Dog.bg Форуми : Изоставен от стопаните си доберман търси нов дом и нови приятели

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изоставен от стопаните си доберман търси нов дом и нови приятели

#1 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 13 February 2009 - 10:34 PM

Кучето е оставено в приют в покрайнините на София, в който условията са под минимума за нормалното съществуване на едно такова животно. Добермана е мъжки на около 3-4 години. По мнение на хората, които са го виждали, и които няколко пъти седмично ходят за да полагат допълнителни грижи за кучетата в приюта, кучето е общително и много игриво. Ако някой има желание да помогне на това животно, в този труден за него момент, то ще му благодари като му бъде предано доживот, в стил Доберман...

#2 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2009 - 10:35 PM

Показване на мнениетоtok4ev, в Feb 13 2009, 09:34 PM, написа:

Кучето е оставено в приют в покрайнините на София, в който условията са под минимума за нормалното съществуване на едно такова животно. Добермана е мъжки на около 3-4 години. По мнение на хората, които са го виждали, и които няколко пъти седмично ходят за да полагат допълнителни грижи за кучетата в приюта, кучето е общително и много игриво. Ако някой има желание да помогне на това животно, в този труден за него момент, то ще му благодари като му бъде предано доживот, в стил Доберман...


Какво стана с кучето ? Намерихте ли му стопани ? :unsure:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#3 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 22 February 2009 - 11:47 AM

Ако е доберманът от Сеславци, не. Кучето страда и слабее. Темата се казва 15 нежелани, Сеславци и е в "Без дом". Погледни там за повече информация, въпреки, че снимките все още не са възтановени.

#4 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 22 February 2009 - 03:27 PM

Да. Това е Добермана от Сеславци. Много е жалко, че все още никой не проявява интерес към това животно. Много ми е жал наистина... но за съжаление аз нямам никаква възможност да взема още едно куче. Ако имах дори и минимална такава, бих го направил без да се замисля и да спася това животно от този кошмар, в който е попаднало... :(
Явно феновете на тази прекрасна порода не са толкова много колкото си мислех.... или пък смятат, че щом това животно е попаднало в този приют е втора ръка куче и не е годно да бъде нечий приятел.
Не спирам да се надявам, че ще се намери някой който истински обича животните и кучетата, който да помогне на този Доберман. Сигурен съм, че той не заслужава съдбата, която го е сполетяла и е изпаднал в немилост не заради друго, а заради глупоста на своите бивши стопани.
Моля ако някой иска истински приятел, да помисли по темата... Може именно това куче да се окаже кучето на живота му.

#5 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2009 - 10:42 AM

Ако някой проявява интерес, може да поиска повече информация за Добермана, на лични от vaiolina или на тел- 0883 30 70 33 Валерия, както и на имейл- vaiolina@ymail.com

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 February 2009 - 07:28 PM

Показване на мнениетоlillis, в Feb 23 2009, 07:13 PM, написа:

Когато бях в Сеславци,ми казаха,че доберманът все още търси дом.Той също става за пазач в двор.Добре е този,който го вземе, да разбира от кучета за да може да се справи с характера му.Докато бях пред клетката не ме залая,нито реагира,само ме гледаше.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 23 February 2009 - 07:54 PM

Кучето гледа много жално ... :( ... за жалост не мога да си позволя още едно куче ... :( дано да му се намерят стопани :(
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#8 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2009 - 08:29 PM

Какво означава това "Добре е този,който го вземе, да разбира от кучета за да може да се справи с характера му"?! Какво му е на характера?! Нито лае, нито се зъби. Това не е агресивно животно!!! Убеден съм без да съм го виждал. Дори само по снимката мога да го твърдя. Изглежда толкова мило същество, каквото и съм убеден че е... :huh:
Аз храня един помияр пред дома. Със болен крак е. И не вижда с едното око. Когато го намерих беше почти умрял от глад. Сега е много по-добре и има изгледи кракът му да се възстанови напълно. Та когато се запознавахме в началото ме захапа сериозно - от страх и с цел да се предпази от мен. Представям си какво е преживяло това куче преди това... Вече повече от месец се грижа за него. Сега си играе с мен абсолютно нормално, позволявам му вече дори да ме хапe на игра. Няма никаква агресия в това животно вече. Забавлява се с мен и другите ми кучета от които също се пазаеше в началото. Стана съвсем друго куче. Не е мърдал повече от месец от пред дома. Направих му къща. Стои си в нея. Добър пазач е, лае по чужди, но познава перфектно от 200-300 метра своите хора и умира от кеф и не спира да скача да ни се радва. И така само за месец от едно куче, което ме захапа, това куче се превърна в много верен мой приятел. Мисля, че никога до края на дните си няма да си тръгне, въпреки че видимо винаги е бил уличен пес...
На тези които определят едно куче като непоправимо агресивно, без дори и понятие да си имат бих казвал по-добре да мълчат, за да не стават смешни (не визирам никой от съфорумците, които са коментирали Добермана). Не става въпрос за това дали кучето ще намери някой който разбира или не... достатъчно е той да го обича и да се грижи за него. Животните много добре разбират от внимание.... И винаги са благодарни за полученото такова. А Добермана, който вече е срещнал трудностите от това да бъде далеч от своите стопани би бил верен до гроб на първия който му подаде ръка... Това куче спокойно може да бъде прекрасен семеен домашен любимец, а не отново захвърлено само някъде в нечий двор. Сигурен съм в това, което говоря на 100%. Дори вярвам, че може да бъде много по-социален и послушен компаньон отколкото някои кучета, които са живяли плътно със своите стопани и не са били лишавани никога от нищо.
Дано се намери някой добър човек....!!!

#9 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2009 - 09:31 AM

мина доста време откакто вече нямам доберман. Смъртта му ми дойде малко в повече и доста време не съм гледала /дори не съм се оглеждала/ за друг, но като виждам за какво става въпрос ми е трудно да остана безучастна. Няма да оставим кучето да се погуби. Всички добермани са агресивни, когато някой се държи с тях зле. Това им е характера, това ги прави добермани - изискват един минимум уважение срещу предаността, която дават. Просто не можеш да ги наритваш в ъгъла всеки път като не си на кеф.
Ще гледам тези дни да се организирам и да посетим с цялото семейство кучето. Надявам се да си допаднем и да стане част от нашата къща.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2009 - 09:39 AM

Показване на мнениетоГрахче, в Feb 24 2009, 08:31 AM, написа:

мина доста време откакто вече нямам доберман. Смъртта му ми дойде малко в повече и доста време не съм гледала /дори не съм се оглеждала/ за друг, но като виждам за какво става въпрос ми е трудно да остана безучастна. Няма да оставим кучето да се погуби. Всички добермани са агресивни, когато някой се държи с тях зле. Това им е характера, това ги прави добермани - изискват един минимум уважение срещу предаността, която дават. Просто не можеш да ги наритваш в ъгъла всеки път като не си на кеф.
Ще гледам тези дни да се организирам и да посетим с цялото семейство кучето. Надявам се да си допаднем и да стане част от нашата къща.

Нямам нищо общо с доберманите, но следя темата. Ако знаете само как ме зарадвахте, дано да стане и пишете как се развиват нещата. :)

#11 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 24 February 2009 - 01:39 PM

Дано наистина да се харесате!Аз съм сигурна , че животинчето ще ви се отблагодари достойно с вярност и любов.
Токчев да пишеш как се развиват нещата!
А на колко е.Разбрах , че е женска!

#12 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2009 - 01:43 PM

Показване на мнениетоtok4ev, в Feb 13 2009, 08:34 PM, написа:

Добермана е мъжки на около 3-4 години. По мнение на хората, които са го виждали, и които няколко пъти седмично ходят за да полагат допълнителни грижи за кучетата в приюта.....


#13 Потребителят е офлайн   radinaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 460
  • Регистрация: 24-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 24 February 2009 - 03:09 PM

Милото животинче!!!!!!!!
Много тъжно и болно ми става за тези осиротели душици.Как може да има такива гадняри идея си нямам

#14 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 February 2009 - 03:55 PM

Показване на мнениетоГрахче, в Feb 24 2009, 08:31 AM, написа:

мина доста време откакто вече нямам доберман. Смъртта му ми дойде малко в повече и доста време не съм гледала /дори не съм се оглеждала/ за друг, но като виждам за какво става въпрос ми е трудно да остана безучастна. Няма да оставим кучето да се погуби. Всички добермани са агресивни, когато някой се държи с тях зле. Това им е характера, това ги прави добермани - изискват един минимум уважение срещу предаността, която дават. Просто не можеш да ги наритваш в ъгъла всеки път като не си на кеф.
Ще гледам тези дни да се организирам и да посетим с цялото семейство кучето. Надявам се да си допаднем и да стане част от нашата къща.

Хей Грахче как ни зарадва и обнадежди че това красиво и наистина тъжно изглеждащо доберманче има шанс и късмет да се сдобие с не един собственик ами направо цяло семейство :lol: :lol: :lol: на което да дари цялата си обич и преданост!
Шапка ви свалям,дано срещата се състои по скоро че определено стоенето на което и да било куче там не се отразява никак добре!
Пожелавам ви да се харесате взаимно и да си тръгнете от Сеславци с един член в повече на вашето семейство! :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2009 - 07:05 PM

Грахче това което казваш звучи много хубаво :lol: Ето че все пак някой проявява някакъв интерес към горкото животно. Още повече някой който е гледал Доберман и преди.
Искам да спомена, че кучето се е озовало в изолатора защото е захапало стопанина си за ръката. Такава поне е версията на вече бившия му стопанин, когато го е оставил в приюта. Звучи ми малко като ония митове дето се разнасят за Доберманите, но както и да е.... Но за да се стигне до там (ако се е стигнало) съм убеден че причина е липсата на какъвто и да е позитивен контакт между кучето и този човек, който нарича себе си негов стопанин. Не би могло да бъде иначе. Доказателство за това е и решението на този така наречен стопанин да остави животното на произвола на съдбата в онзи изолатор. Там животното слабее и се погубва със всеки изминал ден. Никакво слънце, никакво движение.... Никой на когото да служи.... Това не е живот за един Доберман. Как е възможно да избереш такава съдба за "любимеца си". Явно е какво е било отношението на човека към животното.
А истината е че при кучетата агресията винаги има логично обяснение и начин за отстраняване.
А никой не каза за този Доберман, че лае или пък дори че се е озъбил на някой. Прочетох дори че дете го е галило и той не е реагирал злобно. Гледа жално милно всички. Какво още повече като доказателство, че кучето не е агресивно а е просто стресирано. Има нужда от позитивни стопани, които да го оставят да се адаптира към техните изисквания. Тогава ще разкрие своя потенциал на най-добър приятел на човека :)
Стискам палци да отидете до Сеславци и там кучо да ви грабне!
Поздрави!

#16 Потребителят е офлайн   radinaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 460
  • Регистрация: 24-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 24 February 2009 - 09:20 PM

Дано наистина се харесате взаимно и животинчето ти се довери.Една тъжна история с хгубав край.Грахче стискаме всички четящи палци за теб и милото животинче
:D

#17 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 February 2009 - 11:25 AM

виждам го тука по празниците да стане /посещението/. ще пиша.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 February 2009 - 11:34 PM

Не мисля, че кучето има време да чака... цък
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2009 - 12:09 AM

Съжалявам- не съм видяла че има вече пусната тема за него и пуснах нова.
Кучето в петък ще бъде приспано ако до тогава не се измъкне от там. За повече информация около кучето може да се свържете с мен на 0889 89 98 13.
Нека помогнем на него и събратята му по съдба...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#20 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2009 - 09:14 AM

спокойствие и само спокойствие, нещата са под контрол

така, за да не предизвикват излишни вълнения, благодарение на Раста имах възможност да говоря с д-р Петров от Сеславци и сме се разбрали кога и как ще взема кучето. Животът му не е в опасност. След няколко дена, да сме живи и здрави и да си дойдем вкъщи, ще сложа снимки.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни