Dog.bg Форуми : Проблем с хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с хъски Оцени темата: -----

#1 Guest_todor_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 October 2005 - 11:35 PM

здравейте незнам да ли темата ми е за този раздел (ако не, се извинявам)но ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
значи имам хъски на почти 3 месеца. когато съм в къщи (през деня) то гледа само нешто да се закача с мен, да ме хапе и тн.
това добре нали? мисля че за сега всичко е нормално.
обаче забелязвам че от 2, 3 седмици когато кучето си е легнало да спи и аз се опитам да го погаля то направо ме напада със злоба.
кажете ми какво да правя. аз сам си го гледам (чистя му, храняго, извеждам го, чат пат се боря с него като започне да ме хапе) а наще само му се радват (и го глезят).
имам чувството че то е по - привързано кум тях от колкото към мен(в смисъл че нощем само мен напада, и когато го повикам се прави че не ме чува)
кажте какво да правя да не би да бъркам нещо при възпитанието му или просто е дошло време да го изпращам на училище.

#2 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 18 October 2005 - 07:42 AM

Значи горе - долу често срещано бебешко поведение, което клони към глезене.......първо при всяко такова " нападане " подавайте накакво забранителна команда НЕ,ФУ или нещо такова с по рязък тон и в началото може с шамарче през муцунката после ще е достатъчно само да чуе забранителната команда и ще се отказва от тези мераци. С наближаването на 4м. малките кученца започват да си сменят зъбите и това по някога ги кара да хапат,гризът и т.н. Вие му осигурете нещо за дъвчене така ,че да не се налага да ви хапе вас или обувкете ви r) подходящи са кожените кокълчета,твърдите топки.
п.с. кажете на вашите,че и те тряба да се постараят да правят същото когато малкия бебок започне да ги хапе r)

#3 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2005 - 05:07 PM

И още една питанка: възможно ли е такова поведение - нападение при "стряскане" да се дължи на някаква неприятна случка преди 2-3 седмици? Примерно - някой е награбил кученцето и го е "размятал" във въздуха както си спи... или нещо е паднало върху него...?
Обикновено агресия при малките се среща при купичката с храна (и то не при хъски), а не по време на прекъсване на съня... Така че вероятно има скрита причина за такава неадекватност.
Какво може да опитате?
Първо, да предупреждавате кученцето, преди да тръгнете да го галите - т.е. да го повикате весело по име и да го събудите и/или да привлечете вниманието му и чак тогава да го погалите. Ако в такъв случай се държи адекватно, то проблемът определено е в някакъв стрес.
Второ, да започнете да го "стряскате" с любимо лакомство в ръка - т.е. когато посегне злобно, да открие мръвка, бисквитка и т.н.
---
Иначе, чисто теоретично, възможно е действително да става дума за агресия към собственика поради мисъл, че кучето стои по-високо в глутницата. В ТАКЪВ случай то ще позволява да го галят и ще се радва, когато НА НЕГО му се иска, а не когато собственикът подходи към него. Тогава вече има нужда от корекция със забранителна команда.
Само едно питане: в смисъл, кученцето НА ИГРА ли посяга или сериозно се зъби и ръмжи? Т.е. само когато го събудите с докосване или го изненадате най-малкото, ли посяга, или изобщо?
За хъскито е КРАЙНО НЕТИПИЧНО да реагира агресивно. По-нормално е малкото кученце да се плаши и да се дърпа, да бяга... каквото и да е, но не и да налита да хапе.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#4 Guest_тодор_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 October 2005 - 05:52 PM

ми кво да ти кажа, когато му се спи само ако посегна бавно да го погалиа почва да ми следи ръката и да ме дебне да ме ухапе, обаче ако му позволя да ме ухапе то той както ме дебне и си збръчква носа изведнъж се хвърля (рязко кум ръката) захапва ме но не стиска със всичка силаа по скоро само ми лапва ръката зада ме стресне. а ако посегна да го галя докато се храни направо си ме хапе със сила. веднъж докато го галих така успя да глътне цяла птича шийка с месо и половин лопата смляно месо, сметни за кво става дума. в4ера изяде парче от найлон от една шунка аз се опитах да му го извадя от устата а той ме наяде.

искам да попитам до кога е нормално да ме хапе вече стана 7 килограма и зъбите му са много
големи и остри, как да го отуча

#5 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 October 2005 - 05:57 PM

забравих да спомена че съм му купил 3 плюшени животинки 3 топки 1 коли4ка от тиа на мачбокс съм му дал и една летва че ми изгриза леглото cl) но все пак си предпочита да хапе жива плът специално мойта

#6 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 18 October 2005 - 06:00 PM

Покажи му, че това не ти харесва. Можеш да кажеш силно "Ох" при неговото хапване, да демонстрираш болка, дори да не я изпитваш. Ако това не помага, кажи "Не!" и го плясни по муцуната с вестник или два пръста. После му подай ръката си, за да го предизвикаш отново да го направи и повтори упражнението. Винаги реагирай еднакво. В момента, в който вместо да захапе, дръпне глава или започне да ближе ръката ти, похвали го със звучно "Браво", погалване, лакомство.
Моето куче като малко така играеше, беше вечния крокодил, дори в семейството имахме инцидент със шиене на устна в Пирогов след бурна игра. Не знам можеш ли да различиш играта от агресията. По описания начин се научи перфектно, сега и когато взема от ръка го прави много нежно.

#7 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 18 October 2005 - 06:30 PM

веднага махни тези плюшени играчки bl) ами като ги разкъса и после се налапа с парчетата какво ще правиш cl) и количката също това е куче не дете. Вземи му кучешки играчки безопасни за него super ......а за пилешките кости в храната направо не ми се говори a)

#8 Guest_todor_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 October 2005 - 09:10 PM

тия пилешки кости ги иаде от както му пораснаха зъби и да ти кажа не е имал проблем с тях.
но както и да е ти например с какво храниш кучето си?
пробвах го на суха храна ама не иа харесва

#9 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2005 - 10:45 PM

Драги тодор...
1. има голяма и подробна тема за храненето - какво да се дава, какво да не се дава и прочие
2. май някъде има и тема за играчките
3. дотук от изказаните мнения на мен лично ми стана ясно, че си отглеждате кучето най-вече безхаберно... т.е. не "без любов", а без желание и стремеж да прочетете нещо за това как точно да си го гледате...
Дано това последното се промени, докато е време, а не когато кучо порастне и стане семейно бреме.
---
Но, на темата: май става въпрос за "агресия поради въображаема висшестоящост" от страна на кучето - т.е. то се дразни, когато нещо става не както му се ще (примерно - посягате да го галите, то не ще). Действително добър вариант е да му се карате строго всеки път, когато опита да посегне, като същевременно го провокирате да посяга. Малко ще боли b) в началото, но кучето ще свикне.
Аз обаче тъпо и упорито ще попитам: ВЪЗМОЖНО ли е подобно поведение да се е появило, защото кучето е яло бой и сега се страхува от спускаща се върху него ръка?
Пак ще подчертая, че е крайно странно едно хъски да посяга да хапе (не говорим за хапане на игра), особено пък в ранна възраст. Това може да подсказва две неща:
а) че е подложено на сериозен стрес по някакъв повод, а същевременно има силен характер, т.е. не започва да се плаши, а реагира нападателно срещу "притеснението"
б) че има психически отклонения
Силен характер - това добре b) , няма нищо лошо.
Но леко чалдисаното като малко животно може да стане... да речем, опасно.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#10 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 19 October 2005 - 07:53 AM

Здравейте и от мен Тодор ;) реших,че вместо да пиша и обяснявам направо ви давам линк към темата 10 НЕ в храненето!!! Прочетете я не е много дълга но пък е полезна super
Успех

#11 Потребителят е офлайн   dsa1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 05-October 05
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2005 - 06:47 PM

Цитат

здравейте незнам да ли темата ми е за този раздел (ако не, се извинявам)но ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
значи имам хъски на почти 3 месеца. когато съм в къщи (през деня) то гледа само нешто да се закача с мен, да ме хапе и тн.
това добре нали? мисля че за сега всичко е нормално.
обаче забелязвам че от 2, 3 седмици когато кучето си е легнало да спи и аз се опитам да го погаля то направо ме напада със злоба.
кажете ми какво да правя. аз сам си го гледам (чистя му, храняго, извеждам го, чат пат се боря с него като започне да ме хапе) а наще само му се радват (и го глезят).
имам чувството че то е по - привързано кум тях от колкото към мен(в смисъл че нощем само мен напада, и когато го повикам се прави че не ме чува)
кажте какво да правя да не би да бъркам нещо при възпитанието му или просто е дошло време да го изпращам на училище.

РЕШЕНИЕТО Е САМО ЕДНО:ИГРАЙ СИ ПОВЕЧЕ С НЕГО,ГЛЕЗИ ГО ПОВЕЧЕ
И РЕД ДРУГИ ПОДОБИЯ.ОСВЕН ТОВА ПОМОЛИ ВАЩЕ ДА НЕ ГО ГЛЕЗЯТ ТОЛКОВА ЗА ДА УСПЕЕ ДА СЕ ПРИВЪРЖЕ КЪМ ТЕБ.
Е,ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ! super best

#12 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 27 October 2005 - 07:22 PM

Това звучи като моето хъски. Ти имаш късмет, че е още бебе, нашия го взехме на 6 години. Действай сега, че после ще ти е много трудно. Кученцето може наистина да е било стресирано силно от нещо друго, както Вабанк предположи. Хъскитата са много чувствителни, а тези с по-силен характер направо могат и отмъстителни да бъдат b) Направи каквото мил_ и Вабанк ти казаха, важно е да му се наложиш докато е малко- да знае кой е шефа, но е задължително да го правиш без да го стресираш. Ако е било изплашено, гледай да го успокоиш постепенно.

Нашият е със страшно силен доминантен характер и ежедневно се нагала да си допотвърждаваме йерархията в глутницата- с други думи, ние сме двойката Алфа, а той е омегата bl). За кучетата е важно да имат шефове, инъче могат да стресират, да станат дори опасни без те да имат и най-малка вина за това. За да е спокойно едно куче, то трябва да знае, че има шеф над него, който да се грижи за доброто на глутницата. Може да изглежда смешно, но е точно така.

Можеш да направиш един много прост тест, за да видиш до каква степен кучето ти е спокойно в твои ръце. Сложи го да седне, но да няма много неща около него, които да му отвличат вниманието и започни много лекичко да потупваш по гърба му с ръка. Ама наистина леко, все едно го галиш, но с леки потупвания започвайки от главичката и бавно слизайки към плешките и гърба. Ако те остави да да слезеш до края на гърба, значи не се притеснява да го доминираш, ако реагира остро още в началото- честито, значи си имаш един малък потенциален шеф, мъничко потенциално дяволче в къщи и ще се наложи да го научиш, че не е той този който решава b)

Друго нещо, което може да правиш е докато е бебе още да го слагаш по гръбче на земята и да го задъжиш така. Дори да се опитва да се боричка, придържай го с гръб към земята. Но внимавай, едно бебе куче е нежно същество. Внимавай също и за зъбките d) . Та, докато го придържаш към земята, му говори нежно и с другата ръка го гали. Трябва да го успокоиш, че няма нищо страшно да го доминираш, че всичко е наред и той може да се отпусне тотално. Ако наистина му е непоносимо да стои по гръб, не го насилвай прекалено много в началото, ами малко по малко. Просто не забравяй, едно куче си е ежедневна грижа и трябва да му отделиш време да го научиш на неща.

И последно, играйте си, но не забравяй като приключвате играта, ти винаги да имаш последната дума- да не свършвате така, че той да е в шефска позиция. Кученцата като са малки си орпеделят бъдещото място в глутницата с игра. А и наистина за последно, докато го галиш всеки ден, го барай навсякъде нежно.

Ми това е засега и може да си купиш някоя и друга книжка за обучението на кучета или поне прочети доста неща в интернет.

#13 Потребителят е офлайн   4afi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1091
  • Регистрация: 31-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Ракитово
  • Skype:

Публикувано: 08 November 2005 - 07:38 PM

Във връзка с плюшените играчки ---моито израсна с такива.Досега не се е давил с парче плат.Сега ги разняса по целата къщта даже спи с една от тях.И моят d) ми рамжи като не му харесва това което правя с него.Например то спи и аз се навеждам да го целувам-----(маи аз сам виновна де) следва едно яко ръмжене(да се чуди човек от такова куче такова яко ръмжене).Говора за мини-ринчер 2 кг-30см-15 см-Та и тои ми се зъби като искам да му извадя нешто от устата.А като му се скарам то започва да трепери --прибира си ушите --и идва веднага да ми се гали.И аз кво да се правя на недостъпна--марш от тук---ми като преливам от любов кам него кво да правя.Явно не ме бива за дресиране на d) един от вас--- чафи

#14 Guest_Mihail_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 November 2005 - 07:36 PM

Цитат

здравейте незнам да ли темата ми е за този раздел (ако не, се извинявам)но ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
значи имам хъски на почти 3 месеца. когато съм в къщи (през деня) то гледа само нешто да се закача с мен, да ме хапе и тн.
това добре нали? мисля че за сега всичко е нормално.
обаче забелязвам че от 2, 3 седмици когато кучето си е легнало да спи и аз се опитам да го погаля то направо ме напада със злоба.
кажете ми какво да правя. аз сам си го гледам (чистя му, храняго, извеждам го, чат пат се боря с него като започне да ме хапе) а наще само му се радват (и го глезят).
имам чувството че то е по - привързано кум тях от колкото към мен(в смисъл че нощем само мен напада, и когато го повикам се прави че не ме чува)
кажте какво да правя да не би да бъркам нещо при възпитанието му или просто е дошло време да го изпращам на училище.

Здравейте!

Имам няколко книги и доста опит,затова ето какво мога да Ви кажа:

1.Кучето е стадно животно ,подобно на предшественика си - вълка.Семейството на стопанина е "глутница".В нея има строга йеархия.Задължително има водач (лидер) и подчинени.Кучето трябва да е подчинено,а стопанина - водач на глутницата.

Проблема: При Вас май кучето и човекът са си разменили ролите.Кученцето Ви си мисли,че то командва. fow

Причината:Мисля,че близките Ви са разглезили кученцето. То явно не си знае стопанина.

Съветът ми:Забранете изрично на близките Ви да го извеждат на разходка , хранят,поят, глезят и малко да понамалят с игрите.Всичко това трябва да правите само Вие d) !Докато се храните на масата,в никакъв случай не давайте на кучето харана!Първо :защото тя не е полезна за кучета и второ :защото така то ще си мисли,че е водача.Преди да седнете на масата ,Вие го нахранете.

При негова атака:Когато пак се опита да Ви ухапе,когато посегнете към него,пляснете го със свит на руло вестник или тънка пъчица.Наказвайки го,кажете с недоволен тон "Фу" или "Не".Когато правите това в никакъв случай близките Ви да не го галят или да му отвличат вниманието!!! a)

Принадлежности:Задългително му купете повод и нашийник с прикрепена към него метална плочка с името му,телефон за връзка и адрес. r)

Грижи: Отделяйте му повече внимание!И то е животинка,при това "дете" ! nok Малките кученца обичат да си играят.Сложете го по гръб и го галете по коремчето или го чешете!Ако пак се опита да Ви хапе,пляснете го с вестника и извикайте"Не" или "Фу".

BEER Успех! BEER

За въпроси на тема кучета:михаил_георг@дог.бг (на английски).

#15 Потребителят е офлайн   Wildwolf Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 15-December 05

Публикувано: 15 December 2005 - 04:42 PM

Възможно е да си го разглезил ,така че то да си мисли,че командва.
Сигурно се качва на канапето ти. Това при кучетата означава "аз съм господаря".
Ти трябва да му покажеш,че си по-силен и то трябва да ти се подчинява.
Твойто семейство са го разглезили (не се засягай). Забрани им да си играят с него и да позволяват да им хапе ръцете.
Когато те захапе удари го с пръчица или свит на руло вестник ,но в никакъв случай с ръка (ще се наплаши от ръцете ти и няма да ти дава дори да го погалиш). Първоначално няма как,но после ще свикне ,че ти командваш. Ударът трябва да е придружен с "Фу","Не" или "Спри".
Ти му давай храната ,ти го извеждай и не му позволявай много да дърпа повода. Ако не те слуша купи си душащ нашийник. Пътвоначално може да продължава,но скоро ще спре.Тогава му постави обикновения нашийник. По-добре му купи душащ ,защото като порасне по-трудно ще го удържаш,може да изпуснеш без да искаш повода и хъскито да нападне я чове,я куче.А хъскитата са силни - не случайно те теглят ескимоските шейни.

#16 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2005 - 07:46 PM

Цитат

Сигурно  се  качва  на  канапето  ти. Това  при  кучетата  означава "аз  съм  господаря".

Това не е задължително. Преди всичко трябва да се изяснят причините за агресията, дали е наследствена, дали се провокира от нещо, дали подхода е правилен и т.н. и тогава да се търси правилното поведение за нейното коригиране. Моите кучета се качват и спят по креватите, докато няма никой в къщи или ако никой няма намерение да лежи там (имат е специално постелки за това) и аз лично не виждам в това нищо доминиращо над мен или който и да е в къщи, защото е въпрос на правилно възпитание. Важното е да няма конфликт и неправилно поведение - т. е. съответното място да се освободи по команда без противоречие.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни