Dog.bg Форуми : Нибелунг

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нибелунг

#41 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2008 - 08:10 PM

Цитат

А ако нито едно от котетата не прилича на нея? Тогава желаещите пак ли ще ги вземат? Ако да - чудесно, но нужно ли е? Влезте в Без дом и ще видите колко чудесни котачета (които не приличат на вашата) чакат своите домове. Защо пък да не помогнете на тях да си намерят домове, а не да произведете няколко котета, които може и да не поиска никой?
Какво значи "да й дам възможност да стане майка"? Защо? Какво ще й донесе това на нея?

Разберете, че "очевидните сходства" не са единственото. Огромно значение има гена на родителите, защото и той участва в крайния резултат. Може много да се изненадате.

Не вижам какво общо има Еволюцията с разплождането на домашни животни - с партьор по ваш избор, без да оставите естествения подбор да избере най-подходящия. Това е еволюция - да се размножават и оцеляват само най-приспособимите, а не съседския котарак, щото прилича на нашата.

А защо мислите, че дворната популация има нужда от увеличаване? Малко ли са нещастниците по улиците, та искате да дадете и вие своя дан?

Мод, съжалявам, че дискусията няма общо с темата.
:blink:

Отговори, съответно - да, пак ще ги вземат; да, давала съм дом, както на котачета, така и на други животни, докато укрепнат (в момента на едно вранче) ;); смятам, че животните получават нещо от това да станат майки - говоря от личен опит; генното инженерство е една щекотлива тема, която не смятам да коментирам тук; това с еволюцията, разбира се, беше закачка; не разбирам защо си позволявате да наричате свободно живеещите животни "нещастници" - само защото нямат собственик ли?
И аз се извинявам за изместването от темата. Затова и се постарах да бъда максимално събрана.

Приятна вечер!

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2008 - 08:15 PM

Цитат

не разбирам защо си позволявате да наричате свободно живеещите животни "нещастници" - само защото нямат собственик ли?

Няма да ви показвам тема по тема всичките за коте без око, нахапано от кучета, простреляно с пушка, обгорено от деца, газено от кола - към доста от темите има и картинки. Ако ги видите може би ще разберете.
Града не е дивата гора, в която котките живеят щастливо, ловуват и водят битки само с конкурентните котки за храна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2008 - 09:27 PM

Цитат

Няма да ви показвам тема по тема всичките за коте без око, нахапано от кучета, простреляно с пушка, обгорено от деца, газено от кола - към доста от темите има и картинки. Ако ги видите може би ще разберете.
Града не е дивата гора, в която котките живеят щастливо, ловуват и водят битки само с конкурентните котки за храна.

Естествените обиталища на котките, така наречени от вас "дивата гора", изобилстват от естествени врагове. Там котките също често се оказват с по едно око, но за по-кратко, защото в природата трудно се живее с недъзи. Колкото до автомобилите - не знам дали не вземат повече човешки жертви, отколкото котешки. Прострелванията и горенето на котки е въпрос на възпитание. Трудно би ги наранило и куче... и ако ги нарани, то няма да е случаен помияр, а "обучено". Ето, че нещата отново опират до възпитанието ;)Така или иначе, котките живеят достатъчно дълго с човеците и са доста приспособими създания.
Това, което исках всъщност да кажа, е че Биби е котка, която заслужава да създаде поколение. Тя притежава естествена грация и вроден аристократизъм, наред с всички други качества. Мога да преценя, тъй като през последните 30 години почти без прекъсване съм имала (или по-скоро съм била притежавана ;D) от котка.

#44 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2008 - 09:31 PM

Цитат

Това, което исках всъщност да кажа, е че Биби е котка, която заслужава да създаде поколение. Тя притежава естествена грация и вроден аристократизъм, наред с всички други качества. Мога да преценя, тъй като през последните 30 години почти без прекъсване съм имала (или по-скоро съм била притежавана ;D) от котка.
Ех това човешко его...


п.п. Ок, ето уточнението, мислех че се разбира.
Да прехвърляш човешките качества на животно: грация - че коя котка не е грациозна; аристократизъм - това вечно желание нещо, някаква частица от нас да е "аристократична"... Какво е това аристократична котка? Това е човешкото его, изкривило погледа.

А просто в очите на всеки стопанин неговата котка е чудесна, мила и прекрасна.

Заблудата, че понеже виждаш ли на хората им носи огромно удовлетворение да имат деца, та и при животните е така. Някои дори изпадат в крайности, когато майката започне да гони вече порастналите си деца - да я наричат лоша майка...Започваме да не познаваме животните, когато ги превръшаме в хора.
Съответно и да им вредим.

Въпросче - ако вашата котка роди котета, които не приличат на нея по външен вид, нямат нейната грация, нейния аристократизъм - как ще се почуствате? Защото това беше единственото ви обяснение защо искате котета. За да получите дубликати на тези чудни качества. Друго обяснение не видях. А да - и защото "го заслужава"... Вие награждавате котката си с раждане?

Съжалявам, исках да приключа с едно изречение  - вие настояхте за уточнение.

;)


И още по темата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#45 Потребителят е офлайн   drakonkiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-June 08

Публикувано: 24 June 2008 - 05:29 PM

Оф, нямам думи за безумния спор, в който изпаднахте...
Какво значение има дали е породиста или домашна котката, за да се реши един стопанин да й намери подходяща компания за нови котета?!... :huh: :o :rolleyes: :huh:
Ето защо бих търсила котарак за моята котка:
1. Като роди, ще стане по-кротка. Много им се променя характера, когато родят.
2. Имам наблюдения, като стане една котка стара и ако не е раждала, как започва да има здравословни проблеми. Така ще намаля възможността моята да има такива проблеми.
3. Искам котаракът да прилича на моята котка, защото ми харесва как изглежда тя - разбирам достатъчно от генетека, за да знам, че при сиви родители и малките имат голям шанс да са сиви (около 50%), без оглед какви са бабите и дядовците!
Коментар за любителите на чистите породи: по гореописания начин, без оглед на родословието, малките ще бъдат по-чисто сиви от техните родители, и така след няколко поколения, ще се получат едни сиви котета, които са n-то поколение сиви!
Вие как мислите са създавани всички изкусвени породи котки?! Точно по тоя начин.

Затова спрете глупавия спор и нека тук си остане тема само за сиви полудългокосмести котки... Като не ви харесва, не четете тази тема, а пишете по други теми...

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 June 2008 - 08:02 PM

Цитат

Затова спрете глупавия спор и нека тук си остане тема само за сиви полудългокосмести котки... Като не ви харесва, не четете тази тема, а пишете по други теми...

Само за това съм съгласна. Може би е добре да се отдели тази тема (не че няма такива 100 във форумите за кучета, които дискутират все едно и също, но...) - нека има такава и тук.

Всичко друго, което си написал е 100% грешно.  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2008 - 09:46 AM

Уважаема Бушка,

Бидейки човек, комуникиращ с човеци, използвам в описанията си думи като "грациозна" и "аристократична", с цел да бъда разбрана от хората. Тези думи съкращават описанията с пъти, тъй като бих могла да започна подробно и с часове да разказвам как се държи моята котка, какво прави, как го прави и кога точно. За по-голяма част от аудиторията, обаче, тези общоприети думи говорят достатъчно, за да могат да си изведат сравнително правилно възприятие за моята котка.
Когато комуникирам с котки, използвам звуци и думи, които са познати на тях. Т.е. правя разграничение между хората и котките. Бих казала, че познавам нравите и се разбирам относително добре и с двата вида.
Та, да кажа още веднъж, в тази тема съм, защото търся партньор за Биби. Не търся ограмотяване, съвети за кастрация или психоанализа. ;)

Поздрави на всички! :blink:

Ние с Биби все още търсим Prince "Blue" Charming :kotence:
:wub:

P.S. drakonkiki, страхотно коте!!! :wub:

#48 Потребителят е офлайн   drakonkiki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-June 08

Публикувано: 25 June 2008 - 11:05 AM

Billa, все още е в сила офертата ми да дойдеш на гости, да видиш съседския котарак и да питаме да се съберат с твоята Биби. Като копие на моята Кики е, само че по-плътно сив и може би една идея по-космат.

#49 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 25 June 2008 - 11:28 AM

Ех, за някои форумници котки са само бездомните, те искат хората да ги вземат в домовете си и ако други развъдят своята безпородна, но домашна котка, то това е заплаха за тях. Бушката и други дами също, обгрижват бездомни котки, кучета и искат да се спрат ражданията на домашните, за да си вземат желаещите от бездомните. Това е основната идея. Желанието на Билла да отгледа котенца от своята обична котка е отвратително за защитниците на бездомните. Нищо лично, аз също съм черна овца, защото искам да си взема породисто котенце към домашния змей.
Дори да бъда банната от МОДа ще кажа, че задомяването на бездомни, полуживи, болни от всички възможни болести бездомни котенца не е висша ценност. Не заема всичката енергия, сили, време и пари на по-обикновените любители на котки. Да, давам пари за котешка благотворителност, храня котките и кучетата пред и около жилището си, но искам да виждам и домашни съкровища, малки котенца на домашни котки. С години - около 35-40 съм отглеждала такива у дома.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#50 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 June 2008 - 11:57 AM

Не съм против съществуването, придобиването и развъждането на породисти животни. И аз си мечатая за такива, някога, коагто имам пари и взъможност за нови попълнения ще се сдобия с точно определена котка и точно определно куче.
Против съм размножаването на животни, просто ей така, за спорта и за начесване на човешките мераци, при положение, че може и без това.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#51 Потребителят е офлайн   BILLA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 28-September 06
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2008 - 12:14 PM

Не вярвам, че хората са създадени, за да въдворят котките. И да ги прочистят и канализират в определени породи. Ето това може да се нарече спорт. Или хоби. За мен котката е член от семейството, нито хоби, нито спорт.

И... признавам още един грях, родих си дете, вместо да си осиновя едно китайче или сомалийче. :blink:

drakonkiki, непременно! :yahoo:

#52 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2008 - 01:53 PM

Аз също съм против да има бездомни котки, но както се изрази един приятел по-сигурно е да си взема коте от дом и задължително трябва да се види майката. Същият този приятел прибираше бездомни котки и си имаше доста проблеми с тях.

bushkata, от къде си сигурна, че Била или котарака на баща ми утре няма да ги признаят като породисти? Опитай се да накараш възрастен човек да си кастрира котката.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#53 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 June 2008 - 03:14 PM

Цитат

Не вярвам, че хората са създадени, за да въдворят котките. И да ги прочистят и канализират в определени породи.

Противоречиш си - точно това правиш и ти. Търсиш признак, особеност, която да затвърдиш, повториш - цвета на котката, маниери, характер.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#54 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 25 June 2008 - 03:22 PM

мда, и съседското събиране на котки (дори без признак) не е еволюция, защото отново човек (разбирай стопаните) прави избора кои котки да събере.

#55 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 25 June 2008 - 05:41 PM

Манусе, породите са възникнали точно така. По желанието на човека, защото е харесвал дадена особеност при някои животни и е искал да я затвърди при потомството. Ние, хората правим същото ;D Харесваме дадена особеност при някого и искаме да я затвърдим при потомството.  :yahoo: Понякога се получава, друг път се получава неочакваното :o :Танц: :palec:, а може и  :o :mazohist:
Така е и при котките. Имах някога котка Медунка оранжево медна раирана. Добра, миличка, пухкава и гушеста. Всекиму даваше да я милва и идваше за да и изкажат почитанията си. Мъркаше като дизелагрегат. Тогава си търпяхме разгонените котки да ни мяукат и един ден я пуснахме на познат много пухест рижав добродушко Денди. През годините се родиха, отгледахме и раздадохме 48 котенца. Всеки път ги чакаха с нетърпение новите стопани и даже имахме списък с чакащи. Нямам цифрови снимки за да публикувам, но и до ден днешен из София и България, Москва и цяла Русия бродят нейни потомци. Миналата година видях в Москва неен прапраправнук на 16 години, абсолютно копие на Денди.  :wub:
Всяка жива твар живее чрез потомството си. :blink: Нима само социално слабите, с генетични дефекти и пострадалите по някакъв повод  имат право на живот?
Животът е шарен, има и цветя и сняг, заедно :blink:
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#56 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2008 - 05:49 PM

Напротив, манус, за някои Х (... не зн каква точно дума да употребя, да не би някой да се познае), това е дори нещо повече от еволюция  ;)
Няма нужда от коментари (за съжаление). Истината обаче винаги излиза наяве, така хубавичко грейва. Стоиш и си наблюдаваш, нещата бавно, но сигурно се променят. Само търпение трябва.
B)

Риторичен въпрос: във връзка с Против съм размножаването на животни, просто ей така, за спорта и за начесване на човешките мераци, при положение, че може и без това., аз пък съм на мнение, че мн по-страшно е, когато животните се размножават, просто ей така, за да захранват нечии финансови апетити/мераци/блянове/, на всяка цена!

Само мнение.

Хубава вечер  ;)

За papyy: Някога... сега е друго. Бездомните от къде се пръкнаха, а? И бродят...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#57 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 25 June 2008 - 06:01 PM

хубаво е обаче човек да знае защо прави нещо. когато казваш че не те кефят породите, но твоята проста котка трябва да роди (най-често точно защото прилича на някоя порода...), защото искаш да дадеш шанс на еволюцията, но да е с избран от теб самия партньор.... се събират на едно място твърде много противоречия. знам (а ти още по добре от мен) че човешката психика е странно нещо и противоречия има във всеки, но специално в този случай мисля че човек трябва да мисли добре преди да доведе на бял свят малките котачета (най-вече от гледна точка на бъдещите им стопани и тяхното ЗДРАВЕ).
съгласен съм, папи, че твърде много хора са загубили правилната посока (а именно "златната среда") по отношение на бездомни/домашни котки, и не мисля че само първите трябва да бъдат мерило за "котешкото".

alekian_yona, съгласен съм напълно. жалкото обаче е, че твърде много животни, и хора, страдат докато някой търпеливо наблюдава.

#58 Потребителят е офлайн   ina_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 29-July 08

Публикувано: 29 July 2008 - 03:13 PM

Имам такава, много умна и красива...но е доста особена, различна от другите котки. Не знам дали се дължи на породата- избрала си е един човек, към когото е лоялна, а всички останали за нея са буквално врагове... :rolleyes:

#59 Потребителят е офлайн   Puci Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 04-August 09

Публикувано: 05 August 2009 - 12:06 AM

yes beibe eto me i men samo deto s 1 god napred :D aide ako ima nqkoi zainteresovan imam mai nibelung mujki

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#60 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 06 August 2009 - 11:15 PM

Това не е нибелунг!
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни