Форуми : Искам кане корсо - какво трябва да знам

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам кане корсо - какво трябва да знам

#1 Потребителят е офлайн   seventh_son Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-January 09
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 07 February 2009 - 01:25 PM

Модератор: Понеже зачестяват въпросите около сдобиването с кане корсо - нека тук пишем за това - как, защо, кога и всичко останало, от което се интересуват желаещите да се сдобият с кане корсо.

Значи след доста чудене и четане и т.н. на +/- на 2 породи (Кане корсо и Английски мастиф) реших да се спра на Кане корсо. Разгледах обявите из нета. Бях се запътил към puppy-bg ама след всичко прочетено тук за тях се отказах да взимам кутре от там (а и до колкото разбрах от какъвто и да е зоо магазин май, вече се обърках бая) знам, че най-хубаво е от развъдник ама нямам възможност да ходя до където и да е тъй като имам бебе на 2 месеца и жената мн ше вика  :wub: :gnqv: Въпросите ми към вас са няколо: Имам 2 Дого Аржентино, 1 Самоед и 1 Чао Чао а и бебе :) Може ли да очаквам някакви проблеми с тях и кане-то или като си е малко няма проблем ? Как стой въпроса с детето? Някой има ли и кане и бебе? Какво им е отношението към децата? Да не вземе да го схруска за закуска като поотрасне ;D ? Незнам дали мога да пусна една обява тук от която съм си харесал кученца ама ако е проблем моля модераторите да я изтрият и да ме извинят. Ако собственика пише тук и има нещо против също моля да ме извини :) Та ето това е въпросната обява: *премахната обява*
Въпроса е някой познава ли човека и кучетата му и какви са ви наблюденията за тях?
Моля пак ако има нещо да ме извините, но просто не знам кой какви претенции има за обявите :)

#2 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2009 - 01:38 PM

seventh_son
Здравейте и поздравления за избора!  ;) Много правилно сте се ориантирали да не взимате куче от магазин или борса, но същото важи и за обявите. Нямате гаранция какво кученце ще ви дадат...тъй като на въпросната обява пише, че кучетата са с родословие е добре това да бъде проверенео. Първо да се запознаете с родословията на родители и второ да проверите дали тази връзка е легитимна. Това може да стане в БРФК, тъй като клуб все още няма за тази порода.
По въпросите ви за децата...аз нямам дете, но имам наблюдения над двете си канета в отношенията им с деца. Даже най-пресният ми пример е от вчера. Момченце (5-6 годишно), което те не познават, дойде за да поиграе с тях. Взимаше им топката от устата, буташе ги, дърпаше ги и изобщо ги тормозеше както му падне. Те от своя страна се забавляваха и позволяваха на малкто "дяволче" да прави всичко това с тях без никакви възражения.
По въпроса с другите кучета....попринцип кане-корсото си е домнантна порода. До колко знам догото също. Ако и двете са мъжки е възможно и да има конфликт, когато порастнат, но в крайна сметка всичко зависи от вас и от това как ще ги научите.
Къде ще живее кучето? Предполагам на двор при тази бройка... ;D

И последено един съвет: Свържете се с някой развъдник, има достатъчно качествени развъдници близко до България. Винаги можете да се уговорите нещо с развъдчика, ако нямате възможност да отидете да вземете кученцето.

Успех! И се надявам да бъдете активен във форума, за да споделяме приключенията на нашите любимци! ;)
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   posi1234567890 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2009 - 01:47 PM

На въпроса има ли бебе и кане,да  има.Моето дете е на 2г. а синът ми е на пет.Кучето го взехме преди около 6 месеца.С ръка на сърцето мага да кажа ,че това е една благородна порода кучета.Та децата като го хванат на тясно ,то му се бърка в носа ,в ушите ,в устата,яздисе като пони и тн.и тн. каквото се сети една детска глава.До такава степен обичат деца че чак хадят да се радват и на чужди, което създава проблеми,до дето обясня че кучето е добро и ето скандал вече има .Мисля ,че няма да има проблем да съжиталства с др. членове на сем.Ще изпратя и снимка на малката с кучето. ;)  
User's Signature

Аз мога!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#4 Потребителят е офлайн   posi1234567890 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2009 - 01:51 PM

Качена снимка
User's Signature

Аз мога!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#5 Потребителят е офлайн   seventh_son Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-January 09
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 07 February 2009 - 01:53 PM

Точно това куче ще живее вкъщи поне до 5-6 месечна възраст (ако не и повече) щото ме е жал да го оставя на двора все пак като го взема няма да има и 2 месеца. След време ще видим дали ще спи на двора или не. Въпрос на възпитание  :sedni!: Догото са 1 женско и другото е нейн син. Самоед-а е женски както и чао-чао-то.
П.П. Някой не планира ли основаването на клуб  :kuchence: :sviruka:

#6 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2009 - 09:36 PM

Здравейте,
И аз мисля, че с детенцето принципно няма да имате проблеми - стига да си прецените реално възможностите за гледане на куче бебе заедно с човешкото бебе - да не отваряме тема търсим дом за бебе корсо поради родителските задължения. Вероятно кучето ще е много силно привързано към детето и е възможно да се изявява като негов защитник, на което може да ви се налага да слагате граници ако започне да се вживява. Нашите кучета са много добронамерени и търпеливи към деца, но са големи - така, че трябва да се внимава да няма обелени носове.

Ако отрасне с другите кучета до конфликти сред тях може да се стигне ако вие не заемате дефинитивно лидерската позиция. Това е важно особено ако имате няколко кучета, за да няма или да може да контролирате евентуално борби за надмощие, опити за узурпиране на трона и подобни. Сред тези от нас, които имат по 2 и временно 3 кучета не е имало проблеми между тях си, за това пък на разходка се ходи с изострено внимание ако са групичка.

Относно обявата - намирам я за крайно неподходяща, съжалявам ако собственикът чете, но поне мое и на собственика на едно от кучетата - поколение на тази кучка мнение.

Не съм сигурна, че жена Ви, ще предочете трупащи се ветеринарни разходи и куче с неясни изгледи за екстериор и характер наречено кане корсо, пред това да пропътувате 200 -600км например. Вие си знаете. Сърбалите попарата на зоомагазините и обявите същи си знаят.

Добре дошли във фен-клуба и УСПЕХ с начинанието! Ако има други въпроси и сериозни намерения ще се радваме да помогнем  ;)
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#7 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 February 2009 - 11:52 PM

Цитат

Относно обявата - намирам я за крайно неподходяща, съжалявам ако собственикът чете, но поне мое и на собственика на едно от кучетата - поколение на тази кучка мнение.

:( Кучката е в ужасяващо състояние- вижте й гръбнака и тазовите кости.  :angry:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 February 2009 - 10:23 AM

И аз да се изкажа, проблеми с децата няма, даже напротив. Като види дете мойта и отива да го оближе по лицето. Някой майки реагират остро, други се радват, аз внимавам. За зоомагазините и кучетата, моя кокер е от зоомагазин, има вродено гръбначно изкривяване, което може да доведе до парализа на задните лапи. В момента има кучета в сръбските развъдници, а те не са далеч от нас като разстояние.

#9 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 February 2009 - 04:58 PM

А вие мъжко кане корсо ли искате?
Ако живее на двора, ще трябва задължително да си има къщичка...все пак са късокосмести. Предполагам, че сте наясно с това, но аз да си кажа  :P

Аз също бих ви посъветвала да не взимате кученце от тази обява. Опитах се да ви обясня (в първия си пост) какво трябва да проверите, ако все пак искате да вземете от там. Но тъй като се знае, че тази женска предава сериозни болести в поколението си, ще поемете доста сериозен риск, ако вземете от въпросното кучило. А и съм сигурна, че тази връзка нито е обявена, нито е направена по реда, по който трябва. Поемате огромен риск взимайки си куче от несигурно място. На първо място здравословното състояние на кучето...ако оживее. На второ място, все пак искате кане-корсо, а не нещо малко или много приличащо на такова, а може и да няма нищо общо с породата. На трето място е и характера...все пак развъдчиците следят и характера, преди да се пуснат кучета в разплод. А от подобно място няма как да очаквате такова нещо...
Искренно се надявам да размислите за мястото от което взимате кученцето си и да вземете правилното решение! Но все пак, каквото и да решите ви пожелавам здраво бебе!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   seventh_son Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-January 09
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 09 February 2009 - 08:41 AM

Вчера взехме кученце. Женска, черна и много игрива :) Снимки малко по-късно ще пусна.

#11 Потребителят е офлайн   eleanor_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2009 - 08:52 AM

Честито!Жива и здрава да ви е и много да ви радва :blink:
откъде я взехте?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   seventh_son Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-January 09
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 09 February 2009 - 09:12 AM

Взехме я от въпросната обява. Вече има зъбки и мн хапе :)

#13 Потребителят е офлайн   lolera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 24-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Габрово

Публикувано: 09 February 2009 - 09:20 AM

Жалко за труда на съфорумниците да ви разубедят за тази обява,дано не си изпатите като някои от тях!Пожелавам ви здраво кученце,успех! ;)

#14 Потребителят е офлайн   seventh_son Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-January 09
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 09 February 2009 - 09:35 AM

като ги видях просто не се сдържах. Толкова е сладка, че като порасне и на мече да прилича все ще си я гледам :) Искам да питам може ли да се направят някакви изследвания сега да се установи всичко ок ли е с кучето. За ветеринарни сметки не се притеснявам, тъй като и двамата родители на жена ми са ветеринари :) Дано да му няма нищо на кутрето за да не се мъчи де. Вчера като го видяха на пръв поглед казаха че е здраво ама не са го преглеждали още де. В сряда ще го водя да го видят по обстойно и да изкажат мнение. .

#15 Потребителят е офлайн   lolera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 24-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Габрово

Публикувано: 09 February 2009 - 09:58 AM

За момента при здраво кученце освен да премине през задължителното обезпаразитяване и ваксиниране по схема поставена от ветеринар,друго няма какво да се направи.Казвате,че имате ветеринари в семейството,мисля,че те ще ви отговорят най-добре на въпросите относно здравето на бебока.

#16 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2009 - 09:58 AM

Цитат

Жалко за труда на съфорумниците да ви разубедят за тази обява

Явно писането до безкрай по темата не разубеждава никого. Аз ще опитам да се аргументирам цветно с картинки, след като аргументите за здравословно състояние на малките и хуманно отношение към майката не вървят. Нека всеки потенциален бъдещ стопанин на кане корсо да прецени дали иска кученцето му да прилича на някое от тези /умишлено пускам снимки на близки роднини на кучета, които живеят в България и са закупени от хора, които не са се заринали с пари както някой би могъл да си помисли/:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

или пък предпочита нещо такова:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

seventh_son, искрено ви пожелавам здраво кученце!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2009 - 10:43 AM

Мда и аз не съм цъфнал и вързал, ама от всичко прочетено реших че кучето ми трябва да е от развъдник. С помоща на някой от съфорумците ( те си знаят кои са ) се сдобих с едно прасенце, ама пени се не пени се, пари съм давал за него ще го гледам.

#18 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 February 2009 - 12:10 PM

Ма Вие защо изобщо си направихте труда да питате за мнението на форумците, като не се вслушахте в добронамерените съвети на нито един от нас?  ;)
П.П. Не става въпрос дали кучето ще заприлича на "мече", номера е там, че тези хора явно ползват кучката като "размножителен уред"- дори по вида й си личи. И браво- Вие дадохте и подкрепихте с парици следващото й, поредно раждане.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 February 2009 - 01:29 PM

Мдамм....много жалко....но дано кученцето ви е здраво! Пожелавам ви го от сърце!
Добре ще е да направите и кръвни изследвания, както и някой друг тест за парвовироза и гана (поне), за да се уверите, че поне от това не сте заплашени...
Ако са ви дали и паспорт, в който пише, че има поставени ваксини, то не се доверявайте на това, а повторете всички ваксини! И обезпаразитявания!
Успех и чакаме снимки на малката госпожица! :blink:
п.п. Сега видях снимките на малката бонбонка. И тези снимки у вас ли са правени или са още при мама й?
Те тези хора май имат практика да дават бебета на толкова крехка и опасна възраст...Ако детенцето е 28 дни ви очакват доста грижи за нея. Добре е че имате ветеринари в семейството, които ще могат да ви помогнат в отглеждането, защото за толкова малко кученце това си е голям риск.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2009 - 01:35 PM

Да ви е жива и здрава дано!

Надявам се, че са ви информирали, че в кучила с тази майка има епилептични кучета - и те със сигурност са били сладки като малки. Надявам се вашето да не е едно от тях, но продължавам да съм на мнение, че е недопустимо, при подобни случаи да се размножава без оглед кой какво пренася. Предполагам са ви казали, че кученцата нямат родословие щото нямало клуб по породата. Това е глупост. Не разбирам защо са ви дали кученце на 28 дни също?! Целта ни не е да ви плашим или обвиняваме, надявам се разбирате това. Аз обаче бих била бясна ако ме заблуждават за подобни неща относно покупка на пералня, камо ли на кучето, с което искам да споделя следващите поне 10години.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни