Dog.bg Форуми : Нибелунг

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нибелунг

#21 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2006 - 01:21 PM

Благодаря за пожеланията!

Разходи за скъпо международно чифтосване няма да правя bl)
Нито пък за участие в изложби. Доколкото знам, за да участваме е необходимо да има родословие. Както вече казах, родителите на котето не са известни - намерихме го. Беше доста глуповатичко на вид b) и нямаше данни, че всъщност е омагьосана принцеса. Прибрала съм я от улицата не с меркантилни намерения, а защото обичам котки. Още веднъж подчертавам, че не бих търгувала с децата й, колкото и патетично да звуча, нито пък бих правила специални разходи, с цел приходи. Търговската страна на отглеждането на животни ми е чужда.
Написах горното, защото се надявам все пак някой да притежава мъжки котарак със сходни характеристики, пък макар и неотговарящ на международните нормативи. ;)
За породата - наистина си заслужава! Котетата са невероятни! :)))
Офика, очите им се променят с възрастта - от жълти стават изумрудено зелени.
Честно казано - и с жълти си ни харесва ;)

#22 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 27 December 2006 - 09:23 PM

а ако погледнете в темата за Турска ангора ще откриете че там е пълно със снимки на котараци подходящи за вашата сладурана. само цвета им е различен...
и в двата случая говорим за пухкави котки без произход

#23 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2006 - 09:52 PM

За участие на изложби родословието не винаги е 100% задължително - има варианти за участие и без него b)
А за повечето от нас, селекционерите, развъждането и гледането на котки и участието по изложби е преди всичко хоби и удоволствие (жалко е, когато някои изместват фокуса от това и се опитват да го правят като средство за доходи - никъде по света съвестните развъдчици не трупат печалба от това! Напротив, те са радостни и щастливи, ако изобщо успеят да си поркрият разходите, което не става често...). А когато това ти е хоби и удоволствие е нормално да правиш някакви разходи за него. Казвайки това, не упреквам никого за нищо!:-)

Успех в намирането на мъжки! (макар да не ми е ясна идеята за безцелното развъждане на какви да е котета...)

П.С. А след отлична оценка от съдия, и без родословие, дадена котка/котарак може да стане родоначалник на дадена породна линия!...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#24 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 28 December 2006 - 02:07 PM

Здравейте отново!

Разбирам, че тук пишат предимно хора, които се занимават със селекцията и отглеждането на животни като хоби. В това няма нищо лошо - напротив! За мен, обаче отглеждането на живо същество вкъщи е свързано само с емоционалната страна на този акт. Котето е просто член на семейството. От тази гледна точка, не ме интересува ни най-малко нейния произход. Както не можех да избирам детето си - дали ще е мургаво със зелени очи или бяло с кафеви...
Съжалявам, че се намесвам с профанските си възгледи. Но ако нямате нищо против, бих се радвала, ако снимките на Билла останат тук... пък току-виж се намерил някой с котарак с подобни качества.
Също така, благодаря за предложението за Турски ангорец, но ми се струва, че това са съвсем различни животни. Аз не търся пухкави котета :)
Бих било хубаво, ако се намери партньор, който е с качества, сходни на нейните, защото те отговарят доста точно на описанието на породата Нибелунг и точно те са нещото, което ми се иска да съхраня. Защото наистина котаната е грациозна, със сребриста козина, интелигентна и съобразителна, любвеобвилна, а гласчето й няма нищо общо с котешко мяукане - съвсем тихо и дискретно е. Очите й са наполовина жълти, наполовина зелени.
Абсолютно подкрепям селекционерите - това е тяхната важна работа - да съхранят различните породи. Аз, обаче не съм и няма да бъда селекционер - липсват ми много неща, с които няма смисъл да ви занимавам тук.

Пожелавам успех, много красиви и здрави котета на всички и благодаря за изказаните мнения. От тях научих важни неща... А пък... кой знае? Може да се запаля и да дойда на някоя от изложбите - за да погледам :)))

Весели празници и щастлива Нова година!

#25 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 December 2006 - 07:31 PM

прочети стандарта и на Ангората. ще видиш че и там ще откриеш доста прилики wink

#26 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 December 2006 - 09:52 PM

Цитат

...А пък... кой знае? Може да се запаля и да дойда на някоя от изложбите - за да погледам :)))

Весели празници и щастлива Нова година!

хехехе - ами да, то така се започва! BEER
ти ела да се нагледаш на красота и...току виж си се запалила и да покажеш на много повече хора своята красавица! r)
а иначе, имаш разсъждения точно на селекционер-развъдчик, само дето смяташ, че не можеш да бъдеш... и това е по-добрия вариант, отколкото да смяташ обратното, а просто да не можеш... така че - Успех в начинанията ти!!! 1super

и благодаря за поздравите - на тебе също!!!:-)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#27 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2006 - 09:28 AM

BILLA баща ми има подобен мъжки котарак. За съжаление нямам снимки. А твойта писана е много хубава.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#28 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2007 - 01:02 PM

Честита Нова 2007-ма! drink

Здраве и само радостни и охолни дни - за хора и питомци!:)

Уенди, изпращам ЛС с лични данни. Ще се радвам да видя този котарак :)

#29 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 03 January 2007 - 04:02 PM

BILLA каза
А котета не бих продавала. Даже би ми било трудно да се разделя с тях.

Слава богу, нямам условия, иначе бих направила коткарник вкъщи...
c) c) cheers
И на мене също точно това ми се искаше като си бях наумила да се пенсионирам. За съжаление човек предполага Господ разполага...
Честита Нова Година и пускай още снимчици на тази котаранка с красива опашка и чудесен цвят. Пък и носът, че и ушите хубави то аз обичам голямоносести и голямоушести котки, Нооо опашката е страхотна.

Прикачени файлове


User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#30 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2007 - 08:53 PM

Ето го котарака:

Прикачени файлове


User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#31 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2007 - 08:54 PM

Извинявам се за качеството на снимките

Прикачени файлове


User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#32 Потребителят е офлайн   drakonkiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-June 08

Публикувано: 20 June 2008 - 04:41 PM

Здравейте,
Случайно попаднах на този сайт - заинтригуваха ме тукашните котки, подобни на моята улична превъзходна, която намерих във Варна - в развалините от римска баня в центъра на града... беше на 2-3 седмици и много болна... Предишна година бях виждала майка й да се мотае там - сива и пухкава котка. По-пухква от моята.
Като си гледам звяра - явно бащата е уличен бяло-жълт, щото има и такива косми по козината...
Ето снимки:
http://barba.atspace.com/kiki/
Мислите ли, че на 1/2 е Нибелунг?
Има сребристите отблясъци по козината, стъпва на върха на пръстите, има два вида косми - къси и дълги... Има и дълги снопчета косми между пръстите си - много е смешна.... въобще прилича на статията, която прочетох тук:
http://www.dog.bg/in...iew&news_id=741
Какво мислите вие?

П.П.
Пропуснах да разкажа малко за нея - женска е и мърка МНОГО силно. Като е сама по цял ден и няма по любвеобилно животно от нея. Гледам цял живот котки и тази се откроява с много силен интелект. Има добър апетит - само заради него оцеля като бебе.

От както я спасих дава признаци за кучешки характер - като беше бебе (една шепа голяма) и огладнееше, захапваше чинийката си, изпъваше шия и ходеше при майка ми да иска храна. Като стана 5-6 месеца си хареса една сива връзка за врат за GSM и обичаше да й я хвърлям да търчи след нея и да ми я върща, за да я хвърля отново... въобще кучешки навици... ;D
И вярно, както пише в статията, се крие от външни хора, но иначе не е кротка - качва се по шкафове, събаря каквото успее (веднъж събори колонка на компютър от шкафа и я счупи) и бърника навсякъде... много е любопитна.

#33 Потребителят е офлайн   drakonkiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-June 08

Публикувано: 20 June 2008 - 11:00 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 June 2008 - 11:19 PM

Приличаме си  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   drakonkiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-June 08

Публикувано: 21 June 2008 - 09:38 AM

Много е красив Пух. Ваш ли е? Жив ли е още или са стари снимки? Става ли някой ден да пробваме да ги съберем с Кики? То гледам, че и Билла търси жених за нейната писана...

#36 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2008 - 05:10 PM

Пухела е женска  ;D Кара 12-та година и вече кастрирана. А така или иначе не си падам по заплождането за експерименти  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#37 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2008 - 05:13 PM

Била се опитахме да я сродим с котарака на баща ми Сиси, не се получи. Надяваме се следващия път да има резултат. Иначе, двамата много си приличат и са много кротки, за разлика от мойте.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#38 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2008 - 05:55 PM

Цитат

Била се опитахме да я сродим с котарака на баща ми Сиси, не се получи. Надяваме се следващия път да има резултат. Иначе, двамата много си приличат и са много кротки, за разлика от мойте.
Това, че си приличат нищо не значи. Освен ако не знаете родителите на двете котки и родителите на родителите. Да разбираш от генетика и развъждане и да знаеш какво може да се получи от тази двойка котки. И най-вече да знаеш ЗАЩО искаш да произведеш малки котенца, при изобилието което има  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#39 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2008 - 07:41 PM

Цитат

И най-вече да знаеш ЗАЩО искаш да произведеш малки котенца, при изобилието което има  :blink:

Здравейте!
Да отговоря аз, може ли? Понеже имам голямо желание да намеря котарак за моята Биби. ;)
Първо, искам да й дам възможност да стане майка, защото до момента има четирима, които искат котенце точно от нея.  Хората са интелигентни, сериозни и обичат котките. Възможност за настаняване има на още няколко котеца в къща с двор в малък град, където те също биха били обгрижвани и обичани.
Второ, не съм радетел на идеята, че котката е създадена от природата, за да живее между четири стени и да радва хората с чистата си порода. Не мисля, че с увеличаване на дворната популация котки би бил застрашен някой от местните животиски видове, като в Австралия, например.
Трето, при съвсем очевидни сходства между двамата потенциални родители, като с котарака на Уенди (невероятно красив, интелигентен и възпитан джентълмен! :yahoo:), се надявам все пак някое и друго котенце да "прихване" от тях.
И последно, четвърто, теорията за прочистване на видовете, не ми звучи достатъчно естествено. Все пак, големият процент от породите са съвсем млади, погледнато исторически.
Така че, моля без лоши чувства... Ако някой има подходящ котарак и желание да даде шанс на Билла и Еволюцията, нека се обади. ;)

Поздрави!

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2008 - 07:52 PM

А ако нито едно от котетата не прилича на нея? Тогава желаещите пак ли ще ги вземат? Ако да - чудесно, но нужно ли е? Влезте в Без дом и ще видите колко чудесни котачета (които не приличат на вашата) чакат своите домове. Защо пък да не помогнете на тях да си намерят домове, а не да произведете няколко котета, които може и да не поиска никой?
Какво значи "да й дам възможност да стане майка"? Защо? Какво ще й донесе това на нея?

Разберете, че "очевидните сходства" не са единственото. Огромно значение има гена на родителите, защото и той участва в крайния резултат. Може много да се изненадате.

Не вижам какво общо има Еволюцията с разплождането на домашни животни - с партьор по ваш избор, без да оставите естествения подбор да избере най-подходящия. Това е еволюция - да се размножават и оцеляват само най-приспособимите, а не съседския котарак, щото прилича на нашата.

А защо мислите, че дворната популация има нужда от увеличаване? Малко ли са нещастниците по улиците, та искате да дадете и вие своя дан?

Мод, съжалявам, че дискусията няма общо с темата.
:blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни