Dog.bg Форуми : За овчарското куче на България... И още нещо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За овчарското куче на България... И още нещо

#41 Потребителят е офлайн   dandi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3508
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2009 - 12:27 AM

"Данди, художествените произведения не са научни трудове. Те може да предизвикват емоции, да разпалват страсти, да подтикват към едни или други чувства, но не носят в себе си обективността на това, което се базира на факти, измервания, изчисления, съпоставяния, изследвания и т.н.

Ценя всички тези наши прекрасни автори, познавам творчеството им достатъчно добре, но така както не бих сложил един "сух" учен до тях, така не бих сложил и тях до "сухия" учен."


Че не са научни трудове няма спор,но покажете ми тогава достоверни факти,носещи обективност,доказващи твърденията ви.
Таку виж съм си променила мнението.
Аз също ценя прекрасните ни автори и несмятам че са ни излъгали ,подвели и т.н

#42 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 12:36 AM

Показване на мнениетоdandi, в Feb 22 2009, 12:12 AM, написа:

За какво да помествам неща за Вас,форума не е за Вас,


Ами защото самата Вие казахте, че там има доста интересни неща. Е, така е. Там са интригите - силата на слабите.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#43 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 12:47 AM

Показване на мнениетоdandi, в Feb 22 2009, 12:27 AM, написа:

"Данди, художествените произведения не са научни трудове. Те може да предизвикват емоции, да разпалват страсти, да подтикват към едни или други чувства, но не носят в себе си обективността на това, което се базира на факти, измервания, изчисления, съпоставяния, изследвания и т.н.

Ценя всички тези наши прекрасни автори, познавам творчеството им достатъчно добре, но така както не бих сложил един "сух" учен до тях, така не бих сложил и тях до "сухия" учен."


Че не са научни трудове няма спор,но покажете ми тогава достоверни факти,носещи обективност,доказващи твърденията ви.
Таку виж съм си променила мнението.
Аз също ценя прекрасните ни автори и несмятам че са ни излъгали ,подвели и т.н


Данди, не мога да Ви покажа "достоверни" факти. И не защото ги нямам, а защото първо - физически е невъзможно и второ - който търси истината - намира я.

Някога в едно предаване Божидар Димитров бе репликирал някакъв голошийко "компетентник" с думите: "Когато прочетеш един вагон с книги, които аз съм прочел, ще проумееш какво искам да ти кажа"

Тогава тези думи ме подразниха и възприех г-н Димитров като човек с излишно самочувствие и известна доза грандоманщина.

После разбрах, че е изключително много прав.

Ще Ви посоча само един пример от личната си практика. Преди много години, някъде около 1988 или 1999 писах един научен труд около 10-на страници. За да го напиша, бях преровил литературен преглед от повече от 130 източника. Мислите ли, че е физически възможно, за да Ви доказвам нещо, да прибягна до десетки източници. А и отдавна съм доказал, че ми е минало времето за това.

В живота на човек, занимаващ се с наука и наложил се в дадена сфера, не се изисква подкрепа на твърденията му, защото самите му твърдения вече са се превърнали в подкрепа на други теории.

Когато участваш в поредица от научни симпозиуми, когато други учени започнат да те цитират в своите научни трудове, когато те включат в сборника "Кой Кой е в науката" няма нужда всяка своя дума да я подкрепяш с чужди теории.

Които може да го разбере, ще разбере. Който не може - остава за негова сметка. Това не е мои проблем.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#44 Потребителят е офлайн   dandi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3508
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2009 - 12:51 AM

Първата специализирана публикация за каракачанското куче прави Д-р Х.Б.Петерс през 1938г. в Германия. В нея, на основа на лични наблюдения той дава описание на екстериора и работните качества на каракачанеца. Първото по-обстойно обследване на аборигенната популация е извършено от д-р Т. Гайтанджиев през 40 те години на ХХ век (личен архив). На основата на него той изработва първия стандарт на породата. Поради ред бюрократични причини този стандарт не е приет и не се започва систематична селекционна работа с породата.

г-н Атанасов,единия е германец,но споменатия и във вашата статия Т,Гайтанджиев е българин,нали той е писал първия стандарт за Каракачанско куче?Странно защо не е писал за Българско овчарско куче и какво е било самосъзнанието му :mellow:

"През 1993 год. каракачанското куче, като застрашена порода, е включено от д-р Й. Данчев в Червен регистър на автохтонните форми домашни животни към Национална Стратегия за Опазване на Биологичното Разнообразие, Програма за Поддържане на Биологичното Разнообразие. През 1997 год. в Министерство на околната среда и водите бе внесено писмено предложение от БДОБР - СЕМПЕРВИВА, каракачанското куче да бъде обявено за защитен природен обект и национално културно-историческо наследство. За съжаление държавните институции не взеха решение по предложението."

Йордан Данчов ми е земляк,българин,навремето обикаляше из Българските и помашки мандри в района,пишеше за Родопите,традициите на селските Български мандри,защо ли е включил в червения регистър Каракачанското куче,а не куче с името Българско овчарско куче,колко непатриотично е постъпил тоя Българин :o за националното -историческо наследство на България предполагам

#45 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 01:02 AM

Показване на мнениетоdandi, в Feb 22 2009, 12:51 AM, написа:

Първата специализирана публикация за каракачанското куче прави Д-р Х.Б.Петерс през 1938г. в Германия. В нея, на основа на лични наблюдения той дава описание на екстериора и работните качества на каракачанеца. Първото по-обстойно обследване на аборигенната популация е извършено от д-р Т. Гайтанджиев през 40 те години на ХХ век (личен архив). На основата на него той изработва първия стандарт на породата. Поради ред бюрократични причини този стандарт не е приет и не се започва систематична селекционна работа с породата.

г-н Атанасов,единия е германец,но споменатия и във вашата статия Т,Гайтанджиев е българин,нали той е писал първия стандарт за Каракачанско куче?Странно защо не е писал за Българско овчарско куче и какво е било самосъзнанието му :mellow:

"През 1993 год. каракачанското куче, като застрашена порода, е включено от д-р Й. Данчев в Червен регистър на автохтонните форми домашни животни към Национална Стратегия за Опазване на Биологичното Разнообразие, Програма за Поддържане на Биологичното Разнообразие. През 1997 год. в Министерство на околната среда и водите бе внесено писмено предложение от БДОБР - СЕМПЕРВИВА, каракачанското куче да бъде обявено за защитен природен обект и национално културно-историческо наследство. За съжаление държавните институции не взеха решение по предложението."

Йордан Данчов ми е земляк,българин,навремето обикаляше из Българските и помашки мандри в района,пишеше за Родопите,традициите на селските Български мандри,защо ли е включил в червения регистър Каракачанското куче,а не куче с името Българско овчарско куче,колко непатриотично е постъпил тоя Българин :o за националното -историческо наследство на България предполагам


Данди, Вие чела ли сте статията на Ханс Петерс? Или преповтаряте това, което някой или накои са ви "набили" в главата.

Колкото до д-р Гайтанджиев. Негова задача бе да направи проучване на ловните кучета в България. Д-р Гайтанджиев бе ловец, ветеринарен лекар, но не и кинолог. Той пише за каракачанското куче и повечето от материалите му са лирико-емоционални. Но това по-добре го знае този, който си присвои трудовете му и изманипулира като свои.

Колкото до това, че за каракачанско куче се говореше до скоро, което като не се отричам, съм правил и аз - вече обясних. Явно и обасненията ми остават или не разбрани или няма желание да бъдат разбрани. За това съжалявам, но не мога да направя нищо. Аз не наливам на хората информация в главите. Те я възприемат или не възприемат според това, което вече имат в главите си.

Занимавам се с преподавателска дейност повече от 20 години и винаги съм заявявал - може да бъде научен само този, който иска да се научи.

Колкото до Йордан Данчов, ако не се лъжа, той беше фолклорист или етнограф, дори не и животновъд.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#46 Потребителят е офлайн   dandi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3508
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2009 - 01:15 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в Feb 22 2009, 12:02 AM, написа:

Данди, Вие чела ли сте статията на Ханс Петерс? Или преповтаряте това, което някой или накои са ви "набили" в главата.

Колкото до д-р Гайтанджиев. Негова задача бе да направи проучване на ловните кучета в България. Д-р Гайтанджиев бе ловец, ветеринарен лекар, но не и кинолог. Той пише за каракачанското куче и повечето от материалите му са лирико-емоционални. Но това по-добре го знае този, който си присвои трудовете му и изманипулира като свои.

Колкото до това, че за каракачанско куче се говореше до скоро, което като не се отричам, съм правил и аз - вече обясних. Явно и обасненията ми остават или не разбрани или няма желание да бъдат разбрани. За това съжалявам, но не мога да направя нищо. Аз не наливам на хората информация в главите. Те я възприемат или не възприемат според това, което вече имат в главите си.

Занимавам се с преподавателска дейност повече от 20 години и винаги съм заявявал - може да бъде научен само този, който иска да се научи.

Колкото до Йордан Данчов, ако не се лъжа, той беше фолклорист или етнограф, дори не и животновъд.

Не съм я чела,показали са ми я,пък тава го копирах от нета.Какво пише там?
Нищо че не е кинолог Гайтанджиев,но е българин,тия години на какво ниво е била родната кинолотия също не знам,надявам се вие да ми кажете,кокто и кой е тоя дето му е присвоил трудовете и е изманипулирал като свои.

Знаех си че всичко това за вас е или фолклористика,или лирико емоционални изблици.
Исках научни факти,но вие не можете да ги предоставите

Йордан Данчов, Г-н Атанасов е ветеринарен лекар и учен занимаващ се с местните български породи.

#47 Потребителят е офлайн   dandi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3508
  • Регистрация: 17-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2009 - 01:24 AM

Питам се що за народ е тоя който отрича традициите,фолклора и светила в литературата си, и същевремено тръби що е то париотизъм .

#48 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 01:27 AM

Показване на мнениетоdandi, в Feb 22 2009, 01:15 AM, написа:

Не съм я чела,показали са ми я,пък тава го копирах от нета.Какво пише там?
Нищо че не е кинолог Гайтанджиев,но е българин,тия години на какво ниво е била родната кинолотия също не знам,надявам се вие да ми кажете,кокто и кой е тоя дето му е присвоил трудовете и е изманипулирал като свои.

Знаех си че всичко това за вас е или фолклористика,или лирико емоционални изблици.
Исках научни факти,но вие не можете да ги предоставите

Йордан Данчов, Г-н Атанасов е ветеринарен лекар и учен занимаващ се с местните български породи.


Това е пасаж от мой текст, който поместих по-горе и който явно Ви е "убягнал":

"Ще Ви посоча само един пример от личната си практика. Преди много години, някъде около 1988 или 1999 писах един научен труд около 10-на страници. За да го напиша, бях преровил литературен преглед от повече от 130 източника. Мислите ли, че е физически възможно, за да Ви доказвам нещо, да прибягна до десетки източници. А и отдавна съм доказал, че ми е минало времето за това.

В живота на човек, занимаващ се с наука и наложил се в дадена сфера, не се изисква подкрепа на твърденията му, защото самите му твърдения вече са се превърнали в подкрепа на други теории.

Когато участваш в поредица от научни симпозиуми, когато други учени започнат да те цитират в своите научни трудове, когато те включат в сборника "Кой Кой е в науката" няма нужда всяка своя дума да я подкрепяш с чужди теории."


Когато "задълбах" темата за овчарските кучета на България, тръгнах от доста по-надалеч.
В библиотеката си в момента имам над 100 книги, студии, статии, научни публикацици по темата за българите, за стопанството им и т.н. Мислите ли, че е възможно за всяака своя дума сега да започна да ровя и да търся съответния пасаж за да доказвам нещо, което съм казал.

Данди, казах го малко по-горе. Отдавна съм минал периода, когато трябваше да се доказвам чрез трудовете на други хора. Дали някой си ще ме възприеме и уважи твърденията ми, е негов, а не мой проблем. Има хора, място и среди, където това става и форумът не само че е последното такова място, ами въобще не е място. Аз участвам в затворени форуми с доста тежки критерии, не само да поместваш в тях, но и въобще да бъдеш допуснат като "читател" или "наблюдател". Така че кой как ще ме възприеме тук ми е абсолютно безразлично. Кой като прецени. Бог ни е създал с правото на собствен избор.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#49 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 01:30 AM

И между другото, да попитам.

Йордан Данчов, научни данни ли изнася за каракачанското куче или също се плъзга по надолнището на лирико-сантиментализма.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#50 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 01:31 AM

Показване на мнениетоdandi, в Feb 22 2009, 01:24 AM, написа:

Питам се що за народ е тоя който отрича традициите,фолклора и светила в литературата си, и същевремено тръби що е то париотизъм .


Ако визирате конкретна личност, посочете я като се мотивирате.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#51 Потребителят е офлайн   Белла Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 30-January 09

Икона за мнението  Публикувано: 22 February 2009 - 09:03 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в Feb 21 2009, 10:36 PM, написа:

Ами защото самата Вие казахте, че там има доста интересни неща. Е, така е. Там са интригите - силата на слабите.
колко вярно тук не са изнесли фактите които ви оплювът но в техния форум вожда им го е направил B) тяхната подлост и интрига нямат край не търсят факти търсят долни провокативни факти :angry: :angry: :angry: и дънди стана като тях :angry: или си е била но сига се откри напълно СЛАБОСТА им поражда интригата те само това могат :lol: не съ заблудени те съ скъпо платени :D :D :D
User's Signature

МАКК вече и в Америка

#52 Потребителят е офлайн   Белла Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 124
  • Регистрация: 30-January 09

Публикувано: 22 February 2009 - 09:13 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в Feb 21 2009, 11:31 PM, написа:

Ако визирате конкретна личност, посочете я като се мотивирате.
ПАТРИОТИЗЪМ г-не е да наричаш кучето си каракачанско да се кланияш на чужди епитети и да те е срам да си признаеш че за шепа грошове се отричаш от българското фондациите които подпомагат семпервива са достъ и парите не миришът затова няколко зомбирани личности така държат каузата за кк пишат това което им се диктува а вождовете само диктуват и плащат и подаряват по някое кутре бонус :D :D :D :D СЛУГИТЕ на седефчеви не могат да мислят те преписват ;)
User's Signature

МАКК вече и в Америка

#53 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 10:34 AM

Показване на мнениетоБелла, в Feb 22 2009, 09:03 AM, написа:

в техния форум вожда им го е направил B) тяхната подлост и интрига нямат край не търсят факти търсят долни провокативни факти


Не зная кой е "вождът" им. Там има двама-трима, изживяващи се като такива. За единия дори ми казаха негово изявление "Аз мога да бъда само президент и нищо друго".
Подобни жалки създания, преуспяващи чрез интриги и подлост не могат да бъдат обект на мисълта ми. Тя е ангажирана с по-важни и стойностни неща. А и принципът ми е "Не е важно какво говорят за мен, важно е кой го казва".
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#54 Потребителят е офлайн   karaman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 521
  • Регистрация: 14-February 07

Публикувано: 22 February 2009 - 10:56 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в Feb 22 2009, 08:34 AM, написа:

Не зная кой е "вождът" им. Там има двама-трима, изживяващи се като такива. За единия дори ми казаха негово изявление "Аз мога да бъда само президент и нищо друго".
Подобни жалки създания, преуспяващи чрез интриги и подлост не могат да бъдат обект на мисълта ми. Тя е ангажирана с по-важни и стойностни неща. А и принципът ми е "Не е важно какво говорят за мен, важно е кой го казва".



Г-н Атанасов , има малка неточност в цитата . Точния цитат е : Аз мога да бъда само Председател в тази организация .......

Има хора активно пишещи, които могат да потвърдят , ако им е останало малко достойнство .
User's Signature

ПРЕДАТЕЛИТЕ НИКОЙ НЕ ГИ ОБИЧА!!!!!!!!

#55 Потребителят е офлайн   STARTER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 880
  • Регистрация: 29-December 05

Публикувано: 22 February 2009 - 11:21 AM

Някой дето искал да му се включи в някаква си селекционна програма и да му се плащат някакви си парички, пък после, като му отказали и обърнал посоката на 180%, май пак се изявява. И уж "случайно" пак може да пише тук. А не било съвсем умишлено и с поръчка. :lol:

Въй, какво сложно го написах. Той си знае, няма нужда от разяснения.

#56 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 11:24 AM

Показване на мнениетоkaraman, в Feb 22 2009, 10:56 AM, написа:

Г-н Атанасов , има малка неточност в цитата . Точния цитат е : Аз мога да бъда само Председател в тази организация .......

Има хора активно пишещи, които могат да потвърдят , ако им е останало малко достойнство .


Извинявам се за грешката, но мисля, че смисълът е един и същ.

Жалкото е, че такива нищожества разнасят вонята на собствената си низост, а околните приемат това като душевен балсам.

Хора, които няма какво да кажат, обикновено преразказват пък нищо че преразказите им са тенденциозни - важното е да отклонят мисълта на околните от собственото си безличие.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#57 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 22 February 2009 - 12:18 PM

Тук май всички обърнаха темата в преразказ с елементи на разсъждение,Стартер и на теб ли ти разказаха или имаш лични наблюдение и впечетление от г-н Атанасов. Понеже е много тъпо да се говори за някой,съдейки само от хорските приказки,на теб лично кой ти състави мнението?
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#58 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 22 February 2009 - 12:26 PM

Показване на мнениетоAnna 3, в Feb 22 2009, 12:18 PM, написа:

Тук май всички обърнаха темата в преразказ с елементи на разсъждение,Стартер и на теб ли ти разказаха или имаш лични наблюдение и впечетление от г-н Атанасов. Понеже е много тъпо да се говори за някой,съдейки само от хорските приказки,на теб лично кой ти състави мнението?


Анна 3, съжалявам, че форумът поради намесата на примитиви започва да се изражда още в зародиша си, но какво да се прави - това е за жалост голяма част от българската действителност.

"Любимец" съм на един, който твърдо ме следва навсякъде, където се появя. Нищо, че е ползвал мои материали за личния си сайт, нищо, че ме е търсил лично да се запознае с мене и ми е изливал куп суперлативи. Това не му попречи много бързо да обърне плочата. Та този същия е от един град, носещ името на един поет, казал следното: "И пак Звезди ще има. И кучета ще има - виещи към тях като преди".

До толкова с отклоненията. Които има какво да каже по същество, да го каже, който не може - да продължава да демонстрира собствената си бълвоч.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#59 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 22 February 2009 - 12:32 PM

Защо трябва някой да се крие под различни никове,да говори с недомлъвки и да си мисли,че е много велик,това все пак е форум,нека всеки говори от свое име и да каже,какво има за казване. Ега ти,това много ме дразни...
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#60 Потребителят е офлайн   STARTER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 880
  • Регистрация: 29-December 05

Публикувано: 22 February 2009 - 02:09 PM

Показване на мнениетоAnna 3, в Feb 22 2009, 10:18 AM, написа:

Тук май всички обърнаха темата в преразказ с елементи на разсъждение,Стартер и на теб ли ти разказаха или имаш лични наблюдение и впечетление от г-н Атанасов. Понеже е много тъпо да се говори за някой,съдейки само от хорските приказки,на теб лично кой ти състави мнението?


Анна 3, не знам за какво говориш. Никъде не съм споменавал г-н Атанасов в последните си постове. Това си е някаква твоя интерпретация.
Той е от хората, който са ми помогнали да разбера много неща за каракачанското куче с публикациите си. Все пак не са толкова много сериозните неща написани конкретно за нашето овчарско куче от сериозни автори. Винаги съм се възхищавал от сериозно написаните трудове и същевременно от натрупания доказателствен материал, използван за описанието и развиването на достоверни тези за каракачанското куче от г-н Николай Атанасов.
От там и от кратката ни лична кореспонденция се съставя и мнението ми.

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни