Dog.bg Форуми : Как се купува коте от чужбина?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се купува коте от чужбина?

#1 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 March 2009 - 10:01 PM

Предварително се извинявам, ако има такава тема, но аз лично не открих. Предполагам ще бъде полезна за доста потребители в търсенето на коте. Аз например искам да си купя коте от Русия и нямам никаква идея как става. Нека всички който са минали по този път да споделят.

п.п. Ако модераторите преценят, че темата не е за тук, да я преместят, но я пускам тук, защото според мен има връзка с породистите котки. :da_005:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2009 - 07:51 PM

Честно казано, трудно се купува коте от чужбина. Водят се няколко месеца преговори и не се знае дали котето ще бъде твое. От Русия е много трудно пристигането на котето. Повечето развъдцици искат, то да бъде придружавано от човек. Най-лесния вариант е самолет, а по-ефтиния влак, ако е съгласен развъдчика съответно. И аз се опитвам да внеса котка и дано да стане, но вече съм малко отчаяна, 4-ри месеца я чакам... Дано да имаш късмет! Мога ти кажа какво се иска за транспортиране от Русия, ако се стигне до там.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#3 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 07 March 2009 - 08:55 PM

Цитат

Как се купува коте от чужбина?


Общо взето от теб се изисква единствено да платиш, другото е работа на развъдника :ns22:
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#4 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 07 March 2009 - 11:41 PM

Показване на мнениетоradocats, в Mar 7 2009, 06:55 PM, написа:

Общо взето от теб се изисква единствено да платиш, другото е работа на развъдника :ns22:

Не съвсем. В повечето развъдници пише, че не се занимават с доставка на котета.
Най-безпроблемният начин е да се прати карго по самолет. Но... обикновено доставката излиза колкото двупосочния самолетен билет.
Най-евтиният е да се изпрати по човек. Тогава билетът за котето е на символична цена.

Аз също проучвах възможности за доставка от Русия и... се отказах.
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#5 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2009 - 09:17 AM

Всички мои котки са внос от чужбина и никога нямах проблеми с докарването.В края на април ще ми дойде бебето от Рига ,вече уредих транпорт.Не мога да разбера защо измисляте проблеми с докарването ,важно пари да имаш ,другото е организация. :bb_032:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#6 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 08 March 2009 - 03:10 PM

Показване на мнениетоsvetamops, в Mar 8 2009, 07:17 AM, написа:

важно пари да имаш ,другото е организация. :bb_032:
...и информация.

Би ли споделила своя опит. И ориентировъчно колко излиза.
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#7 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 March 2009 - 03:45 PM

Били споделила, моля. За всичките, ако е възможно.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 March 2009 - 03:53 PM

wendy, а ти ще разкажеш ли, ако е възможно по подробно.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2009 - 11:17 AM

За да дойде коте от чужбина е задължително да има всички имунизации, чип и да е в транспортна чанта. От Европа е само това. От Русия се иска и форма 1 (по-късно ще пиша точно как се казва на руски).
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#10 Потребителят е офлайн   BabaYaga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 03-July 08

Публикувано: 27 March 2009 - 05:11 PM

Аз също си купих коте от чужбина - както и на Света, то дойде от Рига. Платих си котето + пътя (цената ми бе съобщена предварително и включваше котето, микрочипиране, ваксинации + ваксина против бяс, заради което трябваше да изчакам да стане на 4 месеца, преди да ми го пратят, клетка + мека транспортна чанта в нея, за да му е по-уютно и топло, докато пътува + самолет). Жената ми даде детайлите на полета и ми изпрати товарителницата. Аз се бях свързала с фирма, която се занимава с внос, и изпратих съответните документи на фирмата.
В деня на пристигането отидох (около 2 часа след кацане и чаках около 2 часа) - платих си някъде 50-тина лева (не си спомням точната сума, но не беше нещо непоносимо) за обработката на документите и после ме придружиха до митницата, където си получих "пакета".
Наистина грижата е на изпращача, защото той трябва да осигури плащането, ветеринарните проверки, също така ваксинациите, за да отговаря котето на изискванията. При мен беше сравнително лесно, защото котето все пак не напусна рамките на Европейския съюз (пътува през Прага).
За внос от Русия не съм сигурна. Мен най-много ме беше страх от това, да не ми изпратят болно коте или да забравят да ми пратят каквото и да било. Е, извадих късмет.
Успех и на вас!

#11 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2009 - 08:36 PM

Моят Бенджамин е от Чехия и от там, е лесно даже пътуваше с хора на борда на самолета. Само, че самолетната компания държеше да е в клетка, не в мека транспортна чанта. Предварително се заявява, че на борда ще има котка. До колкото знам само една може да има на борда. Надявам се и другото коте, което ще внеаса да пътува на борда на самолет.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#12 Потребителят е офлайн   BabaYaga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 03-July 08

Публикувано: 30 March 2009 - 11:11 AM

Показване на мнениетоwendy, в Mar 28 2009, 06:36 PM, написа:

Само, че самолетната компания държеше да е в клетка, не в мека транспортна чанта.

Меката чанта в моя случай беше допълнителен лукс - наистина съобразително от гледна точка на изпращача. Т.е. имаше клетка, в нея мека чанта (под чантата един памперс, който беше останал сух) така че на котето да му е топло и закътано, да не вижда много-много суматохата наоколо и да не се стресира.

#13 Потребителят е офлайн   anwalt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2009 - 09:08 PM

Аз се бях свързала с фирма, която се занимава с внос, и изпратих съответните документи на фирмата.

Baba Yaga, би ли споделила малко повече информация за тази фирма, която се занимава с внос на котета или по-скоро с освобождаването им на митницата - наименование, адрес, телефони.
Интересува ме също така как става обработката на документите на митницата. Ти даваш товарителницата на тази фирма и те поемат всичко ли? Къде отиваш в деня на полета, за да си получиш котето - на самата аерогара или на митница аерогара София? Като проверих в гугъл, излиза информация, че адресът митница аерогара София е на на бул. "Брюксел" 1. Така ли е?
Предварително благодаря за отговора! :aa_002:
User's Signature

От улыбки хмурый день светлей.
От улыбки в небе радуга проснётся
Поделись улыбкою своей,
и она к тебе не раз ещё вернётся.

#14 Потребителят е офлайн   anwalt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2009 - 09:19 PM

Аз се бях свързала с фирма, която се занимава с внос, и изпратих съответните документи на фирмата.

При предходното съобщение не се спаравих с цитата от съобщението на Baba Yaga, но за първи път пиша тук и още се ориентирам. :wub:
Надявам се все пак на отговор! :aa_002:
User's Signature

От улыбки хмурый день светлей.
От улыбки в небе радуга проснётся
Поделись улыбкою своей,
и она к тебе не раз ещё вернётся.

#15 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 04 April 2009 - 11:03 PM

тук вече се повтаряме. ако говорим за коте от развъдник, а не такова от посредническа фирма, развъдчика Ви изпраща котето след като сте платили. най-важното е да знаеш коя точное спедиторската компания която обслужва карго "пратката" с въпросното коте. до колкото знам в София са над 200 такива които обслужват пратки от различни дестинации и авио компании. следва да отидеш до съответната спедиторска компания в деня и часа на пристигане на полета и да си прибереш котето след като попълниш декларация за освобождаване от митницата и платиш съпътстващите такси които са не повече от стотина лева
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#16 Потребителят е офлайн   BabaYaga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 03-July 08

Публикувано: 05 April 2009 - 10:16 AM

Затрила съм си някъде документите, но утре ще потърся в офиса и ще пусна детайлите, дано да ги намеря!

#17 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Икона за мнението  Публикувано: 05 April 2009 - 02:22 PM

Радо, в някои държави развъдниците нямат право да продават котенца. Само чрез специализирани магазини. В други държави има специални ветеринарни карантинни мерки и какво ли още не. В трети само и единствено оторизирани фирми имат право по определен начин да пренасят животни. Въпрос на законодателство. Дори европейските държави нямат единно законодателство по въпроса.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#18 Потребителят е офлайн   anwalt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2009 - 06:49 PM

Благодаря на radocats за информацията, а на BabaYaga за отзивчивостта и се извинявам, ако се повтарям. Котето ще е от развъдник - от Австрия или от Германия и предполагам, че на самата товарителница, която ще ми изпрати развъдчика, ще намеря данни за българската спедиторска фирма, която ще ми обработи карго "пратката".
User's Signature

От улыбки хмурый день светлей.
От улыбки в небе радуга проснётся
Поделись улыбкою своей,
и она к тебе не раз ещё вернётся.

#19 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2009 - 07:15 PM

Защо не помолиш някой познат да пътува с него? Незнам, аз се така се чувствам по-спокойна.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#20 Потребителят е офлайн   Animat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-August 07
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 06 April 2009 - 08:26 PM

Показване на мнениетоanwalt, в Apr 6 2009, 05:49 PM, написа:

Благодаря на radocats за информацията, а на BabaYaga за отзивчивостта и се извинявам, ако се повтарям. Котето ще е от развъдник - от Австрия или от Германия и предполагам, че на самата товарителница, която ще ми изпрати развъдчика, ще намеря данни за българската спедиторска фирма, която ще ми обработи карго "пратката".


Щом котето идва от ЕС - няма проблем. Наистина е най-добре да намериш някой, който да го пътува с него - така котето ще е на борда. Разбира се предварително се обявява на самолетната компания, че еди-кой си еди-кога си ще пътува с коте. Компаниите позволяват до 2 котки на полет, намиращи се на борда, или 2 кученца, но никога куче и коте. Освен това трябва теглото да не е повече от 5 кг. Ако случайно вече за конкретен полет има регистрирано животно за пътуване на борда, твоето коте ще е във вентилираното карго помещение. Тук вече таксите са доста по-големи, ако пътува без придружител. Иначе ако е с придружител, за 1 кг се плащат около 10 евро. Провери Общите условия на потенциалните превозвачи - там е посочено всичко, вкл. и размерът на клетката /понякога/. За документите освен ваксинационен паспорт друго не ти трябва.
Моята котка от Чехия пътуваше с колега, носеше си я като ръчен багаж и на влизане на летището само са погледнали паспорта и толкова. А по време на полета всички стюардеси са се въртели около колегата, т.е. около котето и предлагали мляко, ако има нужда :) Това са CSA.
User's Signature

www.sibirela.bravehost.com

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни