Dog.bg Форуми : Френският ми булдог пишка навсякъде!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френският ми булдог пишка навсякъде!

#1 Потребителят е офлайн   Eva2909 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 08

Публикувано: 20 March 2009 - 10:30 PM

Здравейте, може би вече сте коментирали този проблем, но аз не намерих материали по темата и искам да попитам хората с повече опит относно хигиенните навици на френския булдог. Взехме го преди месец и половина, мъжки е. Сега е на около 5 месеца и постоянно прави бели. Водим го в банята през 15 минути, хвалим го и го награждаваме, когато свърши работата там и го порицаваме (устно със строг тон и вестник понякога), когато се изпишка на друго място. Вече месец и половина никакъв напредък. Нашият ли е така глупав или е още малък или има друга причина? Ако някой знае нещо повече нека сподели опита си. Казвам се Ева :aa_002: А кучето ми е Макс.

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 21 March 2009 - 10:09 AM

Хигиенни навици
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Tanchita1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 22-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 April 2009 - 02:52 PM

Показване на мнениетоEva2909, в Mar 20 2009, 09:30 PM, написа:

Здравейте, може би вече сте коментирали този проблем, но аз не намерих материали по темата и искам да попитам хората с повече опит относно хигиенните навици на френския булдог. Взехме го преди месец и половина, мъжки е. Сега е на около 5 месеца и постоянно прави бели. Водим го в банята през 15 минути, хвалим го и го награждаваме, когато свърши работата там и го порицаваме (устно със строг тон и вестник понякога), когато се изпишка на друго място. Вече месец и половина никакъв напредък. Нашият ли е така глупав или е още малък или има друга причина? Ако някой знае нещо повече нека сподели опита си. Казвам се Ева :aa_002: А кучето ми е Макс.

Ще ти кажа изпитана рецепта за не повече от 1 седмица ще има резултат, отностно проблема ти и е изпитана не само с едно куче.Първо и най-важно нещо е да решиш къде искаш да върши работата кученцето(от думите ти личи,че това трябва да е банята)....когато кученцето се изходи там където не трябва,му се караш ,може и да го пошляпнеш,просто направи всичко възможно то да разбере,че не е там мястото където трябва да го прави.След това и не на последно място,ти трябва в определен от теб час да го водиш до банята,без да го затваряш сам в нея просто стой до него докато свърши работата си,свършилия му даваш бисквитка(кучешка,продават ги в нявсякъде),похвали го,че е добро момче,след това го погали.Следващия път когато направи белята пак там където не е позволено,отново му се караш и го пошляпваш...и така всеки път когато го направи,и всеки път когато го направи там където искаш, бисквитка,там където не трябва пошляпване,там където трябва бисквитка едно исъщо общо взето.С този метод аз научих ммоето да си върши работата на две места и то за по малко от седмица,сега когато ме няма имам някаква работа и немога да го изкарам на вън да си свърши нуждите, той сам влиза в банята и си ги изпълнява.Ако още не се е научил ,пробвай и ще останеш доволна,на мен ми го каза ветеринаря и аз неповарвах , че за толкова малко време е възможно да възприеме,но уви стана.
Успех!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 02 April 2009 - 03:37 PM

Нямам опит с мъжки кучета, моята Мърфи се научи не много бързо.Трябва да имаш време и непрекъснато да го наблюдаваш, като видиш, че започва да пишка викаш "НЕ" хващаш и бързо в банята и чакаш докато си свърши работата, естествено награждаваш.Периодично също си го водиш на определеното място и след няколко такива разходки би трябвало да се усети за какво го водиш там. Госпожицата сутрин след като стане почти веднага отива да пикае, вечер преди лягане също, независимо колко е пикала навън.Знае, че щом е на терасата трябва нещо да свърши, една капка да е, ама трябва.

#5 Потребителят е офлайн   DiDi_A Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 12-July 08
  • Location:Stara Zagora

Икона за мнението  Публикувано: 21 April 2009 - 11:21 AM

Здравейте! И аз съм без опит с момченцата, но нашето мимиченце е вече на почти годинка и чак сега започна да се стиска. Докато сме си вкъщи с нея не се изпуска и не прави големи бели, но остане ли сама - всички правила са забравени! Знам, че белите и пакостите ви се струват огромно, защото всеки е подготвен за тях, но станат ли ежедневие идват в повече. С времето се свиква, а и кученцето е още малко и му се играе. След време нещата ще са по- спокойни, белите ще са по- умерени и дори ще им се радвате.

#6 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 19 June 2009 - 08:22 PM

кОгато отидохме да купуваме храна с жената от зоомагазина се заприказвахме точно за тази тема. тЯ ни даде едни пелени и едно капки казват се Puppy Trainer и слагаме пелените на определеното място и капваме от тези капки на пелената и намазваме малко муцунката на кученцето. Джако сЕ научи много бързо. пРи нас има ефект от тези капки :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Икона за мнението  Публикувано: 21 June 2009 - 08:33 PM

i aз съм чувала за такива капки....но джими се научи по дуг начин....просто след всяко ядене ,спане,игране излиза на двора и там си върши работата и вече свикна... :ae_085:

#8 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 21 June 2009 - 08:42 PM

дА обаче ние нямаме двор. жИвеем в апартамент. :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2009 - 10:45 AM

Джако, явно и аз ще трябва да ги пробвам тия капки. Малкият незнайно защо пишка само в мойта стая, реши по някаква причина, че тоалетната му е там и използва всеки удобен момент да свърши тая работа, когато не го гледам :( Ходя като алтава с парцала в ръка, а той има и наглостта да ръмжи и да хапе парцала докато чистя :eg_033:

#10 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 24 June 2009 - 12:16 PM

е нИе взехме такива капки и пелени, обаче не винаги си върши там работата. кАкто ти викаш, че си е маркирал твоята стая, при нас пък си маркира така кухнята. :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2009 - 01:03 PM

Показване на мнениетоDJAKO_, в Jun 24 2009, 01:16 PM, написа:

е нИе взехме такива капки и пелени, обаче не винаги си върши там работата. кАкто ти викаш, че си е маркирал твоята стая, при нас пък си маркира така кухнята. :ab_041:



Е кухнята някакси ми звучи по-добре от чистоновия ми килим :tb_195:

#12 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Икона за мнението  Публикувано: 24 June 2009 - 01:49 PM

i pri nas w началото беше така...но с времето се научи... :md_064: :md_064: :md_064: :af_089:

#13 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2009 - 02:51 PM

Показване на мнениетоmagiz, в Jun 24 2009, 02:49 PM, написа:

i pri nas w началото беше така...но с времето се научи... :md_064: :md_064: :md_064: :af_089:


Мене не ме притеснява чак толкова много тоя му прищявка само дето в къщи има един човек дет се опитва да го пошляпва заради това :( Стават войни... :eg_033:

#14 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 25 June 2009 - 12:34 PM

Показване на мнениетоmagiz, в Jun 24 2009, 02:49 PM, написа:

i pri nas w началото беше така...но с времето се научи... :md_064: :md_064: :md_064: :af_089:


дА :smile: вСе пак още са малки нашите кучета с Canibalka :ab_041: щЕ се научат :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2009 - 02:52 PM

От снощи имаме развитие! След поставянето на изпитания метод- вестника, започна да се подсеща че трябва да ходи там! Не го сменяме- имаме 2,3 които въртим и понеже му миришат, ги ползва по предназначение. :mg_062:

#16 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 25 June 2009 - 06:31 PM

бРаво на вас! :xb_035:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   3BEPA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 22-June 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 03:05 PM

Здравейте , сега искам да отуча вече кучето си да неходи вече вътре, а на вън. Въпросът ми е как по бързо да го приуча да си върши работата на вън имаики предвид че стоим по 2 часа на вън и за пикане и акане просто се забравя има други неща които и отвличат вниманието и като се приберем го прави вътре . :eg_033:

#18 Потребителят е офлайн   Canibalka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 22-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 03:11 PM

Показване на мнението3BEPA, в Jul 1 2009, 04:05 PM, написа:

Здравейте , сега искам да отуча вече кучето си да неходи вече вътре, а на вън. Въпросът ми е как по бързо да го приуча да си върши работата на вън имаики предвид че стоим по 2 часа на вън и за пикане и акане просто се забравя има други неща които и отвличат вниманието и като се приберем го прави вътре . :eg_033:



Аз мога да посъветвам да го водите да души дървета и други места където е възможно да са пишкали кучета. Миризмата може да го провокира.

#19 Потребителят е офлайн   Dante_french Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 08-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 03:45 PM

И аз се притеснявах за това, но моя сам се научи. Когато се изпишка или изака навън му казжам браво, браво и свикна. Имайте търпение :smile:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 02 July 2009 - 08:40 AM

Мойта вече е голяма, но докато беше студено си вършеше всичко
на терасата.Сега сутрин на терасата и после чак вечерта на вън.
Вадим се по едно и също време и тя си свикна и стиска.Дори започна, като и
мине часа, застава до вратата и скимти.
Даже сега се замислям какво ще правим зимата.Изобщо не обича
да и е студено.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни