Dog.bg Форуми : Всякакви питания

Към съдържанието

 
 
 

Напътсвия

Моля, за всяко питане или проблем, създавайте нова ТЕМА, за да може прегледно да се следи всяка нередност с форума. Преди това, погледнете, дали вече няма такава. Ако има, погледнете в нея. Ще сме благодарни, ако за един и същ проблем, не пише всички едновременно. Благодарим.

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Всякакви питания

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Икона за мнението  Публикувано: 20 February 2009 - 09:28 PM

Ами копирам си поста от другата тема.
1. Може ли да промените цвета, когато дума е линк към някъде си - да се отличава. В момента не се разбира изобщо.
2. Възможно ли е над всеки пост в дадена тема, да пише заглавието на темата? (както беше преди) Ровя много и забравям в коя тема съм. Тогава се налага да кача прозореца до горе, за да видя в коя тема чета. Ако във всеки пост го има и заглавието е много по-удобно.
3. Има ли шанс да се оправят линковете, така че снимките, качени на други сайтове да се виждат?
Форума осакатя, когато се загубиха всички директно прикачени снимки. Сега не се виждат и снимките, които да качени на други сайтове. Темите са инвалиди, всички абсолютно. sad.gif
4. Има ли шанс да се оправят препратките към други теми? Всички препратки не работят - пращат те в началото на форума. Отново много полезни теми са безсмислени без препратките, като например всички теми УКАЗАТЕЛ-и. Всички като тази.

п.п. 5. Снимките в пост как се качват? Първо ги "браузваме", после "качи", после "преглед", после цъкаме на +чето "добави към пост"? Това ли е начина? Ако е това - лошо. Адски сложно, с бекрай операции. Освен, че е трудно, адски много хора никога няма да успеят. Дано съм в грешка.

6. Ще се вижда ли града под аватара?

7. Търсенето: няма никакви опции, няма търсене по ник.
Когато ви извади намерените постове - ника на потребителите е в зелено и не се вижда - трябва да се сложи мишката отгоре, за да се види.

8. Колко време имаме за редакция на пост?

9. Ще се вижда ли кой е онлайн и офлайн?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 09:37 PM

Усп, грешка.

10. Когато ползвам "бърза редакция" како да натисна, за да си публикувам поста :o
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   poznai Икона

  • :)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 257
  • Регистрация: 11-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ротвайлероподобен, питбулоподобен

Публикувано: 20 February 2009 - 09:42 PM

1. Може. Но това ще се отрази на всички връзки навскъде във форума. Решете какъв цвят, подчертаване и т.н. искате и след потвърждение от dog.bg го променям.

2. Над всеки пост не може да се добави. Но можете съвсем бързо да погледнете в браузъра си горе вдясно, където е изписана темата, в която се намирате.., без да се скролира до началото й.

3. http://forum.dog.bg/...showtopic=23278

4. Не виждам такава възможност. Първо, форума е на друг адрес, второ, формата на връзките от единия вид форум софтуер и на другия са различни... :/

5. Снимите в мненията се прикачат с Browse и изпрати. След това, ако желаете да поставите снимката на определено място в поста, с Преглед на прикачените файлове се добавят и поставят на желаното място. В противен случай, всички добавени файлове ще се визуализират в дъното на мнението.

6. Може да се вижда. Ще го добавя, при потвърждение от dog.bg или оторизирано лице от него, да ми казва какво се иска да се прави по форума.

7. За търсене с повече особености, ползвайте линка за търсене от навигацията вляво. Оттам може да търсите в определен форум. А ако искате по-разширено търсене, натискате More Options (не се наемам да търся и поправям грешки и недопреведени неща в превода на форума). За да търсите мнения на даден потребител, освен от разширеното търсене, може да го направите от профила на потребителя, като от "Опции" изберете "Всички коментари на потребителя".

8. Времето за редакция при нормалните потребители е 4 часа. (Може да се промени на колкото решите)

9. Използвания скин не предлага тази екстра да се вижда кой е онлайн в постовете, а само от статистиката в дъното на началната страница на форум.

10. Натиска се "Пълно редактиране" :>

#4 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 20 February 2009 - 09:49 PM

едит: писали сме едновременно
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 09:50 PM

Благодаря за отговора :) Представям си какъв хаос е и колко работа има още.

3. Видях другата тема. Абсурд е мод да оправя всички снимки. Ако може вариант 3 от цитираната тема, ще е добре. В момента, ако оставим темите за забавление във Фото фроума, които всички са за изхвърляне ... то темите в Без дом, Изгубени и т.н. - без снимки са едно нищо, а снимките там са важна част. Надявам се да се намери човек, който да направи поне качените в други сайтове да се появят.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2009 - 10:18 PM

Преди имаше възможност при настройките да се промени реда на съобщенията и новите да се появяват най-отгоре, когато се отвори дадена тема. Сега не успях да открия такава настройка. Считам, че е удачно да я има, защото иначе е доста тежко всеки път да отиваш на последната страница - някои четени теми имат по 40-50 че и повече страници. И това всеки път, когато отваряш тема.... :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2009 - 10:20 PM

Това с "пълно редактиране"...и аз се чудих, не разбирам какво е пълно и празно редактиране. Нито бърз отговор и "нов отговор". Има прекалено много бутони, отметки, джвъчки - мисля, че трябва да ви наемат на пълен работен ден, очаквам голямо лутане от потребителите. Какво е "вмъкни spoiler" -сега го виждам и изумявам....всъщност едва ли е от първа важност точно това :blink:



ПП. Може ли този панел със смайлита и отмеки за искам/не искам иконки и какво ли още не да се затваря, или трябва всеки път след написване на ново съобщение вместо да кликна директно на бутон за изпращането му (който разбрахме, че не е ИЗПРАТИ) да скролвам докато намера този бутон - мисля, че се казва "нов отговор".

Това мнение е редактирано от twoofo: 20 February 2009 - 10:25 PM

User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 10:40 PM

Показване на мнениетоbushkata, в Feb 20 2009, 07:28 PM, написа:

7. Търсенето:
Когато ви извади намерените постове - ника на потребителите е в зелено и не се вижда - трябва да се сложи мишката отгоре, за да се види.


Когато остане време, погледнете и това.

Няма опцията "ВМЪКНИ ЦИТАТ". При това положение как да отговоря на няколко поста едновременно в един мой отговор?
Едит: разбрах - цъкам на всички избрани постове +четата и после бутона за отговор най-долу. Пиша го, ако му потрябва на някой друг.


Цитат

ПП. Може ли този панел със смайлита и отмеки за искам/не искам иконки и какво ли още не да се затваря, или трябва всеки път след написване на ново съобщение вместо да кликна директно на бутон за изпращането му (който разбрахме, че не е ИЗПРАТИ) да скролвам докато намера този бутон - мисля, че се казва "нов отговор".

Смайлита има и в панела над полето за отговор. Така че и аз ще бъда благодарна ако се махне поне долния. (да не говорим, че ги има и в страничния, но той поне има опция за скриване.)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2009 - 10:46 PM

Според мен има някаква разлика в двата вида смайлита, но каква точно все още се опитвам да разбера.... :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 10:48 PM

Показване на мнениетоceasar, в Feb 20 2009, 08:46 PM, написа:

Според мен има някаква разлика в двата вида смайлита, но каква точно все още се опитвам да разбера.... :rolleyes:

Ами ако може да е само един панел, с всички възможни. И ако мож да е най-отгоре над полето за писане.
Иначе - самйлита и програми за тях - бол Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Икона за мнението  Публикувано: 20 February 2009 - 10:51 PM

тези иконки долу ми се струва че са за панела на отговора (незнам дали ме разбрахте) където пише час, дата и т.н. сега ще кликна някоя икона да видим какво ще стане...

П.П.Да това е, ама не знам какъв е смисъла...

#12 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2009 - 10:52 PM

Да така е има доста възможности и подобрения, но все още не трябма да се бърза много с маханията и слаганията, защото все още не сме свикнали с някои от функционалните възможности на "новия" форум. Аз съм оптимист, че малко по малко ще се оправим с него...или той ще се оправи с нас..... :D :D :D :D :D :D :D
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 10:54 PM

Каква е ролята на кламерчето пред темите, в които има прикачени снимки? За какво ми е да виждам всичките снимки е един отделен прозорец? Моля, обмислете дали има нужа от тази ненужна (за мен) и доста объркваща опция.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 February 2009 - 11:54 PM

Панел в повече -

Цитат

Опции
Да позволя усмивките?
Да позволя подписите?
Да позволя информиране за нов коментар по e-mail?

- същата опция я има в общите настройки на форума. Така че и това е излишно :rolleyes: ако съм му разгадала правилно предназначението.



Разгадах - панелчето със смайлита отдолу е за заглавието на темата. При това положение не знам - може ли да се махне отдолу ида се сложи някъде горе...?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 February 2009 - 11:56 PM

И аз предположих същото, но тогава е глупаво да се появява непрекъснато...в стария форум се появяваше само, когато правеше нова тема.... :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   mora Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Кучета

Публикувано: 21 February 2009 - 08:36 AM

Бихте ли ми казали има ли опция "Маркирай всички форуми като прочетени" и ако има къде се намира. Предварително благодаря. :)

#17 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 February 2009 - 08:37 AM

Показване на мнениетоmora, в Feb 21 2009, 08:36 AM, написа:

Бихте ли ми казали има ли опция "Маркирай всички форуми като прочетени" и ако има къде се намира. Предварително благодаря. :)


Най-отгоре в томно зелената лента има такава опция озаглавена е - Отбележи всички форуми като прочете и се върни в началото.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   mora Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Кучета

Публикувано: 21 February 2009 - 08:49 AM

Благодаря :) Аз намерих същата опция, но най-отдолу. Отгоре не можах да я видя ;)

#19 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 February 2009 - 08:51 AM

Важното е че се е получило... :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 21 February 2009 - 10:30 AM

Имам два въпроса :D
1. Има ли опция като качвам снимки за моите си албуми да не качвам снимка по снимка?
2. Неразбрах как мога да си добавя абонати за приятели
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни