Dog.bg Форуми : защо вие кучето ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

защо вие кучето ми

#1 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 18 March 2009 - 05:58 PM

Здравейте,питам за чико , които е Американска акита и е на 2 год и 2 месеца .От 10-12 дни започна да вие всяка нощ,като последната беше направо непоносимо .Той живее на двора /всъщност не през деня е при нас в сервиза ,а напоследък спи вечер на двора /.Та снощи към 2часа го прибрах в сервиза,като се надявах да спре да вие ,но уви след малко започна отново .Пак слязох и го пуснах навън ,като решх ,че му се ходи на тоалетна ,и само след 10-тина минути започна да вие отново .И така до сутринта .През деня му няма нишо изглежда напълно здрав.Дали пък не се е разгонил или какво .Ако някой има идея, моля пишете .

#2 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 18 March 2009 - 07:00 PM

Показване на мнениетоnikita4, в Mar 18 2009, 05:58 PM, написа:

Здравейте,питам за чико , които е Американска акита и е на 2 год и 2 месеца .От 10-12 дни започна да вие всяка нощ,като последната беше направо непоносимо .Той живее на двора /всъщност не през деня е при нас в сервиза ,а напоследък спи вечер на двора /.Та снощи към 2часа го прибрах в сервиза,като се надявах да спре да вие ,но уви след малко започна отново .Пак слязох и го пуснах навън ,като решх ,че му се ходи на тоалетна ,и само след 10-тина минути започна да вие отново .И така до сутринта .През деня му няма нишо изглежда напълно здрав.Дали пък не се е разгонил или какво .Ако някой има идея, моля пишете .



Защо темата е във Ветеринарния кабинет ?
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#3 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 18 March 2009 - 07:48 PM

Може да е надушил или да сте срещнали разгонена женска, също така, такава може да се навърта отвън покрай оградата...
А може и причината да е друга.
Според мен е заради някоя разгонена...
П.П.
мъжките не се разгонват

#4 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 19 March 2009 - 09:55 AM

Темата я сложих тук защото започнах да си мисля,че има здравословен проблем ,макар ,че през деня изобщо не изглежда болен ,напротив много е жизнен .Снощи беше по-добре ,спа в серрвиза и започна да вие чак в 6 сутринта .Дали пък няма връзка с пълнолунието /така ме успокоява един съсед тука /,пък и не му е за първи път -края на октомври пак изкара една такава серия.Съседите имат женска но не е разгонена .

#5 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 19 March 2009 - 10:01 AM

Не е задължително да е на съседите. Сигурно някоя улична кучка минава покрай вас и той надушва феромоните или там както се казват...

#6 Потребителят е офлайн   vetvet Икона

  • Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 22-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Поморие

Публикувано: 01 April 2009 - 01:12 PM

Кучето Ви вие понеже има нагон за женска.Трябва да го кастрирате или да се обърнете към вет. лекар за медикаменти.
User's Signature

Ветеринарна клиника "АЛГИ" гр.Поморие
денонощен прием

двм.Петко Димитров Бойчев
0887278169

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 April 2009 - 05:49 PM

Показване на мнениетоvetvet, в Apr 1 2009, 02:12 PM, написа:

или да се обърнете към вет. лекар за медикаменти.

За които медикаменти ви препоръчвам да прочетете (има достатъчно информация за вредата от тях), преди да ги препочетете пред кастрация или просто изтърпяване момента да отмине.
Не мислете, че щом лекар ви ги препоръчва, то те са добър вариант. Дали ще са успокоителни или хормонални препарати, все тая.
Много жалко, че и в нашият форум присъства лекар, който препоръчва медикаменти при подобно поведение на кучето.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   vetvet Икона

  • Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 22-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Поморие

Публикувано: 02 April 2009 - 02:40 PM

Извинявайте,но медикаментите за този случай не са хормонални и успокоителни/вероятно имате предвид транквиланти/,да не говорим че хормоналните изобщо не стават за мъжки кучета,чисто теоретично,ако искате.Не желая да изпадам в подробности и да назовавам препарати или самолечение.Препоръчал съм посещение при лекар,тези неща ще се уточнят там.
User's Signature

Ветеринарна клиника "АЛГИ" гр.Поморие
денонощен прием

двм.Петко Димитров Бойчев
0887278169

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 April 2009 - 09:10 PM

Показване на мнениетоvetvet, в Apr 2 2009, 03:40 PM, написа:

Извинявайте,но медикаментите за този случай не са хормонални и успокоителни/вероятно имате предвид транквиланти/,да не говорим че хормоналните изобщо не стават за мъжки кучета,чисто теоретично,ако искате.Не желая да изпадам в подробности и да назовавам препарати или самолечение.Препоръчал съм посещение при лекар,тези неща ще се уточнят там.
А какъв е третият вариант? Ако не са успокоителни или хормонални (чувала съм за доста котки-мъжки, на които е давано), то какви са? Ако има трети вариант - лекарство, което не е вредно (за поведение, което е нормално) е възможно да не знам. Тогава ще се извиня. Не желая да назовавате конкретно лекарство, а да речем - принципа му на действие.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   vetvet Икона

  • Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 22-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Поморие

Публикувано: 03 April 2009 - 01:42 PM

Ок.Ето един от индиректните механизми за повлияване на мъжкото поведение.Известно е ,че норадреналина е невромедиатора на гнева,а адреналина-на страха.Нивата на тестостерон в кръвта са положително зависими от норадреналина и отрицателно зависими от адреналина.И така ,стимулирайки адреналиновата синтеза с помощта на определени алкалоиди,в рамките на 2-4 дена получаваме трайно понижаване на тестостероновата инкреция.
User's Signature

Ветеринарна клиника "АЛГИ" гр.Поморие
денонощен прием

двм.Петко Димитров Бойчев
0887278169

#11 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 03 April 2009 - 04:50 PM

Благодаря за отговорите ,снощи беше първата нощ спокойствие и се надявам вече всичко да е преминало .Що се отнася до кастрацията отпада като вариант ,Чико е куче, което ходи /макар и рядко/ по изложби и се надяваме да си намери подходяща женска .Интересното е ,че при среща с двете женски покрай нас те се закачат с него , а той не проявява особен интерес към тях ,макар ,че се очаква обратното .Ще проуча въпроса с лекарствата и ако се повтори ,всъщност потрети наесен ще реша какво да правя .Аз се притесних, защото мислех ,че нещо е болен /толкова жално виеше /,но щом е нормално съм спокойна .Моят вет също ме успокои ,така, че за сега остава така. Благодаря още веднъж за съветите .

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 April 2009 - 10:33 PM

Показване на мнениетоvetvet, в Apr 3 2009, 02:42 PM, написа:

Ок.Ето един от индиректните механизми за повлияване на мъжкото поведение.Известно е ,че норадреналина е невромедиатора на гнева,а адреналина-на страха.Нивата на тестостерон в кръвта са положително зависими от норадреналина и отрицателно зависими от адреналина.И така ,стимулирайки адреналиновата синтеза с помощта на определени алкалоиди,в рамките на 2-4 дена получаваме трайно понижаване на тестостероновата инкреция.
Ами ок. Извинявам се до толкова, че явно има и трети вариант. До колкото разбирам обаче, отново става дума за "бъзикане" на хормони. Пълен лаик съм, разбира се, нямам идея от подробностите.

А относно принципа на крещящи разгонени котки и котаци, бягащи кучета - то отговорността на стопаните е да си правят сметките преди още да имат куче/коте. Ако толкова им е нетърпимо и не се справят със ситуацията, да премислят добре и да вземат най-доброто решение за животното, не за собственото си спокойствие.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 06 April 2009 - 09:25 AM

За съжаление започна отново да вие .За нас как де е ,но се притеснявам за съседите до кога ще им издържат нервите ,ние живеем в центъра на Пловдив ,дворовете ни са малки и през нощта в тишината с този дебел глас -повярвайте ми наистина е страшно .

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 April 2009 - 03:43 PM

Прибери го в стаята при теб, докато му мине.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 22 September 2009 - 12:44 AM

Моето куче виеше,когато беше разгонена точно една определена женска ротвайлерка.Всеки път,когато съседите ми казваха,че го чуват,ми ставаше ясно,че е разгонена.Кастрирах го,и спря да вие.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни