Dog.bg Форуми : БУЛЛ АРЕНА

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

БУЛЛ АРЕНА

#1 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 25 February 2009 - 05:55 PM

Колеги, сядам на компа и цяла една тема е ...... :o
НЯМА!

Кво стана бе, къде изчезна тази частица от нас. :mellow:
Та за тва пускам нова тема:
Ново място за изхвърляния, изцепки, изпускане на парата.... :lol:

Ако има и такива дето се интересуват от нормални кучкарски неща,
искат да споделят нещо или просто да се похвалят - мястото отново е ТОВА ;)
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   kaloqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 07

Публикувано: 25 February 2009 - 06:31 PM

Да, бе!
И при мен не се вижда лафчето. Да не са го делнали админите?

Заради един по-разгорещен спор да се затрият цели 200 страници?!

#3 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2009 - 06:55 PM

Ще ви ги върнат 200-та страници, ама за кво ли...
Кой приличал на бултериер, кой ял, кой ср@л-става е@ати тъпнята в лафчето.


Делово предложение за БУЛЛ АРЕНА :
В моята зала има всичко необходимо за "честен двубой", някои колеги от един друг форум се възползваха, нищо не пречи да предоставя условията и на бултериер гилдията :P
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#4 Потребителят е офлайн   kaloqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 07

Публикувано: 25 February 2009 - 07:57 PM

Показване на мнениетоanimal, в Feb 25 2009, 06:55 PM, написа:

Делово предложение за БУЛЛ АРЕНА :
В моята зала има всичко необходимо за "честен двубой", някои колеги от един друг форум се възползваха, нищо не пречи да предоставя условията и на бултериер гилдията :P


Без да съм подстрекател, но това е добро предложение! Остава да видим дали наистина бойките приказки от двама мъже са:

-само приказки;
-не са мъжки приказки;
-говорят си собственички на болонки;
-.....

Както някой каза- преминат е добрият тон и освен за иронизиране едва ли за друго става вече изтритият разговор!

#5 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2009 - 08:44 AM

Здравейте!
Имам един бултириер Текила. От малък се познава и харесва с една женска Грета. Искам да ги пусна да направят поколение. Обаче двамата имат един баща. Питам по форумите дали има някакъв проблем да ги събера. Но навсякъде ми отговарят различно. Последно питах в този сайт в рубриката "Лафче, коментар...". Но там вместо да ми дадат отговор се хванаха за гърлата. Започнаха обиди и нареждания и накрая не се стигна доникъде. Разговорът се прехвърли на лична основа. А въпросът ми остана без конкретен и точен отговор. Искам да попитам дали знаете има ли проблем да събера Текила с Грета. Пишат ми, че отскоро било забранено. Но защо? И наистина ли е така. Все пак, ако се съберат, кръвната линия ще се запази. От друга страна, Грета не е записана в клуба. Но съм сигурен, че ще бъде записана и ще вземе отлични оценки, понеже е много хубава кучка. Май всичко опира отново до интереси и материализъм.
Ще съм ви благодарен, ако ми отговорите на въпросчетата! Пускам и предното постче да го прочетете, ако не сте го видяли.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Иронията е, че да се пускат bully-та, братче и сестриче, е било позволено. А сега, изведнъж става забранено. Да не говорим, че в чуждите форуми много хора са "за". Жалко би било, ако има вероятност поколението да бъде увредено. Въпреки че не би трябвало да се взима за чиста монета. Но за едно сте прави - кучето си е мое и ще правя каквото искам! Въпросът е, че исках съвет от вас, а не очаквах да се нахвърлите така един срещу друг! Но ако може, бих искал да разбера как преценявате кое куче с кое да бъде, имайки напредвид, че Текила и Грета се познават от малки. И повярвайте ми се обичат. И така е най-хубаво и за тях и за кученцата, които ще се появят. Въпреки това ще се радвам на предложение за женска за Текила. Особено ако знаете някоя също толкова близка женска на Текила, колкото Грета. Може би, вероятността е малка, съм пропуснал да видя такава женска. Очаквам примери.
Много ви благодаря за вниманието!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#6 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 26 February 2009 - 09:59 AM

Показване на мнениетоjockitch, в Feb 26 2009, 07:44 AM, написа:

Здравейте!
Имам един бултириер Текила. От малък се познава и харесва с една женска Грета. Искам да ги пусна да направят поколение. Обаче двамата имат един баща. Питам по форумите дали има някакъв проблем да ги събера. Но навсякъде ми отговарят различно. Последно питах в този сайт в рубриката "Лафче, коментар...". Но там вместо да ми дадат отговор се хванаха за гърлата. Започнаха обиди и нареждания и накрая не се стигна доникъде. Разговорът се прехвърли на лична основа. А въпросът ми остана без конкретен и точен отговор. Искам да попитам дали знаете има ли проблем да събера Текила с Грета. Пишат ми, че отскоро било забранено. Но защо? И наистина ли е така. Все пак, ако се съберат, кръвната линия ще се запази. От друга страна, Грета не е записана в клуба. Но съм сигурен, че ще бъде записана и ще вземе отлични оценки, понеже е много хубава кучка. Май всичко опира отново до интереси и материализъм.
Ще съм ви благодарен, ако ми отговорите на въпросчетата! Пускам и предното постче да го прочетете, ако не сте го видяли.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Иронията е, че да се пускат bully-та, братче и сестриче, е било позволено. А сега, изведнъж става забранено. Да не говорим, че в чуждите форуми много хора са "за". Жалко би било, ако има вероятност поколението да бъде увредено. Въпреки че не би трябвало да се взима за чиста монета. Но за едно сте прави - кучето си е мое и ще правя каквото искам! Въпросът е, че исках съвет от вас, а не очаквах да се нахвърлите така един срещу друг! Но ако може, бих искал да разбера как преценявате кое куче с кое да бъде, имайки напредвид, че Текила и Грета се познават от малки. И повярвайте ми се обичат. И така е най-хубаво и за тях и за кученцата, които ще се появят. Въпреки това ще се радвам на предложение за женска за Текила. Особено ако знаете някоя също толкова близка женска на Текила, колкото Грета. Може би, вероятността е малка, съм пропуснал да видя такава женска. Очаквам примери.
Много ви благодаря за вниманието!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Здрасти, мислех че имаш отговор, на този така затормозяващ те въпрос
и си питаш само ей така в името на любовта.
Чисто физиологично, няма никакъв проблем Текилчо да ... полусестра си Грета,
всичко останало обаче е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
Какво си мислите, че ще направите,
като изключим задоволяването на една голяма любов,
във вашето съзнание.
Сигурно сте чули, думичката инбридинг и за това сте решили, че ще се получат
уникалните кученца, ако беше толкова лесно..
Ето затова има клуб, има правила, развъдчици, родословия и като цяло кинология.

Къде сте вие измежду тези думички.

И ако въпреки всичко,
направите сватбата защото сте голяма работа,
да не тръгнете да разправяте това са родословни бебета, ама клуба нещо нас...
/и двамата още не сте членове/
Най- гадното което ще кажа накрая,
е че Кили е невероятен сладур и огромен твой приятел сигурен съм,
но не става за разплод.
С което светът не свършва... ;)
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2009 - 10:07 AM

Показване на мнениетоjockitch, в Feb 26 2009, 06:44 AM, написа:

... Текила и Грета се познават от малки. И повярвайте ми се обичат. И така е най-хубаво и за тях и за кученцата, които ще се появят.


Без капка ирония ще ти кажа: ТИ МИ ПОВЯРВАЙ - подобна глупост като тази подхожда единствено на сенилни квартални кучкари или на малки деца в най-добрия случай.

Когато търсиш куче с което да развъждаш, ПОСЛЕДНОТО нещо което трябва да правиш е да влагаш емоционални оттенъци в подхода си към тази отговорна мисия. В света на кучетата невинаги е добро онова, което ние емоционално решаваме, че Е добро.

Едно от основните правила в този форум е ДА НЕ СЕ НАСЪРЧАВА по никакъв начин извънклубното развъждане на расови кучета, което ти си на път да направиш, следвайки някакви твои си...ЧОВЕШКИ правила да го наречем.

Ако нямаш намерение да спазваш правилата на клуба относно развъждането на бултериера, не е нужно да задаваш уточняващи въпроси от чисто емоционален характер. Както виждам, така или иначе ще си направиш онова което си си решил. Не е нужно ТУК да искаш съвет, при положение, че има правила които просто могат да бъдат спазени. НИКОМУ тук не са нужни коментари и оценки из областта на морала и общочовешките взаимоотношения.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#8 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2009 - 10:10 AM

Показване на мнениетоbagatur, в Feb 26 2009, 07:59 AM, написа:

...като изключим задоволяването на една голяма любов,
във вашето съзнание.


ъъъ тоя Марио...пак ме изпревари <_<
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#9 Потребителят е офлайн   LORD_BULL Икона

  • MOD_BULL
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1793
  • Регистрация: 10-March 07
  • Gender:Male
  • Location:South Wimbledon, London

Публикувано: 26 February 2009 - 01:10 PM

Показване на мнениетоbagatur, в Feb 26 2009, 08:59 AM, написа:

Най- гадното което ще кажа накрая,
е че Кили е невероятен сладур и огромен твой приятел сигурен съм,
но не става за разплод.
С което светът не свършва... ;)


Защо? Ако jockitch бъде приет за член на БККАБТ( подал си е молба и си е платил таксата),
ако кучето му вземе втора отл. оценка( има една) и ако друг член на клуба с редовна женска( стига да не му е сестра) реши да заплоди на Кили, какъв ще е проблема тогава, г-н Багатур?!?

User's Signature

BIRMINGHABROVO BULL FRONT

" Me Trouble and Strife's at home with the Bin Lids."

#10 Потребителят е офлайн   iva23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 08-August 07
  • Location:varna

Икона за мнението  Публикувано: 26 February 2009 - 02:16 PM

"Най- гадното което ще кажа накрая,
е че Кили е невероятен сладур и огромен твой приятел сигурен съм,
но не става за разплод.
С което светът не свършва..."


Aз исках да попитам-какво означава това? цялото поколение ли нестават за разплод?за6то?Конар не успя да се запио6е за международните изожби миналата година в Албена,но Кили е взел,ако не бъркам 2-отли4ни оценки...означава ли,4е дори да ги вземе не сттава за разплод?неразбирам обяснете ми,моля?

#11 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2009 - 03:52 PM

Първо бих искал да благодаря на Lord_bull и на Iva23 за уместните въпроси.
И сега, господа, Bagatur и Koko_ko, се обръщам към вас. Но все пак ще карам подред.
Bagatur, извинявай за въпроса, обаче да не си тръгнал с грешния крак тази сутрин. Или някой много те е изнервил. Това че ти си в лошо настроение, не значи че трябва да си изсипваш негативизма тук. Което и каквото и да е, не смятам, че форумът е за хапливи забележки. Не можеш ли да говориш, в случая пишеш, нормално, без да нареждаш?
А сега да отговаря на твоите, макар и риторични въпроси и най-вече на забележките ти. Много добре знам, че има клуб и правила. Затова и питам. Дотук всичко е ясно. Без едно. Как досега е било разрешено и изведнъж се забранява? И защо точно в България изведнъж се забранява, а има страни, в които това е разрешено. Предполагам, че знаете кои и не е нужно аз да ви ги изреждам!
И накрая, но разбира се не на последно място, сарказмът ти за кучетата е напълно неуместен. Ти, Bagatur и Koko_ko, същото важи и за теб, сега това, че не можете да приемете, че и животните си имат чувства, не значи че не е така. Всъщност съмнявам се, че хора като вас изобщо знаят значението на думи като обич и любов, дори отнасяйки се за хора и човешки взаимоотношения. Жалко! Всъщност, Koko_ko, може и да е детинско(малко вероятно е) да се обръща такова голямо внимание на чувствата на животните, но е много по-добре от това да имаш кучетата за някакъв вид предмет и да не се съобразяваш с тях. Те не са роби. А подобно отношение към тях говори лошо за теб. Бих казал, че за съжаление, ти явно си опериран от всякакъв вид красиви чувства. Което значи, че си загубил човешкото у себе си. Много съжалявам. Още повече, обаче, съжалявам кучето ти, което е принудено да живее с теб, да търпи непукистичното ти отношение към неговите желания и да се съобразява само с твоите заповеди и прищевки. Явно е, че не са ти нужни коментари и оценки из областта на морала и общочовешките отношения. Разбирам, че ти е трудно да четеш за това, като не разбираш и не знаеш какво значи.
Последно уточнение мисията да развъждаш кучета не е като да спасяваш света. Мисля, че подхождам достатъчно отговорно, обаче, искайки да свържа Текила и Грета, имайки напредвид, че те са достатъчно хубави кучета и могат да създадат страхотно поколение. И разбира се, отново подчертавам, се харесват. А на това, че емоционалното, което ние сме си мислели, че е добро, в света на кучетата не било мога само да се изсмея. Животните също се харесват и сами си избират партньор. Не им трябва човек да им каже с кого да бъдат и кого не. И партньора, животните си избират по чисто емоционален път и по свои критерии. И гледайки света, не мисля, че грешат.

#12 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2009 - 04:34 PM

Показване на мнениетоjockitch, в Feb 26 2009, 01:52 PM, написа:

Koko_ko, може и да е детинско(малко вероятно е) да се обръща такова голямо внимание на чувствата на животните, но е много по-добре от това да имаш кучетата за някакъв вид предмет и да не се съобразяваш с тях. Те не са роби....искайки да свържа Текила и Грета, имайки напредвид, че те са достатъчно хубави кучета и могат да създадат страхотно поколение....И партньора, животните си избират по чисто емоционален път и по свои критерии. И гледайки света, не мисля, че грешат.


имайки НАПРЕДВИД дълбокия ти и не по-малко аналитичен анализ на моята, а също така и на кучешката емоционалност, комбиниран с не още по-задълбочените ти познания из областта на развъждането като мисия на нивата ЛЮБОВ и ЧОВЕЧНОСТ, мога само да сведа глава пред теб и да цитирам един любим мой рефрен на една моя също така любима българска група:

"оууу...батко, батко, батко!"
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#13 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2009 - 05:33 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Feb 26 2009, 02:34 PM, написа:

имайки НАПРЕДВИД дълбокия ти и не по-малко аналитичен анализ на моята, а също така и на кучешката емоционалност, комбиниран с не още по-задълбочените ти познания из областта на развъждането като мисия на нивата ЛЮБОВ и ЧОВЕЧНОСТ, мога само да сведа глава пред теб и да цитирам един любим мой рефрен на една моя също така любима българска група:

"оууу...батко, батко, батко!"



Много благодаря за това, че оценяваш анализа ми!
Доколкото си спомням, обаче,(а и го препрочетох, за да съм сигурен в спомените си) в твоя пост изобщо не свързваш "мисията" развъждане на ниво любов и човечност! Тъкмо напротив! Именно това, което си написал отрича любовта и човечността. Така че може и познанията ми за развъждането да са незадълбочени(ако бяха, нямаше и да задавам въпроси), но затова пък познанията ми за любовта и човечността(както вече го уточних) са на доста високо ниво(особено ако правим сравнение между теб и мен, както стана пределно ясно!). И естествено не бих казал, че и ти разбираш толкова много от развъждане, след като го разграничаваш от тези две понятия. Е, нормално е, след като не разбираш какво значат. Но създаването на поколение, и при хората и при животните, е доста повече от простото събиране на мъжко и женско. Това поне знам!
Както и да е, "батко, батко", все пак не бих искал да си губя повече времето в излишни постове с човек, който нито има принципи, нито може да изпитва чувства. В това отношение мога да кажа, че каузата е загубена. Явно е, че няма да мога да се разбера с човек за нещо, от което той си няма и понатие. Така че, имайки напредвид, че сме във форум за кучета, бих искал да се занимаем наистина с въпроса, който поставих на дневен ред и да се заинтересуваме за кучетата. А не за нас. И ще те помоля лично теб, да загърбиш нарцисизма си и нараненото си явно себелюбие, и ако нямаш какво да добавиш като ценна информация по моя въпрос, просто да държиш ръцете си далеч от клавиатурата. Предварително ти благодаря!
Have a nice day!

#14 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 26 February 2009 - 06:08 PM

Показване на мнениетоLORD_BULL, в Feb 26 2009, 11:10 AM, написа:



Защо? Ако jockitch бъде приет за член на БККАБТ( подал си е молба и си е платил таксата),
ако кучето му вземе втора отл. оценка( има една) и ако друг член на клуба с редовна женска( стига да не му е сестра) реши да заплоди на Кили, какъв ще е проблема тогава, г-н Багатур?!?
[/color][/font]


Знам, че всички които ме познават са убедени,
че не съм сгрешил и че няма да напиша подобно нещо без да имам обосновано мнение по въпроса. B)

Нямам ни най-малко намерение обаче,
да обеснявам каквото и да е повече по въпросната предполагаема връзка.

Също така всеки, който има въпроси свързани с регламентирано развъждане на бултериери,
да заповяда на Годишното Общо Събрание, там ще има специална точка от дневния ред.
Предполагам, че съвсем скоро ще има официална обява за събитието.
Марио Капушев
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   kaloqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 07

Публикувано: 26 February 2009 - 06:15 PM

В постовете и на Багатура и на Коко-Ко и на Лорд Бул се съдържа истина!

Но кучето е на Джокич и той е този който си решава дали да се съобрази с клуба или не!
Дали е прав или не, дали действията ще са му продиктувани само от емоционални чувста
е много различно от това да се извършва целенасочена развъдна политика...

Правилното решение е да се съобрази с това което клубът в лицето на развъдната комисия
определи.
Иначе женски кучки има много - и Лорда има женска която би била добра партия, и аз имам такава,
като и много други из България...

Всъщност Джокич, ти ли пишеш или някой ползва твоят акаунт?

#16 Потребителят е офлайн   klavdii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1028
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2009 - 06:37 PM

Ми и аз имам две Подходящи "да не се караме сега" но Лорда като VIP личност е с предимство! :( Все пак е и истински булл-маниак с много дългогодишен опит и наблюдение върху породата,ще му отстъпим място.......! И аз си мисля че най-правилното решение е като се обичат младите да се земат,къв"Ви е проблема бе? Какво обсъждате хора който не са ни клубни членове? Както казва една Любителка на породата ни-като латинска сапунка сме...да беше почнал някои от началото да снима...щяхме да разбием боксофис класациите на забавните сериали.... :blink:
User's Signature

Качена снимка
sunshinebulls@yahoo.com
тел. 0898 417 321
Тези,които могат - действат,а тези,които не могат - преподават.

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 February 2009 - 06:54 PM

jockitch, здравейте !

Прочетох полемиката и ще се опитам да внеса малко яснота в нея.

Основополагащите документи за чистопородно развъждане са два - Правилник за развъждане на БРФК и Регламент за развъждане на БРФК. Те произтичат от съответните правилници и регламенти на FCI и са основната рамка, на която стъпват клубовете при изготвянето на техните вътрешни развъдни правилници, като тези правилници не могат да бъдат по либерални от посочените.

Съгласно точка IV, ал. 2 от Правилника за развъждане на БРФК, за чифтосването на роднини 1 степен - братя и сестри, родители и деца, се изисква съгласието на съответния клуб.

Не зная коя чужбина визирате. Тези правилници са валидни за всички страни, членки на FCI. Доколкото съм запознат, редки изключения се правят само за много ценни екземпляри или в случаите, когато няма достатъчно на брой кучета от различни семейства - примерно много рядка порода, от която има един или два екземпляра, които са в такава връзка. Но като правило такива връзки се избягват и не са препоръчителни - има по компетентни хора от мен, те могат да ви обяснят защо.

Доколкото до харесването ... да, може би има такова нещо и при кучетата. Виждал съм куче, което все едно се усмихва, когато види друго куче. Но не бъркайте емоционалността с инстинкта. Под емоционалност разбирам това, че кучето се чубства добре с себеподобното, установили са някаква ерархия помежду си, създали са си глутница и се разбират по кучешки. Ако сте забелязали, дори и на полянката за разходка кучетата се "търсят" едно с друго, често си формират групи за игра.

Когато инстинкта заговори, тогава става друго. Женското куче може да бъде качено не само от мъжкия, който тя "харесва", но и друг мъжки, ако я оставите с двама, пък дори и мъжкото куче да е от друга порода. Мъжките навеждат глава .. край, то забравя всичко, инстинка е да има малки, а миризмата привлича всички мъжки, независимо от породата им.

Ако ви интересуват развъдния правилник на БРФК и Регламента за развъждане, можете да ги прочетете

Тук - Правилник за развъждане на БРФК
Тук - Регламент за развъждане на БРФК

Поздрави и се извинявам за намесата, ако не е на място.

#18 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 26 February 2009 - 10:13 PM

Показване на мнениетоjockitch, в Feb 26 2009, 03:33 PM, написа:

но затова пък познанията ми за любовта и човечността...


Получава се малко двоен стандарт -от една страна говорите за емоционалност , човечност , любов приравнявайки ги към нуждите на (и между) кучетата(!) , а в сьщото време искате да правите връзка между непълни брат и сестра , което според всички човешки правила е недопустимо ,отнасяйки се за хората!
От една страна "любов по човешки"(защото това се изтъква като причина) , пък от друга , близкородствено развъждане( нали се използва при кучетата)!
А относно вълшебната думичка "инбридинг" има достатьчно информация и тук във форума и въобще в нета , добре е да се прочете , много често резултатите от толкова близък инбридинг не са чак толкова страхотни , а много често са и ужасяващи.
Толкова ли е добър този разплодник ,на който искате да правите инбридинг -поколението му е прекрасно , без сериозни недостатъци , предава твърдо положителните си качества и като цяло ги подобрява?
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 27 February 2009 - 02:56 PM

Първо бих искал да ви благодаря, че най-накрая все пак се обърна внимание на въпроса, който зададох. Макар и не точно какъв е проблемът да се съберат непълни брат и сестра - освен забраната на БРФК. Въпросът ми беше каква е причината да се забрани. Дали това събиране ще навреди на малките? И защо досега е било разрешено, ако има някакъв проблем с поколението?
Сега що се отнася до инстинкти и харесване, ми е напълно ясна разликата. Само че съм виждал разгонени женски, които не се дават на кой да е мъжки. А и наистина си личи когато кучетата се харесват.
Другата забележка за несъвместимост на думите ми за чувства с, да го наречем, кръвосмешение ще отбележа с фактът, че връщайки се назад във времето и човешката история, хората са се свързвали с братя, сестри, братовчеди, за да запазят кръвта си. Това се е отнасяло най-вече за аристократите и кралските особи. Разбира се, забранило се е, понеже поколенията им са се раждали с ниски умствени капацитети, така да го наречем. Затова и е било забранено. А от там вече забраната е станала и на морално ниво. Именно от тази вероятност(да има някакъв проблем с малките) произтича и въпросът ми.
А, Bagatur, защо Текила да не става за разплод? Да не би да имаш предвид захапката му. Понеже май и твоята кучка не е с много правилно подредени зъбки(така знам от теб). Но това не е такъв проблем според мен.
И, не - постовете ги пиша аз. Просто се изказвам по-меко след като ме ban-аха, а и за сериозните теми се отнасям сериозно.
Благодаря на Lord bull и Downface за подкрепата. И бих искал да се обърна специално към Animal и да му кажа едно голямо Благодаря!. Единствено той се е поровил за конкретна информация и ми е писал с факти. Точно това търсих. Много ти благодаря наистина! Ще послушам и съвета ти.

#20 Потребителят е офлайн   LORD_BULL Икона

  • MOD_BULL
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1793
  • Регистрация: 10-March 07
  • Gender:Male
  • Location:South Wimbledon, London

Публикувано: 04 March 2009 - 09:05 AM

Показване на мнениетоiva23, в Feb 26 2009, 01:16 PM, написа:

"Най- гадното което ще кажа накрая,
е че Кили е невероятен сладур и огромен твой приятел сигурен съм,
но не става за разплод.
С което светът не свършва..."


Aз исках да попитам-какво означава това? цялото поколение ли нестават за разплод?за6то?Конар не успя да се запио6е за международните изожби миналата година в Албена,но Кили е взел,ако не бъркам 2-отли4ни оценки...означава ли,4е дори да ги вземе не сттава за разплод?неразбирам обяснете ми,моля?


Aз първо искам да кажа, че никой не e тръгнал да спира на никого кучето от разплод.
Всеки собственик на куче от това поколение може да участва в дейността на БККАБТ, стига
да има желае. Да стане член на сдружението, да събере необходимите му оценки, с които кучето му
да бъде годно за разплод, да регистрира свой развъдник и т.н.
Бултериер клуба не работи с кучета, собст. на които не са членове на Клуба!
Чудно ми е защо доста хора се сещат за БККАБТ, когато кучето им се разгони и когато
трябва да им се издадат родословия?!? Който има желание да работи с нас да заповяда на ОС!


п.п. дори и инбр. II-II да бе позволен от БРФК мисля, че подобна връзка, за която ни загатна
jockitch отново нямаше да бъде разрешена от Разв. комисия на нашия клуб, дори и
редовни членове да се канеха да я осъществят.

Качена снимка
User's Signature

BIRMINGHABROVO BULL FRONT

" Me Trouble and Strife's at home with the Bin Lids."

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни