Dog.bg Форуми : Московска стражевая

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Московска стражевая

#1 Потребителят е офлайн   novata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 12:43 PM

Имам един такъв въпрос - някой чувал ли е нещо за тази порода кучета : Московска стражевая?!?
Търсих я в породи, но не я открих.
Да не да е позната  с друго име?


П.П: това е от една обява във вестник.....

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 October 2005 - 01:08 PM

Стандарта на Московская Сторожевая (МС) не е приет от Fci (международна киноложка федерация) а се признава само от РКФ (Руска киноложка федерация). Ако обявата във вестника е в България - склонна съм да мисля че не става дума за чистокръвна МС, а за едро куче, което пробутват за породисто. Иначе МС прилича на сенбернар, но за разлика от сенбернарите, които са били абсолютно дружелюбни към хората, (защото иначе нямаше как да ги търсят затрупани под преспи сняг) има агресия към хората породата е селектирана с цел пазене, и за това се нарича "сторожевая" - стражево куче, страж - пазач.

Породата е селектирана в развъдник "Червена Звезда" като сенбернарите се кръстосват с кавказка овчарка.
През 1985 година мисля че се признава от РКФ...
Бих била много внимателна, като се ориентирам по обявите във вестника с подвеждащи думи за породи от рода "Московская сторожевая", "Източно-Европейска Овчарка", "Водолаз" и т.н. В Русия например имат свои развъдници за местни породи и вероятността да намерите в България истинкки представител на Московская сторожевая е много ниска. Най-малкото защото ще ви покажат нещо, приличащо на сенбернар, и ще ви кажат че това е майката. Аз например не мога да направя разлика между сенбернар и московская сторожевая. Не бих рискувала да взема вкъщи едро куче с неизвестен произхосд и наследственост.
Дано съм помогнала.
снимка:

Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   novata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 01:22 PM

Благодаря!
Да , най-вероятно е да става въпрос точно за измама.
Не бях чувала за такъв "дзвер" ...

#4 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 18 October 2005 - 01:24 PM

Към казаното от Furia мога само да добавя, че на няколко руски сайта при въпрос "какво куче да си взема", категорично не препоръчваха породата за неопитни и за деца.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#5 Потребителят е офлайн   novata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 01:28 PM

b)
super best

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 October 2005 - 01:30 PM

novata
А вие каква порода търсите?
Ако е нещо огромно и пухкаво, но добродушно - може би нюфаундленд ще ви отива.
А ако става дума за охрана на собственост, но нямате опит с кучета - немска овчарка?
Разкажете ни какво ви е нужно) изборът на породата е ... съдбоносен бих го нарекла.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   novata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-October 05

Публикувано: 18 October 2005 - 01:40 PM

По-долу пуснах една друга тема - искам кученце
Истината е, че не знам каква порода да е.
Имам две малки деца и ми се иска нашият приятел, домашен любимец да е също толкова игрив като тях, добродушен и не много голям - не мога да си представя играта между 60 кг. "кученце" и 15 кг. дете .
В същото време пък не искам да е мамино глезанче умилкващо се на всеки непознат...
Не знам... s)
Затова съм тук - събирам информация за различните видове породи и се опитвам да открия тази, която би паснала най-добре в нашата семейна среда.

#8 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 October 2005 - 02:23 PM

Цитат

По-долу пуснах една друга тема - искам кученце
Истината е, че не знам каква порода да е.
Имам две малки деца и ми се иска нашият приятел, домашен любимец да е също толкова игрив като тях, добродушен и не много голям - не мога да си представя  играта  между 60 кг. "кученце" и 15 кг. дете .
В същото време пък не искам да е мамино глезанче умилкващо се на всеки непознат...
Не знам... s)
Затова съм тук - събирам информация за различните видове породи и се опитвам да открия тази, която би паснала най-добре в нашата семейна среда.

Просто Ви трябва един френски булдог! b)
Пак по логиката,че всеки си хвали неговото...,но това са среден размер кучета,прекрасни с деца,без специфична миризма,изцяло пригодни за апартамент,привързват се силно към стопаните си,но навън са вечно нащрек и не бих казала,че се умилкват на всеки непознат...Има много инфо тук, в темата за булдоците в раздел Породи.Там има инфо и за много други породи!
Важно е също да решите,колко пари можете да дадете за куче и оттам-дали то ще е с родословие(което и препоръчителния вариант,но е малко по-скъпо!),дали ще го водите по изложби и т.н.
Съвсем "идеална" порода няма,но мога да Ви препоръчам още породите-Шелти(има чудесен развъдник с елитни малки в момента),мини пудел,бигъл,а защо не и един прекрасен самоед(ако ще имате време за ресане и по-продължителни разходки)...породи мноооого...
По принцип избора на куче започва от анализ на ситуацията във Вашето семейство...В смисъл колко е голямо жилището Ви,колко време можете да отделяте на кученцето си,коя порода най-много Ви допада на външен вид и по характер-в Интернет има купища информация за тези неща,не само в този сайт,макар че и тук е доста...,ходите ли по планините често,или пък прекарвате цяло лято на морето,или при баба на село...ВСИЧКО е важно при избора на ТОЧНАТА за Вас порода! Повярвайте ми-говоря от собствен опит-"минала" съм(за почти 20год.) през мини пудели(докато бях сама и после,само с мъжа ми),цвергшнауцер(вече с прохождащо бебе),голдън ретривър(който се оказа несъвместим с прекалено малката ми тогава,дъщеря) и накрая открихме най-подходящото за нас-Френския булдог!
Помислете сериозно-избора на куче е много приятна емоция,но не е шега работа...
Успех! b)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#9 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2005 - 05:39 PM

инфо за московская сторежевая на руски
Московская сторожевая
Характер и поведение московской сторожевой
мисля че тази порода не става за домашен любимец nok .
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#10 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 October 2005 - 02:54 PM

Виж 2 група, където му е мястото на кавказеца cl)

#11 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 20 October 2005 - 03:20 PM

Цитат

Виж 2 група, където му е мястото на кавказеца cl)

12. Russia
Kavkazskaпa Ovtcharka (328) (Caucasian Shepherd Dog) 30/01/85 FR/EN/DE/SP
мхм хем овчарка хем молосоид ;-) мда.. не бях се сетил да гледам 2-ра група защото по пътя на логиката разгледах група 1 ;-) където попринцип са повечето овчарки .. а между другото защо swiss mountain dogs са в отделна група ? i Cattle dogs има и във втора група хм .. Странна логика имат от FCI ...

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 October 2005 - 05:57 PM

Цитат

Абе те руснаците доста породи имат непризнати от FCI ..... тя и кавзазката овчарка не е призната... до колкото съм запознат само Южно-руската овчарка е призната от FCI. Ioujnorousskaпa Ovtcharka (326) (South Russian Shepherd Dog) 30/09/83 FR/EN/DE/SP

Къхъм)))

от признатите са около 9 породи. Първата цифра значи група:

5 East Siberian Laуka - Източно-сибирска лайка Russia
5 West Siberian Laпka - Западно-сибирска лайка Russia
10 Russkaya Psovaya Borzaya ( Barzoу ) Русска борзая Russia
5 Russian-European Laпka Русско-европейска лайка Russia
2 Kavkazskaпa Ovtcharka (Caucasian Shepherd Dog) - Кавказска овчарка Russia
5 Samoiedskaпa Sabaka - Самоед Russia
2 Sredneasiatskaпa Ovtcharka (Central Asia Shepherd Dog) - Среднеазиатска овчарка Russia
2 Tchiorny Terrier (Black Terrier) - Черен терер Russia
1 South Russian Shepherd Dog - Южнорусска овчарка Russia

а другите там непризнати като водолази, пегая гончая, цветни болонки и т.н. не ги броя, вярно че са доста)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   Fru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-October 05

Публикувано: 21 October 2005 - 08:36 AM

Цитат

Цитат


Абе те руснаците доста породи имат непризнати от FCI ..... тя и кавзазката овчарка не е призната... до колкото съм запознат само Южно-руската овчарка е призната от FCI.    Ioujnorousskaпa Ovtcharka (326) (South Russian Shepherd Dog)      30/09/83 FR/EN/DE/SP

Къхъм)))

от признатите са около 9 породи. Първата цифра значи група:

5 East Siberian Laуka - Източно-сибирска лайка Russia
5 West Siberian Laпka - Западно-сибирска лайка Russia
10 Russkaya Psovaya Borzaya ( Barzoу ) Русска борзая Russia
5 Russian-European Laпka Русско-европейска лайка Russia
2 Kavkazskaпa Ovtcharka (Caucasian Shepherd Dog) - Кавказска овчарка Russia
5 Samoiedskaпa Sabaka - Самоед Russia
2 Sredneasiatskaпa Ovtcharka (Central Asia Shepherd Dog) - Среднеазиатска овчарка Russia
2 Tchiorny Terrier (Black Terrier) - Черен терер Russia
1 South Russian Shepherd Dog - Южнорусска овчарка Russia

а другите там непризнати като водолази, пегая гончая, цветни болонки и т.н. не ги броя, вярно че са доста)

Казаха ми за 4-ти тип лайка .. нещо като Якутска лайка но не съм сигурен .. знаеш нещо по въпроса ? Със сигурнос2т има породата но не е призната от FCI. На размер е дребна.. доста по-дребна от другите лайки.

П,С, черният териер се нарича още и КГБ териер ако не ме лъжат познанията....

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 October 2005 - 09:15 AM

Потърсих, но уви - нищо не намерих за четвърти тип лайки s)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 21 October 2005 - 12:26 PM

каталог
инафо за породата обаче на руски
Качена снимка
инфо...
Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#16 Потребителят е офлайн   dagar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-November 05

Публикувано: 04 November 2005 - 04:26 PM

Фото

http://www.dog.bg/in...d=3&postid=3663

Здравейте!

Ако имате интерес към тая порода (Московская сторожевая), ас сега имам "щенков" (родени на 23.09.2005) със документи на КСУ (Украина, FCI). Майка - има 2*САС и "отлично" на "монопородной выставке в Санкт-Петребурге". Имам возможност да .... "привезти щенков" в България през начало на януари.

С уважением,
Александр

#17 Потребителят е офлайн   liter bebe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 182
  • Регистрация: 19-August 05
  • Location:Bozurishte

Публикувано: 04 November 2005 - 05:32 PM

ако имате къде да го гледате можете да си купите санбернар не зависимо от размерите му тои никога не би седнал върху детето нито пък да го ухапе аз имам малък брат и санбернар когато брат ми падне бруни ти4а и запо4ва да го бута с глава да го повдига да се изправи целува го направо невероятна картинка w) ама то си му е в кръвта да спасява играта между 15 и 100 килограма е нищо по разли4но от играта между 15 и 20 гк b)
User's Signature

Bianko....Bruno....Blue.....My love!

#18 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 04 November 2005 - 07:22 PM

Преди време един мастит пловдивски бизнесмен внесе от Русия двоийка московски стражеваи.Хубави кучета,големи,но много агресивни!Знам че породата е призната само от РКФ.Доста трудно му беше да си намери развъдник.Накрая ги взе от едно село.
Но от това което научих за тези кучета покрай тях,мога категорично да кажа че не стават нито за деца,нито за апартамент,нито за съжителство или дори запознанство с други кучета!
d)

#19 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 04 November 2005 - 08:43 PM

Малко съм запозната с "Московская сторежевая", аз мисля че това е доста объркано куче r) , от една страна той е направелен от сембернар - много добронамерено и обичаще хора куче, от друга от кавказка- агресивно и не много контактно куче, за тази порода още нужно време да се разбере какво е то добр компаньон небо пазач.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#20 Потребителят е офлайн   dagar Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-November 05

Публикувано: 07 November 2005 - 09:11 AM

Добър ден!

Да , сега "московская сторожевая" не признана от FCI, обаче на "Евразия 2006 " (голяма изложба в Москва), ще бъдат експерти от FCI да гледат 60 особи от московска стороева и да вземат тая порода в FCI.

По любитески московская сторожавая това кавказец + сенбернар, обаче има кръв на немска овчарка, ротвайлер и ловни породи. Ако става дума за "ПОРОДНУЮ СОБАКУ", това е напълно управляем кавказец.

След 1985 г. не можете да правите пара кавказец и сенбернар, "разведение идет только внутри породы".

За това ако взимате куче без документи, можете да получите кавказец или сенбернар. Основно отличие от московской сторожевой - характер. Много "привязана" към своя фамилия (като сенбернар), много добре пази къща (като кавказец) и "хорошо дессируется" (като немска овчарка).

И в Русия и в Украйна има питомники на Москвовска строжева, на 6 ноембри в Донецк (Украина) на изложба FCI-Cacib беше 5 куче на тая порода, мой "кобель" взел "отлично" и CAC.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни