Dog.bg Форуми : Възрастен РОТВАЙЛЕР

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възрастен РОТВАЙЛЕР

#1 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 13 February 2009 - 11:03 AM

Здравейте,

Току що се регистрирах и имам въпрос към потребителите на сайта, които гледат ротвайлери. Моят е вече старче - на 11 години, и в последните месеци започвам да  забелязвам все повече и повече признаци за това колко остарява :( Скоро един човек на улицата го видя и каза, че и той имал ротвайлер и като остарял имал много проблеми със задните лапи и към края едва ходел. Това започва да се случва и с моя :(

Моля ви, ако някой има или е имал поостарял ротвайлер, нека ми даде повече информация. Благодаря ви предварително.

#2 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2009 - 11:09 AM

Цитат

Моля ви, ако някой има или е имал поостарял ротвайлер, нека ми даде повече информация. Благодаря ви предварително.


11 години са сериозна възраст за нашето куче. Кучето не е поостаряло а си е направо СТАРО, не е добре да се самозалъгвате за нищо.

Добре е му вземете специализирана храна за възрастни кучета, да го държите в оптимални граници що касае теглото му и поне веднъж на шест месеца (при нужда и по-често) да ходите на вет. лекар за да се осведомявате за здравето му (кръвна картина, преглед на вътрешни органи,очи, стави). Кучето е добре да не бъде подлагано на излишно физическо натоварване.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#3 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 13 February 2009 - 11:19 AM

коко колко години средно живеят ротовете?
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#4 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 13 February 2009 - 11:35 AM

:( Да, но като че ли от няколко месеца изведнъж започна да му се отразява възрастта. Предишното ми куче - Рекс, почина млад и не съм се сблъсквала с остаряването досега. Гледам с каквото мога да го радвам, да прекарвам максимално време с него. И той като възрастните хора търси внимание, преди не си позволяваше да влиза в стаята без да си го повикал, но сега влиза и ляга край теб :)

#5 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2009 - 04:22 PM

Цитат

коко колко години средно живеят ротовете?


от моята практика съм разбрал, че няма средно...да го кажа иначе: след десетата година всеки ден, прекаран заедно с кучето, ни е дар от Бога...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#6 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 13 February 2009 - 04:49 PM

Ба... м....а! Ами след петата,шестата година сигурно започва да се обажда черен дроб,бъбреци и т.н....кофти работа.

Мод.

При следващото ти псуване тук, ще се наложи доста дълго да ни радваш с отсъствието си!


#7 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 13 February 2009 - 11:16 PM

Да, Немо, и аз се чудих горе долу колко живеят. КОКО-ко ни даде отговор. Нямам познати или приятели с ротвайлер, който да е доживял до старост - всички имаха лош късмет и още млади си отиваха. Нашето първо куче - Рекс, почина на 4 години от болест :(

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2009 - 11:44 PM

Dess, това е Божа работа, но да те окуража, ... на съседи - ротвайлерката им почина на 16 години.
С годините трябват повече грижи и следене на здравословното състояние. Коко_Ко е дал много точен съвет. Послушай го ;)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 14 February 2009 - 12:39 AM

Благодаря за окуражаването и ще последвам съвета на КОКО_ко. От известно време насам се опитвам да приема мисълта, че вече много остаря :(

#10 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 14 February 2009 - 12:43 AM

е няма да го отписваш,а що се отнася до коко в този форум той е най опитен и му се довери напълно
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#11 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 14 February 2009 - 01:01 AM

Ами, честно казано малко съм уплашена  :( Но няма да го отписвам, разбира се :) Напоследък покрай други бумаги не му обръщах много внимание. Но от скоро и той се радва на промяната - винаги имам кучешки бисквитки, а откакто забелязах, че му се схващат лапите му правя импровизирани масажи, които доста му харесват :)

Чудех се дали още една лека разходка на ден няма да е добре за него (разхождаме го 2 пъти на ден по 20тина мин.), защото задните лапи много ме притесняват или е по-добре да почива и лежи? Едва изкачва 20тината стъпала на входа, а иначе бавно и спокойно се разхожда и не бърза да се прибира, като ме кара да закъснявам за работа заради него  ;D

#12 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 14 February 2009 - 01:05 PM

Цитат

бавно и спокойно се разхожда и не бърза да се прибира, като ме кара да закъснявам за работа заради него  ;D


:sarkastichen:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#13 Потребителят е офлайн   Dess Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 13-February 09

Публикувано: 17 February 2009 - 11:51 AM

Ами да, Бен, Стенли се разхожда толкова спокойно, души и разглежда всичко  ;D А като се появят и помиярите от квартала и почнат един след друг да маркират някое храстче ..  :rolleyes: един след друг, един след друг  :angry:  ;D

#14 Потребителят е офлайн   DoXeV Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София/Горна оряховица
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2009 - 11:00 AM

Здравейте от мен!Нов съм във форумаДосега не съм се ровил из нета за клуб на ротвайлер.За да не пускам нова тема ще пиша тук.Моята красавица прави октомври 9 годинки.Прочетох по-нагоре,че с остаряването имали проблеми с краката.Моята я забелязвам от не малко време насам,че понакуцва с единия преден крак.Иначе не скимти,като се пипа не ръмжи,даже като й хвърля нещо си тича,но като ходи спокойно я забелязвам да накланя малко,.Възможно ли е да е от старостта вече или може да е някоя предишна травма,за която не съм разбрал?Струва ли си да се ходи на лекар да се прави снимка на крака?Благодаря ви предварително!Ще продължавам да пиша във форума :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни