Dog.bg Форуми : Шар-пей говорилня

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шар-пей говорилня нашите кучета - общи приказки и още нещо

#221 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 07 April 2010 - 12:08 AM

Тъй като отдавна следя обявите за шар-пей имам едно предложение.
Обаче предварително казвам, че идеята първо я видях във форума на мопс клуба.
Да качваме, информация за лъжовни обяви за шар-пей.
Както и хората, закупили си от такива места да разкажат за последствията.
По този начин поне малко ще им се запъне малката търговийка.
Защото лично аз съм виждала потресаващи неща.
Предлагат ти шар-пей от елитни родители. Виждаш изтормозено бебе куче сложено в мазе на студения под. Без вода и в окаяно състояние. Тези "продавачи" не ги и грижа нито за животното нито за нищо.

Аля
User's Signature

Качена снимка

#222 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2010 - 01:24 PM

Alia_V,
Всъщност най-важната информация вече е събрана в залепената горе тема Преди да си вземем шар-пей - FAQ
Конкретни обяви не е допустимо да се пускат, най-малкото защото и лошата реклама е реклама и не е нужно да ги популяризираме.
User's Signature

Качена снимка

#223 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 April 2010 - 01:35 PM

Мисля че имаше две теми за подаряване на 2 шарпейки родословни-но са женски,потърсете в раздела на шар-пей.Успех ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#224 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2010 - 03:41 PM

ShiBumi_GirL,
Чети внимателно - намираш се във въпросния подфорум, а пък питането, на което отговаряш е меко казано неактуално - от юни 2009чг.

PS Последните няколко мнения са преместени от темата "Търся Шап-Пей" в "Говорилня"
User's Signature

Качена снимка

#225 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 April 2010 - 09:46 PM

здравеите на всички горди собственици на бръчкавите бандити.Отдавна чета какво се случва в тук,но не съм писал до сега.И аз имам един бръчкав бандит,но ние сме без родословие и реших да пиша тук защото прочетох,че не сме единствените не родословни във форума...Поздрави на вси4ки,тука видях страшно красиви йивотинки...просто адски се забавлявам като чета за историите на вашите бебоци af_089.gif...за сега толкова от нас...

#226 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 10 April 2010 - 10:39 PM

Добре дошъл! re_037.gif Няма значение,че сте без родословие...разкажете ни повече за вашата бръчка иииии снимки да покажете ea_103.gif
Тук не се толерира само рекламата на неродословни кучила и предложенията за развъждане на кучета без родословия,иначе...истории,снимки,въпроси,....всичко друго е позволено ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#227 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 April 2010 - 10:55 PM

Аз съм на ясно горе-доло как стоят нещата с не родословните кучета за това тука пиша,както казах от доста време чета какво се случва тука......а за снимките...по-късно защото на този комп. нямам много снимки на моя мързел...(наричам го така,защото за 5 месечен е маправо....меко казано мързел)...та...както казах тои е на 5 месеца ама има мааалък проблем с другите кучета...не иска ама изобщо да играе с тях,даже ги лае от страх естествено.Дано обаче с времето да му мине де..че някои от моите приятели имат и те кучета та да може с тях да г расхойдаме...по принцип Арес ме слуша...(в смисал думата "НЕ" е закон за него дори и храна от земята оставя след едно звучно "НЕЕЕ")...но пак казвам пъъъъъълен мързел...не иска да играе навън...все до мен стои...като е без повод не винаги около мен..не знам дали тва е проблем но....така стоят нещата...

#228 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 14 April 2010 - 02:35 PM

Здравей и от мен:)

това с другите кучовци и лаенето и на нас ни се случи... с малко повечко срещи с други кучета
стават доста комуникативни не се притеснявай:) за месец- два ние имаме голям напредък!
иначе за това, че не се отделя от теб- почакай да възмъжее и ще видиш как върти дупе нагоре-надолу
все едно светът е негов dog.gif

#229 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 April 2010 - 03:37 PM

здравеите,здравеите.....ами аз се опитвам да го срещам с други кучета,но някои стопани само като видят,че лае и се отдръпват...а за това,че ще върти мята дупе нагоре надоло не се и съмнявам,но се надявам поне да е в омерени граници,че съм виждал кучета които са почти неконтролируеми....лошото при него е,че още на някоя от първите разходки го нападнаха едни улични кучета и от тогава....мъкааааааа................срещали ли сте трудности в това,че не иска да стои сам у дома....моя Арес направо вдига блока във въздуха...след време спира,ама все пак о4аквам скоро време да ме чакат комшиите пред вратата да ме линчуват....

#230 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 14 April 2010 - 07:36 PM

хм...ние никога не сме имали този проблем,въпреки,че когато беше малък Мей аз бях почти нон-стоп с него(той дори ме следваше в банята..а той и сега го прави де) и незнаех как би реагирал ако го оставя сам вкъщи,но...постепенно започнах да го оставям за по час-два-три и когато се прибирах-той си спеше,нищо не пипаше,нито поразии е правил,нито си е играл,нито се е хранил,нито лае(знам,защото съм подслушвала)...все едно няма никой вкъщи-направо куче-мечта!И така до сега-никакви проблеми,по-скоро лае когато съм си вкъщи(докато клюкарства на прозорците или на терасата) ab_041.gif

Иначе с излизането...докато беше по-малък и той беше като гербова марка,залепен за мен,но...това беше в миналото,сега да го видиш...лети във всички посоки.И ние сме имали инциденти(два) с едно и също куче(доста голямо) и от тогава Мей като го приближи(него или мен )голямо мъжко куче-той ръмжи(вероятно от страх)-разбира се коригирам това му поведение,за да няма последици в бъдеще!
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#231 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 April 2010 - 07:53 PM

охххх....голям послушко е твоя "мъник" ab_041.gif ....ами чесно казано това лаене като изляза без него е от скоро...като беше по-малък(не,4е ся е мн голям де ab_041.gif ) нямах никви ядове...и Арес не прави поразии никакви,но лае ама яката....започна това негово лаене като свикна с него да има някои постоянно...сега започнах курсовете както пишеше тук в сайта....дано да се справя по-скоро....а с кучетата не знам какво да правя..уж се мъча да го срещам ама....още никав ефект...лае и бяга......а и мен ме следва на всякаде...само в кухнята му забранявам да влиза...малко как да се изразя...да си знае мястото в селейството...поне в това отношение имам оспех af_089.gif ...чака ме първо аз да изляза от фходната врата,после тои излиза....не влиза в кухнята,не яде докъто не му кайа.....и така...поне с тези неща е ок.....радвам се,4е има кои да ме посъветва...за това общо взето съм тукла и да обменяме опит...благодаря за всичко от сега

#232 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 15 April 2010 - 12:17 AM

Не спирай да го социализираш!Срещайте се с кучета,той ще свикне.Моят зМей няма проблеми с никой,но не е от типа кучета,които да подскачат по всички(кучета,хора)..по-скоро е като мембрана-с избирателна пропускливост.. ТОЙ не всички удостоява с вниманието си,рядко разрешава да бъде погален,изобщо...с характер и предпочитания! ab_041.gif
Важното за мен е да не ми създава проблеми като излизаме(агресивност,непослушност),защото си го влача с мен почти навсякъде ab_041.gif а на него си му е интересно!
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#233 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 12:19 AM

Привет на всички !

Ще карам направо, НАМЕРИХ ШАР ПЕЙ !
Карам си аз в 01:30 през ноща и изведнъж на фаровете ми блесва едно набръчкано такова :) и си стои по средата на платното и гледа към фаровете.Заобиколих го аз ,спрях развиках се да се прибере от пътя то взе че ми се набута в краката поразмачках го и веднага разбрах че е гледано от хора (но нито каишка нито стопанин ) спрях се аз изпушихме по цигара 2-3 никой от никаде не се показва ,а мазньо се върти около нас и се в моите крака :) попитах таксиджиите дали са видели стопанин или от каде е дошло кучето да си го прибера, че на пътя хич не ми хареса как стои ,но нищо.
След 1 час на тротоара не издържах и приютих ДЗВЕРА !

От няколко дни знам за форума ( интересно от каде ли :) ) току що се регвам доста изчетох и ако никой не отговори на обявите които съм пуснал насам и натам ще задържа Песа. Аз не бързам ,но с течение на времето кучето се привързва към мен (чак густо ми става като вирне опашка гледайки ме в очите като се прибирам).
Дали е правилно да задаржа кучето нямам паспорт нито знам какви ваксини са му бити нито нищо ,ако го задаржа дали мога да му извадя наново документи?

ПП.Ако някой нещо... 0883 474 588 ;)




#234 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 15 April 2010 - 12:33 AM

Евала,че си прибрал кученцето,а не си го оставил там!
Кажи първо къде се е случила случката-град,район(защото може някой да го търси).
Иначе...заведи го при първа възможност на ветеринар(но при добър ветеринар,защото породата е много специфична) да види здравословното му състояние и да провери дали няма чип(по чипа може да се намерят и стопаните) ae_085.gif А самият ветеринар ще ти каже какво да се направи с ваксините(зависи от възрастта на кучо),може би ще се наложи обезпаразитяване външно и вътрешно.

Имай предвид,че бръчките много бързо се привързват и са много любвеобвилни същества.
Внимавай,когато го изкарваш на разходка.Дръж го само на каишка,защото незнаеш какъв характер има,дали се понася с други (мъжки/женски) кучета,пък и да не хукне на някъде.

Пусни ни снимкииии wb_052.gif wub.gif и ни дръж в течение ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#235 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 12:51 AM

Града е Пловдив а колкото до обезпаразитяването вече му дадох хапченца ( дори извадихме гадните глисти ) кученцето е дружелюбно разхождам го без каишка из поляните (само името не му знам) не се дразни от кучета игриво е но като види котка му пада пердето smile.gif направо откача .


ПП. В по горния си пост забравих да попитам дали мога да науча едно куче на ново име ?И като незнам старото му име ако не ново какво да направя?

#236 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 15 April 2010 - 01:35 AM

Да,можеш да го научиш smile.gif Пробвай когато го викаш,да го назоваваш направо с новото име и когато дойде при теб му се порадвай("браво,...(името)") дай му наградка,и така по-често го упражнявай докато свикне(бързо ще стане) ae_085.gif
Как мислиш да го кръстиш?
А мъжко или женско ти е сбръчканото късметче?

А относно обезпаразитяването..то ще трябва да се повтори след седмица или две(не съм много сигурна)
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#237 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 01:48 AM

Ами момиченце е и мисля да е Дейзи но не бързам :) Какво ли би и отивало x_194.gif

#238 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2010 - 08:37 AM

здравеи и от мен...ам кученцето е извадило един вид късмет,4е си го намерил защото аз преди да си взема моя бандит и аз имах женска,но на една разходка реши,че и писна и е време да се прибира,но не извади ксмет...блъснаха я пред очите ми...хубаво е,че си я приотил браво на теб..някои път може да ги запознаем с моя бандит...(и аз се подвизавам в Пловдив) само трябва ноя да го посоциялизирам.....а колко горе доло е голямо кученцето....

#239 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 15 April 2010 - 09:24 AM

Добре сте постъпили като сте прибрали кучо, тези бръчки не могат
без човешка близост и обич:)
Пишете как е минало при вета?
Дейзи ми звучи хубаво wub.gif

#240 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 April 2010 - 10:33 AM

Цитат(Nickey @ Apr 7 2010, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ShiBumi_GirL,
Чети внимателно - намираш се във въпросния подфорум, а пък питането, на което отговаряш е меко казано неактуално - от юни 2009чг.

PS Последните няколко мнения са преместени от темата "Търся Шап-Пей" в "Говорилня"

хмм вярно извинявам се ae_085.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни