Dog.bg Форуми : Моите кучета

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моите кучета

#1 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 25 March 2009 - 03:55 AM

Мод: В този форум не се толерира обявяването на неродословни кучила. Постът се премахва, тъй като на това кучило родословия не са издавани.

#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 11:00 AM

Много са чаровни :blush:

Моля, дайте информация за Вас и Вашите кучета- от кой град сте, как се казва развъдника Ви (щом имате толкова много малки, подозирам, че имате развъдник), кои са кучетата и т.н.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 04:06 PM

....бебетата шар-пей винаги са чаровни :aa_002: , но, това е клубен форум, пък даже и да не е, във форумите на сайта на дог.бг, не е редно да се рекламират кучета без доказан произход! ...защо, всички знаем и не един път сме го коментирали- не знаем какво носят като генетичен материал назад и от тук какви наследствени заболявания може да имат!!! Като отговорник по развъдна дейност на клуба, не съм издавала родословия на тези бебета, така че ще помоля модераторите да вземат необходимите мерки!

#4 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 04:21 PM

Благодаря на МОД, за взетите мерки и отново ще помоля модераторите, да се съобразяват с изискванията и правилата на форума!

#5 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 25 March 2009 - 04:22 PM

Кучетата, които виждате са родословни кучета, и не са с неустановен произход. Майката на тези кучета дори е българско куче, което е взето от STYLE BULLET. Името и по документи е Style Bullet Stefani, а бащата е куче внесено от мен преди 3 години от Русия. То също е от развъдник и то много добър, името на кучето по паспорт е Dynamite's Style Gimeney и е с цвят Blue Dilute. Доколкото знам родословия си имат, като името на развъдника е White Rhino Kennel , а собственик е Мирослав Христов от Плевен.
P.S
Това че премахнахте снимките бе нетолерантна проява, която е базирана на необосновани факти, и не се съгласявам с Вашите действие при условие, че това са едни от най-красивите кучета в нашата страна.

#6 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 04:48 PM

Какво значи "Доколкото знам", при положение, че това са "вашите кучета"?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 04:49 PM

Такаааа, това е много хубаво, наистина е регистрирана такава връзка, но до този момент родословия на бебетата не са издадени, поради отказ от страна на производителя!

Цитат

...това са едни от най-красивите кучета в нашата страна.
- чие е това мнение!?!

Цитат

Това че премахнахте снимките бе нетолерантна проява, която е базирана на необосновани факти, и не се съгласявам с Вашите действие
- това че снимките са премахнати е абсолютно обоснована постъпка- къде е Вашето представяне, никой не е длъжен да Ви познава ник нейма!Трето- мисля, че не редно да отправяте критики, защото нито едно от Вашите кучета не е показано до сега на изложби!!! Вярно, направих компромис, дадох експертна оценка, защото женската беше разгонена и собственика на развъдника искаше да бъде пусната в развъждане /правилникът ни по селекция и развъждане ни го позволява/, но бях помолила, кучетата да бъдат показани и на изложби организирани от БРФК- това е задължително!!!
Четвърто- след представяне на кучетата на изложба, което пак повтарям е абсолютно задължително за всички членове на клуба, само тогава можем да говорим, колко "елитни" са съответните екземляри, в противен случай това изказване е несериозно!!!

#8 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 25 March 2009 - 04:59 PM

Ахам, разбирам значи тези кучета нямат родословия и заради това нямат право да са в този форум, добре Благодаря Ви, но исках просто да споделя снимките, при условие че някои от тези кучета бяха вече продадени извън България и скоро родословия ще бъдат поискани от Вас.
Междудругото аз съм брат на Мирослав.

#9 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 05:01 PM

...и още нещо, както казах връзката е регистрирана, но кучилото не е прието! Бях помолила собственикът на развъдник White Rhino Kennel, да постави микрочипове на родените бебета- което от две години е абсолютно задължително за всички клубни кучета!!! До този момент и това не е направено!!!

#10 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 05:04 PM

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 25 2009, 02:59 PM, написа:

Ахам, разбирам значи тези кучета нямат родословия и заради това нямат право да са в този форум, добре Благодаря Ви, но исках просто да споделя снимките, при условие че някои от тези кучета бяха вече продадени извън България и скоро родословия ще бъдат поискани от Вас.
Междудругото аз съм брат на Мирослав.


Благодаря Ви за представянето си! Родословия ще бъдат издадени, само и единствено, след като развъдчикът изпълни задълженията си!!! До тогава, тези бебета са без родословия!!!

#11 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 05:56 PM

Искам да помоля, всички развъдчици на БКККШ-П, да се запознаят добре с правилника за селекция и развъждане, да се съобразяват и стриктно да спазват изискванията, за да не се получават недорозумения от подобен характер! Ръководството на клуба, винаги е било толерантно към всички свои членове и винаги е на разположение, да отговаря на Вашите въпроси! Искам отново да обърна внимание, на всички наши членове, че показването на клубните кучета на изложби организирани от БРФК е задължително!!! Искам да Ви обърна внимание и в/у това, че УС на клуба е абсолютно против всички ненаправлявани връзки, срещу развъждане на кучета без доказан произход, с цел печалба и на всеки член на клуба, позволяващ си такава дейност, ще му бъде наложено наказание и при продължаване и несъобразяване с изискванията, ще бъде предложен за изключване от клуба на ОС!!!

#12 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 25 March 2009 - 07:50 PM

:ns22:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2009 - 09:21 PM

vl_design, мога ли да попитам, тези бебета от кое кучило са? пак ли са Ваши? защото, ако Вие на това казвате :

Цитат

:... това са едни от най-красивите кучета в нашата страна.
, ще си позволя веднага да Ви апострофирам и да се обоснова разбира се!!! Моля погледнете добре снимките, най-вече тези, на които се виждат добре очите на бебетата- прави ли ви впечатление, че очите са им мътни!?! че имат доста изтечения от тях!?!- това си е чист кератит, може би с образувана вече язва и може би вече със силно нарушено зрение!!! , а може би и напълно загубено!?!...на това ли му казвате- "най-красивите кучета в нашата страна"!!! Не се заяждам, но искам да Ви обърна внимание, че тези бебета не са добре обгрижвани още като съвсем малки, имат ентропиум, вследствие на който са получили гореописаните изменения на очите- за съжаление!!! Това което показвате е нагледен пример, за некачествено отглеждане на бебета шар пей!!!
Ще помоля МОД да запази тези снимки, защото това рядко може да се види
,... обикновенно такива снимки не се публикуват!!!
...така, и да не съм голословна или пък някой да си помисли, че съм пристрастна, ще ви помоля да влезете и да погледнете снимките на също толкова, а и даже повече набръчканото бебе Leonardo Son of Bruiser
http://forum.dog.bg/...showtopic=24038, [b]погледнете колко са бистри очите!!!
и има ли изтечения от тях!!!

#14 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 26 March 2009 - 02:04 AM

Бих казал, че нито едно от кучетата нямаше и няма проблеми с очите, все пак не всеки може да гледа любимците си в апартаманета и да бъде всеки ден с тях , затова кучетата живеят в къща в която ние не живеем, но все пак за ваше сведение състоянието на кучетата бе наблюдавано от нашите приятели от Русия с такива кучета и според тях нямаше никакви проблеми както и сега, а доколкото кучетата с българксо родословие, тези проблеми породи помалкото кожа мнoго рядко се наблюдава, а мога да добавя също факта че когато възникнаха тези проблеми преди години Вие лично ни препоръчахте няколко лекарства от които нямаше полза, те просто задържаха процеса не го лекуваха затова се наложи помощ от друго място и вече това не е проблем. А и кучетата от тази порода е видно почти навсякъде дори като големи, че очите им отделят доста слъзна течност, затова не мисля че са имали или ще имат проблеми.
А като казахте за Leo, вече го видях и според мен е много красив и изключителен, има голяма разлика от така хвалените кучета в България, които според мен приличат повече на друга порода кучета отколкото на шарпей, но това си е мое мнение, и именно заради това преди 3 години аз си взех куче от Русия и разликата е просто несравнима с което и да е БГ куче, а доколокото до грижите за кучетата просто е не етично да приказваме, че за тази порода подръжката на кучето за една година струва повече от него, и се съмнявам някои да се грижи така за него, защото от руските развъдници знам че само шампоаните за кучето които са му нужни са 14 вида, за това просто за грижи едва ли някои ще се вмести напълно в тази графа.
А и както знам повечето кучета които показвате се гледат в апартамент и е голяма разликата, а и едно е да гледаш 1,2 кучета друго е да гледаш 6 или 8 , затова коментарите за кучетата в тази насока са много плитки, няма смисъл. Именно, поради толкова на брой спорове и проблеми, въпреки настояването на брат ми, кучетата със син цвчт бяха продадени извън България, и в момента вече нямаме дори ние сини малки кучета. Мисля че и за в бъдеще плановете да се възпроизведат сини кучета от наша страна не ще стане, защото не виждаме смисъл.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2009 - 02:43 PM

какво общо има

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

Бих казал, че нито едно от кучетата нямаше и няма проблеми с очите

със

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

все пак не всеки може да гледа любимците си в апартаманета и да бъде всеки ден с тях

?

Между другото, нищо не казахте по повод това, че очите на кучетата са мътни, и то не малко! Всеки може да провери и във ветеринарния форум какво означава това и какво се случва, ако не се лекува.

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

се наложи помощ от друго място и вече това не е проблем

Това означава ли, че кучетата имат операция? Ако да, би трябвало да знае, че това ги дискфалифицира и изключва от развъдна дейност.

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

А и кучетата от тази порода е видно почти навсякъде дори като големи, че очите им отделят доста слъзна течност

Моля? За нито едно куче от нито една порода в каквато и да е възраст не е нормално да отделя "доста слъзна течност". Не се опитвайте да замазвате очите на хората!

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

просто е не етично да приказваме, че за тази порода подръжката на кучето за една година струва повече от него

Кой е казал конкретно това? Иначе, не съм наясно с цените за всички породи, но... ако човек си сметне храната, аксесоарите, ветеринарните грижи и т.н. за една година... ами действително е нормално да надвишат цената на кучето. Да имаш куче е не само удоволствие, но и отговорност! И всеки, закупил или осиновил куче, трябва да може да я поеме!

Показване на мнениетоvl_design, в Mar 26 2009, 12:04 AM, написа:

едно е да гледаш 1,2 кучета друго е да гледаш 6 или 8

Това КОЛКО кучета гледа даден човек не би трябвало да бъде фактор КАК ги гледа. Всеки си носи отговорността за колко животни може да се грижи както трябва.



Само за информация на останалите хора:
Точно vl_design беше писал до мен преди време с въпрос всички от кученцата ни ли са с родословие (?!?) и каква им е цената. След моя отговор, господинът ми отговори, че всъщност не се интересува от кученцата, а го интересувала цената и на каква възраст "ги пускаме за продажба", имал кучета от същата порода и искал да събеседва с някой "по-компетентен".

Ако някой се сети да потърси в интернет търсачките, ще се учуди колко много обяви за шар-пей има въпросният господин (с няколко различни телефонни номера и мейли, но засичащи се в различните обяви). Интересно защо почти никъде не пише да имат родословия, ама все са "от елитни родители" - такива са и обявите на мноооого други хора, развъждащи извън правилата и както им падне. И после защо хората попадат на кучета със здравословни проблеми?!

Междувременно, не знам защо цялата тази дискусия се заформи точно в темата Фотогалерия. Но нека засега остане тук.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 26 March 2009 - 05:06 PM

Искам да ви кажа, че нашите кучета не са имали проблеми със очите за това съм представил по долу снимки за да се види че очите им въобще не са мътни и тем подобни ваши твърдения. Грижата за тези кучета е много голяма мога да ви уверя, но не си мислете че няма разлика да се занимаваш с едно куче и с 8 , защото разликата е огромна.Доколкото до очите не знам дали някога сте се сблъскавали с този проблем или само драскате във форумите, но да ви кажа при нас няма куче което да не сме излекували при евентуални проблеми. А тези проблеми ги има при тази порода и след 15 ден е задължителна превенцията, иначе има голяма опасност за техните очи. Като казахте за операции не знам да ли ви е известно , но тези операции се правят из всички развъдници по света, и целта им е не да се дисквалифицира от развъдна деиност, а просто спомага очите на кучета да се постоянно отворени, което не позволява вгъване на очният клепач.Като начина на прилагане на тези операции, става по два варианта или чрез операция посредством шиене или чрез апарат (stepller).Всички тези неща помагат на кучетата, и правят оздравителния процес много по кратък. А като казахте за очния секрет, той се отделя непрекъснато ако го няма то тогава кучето може да има проблеми, самия секрет не казвам че трябва да тече тои е в определени граници, когато има високо или много ниско количество от него, може да говорим за проблеми, но винаги

#17 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2009 - 06:51 PM

Наистина всичко което се написа до момента, трябва да се премести в друга тема, може би- здравословни проблеми при шар-пея.
vl_design не съм съгласна с написаното от Вас в предишният Ви пост!!! Защо..., не смятам че тук е мястото да го обсъждаме, още повече, че аз уважавам Вашият брат като човек! Не е редно, точно тук във форума да се изнасят неща, които ще бъдат доста неприятни за Вас и най-вече за Мирослав, а както казах, аз го уважавам! Има доста неща, които ни предстои да обсъдиме с него, тъй като той е член на клуба и собственик на развъдник White Rhino Kennel, регистриран в клуба и в МФК, чрез клуба, а не Вие! Ако има неща, с които той не е съгласен, ще му се даде възможност, да ги постави на разискване и обсъждане на ОС на клуба! Моля Ви, спрете се и не пишете глупости, защото аз знам много за развъждането Ви и съм видяла доста от развъденото от Вас, но както казах, това ще го обсъдим отново с Миро!!! На Вас искам да кажа само едно:
-не е важно къде се гледат кучетата, в къща или апартамент, те трябва да се отглеждат качествено и отговорно, и в никакъв случай да не се рискува тяхното здраве!
- бройката на кучетата също трябва да е съобразена с това, какви са ти възможностите да полагаш необходимите грижи за тях! Ако нямаш възможност за отглеждане на по-голяма бройка, то те трябва да се редуцират, а не да се прави компромис с тяхното здраве или с тяхното качествено отглеждане!!!
-моля Ви не давайте такива умозаключения, като как изглеждат произведените в БГ кучета, защото се занимавам с тази порода от 20 год., била съм на много изложби в страната и чужбина и трябва да Ви уверя, че нашите кучета са печелили 99% от случаите! Освен това съм присъствала на много европейски изложби и повярвайте ми, знам как трябва да изглежда шар-пея! Освен това съм отлично запозната със стандарта на породата, което на Вас очевидно Ви липсва, след като говорите в захлас, за много нагънати екземпляри и т.н.
- относно закупеното от Вас куче от Русия, виждала съм го..., но няма да го коментирам тук, защото не е етично- изведето го на изложби! оставете на съдиите да преценят като какви качества притежава то! изказвания като:

Цитат

аз си взех куче от Русия и разликата е просто несравнима с което и да е БГ куче
, са просто смешни!
-смешно е и:

Цитат

като дори имаме лекарстава, с които дори наи малкия проблем се решава от 3 до 5 дни
- виждала съм Ваше куче, преди около два месеца, което направо съжалих- то имаше необратими проблеми с очите!!! повярвайте ми, за първи път от толкова години, бях потресена от това, което видях!
-съгласна съм с Вас, че има начин тези проблеми с очите при шар-пея да се избегнат, ако се вземат необходимите мерки още в най-ранна възраст и на всеки един наш развъдчик това се разяснява, даже имаме доктор, който специално се занимава с това при клубните кучета! Относно Вашето изказване, че това което съм Ви казала не е помогнало...ами тогава Вие не направихте най-важното, първата стъпка- фиксирането на клепачите чрез кончета, защото сте нямали доктор който да го направи..., а само с капки проблема не се решава!
-какво общо има цвета на шар-пея с неговото качество!?! вярно, синият цвят е интересен, но да се купи куче само заради цвета е доста несериозно!
-съгласна съм с Вас, че наистина качественото отглеждане и грижите за едно куче е доста скъпо удоволствие, но искам да Ви уверя, че повечето наши членове го правят, без да жалят дадените средства за своите кучета- това аз наричам отговорност! Оправдания като, ...ма то, за повече кучета не могат да се полагат грижите, които се полагат за 1 или 2- са безотговорни!

#18 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 27 March 2009 - 10:48 AM

Радвам се за вашите кучета, и за вашата отговорност и преданост, но не разбирам само при условие че знаете стандартите за шарпей как се позволява на кучета които не се доближават до тези стандарти да печелят, именно поради тези и много други неща с които аз не съм съгласен, не мисля че тези изложби представят наи авторитетните кучета, колкото до нашият син шарпей, както добре знаете има недостатък, които при начина по които е закупен не е можело да се види неговата челюст. Доколкото до очите знам че имате опит в тези неща но въпреки това имахме много проблеми докато стигнем до резултати, а и кучетата специално нашите се гледат в много добра среда, но по време на възрастта си са мн уязвими на каквито и да е проблеми, и винаги въпреки денонощното седене над тях изникват проблеми. Относно това дали гледам колко бръчки има кучето, и че дали това го прави хубаво или не, мисля че съм далеко от тази мисъл, но въпреки това мога да кажа че след всички стандарти които трябва да покрие и това е важен фактор, защото все пак е шарпей не лабрадор. Като последно искам да кажа че сините екземпляри за мен са уникални кучета, като дори бих включил и други цветове като изабела и лилав, които просто правят порода да изглежда не повторимо, има много хора с такива кучета в нашата страна не само ние, и именно в тази насока трябва да се върви, защото в другите страни отдавна започна дори селектирането на mini sharpei, като са постигнати дори големи успехи и разнообразие в различни цветове. Мисля че това е което има да се каже, при нас както казвате ще продължим да си гледаме болните кучета докато достигнем до добри резултати.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#19 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2009 - 02:25 PM

Съгласна съм с Вас, че имаме много работа и то не само по създаване на екземпляри с различни цветове! Аз също много харесвам синият, лилавият, изабела,шоколадовия, много ми се иска да работим и в тази насока, и ще работим, само че трябва повече желание и ентусиазъм от всички почитатели на породата. Само не разбирам, защо след като разговарях с развъдника от койте сте купили Вашият син шар-пей и от там обещаха да Ви изпратят друго куче и то изабел или лилав, Вие все още не сте го направили? Собственичката на развъдника, беше много благосклонна и даже ме пита, защо не й се обаждате? Честно казано, аз много се надявах да вземете това куче! В БГ, много се нуждаем от нова кръв и привестваме всеки един нов внос! В никакъв случай не съм искала да Ви нападам или обиждам, относно Вашият син шар-пей, за съжаление никой не е застрахован от такова нещо, за което аз искренно съжалявам! Поради тази причина и заради това, че Миро наистина ми е много симпатичен като човек и като желаещ да работи за тази порода, аз реших да помогна, като напиша на собственичката на развъдника. И честно казано, евала на жената, прояви разбиране и желание да изпрати друго куче! Надявам се да осъществите контакт с нея и да вземете това, което Ви се полага!
Относно бръчките, ясно е написано в стандарта:

Цитат

Кожни гънки по тялото на възрастното куче са крайно нежелателни, с изключение на холката и основата на опашката, където нагъването е умерено
и смятам, че от тук нататък коментара е излишен!
Относно селектирането на mini sharpei, също смятам, че е излишно да се коментира, защото такава порода все още не е призната от МФК, а ние работим по тези стандарти!
В никакъв случай не съм казала, че Вие развъждате болни кучета, само казах, че не се полагат достатъчно грижи за произведените бебета, а това не е редно! Не е редно, когато няма възможност да се обърне внимание на всички кучета, да се произвеждат в такова голямо количество, защото се получават фалове, а животните не са виновни, виновни сме ние, защото те са се родили по наше желание!!! Още повече сам казвате, че поради спецификата на тази порода, особенно докато са малки, са необходими повече грижи!
Подкрепям предложението на renshi, представете Вашите родословни кучета, като направите страничка за всяко едно от тях и качите техни снимки!

#20 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 27 March 2009 - 02:36 PM

Насоката, в която трябва да се върви са здрави и качествени кучета. Цветовете са ми любима тема за разговор, но за съжаление са и последното, за което трябва да мислим на този етап, но съм оптимист и вярвам, че и този ден ще дойде. Колкото до тенденциите в екстериора - те се променят и се наблюдават точно по изложби, и когато човек иска да подобрява породата и да се развива, то трябва да следи именно тях.

Младите еврошампиони от 2008:

Качена снимка

Освен това, като собственик на "пит", "лабрадор" и т.н. (вносен), с риск да стана банална имам да кажа няколко неща по другата ми любима тема.

Стандартът, както неведнъж сме коментирали, определя като дисквалифициращ недостатък наличието на тежки кожни гънки (освен по главата и холката) при възрастното куче, а не липсата на такива. Ако не се съобразяваме с него, с кое тогава? Вероятно всеки развъдчик (включително и аз) не е съгласен с нещо в стандарта, но сме длъжни да се стремим към това, което пише в него, а не всеки от нас да измисля нова порода в зависимост от това какво му харесва и какво - не. И без това той ни дава достатъчно свобода за интерпретация. Мини шар пей доколкото знам се селектират заради наличието на бръчки по цялото тяло в зряла възраст, което само по себе си е в противоречие със стандарта и ако наистина е така, лично аз се надявам никога да не бъдат признати като самостоятелна порода.

Разбира се, далеч съм от мисълта, че моите кучета са идеални, но за всяко от тях съм обмислила кое куче би било най-подходящ партньор. Това, че кучето ми няма гънки (имах право на пръв избор и нищо не е случайно) не значи, че ще произвеждам такива бебета - напротив, за нея са подбрани само и единствено подходящи масивни мъжки кучета с тежка глава, много добра костна система и нормално количество бръчки. За същата тази женска, при равни други условия имам свободата да подбера по-нагънато мъжко куче, без да се притеснявам. Развъдчикът на тази женска (между другото, носител на титлата "Развъдчик на годината" за 2008 в Унгария) остави за себе си нейна пълна сестра от предишно кучило, изглеждаща по аналогичен начин - определено съм далеч от мисълта, че не знае какво прави. Ето как изглеждат бебетата на тази женска от подходящо куче:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Поради същата причина другата ми женска (с тежки кожни гънки) беше покрита от Вашето куче Джони, който няма тежки гънки и резултатът, макар и не много показателен като брой, удовлетворява напълно както стандарта на породата, така и собствените ми цели, изисквания и очаквания.

Качена снимка

Няма смисъл да повтарям написаното в темата досега. Аз също не одобрявам доста неща, но смятам, че е редно да бъдат обсъдени с титуляра на развъдника на ОС - по простата причина, че не той пише тук. Истината е, че ако всички работим за подобряването на породата, вместо да се дърлим по форуми и приемаме нещата присърце, а не търсим само материална изгода, можем да стигнем много далеч. В кинологията почти никога не важи максимата "и сам войнът е войн", и ако искаме да постигнем някакво развитие, то трябва да работим заедно, а не да си мерим.. кучетата по форумите. Доста от кучетата, произведени в България безспорно са на много високо ниво, но хората се страхуват да вземат шар пей, защото са чели и чули какво ли не - "лошата слава" на породата, "спечелена" от "размножителите" е виновна да няма интерес към тези прекрасни кучета и да не се виждат по изложби. Затова всички ние като развъдчици, а не "размножители", сме длъжни да създаваме преди всичко здрави кучета, като същевременно сме наясно с недостатъците на развъдните ни екземпляри и развъждането ни трябва да има за цел да ги избегнем. И непременно да се съобразяваме с възможностите си за правилно и отговорно отглеждане на бебетата. Разбира се, никой от нас не е застрахован от грешки и проблеми, но трябва да се учим от тях и да не ги повтаряме.

Разговорът и без това вече се насочи в друга посока, иска ми се вместо да се караме, да се опитаме да говорим нормално за проблемите с развъждането на шар пей, да обсъждаме, да анализираме. Да си помагаме, вместо да си пречим и да се оплюваме един друг и да се опитваме да правим нещата както трябва. Според мен това е начинът. Ако човек има желание да се учи и да се развива, нищо не може да го спре. А споровете нека си ги оставим за Общото събрание, което се надявам да се проведе в най-скоро време.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни