Dog.bg Форуми : Московска стражевая

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Московска стражевая

#41 Потребителят е офлайн   mim4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 183
  • Регистрация: 18-January 07
  • Location:Ботвград

Публикувано: 18 May 2007 - 04:57 PM

Цитат

Още нещо.

Направи си труда ако искаш и проучи,СВЕТОВНИЯ-РЕКОРД ЗА НАЙ ТЕЖКОТО КУЧЕ.

можеш ли да ми дадеш линк
или напиши тук колко е наи-голямото и ако може снимкА

#42 Потребителят е офлайн   vladko1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 21-November 06
  • Location:Перник

Публикувано: 18 May 2007 - 05:28 PM

Колега, без да се обиждаш ама говорим за кучета а не за свине-майки. Ипак те питам за какво можеш да използваш 120 кг. куче-нали е служебна порода. Според мен куче по-тежко от 80 кила е торбас лай.., а и едва ли Московците стават по-големи.

#43 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 18 May 2007 - 05:49 PM

снимки нямам на него освен една но тя беше когато той беше на 3 седмици,а аз съм на 12 години :),отностно световни рекорди и т.н. не ме интересуват,аз казвам моето животинче що е и какво е ! Владко1 и да ти кажа и аз незнам каде има най-голямо приложение,но в доста сфери на ежедневието се използва,а отностно човекът който пита колко са 120 килограма да знам :) колко са,незнам,защо моето е станало толкова bl) ,но си го обичам дори да беше 200 килограмов,много любвеобилен е към мен и много топли през зимата ;) .снимков материал нямам просто,защото той от преди 5 години не е при мен аз сега съм на 26 работя и нямам много време за него,а в апартамент както казах не е стока да го имаш,ходя от време на време да го виждам някой път ще го снимам с фотоапарата да ви го покажа :) ще се радвам да видите моят екземпляр,защото доста хора са ми казвали,че е малко по голям от обикновенно

#44 Потребителят е офлайн   Jordan staffffff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 973
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 18 May 2007 - 06:23 PM

Аз имам брои на списание''Моят приятел кучето'' и там в една от рубриките ''Представям се''имаше няколко родословни Московски стражеваи със снимки и спяха в апартаменти...Така,че си мисля,че вашето куче е доста над стандарта... r) 120кг... bl) Със сигурност е малко по-едър екземпляр от останалите стражеваи!Ето ще цитирам една обява в която момиче търси женска(за съжаление нямаше постната снимка r) ):
''Тема Търся девойка за 3г. Московска стражевая
Автор iliaga ()
Публикувано 23.04.00 21:46



Много ми е на зор мамчето.Помогнете да му намерим девока. Красавец е - 80 кг. , 1,1 дължина ( без опашката), 1м висок. Абе изобщо мутра, поне толкова умен де. Все не мога да го науча, че хората не са за ядене и помиярите само трябва да се стерилизират, а не да се убиват. Имаче е кротичък, като пухкаво котенце. Който уреди булка, ще получи кученце. ''
Е хайде да коментираме малко... r)
Където и да съм чел за тях винаги собствениците споменават за любимците,им
че са около 80 кг...
например това,че манекенка си има такава в двора и тежи 80...
http://www.novinar.o...er=MTAyNjs0Mg==
Айде да почваме с дискусията bravoS
(за обявата нямам просто коментар l) по добро представяне не бях чувал l) b) l) l) )
User's Signature

БЪЛГАРСКИ КИНОЛОЖКИ КЛУБ АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР - КАЧЕСТВО БЕЗ КОМПРОМИСИ!
www.amstaffbg.com/forum
www.amstaffbg.com

#45 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 18 May 2007 - 06:27 PM

Цитат

снимки нямам на него освен една но тя беше когато той беше на 3 седмици,а аз съм на 12 години :),отностно световни рекорди и т.н. не ме интересуват,аз казвам моето животинче що е и какво е ! Владко1 и да ти кажа и аз незнам каде има най-голямо приложение,но в доста сфери на ежедневието се използва,а отностно човекът който пита колко са 120 килограма да знам :) колко са,незнам,защо моето е станало толкова  bl) ,но си го обичам дори да беше 200 килограмов,много любвеобилен е към мен и много топли през зимата  ;) .снимков материал нямам просто,защото той от преди 5 години не е при мен аз сега съм на 26 работя и нямам много време за него,а в апартамент както казах не е стока да го имаш,ходя от време на време да го виждам някой път ще го снимам с фотоапарата да ви го покажа :) ще се радвам да видите моят екземпляр,защото доста хора са ми казвали,че е малко по голям от обикновенно

oleeee

#46 Потребителят е офлайн   sladur Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 728
  • Регистрация: 06-November 05

Публикувано: 18 May 2007 - 08:21 PM

Стражевай,едно е да си премерил кучето на кантар,друго е на око!!! wink

-Аз имах кавказец,86-87см.в холка70кг.и изглежда огромен.
Когато излизах с него на разходка,хората спираха и все ме питаха имали 100кг.ако и ти така си го премерил,може и 130 да има.




п.с.до колкото си спомням преди няколко години рекорда беше 126кг.на един МАСТИФ!!!
-огромно животно.немога точно да се сетя,колко килограма месо ядеше това чудо на ден s)
но небеше малко wink

#47 Потребителят е офлайн   Московски Стражевар Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-May 07

Публикувано: 19 May 2007 - 02:20 AM

не моя го карах преди 2 месеца на ветеринар,за преглед,все пак 14 години ги доживя и точното тегло беше 118кг. 700гр.,и самият доктор ми каза,че е в перфектно здраве при тях нямало проблем ако имат килограми над нормалното,сърце и други вътрешни органи са здрави.дължината му без опашка е 1м и 18 см,висок е 95 см.като храна само месо му давам,дядо ми ми каза,че от време на време живи зайци му е давал,за да не се притиска агресията,смятам,че нормално се храни може да е малко по-лакомичък brows
тази година на Гергиов ден бях отишъл на събора в нашенско село и му бяха заклали цяло агне на кучето "голям подарък" ама кратък :) . След 2 дена агнето го нямаше,аз останах потресен от факта,сварих месото само червата му ги дадох сурови изпапа си ги горкия w) ,на всичкото отгоре като отивах да му давам още храна той ме гледа и с едната лапа дава храна и за мен,голям смях падна l) . никога не съм и няма да съжалявам,че го взех,дано да ми жевее още дълги години.Само,че искам да се върнем на темата от кадето започна всичко,жената която си търсеше куче и попита за московец,аз определено казвам не,на това да имате куче в битови условия на апартамент,малко помирисва r) и доста плюска трябва и парички в джоба да имате за него,ще си играе с децата ви за тях няма да има опасност "сигурно",но ако сте инат,вземете си,но поне апартамента ви да е над 100 кв.м. :)

#48 Потребителят е офлайн   ChaTer4e70 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-August 07

Публикувано: 07 August 2007 - 01:53 AM

Всички които казват че 1 Московска Стражевая не може да бъде над 80 кг много се лъжат.Един мой много добър приятел има такова "куче",което на 9 месеца тежеше 78 кг.Всички които казват че кучето е агресивно също много се лъжат,това куче е същинско ангелче,което разбира всяка дума,която му кажеш.Съгласен съм със всички,които казват че е неподходящо за апартамент-Да съгласен съм,защото на самото куче му трябва пронстранство.Ако има интерес ще ви покажа снимки,за да се убедите колко е грамадно.Аз наскоро си купих Каракачанска Овчарка която е на 35 дни вече и е страшно яка bgflag bgflag bgflag

#49 Потребителят е офлайн   ChaTer4e70 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-August 07

Публикувано: 07 August 2007 - 01:54 AM

d) Ето го много обича да хапва в повечко d)

Прикачени файлове



#50 Потребителят е офлайн   Vasko07 Икона

  • MadDog
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1101
  • Регистрация: 20-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Нова Загора
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2007 - 04:29 AM

Цитат

Всички които казват че 1 Московска Стражевая не може да бъде над 80 кг много се лъжат.Един мой много добър приятел има такова "куче",което на 9 месеца тежеше 78 кг.Всички които казват че кучето е агресивно също много се лъжат,това куче е същинско ангелче,което разбира всяка дума,която му кажеш.Съгласен съм със всички,които казват че е неподходящо за апартамент-Да съгласен съм,защото на самото куче му трябва пронстранство.Ако има интерес ще ви покажа снимки,за да се убедите колко е грамадно.Аз наскоро си купих Каракачанска Овчарка която е на 35 дни вече и е страшно яка bgflag bgflag bgflag

Ами покажи бре .... :)

#51 Потребителят е офлайн   Gitov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-April 08

Публикувано: 06 April 2008 - 10:52 AM

Naistina tazi poroda e unikalna :->)imah takova ku4e 9 godini i nakraq umrq poradi lekarska nekompetentnost za sajalenie B)sega v momenta imam KO i te sa super no ako otkriq MC 6te si vzema otnovo :->) :->)

#52 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2008 - 07:07 AM

Цезар :wub:,за съжаление имам само тази снимка,но кучо е страхотен и огромен  :blink:
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Golden.Rose65 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-November 08

Публикувано: 10 November 2008 - 08:47 PM

Това е Рокси. На един месец е. Не е чистокръвна, но е голяма сладурана и е много игрива. :wub:

#54 Потребителят е офлайн   asi_731 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-December 08

Публикувано: 16 December 2008 - 11:29 PM

i az si imam strajevaq i e stra6no dobrodu6en gledam go v apartament okolo 70 kilograma e ...vaprosa e kak 6te vaspitate ku4eto si :)

#55 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 09 January 2009 - 11:33 PM

Цитат

i az si imam strajevaq i e stra6no dobrodu6en gledam go v apartament okolo 70 kilograma e ...vaprosa e kak 6te vaspitate ku4eto si :)

Искам Рокси!!!! Дайте още снимки,моля :blink:

#56 Потребителят е офлайн   kainy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 18-January 09

Публикувано: 18 January 2009 - 04:57 PM

Цитат

Имам един такъв въпрос - някой чувал ли е нещо за тази порода кучета : Московска стражевая?!?
Търсих я в породи, но не я открих.
Да не да е позната  с друго име?


П.П: това е от една обява във вестник.....


Сега аз да си кажа :) когато бях малък, мисля на 3, подариха на майка ми МС закупено от Украйна чистокръвно. Аз съм израсъл с това куче и мога смело да твърдя че е изключително предано животно, има способноста да разсъждава трезно, не като някои други породи  ;D, няма смисъл да казвам че е добър пазач ... :) но за всички други притежатели които твърдите че МС е кротко като миличък и добричък незнам как е при вас, но при мен кучето се държеше по следния начин: беше голям животнолюбец ... обужаваше всичко на 4 крака ( да си играе с него не да го яде :) ), но за сметка на това си беше пазач и пазеше близките си от други хора освен ако член на семейството не се скара ... къчето млуква и госта е добре дошъл и няма проблеми :), за разлика от братът на мойто куче с който имаше една малко странна случка ... той мразеше всичко на 4 крака ... но за сметка на това не беше никакъв пазач, т.е. буквално ако е легнал на канепето от горе крадци са могли да го откраднат с канепето :), та странната случка на доброто кученце :): веднъж вуйчо ми беше завел Бест(така се казваше кучето) в някакво село и беше оставил кучето в двора ... след около 30 мин вуйчо ми излиза на двора да види кучето и какво да види ... собственикът на къщата имал бик и го бил пуснал ... сещатете се какво е станало с бикът  :'(. И да кажа единствените агресии от страната на мойто куче бяха следните ... 1)при игра в снега скачахме тичахме сичко на 6 Бък скочи към баща ми фрасна го с лапа на игра и му изби зъб  ;D; 2)аз и брат ми решихме да видим кой е по обичан от кучето и се "збихме" пред него  ;D и то захапа брат ми за панталона и почна да ни "разтърва" беше мн сладко :); 3) извеждам го веднъж навън и някакъв обелски идиот се беше напил и насъска питбула си срещу мойто куче ... питбула се хвърли захапа кучето ми за шията Бък се "изтръска" питбула скочи втори път но тогава моя отвърна и заради некаф си пияница има умряло къче ... жалко  :'(; 4) и последната агресия :) на село на входа на дворната врата имаме табела "зло куче не влизай!" и си има естествено званец ... но някакъв си от енергото решил че ще си влезе ...оттам Бък се засилва застава пред човека и почва да лае ... а всички знаете като МС почне да лае оглася целя квартал :) оттам се показваме с майка ми тоя от енергото решава че ще и подаде някакви документи Бък си помисли че напада майка ми (нормална кучешка реакция) и му отхапа палеца ... поуката тук е спазвайте знаците :)

Извинявам се за големия пост но не се здържах Бък почина преди няколко преди година на 14 години беше 95кг, прекрасно куче и никога няма да го забравя, като се изнеса от нас веднага със самолета до червените за още един женски ;), но само за инфо да кажа когато търсехме преди години женска за разплод в България имаше ИЗКЛЮЧИТЕЛНО малко женски чистокръвни ... сега нз как е дано съм помогнал :), ако имате възможност да оредите добри условия за живот на това животинче няма да сажелявате за минутка ... а като изпитате следното ... да го разхождате на оживено място и всички да странят от вас но в същото време да ви се възхищават ... чувството е неописуемо :)

#57 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 19 January 2009 - 09:11 PM

Нямам стражевая,но ги харесвам много. До колкото знам,това не е официално призната порода.Признават ги само в Русия,а и те са си я създали с определена цел.Виждаласъм ги само в руски сайтове-респектиращи са.Чувала съм ,че може да са доста агресивни-наследство от кавказеца или по-кротки-от сан бернарска страна. Има ли нещо вярно в това?

#58 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 19 January 2009 - 09:16 PM

И още един въпрос- каква значи нечистокръвна МС?

#59 Потребителят е офлайн   DCER Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-February 09

Публикувано: 04 February 2009 - 04:12 PM

TOVA E MOJA KRASAVEC .....HEKTOR. NA 8 MESECA

#60 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 07 February 2009 - 05:39 PM

Нищо не се вижда,май нещо се бъгна :(

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни