Dog.bg Форуми : Кучета пазачи на стадата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (136 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кучета пазачи на стадата

#1 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 27 October 2005 - 09:12 PM

Качена снимка

Предполагма, че е интересна като снимка. Без коментар !!!

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#2 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 27 October 2005 - 10:03 PM

Това ми напомня за кучетата Пату, тези от Пиренеите. Тях ги слагат след отделянето от майката в стадото с овце и старите хора там казват, че кучето започва да си мисли, че е овца r) . малко странна овца, ама.. w)

#3 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 27 October 2005 - 10:41 PM

Качена снимка

Това куче, няколко минути преди да започне да облизва новороденото агне е помагало на майката при раждането. Когато са започнали напъните, кучето е стояло непосредствено зад задницата на майката и при излизане на агнето, е прегризало плацентарната обвивка без да нарани новороденото. Малко след това е започнало да го облизва, като че ли това е негова собствена рожба.

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#4 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 October 2005 - 09:53 AM

Интересно, това само за кангала ли се отнася или за всички овчарски кучета ? Дали имате наблюдения върху други породи ?

#5 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 03:57 PM

Цитат

Интересно, това само за кангала ли се отнася или за всички овчарски кучета ? Дали имате наблюдения върху други породи ?

Не мога да дам утвърдителен отговор, но много отговорно мога да заявя, че Кучето Кангал е една от малкото породи, запазила автентичността си като куче-пазач на овцете. Разбира се, ако живее в необходимата среда.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#6 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 05:21 PM

Приложената по-долу снимка е демонстрация на крайна фаза от игрова агресия. Предварително искам да заявя, че тази снимка не показва бой между кучета. Това са брат и сестра Кучета Кангал по време на игра (доста разгорещена). Животните живеят заедно в мир и любов.

Качена снимка

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#7 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 05:30 PM

Камиш Масун и неговата стопанка:

Качена снимка

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#8 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 28 October 2005 - 05:34 PM

каква красота - все едно каза тя си моя доближи се и b) ще ми опиташ зъбките

#9 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 05:43 PM

Цитат

каква красота - все едно каза тя си моя доближи се и b) ще ми опиташ зъбките

Здравей Таня,

Да, така изглежда, но е за отбелязване, че Кучето Кангал е изключително човеколюбиво. Разбира се то може да бъде обучено като за охрана (на жилище или някакъв друг обект), така и за персонален пазач, но неговата "сила" не е в това. То е роден пазач на селскостопанските животни от хищници.

Печално, но е факт, че в последно време все повече идиоти започват да обучават кучетата от тази порода за бой (борби) между кучета. И в тази си дейност Кучетата Кангал показват много добри бойцови качества, но това се разминава с разбиранията и ценностната ми система, затова ми е неприятно да коментирам. Само като допълнение, вече няколко такива кучета има в България. По думите на мой познат от Турция (цитирам): "Купени са от ваши богаташи, от тези новите".

Ще пробвам да кача още една снимка, която според мене е не само много впечатляваща, но и показва какво е това Кучето Кангал.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#10 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 06:07 PM

Да поиграем на баскетбол.

Това е снимката, за която писах малко по-горе, а шеговитият текст е от мене.

Това Куче Кангал е убило вълк и в момента е оставено "да се наиграе" с жертвата си. Това е един от методите за стимул кучето да продължи да убива вълци.

Качена снимка

Николай Атанасов
http://www.cynology.imfo
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#11 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 06:26 PM

Предполагам, че тази снимка също ще предизвика интерес. Кучето се казва Токат.

Качена снимка

Без коментар !!!

Николай Атанасовhttp://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#12 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 October 2005 - 07:25 PM

Снимките с агнетата наистина са много интересни.Интересн бе и коментара за акуширането от страна на кангала super . Но........ще ме извините, но съм почти сигурен, че няма куче, което може да удуши вълк.На снимката с коментара за вълка се вижда, че кучето е доста, да не кажа два пъти по едро от така наречения вълк.Ако не беше черно-бяла щеше по лесно да се каже какво е това, но има вероятност да е чакал или например младо вълче, на около 5-6 месеца.Това е напълно възможно имайки предвид, че размножителния период на вълците е през януари и февруари.Бременността е с продължителност като при кучето - 2 месеца /за по лесно/.И така, ако приемем условно гореспоменатия вълк да е заченат в края на януари, значи е роден в края на март.Добавям към март 5-6 месеца и се получава август-септември.Човека от същата снимка е по риза и запретнати ръкави r) . А това от своя страна означава, че по това време е топло.Щом е топло значи е възможно да не е вълк, а недорасло вълче r) . Мисля, че съм прав r)

#13 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 October 2005 - 07:31 PM

Цитат

На снимката с коментара за вълка се вижда, че кучето е доста, да не кажа два пъти по едро от така наречения вълк

На дължина вълкът достига около 160 см, опашката 50 см, височина при холката 70-80 см.Тегло при възрастни екземпляри 50-55, не рядко и доста повече - 70кг. d)
данните съм ги взел от "Право на лов" - Ал.Обретенов, Димитър Русев и Петър Янакиев

#14 Потребителят е офлайн   ILIEV Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 466
  • Регистрация: 05-April 05

Публикувано: 28 October 2005 - 07:49 PM

Цитат

Снимките с агнетата наистина са много интересни.Интересн бе и коментара за акуширането от страна на кангала super . Но........ще ме извините, но съм почти сигурен, че няма куче, което може да удуши вълк.На снимката с коментара за вълка се вижда, че кучето е доста, да не кажа два пъти по едро от така наречения вълк.Ако не беше черно-бяла щеше по лесно да се каже какво е това, но има вероятност да е чакал или например младо вълче, на около 5-6 месеца.Това е напълно възможно имайки предвид, че размножителния период на вълците е през януари и февруари.Бременността е с продължителност като при кучето - 2 месеца /за по лесно/.И така, ако приемем условно гореспоменатия вълк да е заченат в края на януари, значи е роден в края на март.Добавям към март 5-6 месеца и се получава август-септември.Човека от същата снимка е по риза и запретнати ръкави r) . А това от своя страна означава, че по това време е топло.Щом е топло значи е възможно да не е вълк, а недорасло вълче r) . Мисля, че съм прав r)

През18-19 век в АМЕРИКА са провеждани много борби между първите териери от типа бул внесени в Америка от Англия и почти винаги са завършвали с победа на кучетата срещу вълка.
http://amstaf.hit.bg

#15 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 October 2005 - 08:06 PM

Цитат

През18-19 век в АМЕРИКА са провеждани много борби между първите териери от типа бул внесени в Америка от Англия и почти винаги са завършвали с победа на кучетата срещу вълка.

Това е възможно ако вълкът е отглеждан изкуствено и борбата се води в заградено място.Ако вълкът е на свобода, дори и мечката го отбягва!
Не се опитвам да се наложа, просто изказвам мнение r) d)

#16 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 October 2005 - 08:38 PM

Има и още една страна на въпроса.
Ако са диви вълци и са ги хващали с помощни средства, напр. капани те са стресирани и вероятно изнемощяли от глад s) .(Никога до сега /поне в Бг/ не е оживявал вълк, който е хванат от природата s)) В последствие са ги пускали на някаква предполагаема арена на която присъстват безброй кибици и............какво му остава на вълка? Да се крие изплашен от присъствието и миризмата на толкова хора, изнемощял от глад, вероятно и жаден и да се бие срещу добре гледани кучета на които всичко наоколо им е познато.........
Ами ако се срещнат в природата? Кой ли ще победи? Със сигурност не е кучето! Повярвайте, виждал съм много ловни кучета, които пресичайки диря на вълк си подвиват опашката и започват да се оглеждат като "гърмяни зайци" r) Вярно, че има и такива които ги преследват с глас /аз имам щастието да притежавам такова куче и то МЕЛЕЗ/, но след като вълка бива отстрелян, почти никое куче не го доближава.Това е РЕСПЕКТ от самата миризма, миризма създадена от природата с цел.Целта е по малко ненужни битки в природата r)

#17 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 October 2005 - 08:58 PM

Nicholay Atanassov

сега ми просветна.
Здравейте, господин Атанасов:-) Преди време видях в някой от многото форуми, в които влизам, тема, засягаща гледка на снимката "Да поиграем баскетбол", която публикувахте тук. На тази снимка кангал подхвърля във въздуха тялото на вълк и на кучето му е позволено да се "наиграе" с плячката си.

Темата във връзка с която пиша, описваше следното:" По времето на разходка в парка едно куче - порода дог - хвана един цврегшнауцер и започна да го подхвърля във въздуха, и изглежда се забавляваше и си играеше, докато шнауцера отчаяно пищеше от болка. Стопаните и на двете кучета хукнаха подир дога, но животното тичаше с цяла сила, като същевременно спираше само за поредното подхвърляне във въздуха на шнауцера. "

Пишещата и задаваща въпроси случайна свидетелка с ужас питаше какво всъщност ставаше? Досега стопаните на въпросния дог не са забелязвали нещо подобно и са били не по-малко шокирани от гледката.


снимката Ви и коментара към нея ми изясниха ситуацията, за която прочетох преди време. Явно дога е взел за плячка другото дребното кученце и си е поиграл с него. Макар че на тези нежни гиганти подобни изблици изобщо не са присъщи - друго обяснение не виждам.

Поздрави)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#18 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 09:06 PM

Цитат

Цитат

Снимките с агнетата наистина са много интересни.Интересн бе и коментара за акуширането от страна на кангала super . Но........ще ме извините, но съм почти сигурен, че няма куче, което може да удуши вълк.На снимката с коментара за вълка се вижда, че кучето е доста, да не кажа два пъти по едро от така наречения вълк.Ако не беше черно-бяла щеше по лесно да се каже какво е това, но има вероятност да е чакал или например младо вълче, на около 5-6 месеца.Това е напълно възможно имайки предвид, че размножителния период на вълците е през януари и февруари.Бременността е с продължителност като при кучето - 2 месеца /за по лесно/.И така, ако приемем условно гореспоменатия вълк да е заченат в края на януари, значи е роден в края на март.Добавям към март 5-6 месеца и се получава август-септември.Човека от същата снимка е по риза и запретнати ръкави r) . А това от своя страна означава, че по това време е топло.Щом е топло значи е възможно да не е вълк, а недорасло вълче r) . Мисля, че съм прав r)

Здравейте,

Не ми се впуска в спорове и разяснения защото в момента съм зает с друго нещо. Като логика разсъжденията Ви са правилни, но искам само да вметна нещо.

Първо, снимката ми е предоставена от най-известния развъдчик на Кучета Кангал в Турция, единственият който е направил почти на всичките си кучета снимки за рентгенова дисплазия, макар че в момента тя се прави само на едно място и само в Истанбул, а той живее в района на Анкара. Като допълнение, в момента разплодните му животни са 50 и не се отглеждат в клетки като свине за угояване, както някой прославени развъдчици разбират селекцията в нашата страна с нашето куче.

Второ, аз нямам основание да не вярвам на този човек.

Трето, в Анадола (района на Сивас и Кангал), където бях през юли има вълци целогодишно.

Четвърто, въобще на територията от Афганистан, през Иран, че чак до Централен Анадол се срещат вълци, в което лично се уверих при посещението си в Иран през септември тази година.

И тези вълци, обитаващи изключително сухи и пустинни райони (абсолютно сухо лято с дневна температура до +40 и нощна - до + 15), студена зима с температура до -20, нямат нищо общо като размер и външна прилика със северните представители на вида.

Хайде, засега стига.

Поздрави,

Николай Атанасов
http://www.cynology.info

Ето Ви един вълкоубиец. Надявам се сега жертвата да не бъде сбъркана с чакал или малко вълче:

Качена снимка

Поздрави,

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#19 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 09:11 PM

Думан - един прекрасен разплодник:

Качена снимка


Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#20 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2005 - 09:18 PM

Цитат

Nicholay Atanassov

сега ми просветна.
Здравейте, господин Атанасов:-) Преди време видях в някой от многото форуми, в които влизам, тема, засягаща гледка на    снимката "Да поиграем баскетбол", която публикувахте тук. На тази снимка кангал подхвърля във въздуха тялото на вълк и на кучето му е позволено да се "наиграе" с плячката си.

Темата във връзка с която  пиша, описваше следното:" По времето на разходка в парка едно куче - порода дог - хвана един цврегшнауцер  и започна да го подхвърля във въздуха, и изглежда се забавляваше и си играеше, докато шнауцера отчаяно пищеше от болка. Стопаните и на двете кучета  хукнаха подир дога, но  животното тичаше  с цяла сила, като същевременно спираше само за поредното подхвърляне във въздуха на шнауцера. "

Пишещата и задаваща въпроси случайна свидетелка с ужас питаше какво всъщност ставаше? Досега стопаните на въпросния дог не са забелязвали нещо подобно и са били не по-малко шокирани от гледката.


снимката Ви и коментара към нея ми изясниха ситуацията, за която прочетох преди време. Явно дога е взел за плячка другото  дребното кученце и си е поиграл с него. Макар че на тези нежни гиганти подобни изблици  изобщо не са присъщи - друго обяснение не виждам.

Поздрави)

Здравей Таня,

Разликата е, че в случая с Кучето Кангал вълка е мъртъв (удушен от кучето), а в описания от тебе случай цверга е жив. Мисля си, че той по-скоро е пищял от страх, но не зная - не съм видял, не коментирам.

Ще ходиш ли утре в Пловдив.

Поздрави,

Николай Атанасов
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


  • (136 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни