Dog.bg Форуми : Московска стражевая

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Московска стражевая

#21 Потребителят е офлайн   dagar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-November 05

Публикувано: 07 November 2005 - 09:24 AM

"Но от това което научих за тези кучета покрай тях,мога категорично да кажа че не стават нито за деца,нито за апартамент,нито за съжителство или дори запознанство с други кучета!"

Ас имам руски той териер (по малък от 1 кило) и той часто (през лето) живее с "москвичи" (140 - 150 кг на двоих) на улица.

#22 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 November 2005 - 11:40 AM

Искам да кажа нещо относно коментарите,че тези кучета са зли! Нито едно куче не се РАЖДА зло,то СТАВА такова! Затова тези коментари,при положение,че не ви е известна породата,са напълно излишни! Нищо лично,не се обиждайте angelpik
Ина
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   sNaYpErA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 11-January 06

Публикувано: 13 March 2006 - 08:09 PM

Нали имаше една порода несъм сигурен точно как беше но мисля че е нещо такова Московска Стражавая. Ако има такава тема моля да ми кажете къде е .

#24 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 14 March 2006 - 07:59 AM

Имаме съседи с такава порода.Много красиво куче
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#25 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 March 2006 - 09:45 AM

Това защо не мине към Породи?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#26 Потребителят е офлайн   Ivi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 29-October 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia / Lille

Публикувано: 24 April 2007 - 12:41 AM

Имала съм контакт с тази порода. Невероятни животни. За безпричинна агресия не може и да става дума. Кучето, което познавах беше на руснак посланник у нас. Историята покрай него е много тъжна, защото той се самоуби. Виждала съм го само два пъти да проявява агресия: 1. Един териер му налетя и той отвърна, а 2. път на прибиране от разходка детето на въпросния дипломат си играеше с друго дете с дървени мечове и в момента в който беше съборено на земята и другото дете му се нахвърли (на игра) кучето скочи срещу нападателя... Иди му обяснявай, че само си играят... Иначе от снимките мога да ви кажа че не може да се добие реална представа за размерите на това животно. Историята със самоубийството е много тъжна и не ми се разказва сега.
Искам само да кажа, че приказките за агресивността на стражеваята са нещо от рода на това, че на доберманите им растяла кост в мозъка и тем подобни. Не казвам, че са като агънца, но не са и някакви безпричинно нападащи зверове. По този повод изказването на shadow е най-правилното. Поздрави от мен. d)
User's Signature

Гледайте филма EARTHLINGS, заслужава си!!!

#27 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 April 2007 - 11:22 AM

Здравейте! Искам само да споделя, че мои познати имаха такова куче още през далечната 92-93година. Гледаха кучето в апартамент заедно с малката си дъщеричка, която тогава беше на няколко годинки. Кучето беше адски добронамерено, възпитано и моите познати разказваха , че всички деца му се радвали и го мачакали като го видят и кучето също им отвръщало с ласки. Те са ни идвали на гости вкъщи по времето когато имахме овчарка. Докато овчарката се скъсваше да лае и да се зъби на стражеваята тя седеше спокойно и не и обръщаше грам внимание. b)
User's Signature

allure&Jack Ray

#28 Потребителят е офлайн   Хинко Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 78
  • Регистрация: 22-April 07
  • Location:София, Бълхария

Публикувано: 26 April 2007 - 08:10 PM

Цитат

Нито едно куче не се РАЖДА зло,то СТАВА такова!

Абсолютно прав! В момента моят бернар играе с една сторожевичка Маша на 1 година, която дори бяга от хората!
Кавказеца също не е агресивен - в родната си планина просто когато си върши работата около охраната на стадото не допуска външни хора наблизо. А вечерта в къшлата се глезиме и търкаляме по земята - незабравимо преживяване! На сутринта - пак същото, не се познавахме! И това не беше възпитавано домашно куче, а звяр, способен да разкъса и мечка.

#29 Потребителят е офлайн   radostin21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 16-March 06
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 26 April 2007 - 11:01 PM

Аз съм говорил с един руснак коите беше дошъл в България и имал такова куче,че тои ми обясняваше че кучето е с отлични охранителни инстинкти като кавказец ,но много по управляемо от кавказеца и се доближавало до немска откъм послушание и дресура а съм виждал доста московски във Варна и не са по големи на ръст от Кавказка.В с.Куманово има един много хубав две годишен мажкар ,но маи с 25% самбернар,които е около 80см.хопка ,а в една хижа имаше мъжко и женско докарани от Русия и там женската беше не по-висока от 67см.а мъжкия около75-77.Но името им говори все пак "Стражевая".

#30 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 16 May 2007 - 05:17 PM

твърдо не,московския стражевар не е куче за дома или за деца.нека ви разкажа моята история или по-точно на моя московец.преди 14 години го взех от Русия,още не беше прогледнал и когато порасна слушаше само мен,нито баща ми,нито майка ми,нито баба и дядо ми на село когато го карах,то се подчиняваше само на мен ! искам да ви кажа,че немога да се оплача от кучето,но на 5тата година вече тежи 120 килограма поне моето е толкова от 5тата или 6тата му година,виждал съм да прави такива агресивни актове към други кучета,с цялата си уста захапва главата на немска овчкарка и я къса с един замах,това куче няма страх от нищо,не му пука кой ще му излезе на пътя,московската стража е ползвана в далечните години в Русия за бой с мечки,просто за куче ли си говорим или цял звяр ? ще си вземете едно такова и ще се влюби само в един член на семейството и него ще уважава,а другите ще ти наблюдавам злобно това куче не признавам семейството си и т.н. само неговият собственик.моя когато го изкарвам навънка вързвам с верига дебела около 3-4 см. и я увивам около кръста си поне 2 пъти,защото ако тръгне да гони куче или човек без моя команда нещо го ядоса да мога да го спра 120 килограма не са малко тежест,а и поне ще дам време на минувача да избяга,защото кучето направо в гръкляна се цели и за секунда убива.ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВИ ! Не си купувайте тази порода за битови условия,моя вече 2ра година стои на село вързан и като ме види направо реве,скимти от радост.само мен е признало до края на живота си.поне са верни,но избие ли го на агресия...Господ да ви е на помощ ! worthy

#31 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 17 May 2007 - 01:20 AM

а може би се държи така,защото усеща,че това се очаква от него-замислял ли си се? cl) както пише по-горе:кучето става такова,каквото го направиш r) е,разбира се,и гените си казват думата
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#32 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 17 May 2007 - 09:30 PM

не братле,московеца неможеш да го напраиш така,че да ти гони пръчката или топката или фризбито,вродено му е да бъде агресивен,въпроса е дали,ТИ ще обуздаеш тази агресивност сред външният свят при него,защото има 2 варианта,то да напада без команда което е грешно и другото да напада без команда,но само в дома,за това то не е за апартамент,то е за къща с двор и т.н. ! В двора ще те разкъса,но извън него е кротък като коте.Това му е вродено.Наследственост от ДНКто на родителите му,на баба му и дядо му и т.н. още от самото създаване на породата.За него той не пази твоето имущество,той незнае,че това е твоята къща,твоят дом,той го приема като негов и го пази.ако влезе котка,ако влезе някое друго животно,той дори няма да го отрази,но влезе ли човек,пишем ти смъртният акт в моргата cheers ;) едно е ясно иска се здрава ръка и характер към това куче.

#33 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 17 May 2007 - 09:42 PM

и още нещо,при тази порода съотношението е 3:1 за Кавказеца спрямо Санбернара в него,именно за това тази порода кучета се използва най-често от спецназ на Русия,това са разделенията Вимпел и Алфа,по принцип граничари и т.н. изполват немските овчарки,заради умът им,но немската въобще не е издържливо куче,това да си постоянно на минусови температури е голям гърч за повечето кучета,но тъй като то е с много дебела козина стражевара може да се разхожда все едно е лято за него,другото е,че е много издръжлив на дълго време rungrey бягане заради здравите му крака и лапи,лапата му е колкото главата на едно бебе.Бих казал,че кръстоската и това което се е получило е точно това което са искали руснаците,говорил съм с кавказци и те са били доста сериозни и строги хора,характера на човек от там е същият като на стражевара и за това се разбират най-добре тези два елемента super best

#34 Потребителят е офлайн   myki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 05-December 06
  • Location:sofia

Публикувано: 17 May 2007 - 10:13 PM

b) и верно и неверно.....мои скромни наблюдения на една " Маша"...няма ли " провокация" няма реакция....малко съмнение...ми просто те сваля възнак , лежи над теб и сумти а ти ако не си умрял от страх е желателно да не мърдаш l) l)

#35 Потребителят е офлайн   vladko1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 21-November 06
  • Location:Перник

Публикувано: 18 May 2007 - 09:14 AM

Само не ми е ясно колко дълго може да бяга 120 килограмово куче bl) , колега верно че са големи ама посмали малко де b)

#36 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 18 May 2007 - 02:54 PM

МАЛКО си противоречиш-не може да иска да те изяде във вас,а навън да те слуша!!!агресията и опитите за доминиране или ги има или не!след като във вас то е господарят и командва,не може като излезете да те слуша и да прави каквото ти желаеш bl) поправи ме,ако греша или нещо не съм разбрала от това,което искаше да кажеш wink
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#37 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 18 May 2007 - 03:31 PM

не си ме разбрала правилно само казвам,че моята къща на село тъй като аз в апартамента никога няма да го държа,то си е маркирало територията демек моята къща с двора и тъй като е пазач,то проявява агресията само там и стопанина си никога няма да се осмели да му се озъби дори,за мен това е най-лоялното куче което някога съм имал,знае кой е шефът и знае,че само аз мога да ходя където си искам в къщата дори да отида в колибата му то ще излезе за да ми я отстъпи,едно от малкото кучета които са готови да рискуват всяка една секунда живота си за теб,но навън никога не е ръмжало против хора,против други кучета,виждал съм други кучета да го лаят злобно и т.н. на него не му пукаше просто...продължи да си върви с мен.това куче няма какво да проявява доминиране спрямо другите живи същества,това куче пак повтарям се използва за охрани на затвори,на военни обекти,в кавказките планини при така наречените Планински хора,кадето живота е суров и го ползват за "убиване на мечки",еми момент за малко този дзвер щом може да убие мечка предполагам,че нищо неможе да го спре,има една статистика която сочи,че московската е най-силното куче на света,с най-изразено мускулесто телосложение.А отностно килограмите да мъжките са максимално до 145 килограма в зависимост от условията на живот колкото е по студено толкова повече килограми трябва да има животното,щом е родено в планините на Кавказ Владко1 направи си сметка,че неможе да е родено и да е хилаво и кекаво по природа bl)

#38 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 18 May 2007 - 04:23 PM

сега разбрах цялата идея (по-добре късно,отколкото никога) l)
а снимки ще видим ли? dribble
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#39 Потребителят е офлайн   sladur Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 728
  • Регистрация: 06-November 05

Публикувано: 18 May 2007 - 04:42 PM

Цитат

не си ме разбрала правилно само казвам,че моята къща на село тъй като аз в апартамента никога няма да го държа,то си е маркирало територията демек моята къща с двора и тъй като е пазач,то проявява агресията само там и стопанина си никога няма да се осмели да му се озъби дори,за мен това е най-лоялното куче което някога съм имал,знае кой е шефът и знае,че само аз мога да ходя където си искам в къщата дори да отида в колибата му то ще излезе за да ми я отстъпи,едно от малкото кучета които са готови да рискуват всяка една секунда живота си за теб,но навън никога не е ръмжало против хора,против други кучета,виждал съм други кучета да го лаят злобно и т.н. на него не му пукаше просто...продължи да си върви с мен.това куче няма какво да проявява доминиране спрямо другите живи същества,това куче пак повтарям се използва за охрани на затвори,на военни обекти,в кавказките планини при така наречените Планински хора,кадето живота е суров и го ползват за "убиване на мечки",еми момент за малко този дзвер щом може да убие мечка предполагам,че нищо неможе да го спре,има една статистика която сочи,че московската е най-силното куче на света,с най-изразено мускулесто телосложение.А отностно килограмите да мъжките са максимално до 145 килограма в зависимост от условията на живот колкото е по студено толкова повече килограми трябва да има животното,щом е родено в планините на Кавказ Владко1 направи си сметка,че неможе да е родено и да е хилаво и кекаво по природа bl)

Колега,имам някъква идея от големите породи,обаче ти ме разби и искренно разсмя b)

-Имаш ли идея,колко са 120кг.и как захапва главата на НОК И Я КЪСА?!И лапа като на дете глава?!

Чак и мечки убива b) b) b)


Жив и здрав!!!



п.с.качи някоя снимка на тоя грамаданчо,ако може да се побере на екрана l) l) l)

#40 Потребителят е офлайн   sladur Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 728
  • Регистрация: 06-November 05

Публикувано: 18 May 2007 - 04:44 PM

Още нещо.

Направи си труда ако искаш и проучи,СВЕТОВНИЯ-РЕКОРД ЗА НАЙ ТЕЖКОТО КУЧЕ.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни