Dog.bg Форуми : Шар-пей говорилня

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шар-пей говорилня нашите кучета - общи приказки и още нещо

#241 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 11:02 AM

Цитат(ares4o @ Apr 15 2010, 08:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
здравеи и от мен...ам кученцето е извадило един вид късмет,4е си го намерил защото аз преди да си взема моя бандит и аз имах женска,но на една разходка реши,че и писна и е време да се прибира,но не извади ксмет...блъснаха я пред очите ми...хубаво е,че си я приотил браво на теб..някои път може да ги запознаем с моя бандит...(и аз се подвизавам в Пловдив) само трябва ноя да го посоциялизирам.....а колко горе доло е голямо кученцето....


Здравей ще ми бъде от голяма полза да се видим (ако може и днес ) имам нужда от няколко съвета за някои неща.
Ако днес имаш време да намина до някаде да се видим 30 мин разходка или нз тела ми е 0883 474 588 дай си твоя или ми звънни ( от скоро живея в Пловдив и незнам на кой ветеринар да я заведа) абеее имам нужда от 1 рамо !
А колкото за приютяването ,че мноо ясно нз какъв човек трябва да си да минеш с ГАЗ върху някое куче или коте ако пред очите ми ( не дай си боже да чукна на дърво ) стане нещо както при теб dry.gif най вероятно ще има варгал.


#242 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2010 - 11:33 AM

ами ще се радвам ако мога да ти бъда орт полза,но за съйаление и аз не съм от пловдиж(от молян съм),но йивея в пловдив от около 5 години...в момента не съм ж града,но другата седмица предолагам ще се върна и със сигорност като си доида ще звънна...а и ти може да си ми от полза,че моя бандит както казах мн мн не играе с кучета,а относно клиниката....как да ти кайа...въпрос на предпочитание и не знам дали ще е коректно от моя страна да рекламирам по някакъв начин клиника или доктори...аз лично водя моя звяр ж клиника "Новет" защото ми е по-близо,преди го водех в "Провет" ама нещо не съм мн мн доволен то тях (както казах това си е лично мое мнение)...
Моя съвет е..чети много как трябва човек да се грижи и веспитава за своте кученце..аз от този сайт мноооого научих и ми е мн полезен...всеки се очи в движение,никои не е роден научен,но си направил добър избор като се регистрира тука...има хора които помагат със съвети...аз лично не ги познавам,но се радвам,че споделят своите познания с нас новите в бранша...
записах номера като се прибера в пловдив ще звънна...

Моля, пишете малко по-грамотно - с по-малко правописни грешки и по-четливо. Така е доста неприятно за четене от останалите в темата.
Не е нужно и да цитирате, когато мнението, на което отговаряте е точно преди Вашето.
мод


#243 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 12:34 PM

zz_206.gif http://opium.snimka....428226.18258537 ето го звяра 2 снимки но колкото толкова ab_041.gif

#244 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 15 April 2010 - 12:45 PM

О,тя изглежда много добре ae_085.gif wub.gif
Няма проблеми да се рекламират клиники и лекари от които сте доволни(даже давайте и адреси,телефони),защото шар-пейите са си специфични и всяка информация е от полза ae_085.gif
Аз например като бях във варна ми се наложи да търся лекар(който да разбира от шар пей),но...ветеринари-много,а аз при кой да ида?!-и така и не успях да намеря!А лятото ще бъдем доста време във Варна,така че някой ако може да ми препоръча(все пак трябва да имам инфо,че може пък да ми се наложи)?

Това май е добра идея за нова тема?Добри лекари(разбиращи от породата) в различните градове,адреси,телефони,мнения?
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#245 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2010 - 12:57 PM

мдаа моми4ето изглейда наистина добре,а относно идеята за тема е наистина добра...ще е от полза за всички.А относно това за клиниката...аз наистина съм доволвн от Новет...по-скъпо е от другите клиники,но поне имат отношение към йивотинките,обясняват и споед мен си вършат добре работата...
ами аиде правете темичка тогава....искам да питам още нещо (може и да ставам нахален вече ама..) появявали ли са се гурели на очите след сън...че на Арес нещо почват да се появяват и каква е евентоално причината....

#246 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2010 - 02:05 PM

Vasilevv777,
Преди да си правиш планове да я задържиш завинаги, трябва много добре да потърсиш стопаните й! Кучето е в добро състояние и вероятно е само изгубено. Представи си колко зле се чувстват хората, които я търсят в момента!!! Жестоко е да си мислиш, че ако е гледана й обичана, няма да липсва на хората!

Зължително трябва да го заведеш в клиника, в която разполагат с четец за микрочип и да се провери има ли такъв (или татуировка). Също така пусни обяви за намерено куче - разлепи хартиени в района, в който е намерена, пусни навсякъде в интернет и дори по радио и тв. Потърси добре (и не само символично) и само ако не се намери собственика й за месец- месец и нещо, тогава можеш да мислиш, че ще остане твоя. Съответно всеки, който твърди, че е негова, трябва да може да го докаже на-малкото с паспорт. Отделно, ако информацията ти се потвърди, ще ги срещнеш, да видиш дали кучеонка ще позне хората и така.

Страхотно е, че си се погрижил за нея. Сигурна съм, че ще бъдеш още по-щастлив, ако тя намери стопаните си и видиш колко им се радва.

Дръж ни в течение.

PS Определено не мисля, че е добра идея поне засега да я извеждаш без повод. Не я познаваш достатъчно добре, както и тя теб - рисково е и може да се случи нещо, най-малкото да я блъсне по-невнимателен от теб шофьор или да избяга. Отделно, не е разрешено и от закона да бъде без повод извън обозначени за целта места.
User's Signature

Качена снимка

#247 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 15 April 2010 - 03:02 PM

Дааммм кучо изглежда добре-истинска красавица:))
ba_025.gif

#248 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 15 April 2010 - 03:19 PM

Vasilevv777 , а вие пуснахте ли обяви?
Ето информация със сайтовете,в които може да публикувате,че сте я намерили:
http://forum.dog.bg/...mp;#entry347054
Както и можете да разпечатате на хартия и да ги разлепите в района,в който е намерена.
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#249 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 06:47 PM

Ами днес бях във ветеринарна клиника Св.Георги прегледаха кучето и установиха че има гъбички по краката ( това е от времето през което се е лутала ) говорих с ветеринарят той сложи 2 инжекции на кучето едната имала антибиотици за гъбичките а другата за няква ушна краста ( взе иследвания и установи че краста няма но кучето било много време навън и било добре да се сложи инжекцийка ) даде ми мазило за гъбичките също така ми даде и капки за уши МИТЕКС (на опаковката пише само за ветеринарна употреба но той ми обесни как да ги ползвам )

Кучана е добре и собствениците се издирват в клиниката нямаше четец но ветеринаря ми каза каде да отида и утре съм там.За обяви съм пуснал на няколко места а и разхождам кучето там кадето го намерих вече няколко дни .Надявам се час по скоро да ми звънне телефона с точното описание в кучето е вложено много и наистина бих се радвал да го видя при стопанина си !

#250 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2010 - 07:12 PM

Не намирам обяви из интернет. Вижте линка, който е дала snezhinka със сайтовете за обяви!
Имай предвид, че ако е било подплашено, кучето може да се е отдалечило на сериозно разстояние.

От сега да предупредя, че ушите на шар-пей трябва да чистиш много добре и редовно - на 4-5 дни, за да не стават проблеми.
Как ги установиха тия гъбички? Взеха ли проба? Имай предвид и че когато шар-пей си сменя козината, може да изглежда леко проскубано - това е нормано и се получава, защото за разлика от повечето останали кучета, те нямат подкосъм.
Един много полезен и важен цитат:
Цитат(renshi @ Apr 2 2009, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да обърна внимание на няколко неща (по принцип):

Когато ветеринарният ви лекар лекува нещо, изисквайте потвърдена с изследвания диагноза и пълна информация за провежданото лечение: какво, кога, как, защо! Изказвания от типа "Биха му там една инжекция" или "Даде му някакви хапчета, ама не каза какво му има" звучат несериозно. Дори да не разбирате съвсем какво ви се казва, питайте и си записвайте - така при нужда ще имате информация, на базата на която можете да потърсите още едно мнение!

Избягвайте ненужно "профилактично" третиране без установено заболяване, когато кучето е видимо здраво! Изключвам ваксини по схема, годишна ваксина, витамини и добавки, обезпаразитяващи средства и т.н.



Прочети тази тема
User's Signature

Качена снимка

#251 Потребителят е офлайн   Vasilevv777 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 10

Публикувано: 15 April 2010 - 07:45 PM

Темата съм я прочел още миналия ден за това го и питах за всяко едно нещо и спокойно не е третирано ненужно още като го открих имаше охлузвания по краката които лекарят нарече гъбички за ушите също съм прочел доста теми и взех по скъпото и по добро , а относно обявите пиша в google - namerih shar pei или намерих шар пей на първо място излиза моята обява ако имаш идеи пускай обяви кадето знаеш телефона съм си го дал всяка помощ е от полза!

#252 Потребителят е офлайн   Petr0v Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-April 10

Публикувано: 16 April 2010 - 08:11 PM

ares4o мога ли да попитам кога точно е родено твойто куче, защото подозирам, че сестра му е при мен smile.gif

#253 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 April 2010 - 08:16 PM

ами роден е на 08.11.09...ще се радвам ако открия сестричките на моя звяр...

#254 Потребителят е офлайн   Petr0v Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-April 10

Публикувано: 16 April 2010 - 11:09 PM

Еми сестра му е и по прочетеното съдя, че доста си приличат

#255 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 April 2010 - 12:04 AM

абе да ти кажа и доста прилика си имат...все едно гледам Арес само,че той е с повечко черно по главата...радвам се,че открих една от сестричките му...

#256 Потребителят е офлайн   Juleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 02-June 07
  • Location:Видин

Публикувано: 18 April 2010 - 11:35 AM

ха явно 08.11 е шар-пейска дата, защото ние сме родени на 08.11.2006г..:-)

#257 Потребителят е офлайн   ares4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 April 2010 - 05:59 PM

Хаха каото гледам може и така да излезе... af_089.gif

#258 Потребителят е офлайн   cherrta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 19-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Bucharest

Публикувано: 26 April 2010 - 09:15 PM

Поздравления за новият облик на сайта. Изглежда прекрасно :ba_025:

#259 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2010 - 10:59 AM

Още му свикваме, но това е положението :)
Вие ще идвате ли на някоя от изложбите в София сл. седмица? Как сте иначе, някоя нова случка?

Нашата Алена вчера си намерила таралежче по време на разходката :ab_041: Тръгнала да си го носи в уста, ама не й харесало :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#260 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 27 April 2010 - 01:30 PM

Леллеее милата, представям си физиономията й:))) Ама така е като всичко им е в устата :db_046:
Ние пък имаме драма с кърлежите- преди седмица и сложих пипета и сега пак има- просто не знам как ще я караме така;(

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни