Dog.bg Форуми : Алергия от котки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Алергия от котки

#1 Потребителят е офлайн   kremena Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 09:38 AM

c) Аз и дъщеря ми (7 г.) много искаме да си вземем коте.Притеснява ме това, че преди около 2 г. и се появи алергия под формата на лишеи по ръцете (общо бяха около 6 бр), които станаха като рани от падане (с коричка) ,големи колкото 2 стотинки.Доктора ни каза ,че алергията е предизвикана от котето на майка ми ,живеещо в двора й,т.е. не се гледа в домашни условия и съответно е доста по-мръсно .Оправихме я за около 1 месец с мазане. След около 6 месеца й взехме заек и пак се получи същата алергия.
В скоро време не е пипала котки (от алергията й мина 1г. и 6м.).
Та след това дълго обяснение бих искала да Ви попитам :
1.Възможно ли е дъщеря ми,поради вероятно по-силния си имунитет,да е преодоляла тази алергия?
2. Как бих могла да я изследвам при лекар за такъв тип алергия ,дали въобще е възможно такова изследване?

Моля ,посъветвайте ме как да постъпя!

Много искам да й взема коте, защото на мен самата в детството ми не ми разрешаваха , а смятам ,че ще е добре да си има другарче.
А пък май и аз го искам страшно много!

#2 Потребителят е офлайн   kremena Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 09:43 AM

Забравих да добавя ,че дъщеря ми няма алергия от кучета

#3 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 18 October 2005 - 10:28 AM

Кремена,
не пишеш откъде си - аз ще говоря за София. Изследвания за алергия преди години се правеха в Клиниката по алергология към Медицинска академия. Прави се тестуване и щом знаеш за какво точно искаш тест, вероятно ще е по-лесно (на мен навремето ми правих тест за 40-ина дразнители). Тестът беше подкожна инжекция - по зачервяването (реакцията на организма) се съди за склонността към алергия. Вероятно е добре да се направи и за още няколко вида домашни животни и птици - за сигурност. Обезателно го направи ПРЕДИ да вземето животинчето - често алергиите към животни не са само кожни, но и водят да астматични проблеми - ще ви бъде адски трудно да се разделите с малкото.
Подробна информация би трябвало да даде личният лекар (мечтиииии), вероятно от него трябва да иската и направление за такива изследвания. Можеш да опиташ да се обърнеш и директно към най-близката алергология (клиника, кабинет...?) и те да ти обяснят всичко.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#4 Потребителят е офлайн   kremena Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 11:45 AM

Danny,
Благодаря ти за изчерпателния отговор.
Май ще е най-добре да потърся във Варна клиника или кабинет специализиран в тази област.И на мен не ми се иска да взема коте ,без да съм сигурна,че ще можем да го отглеждаме спокойно.

#5 Потребителят е офлайн   fanisnejifranklin Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-June 09
  • Gender:Female
  • Location:сливен

Икона за мнението  Публикувано: 25 October 2009 - 06:27 PM

Аз съм алергична, но не се притеснявам да си взема коте имам си две. Пада само че голямо чистене, за да не предизвиквам алергични ситуации.

#6 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2009 - 03:10 PM

аз пък съм чувала (всъщност познавам и случая), когато е направено тестване - отрицателно, повторено - пак отрицателно, а алергията се прояви с пълна сила след около 11 месеца.... а, де!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#7 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2009 - 08:41 PM

alekian_yona, факт е, че аз имам сенна хрема много ясно изразена, но от 2-3 години, нямам. Обаче алергията към комари и други насекоми, явно е непреолима. :) Много ми е интересно, дали детето би имало алергия към сибирка или неска котка, нали уж са хипоалергични. Аз тествах един приятел с невска маскарадна котка и уж нямаше, ама знам ли? Неговата алергия се изразява в кихане и дихателни проблеми, едвам го навих.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#8 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 27 October 2009 - 10:12 PM

Не съм доктор, нито искам да оспорвом мнението на първите, но начина по който описвате въпросната алергия, прилича повече на гъбично заболяване. Може би Микроспория. Пак казвам - просто си направих асоциация - не съм нито специалист, нито компетентена по темата. Аз самата съм прихващала такова нещо като дете, при това в рядък момент в който не съм се занимавала с котки, но точно коте беше причината (бях на лагер, коте прибраха в съседна стая, но и други деца после имаха кръгли струпчести образования). Както и да е... Лекуваше се дълго с мазане със спирт и мехлем. След като ми мина, се появи отново (не си спомням за какъв период) и тогава - пак.
П.С. Не знам дали съм дала най-полезния линк, но ползвайте търсачката
Картинка - търсих ringworm
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#9 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 October 2009 - 05:40 PM

Кремена, аз съм от Варна и преди 4 години имах проблем с алергия, но не към животни. Така се случи, че тогава бях в болница (Терапията) с пневмония, та ме изпратиха при докторка в кожното отделение, мисля беше на 6-ти или 7-ми етаж. Ще се разровя за стари рецепти и някакви документи за името на докторката.

#10 Потребителят е офлайн   Grey Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 25-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2009 - 11:42 AM

Често пъти у нас, тестовете за алегрия към котки не включват слюнката на котката, която е главен алергизиращ фактор, а не самите косми, по които разбире се налепва слюнката от близането.Тежката алегрия може да доведе до белодробни изменения.
Много просто и ефикасно средство за намаляване на отделяната изсъхнала слюнка е два пъти на ден да се обтрива котката добре с мокър парцал, добре изстиска /най добре напоен с тола вода/, след което с друг се подсушава.
От препаратите добре да се ползват имуностимулатори , те водят до намаляване ефекта на алергента, както и да си направи човек васкина, ако има такава, което значи да ходи около месец, два, два пъти седмично и да му се вкарва алергента по схема с инжекции
User's Signature

Dum spiro spero

#11 Потребителят е офлайн   Animat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-August 07
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 26 November 2009 - 10:53 AM

Алергиите са трудно диференцируеми, освен това се наблюдава изменчивост в реакциите на организма, а понякога и промяна спрямо различните видове алергени, които могат да са от естествен или изкуствен произход. Алергията към котки се изразява в респираторни проблеми - сълзене на очите, кихане, кашляне, секрет от носа, зачервяване на лицето и се дължи на един специфичен алерген, съдържащ се в котешката слюнка - FelD1. В САЩ се правят сериозни проучвания в тази насока. Точно там развъдчиците на Сибирски котки твърдят, че породата е хипоалергична, и това твърдение не е неоснователно. Въпреки това аз бях леко скептично настроена. Докато не се убедих наскоро. Две от котетата ни живеят при стопани, които имат силна алергия към котки. При едното семейство именно детето е проявявало физиологична непоносимост към котки. Но за моя приятна изненада, нито едните, нито другите имат проблем! Тъй като породата Невска маскарадна е родствена на сибирската, т.е. произлязла е от нея, също твърдят, че не предизвиква алергии. Все пак трябва да се има предвид, че всеки организъм има индивидуална реакция и ниво на резистентност и откликва по различен начин на алергените.
User's Signature

www.sibirela.bravehost.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни