Dog.bg Форуми : Проблем с Гончето ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с Гончето ми

#1 Потребителят е офлайн   monkata95ss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 08-September 08
  • Gender:Female
  • Location:перник
  • Interests:животни , музика , танци , компютър , приятели

Икона за мнението  Публикувано: 02 April 2009 - 10:25 PM

Здравейте , имам един малък ( абе не много малък,ама за мене си е вечно бебе ) сладур- трицветно Гонче. Вече е на почти една година , но в последно време непрекъснато си яде опашката (тя е доста дългичка , нормална за тази порода ) . Съмнявам се , че не го боли , защото си пуска най-редовно кръв . Козината в края вече я няма , като гледам имам чувството че вече липсва и месо . Опитахме да я увием в бинт , но естествено тоя се изпари за не повече от 2 минути и стана на играчка . Кучето е много игриво и непрекъснато я мята тая опашка на ляво и на дясно . Докъто е в колибата и гледа през отворчето се чува силното удряне на опашката ( незнам как не се попикава от болка ) . Него не съм го водила на ветеринар , но минах и попитах . Д-р Найчев (известен ветеринар в Перник) ми каза че това се дължало на нервната система и той си виждал опашкаата с периферното зрение и я мислел за чуждо тяло та затова я ядял. Единстеното решение е да му се отреже до дължина , че да не я мярка и да не я стига . Това са негови думи , но за мен е недопустимо на ловжйско куче да му се реже опашката (и не само на ловджийските де ) . Жал ми е само като си представя тази гледка (ами ако аз бях на негово място :( ) . Споделих проблема със един работник наблизо . Той каза че било от липса на витамини , но това е само негово мнение , та ако някой е имал подобен проблем или знае на какво се дължи това нека да сподели мнение . Моля ви се , ако знаете някакъв начин да го отучиме от тоя навик казвайте . Ще ви бъда много благодарна!
User's Signature

Животните са като човека , но с по-малко недостатъци !

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   biancheto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 18-October 09
  • Location:София

Публикувано: 05 November 2009 - 08:25 PM

Аз бих му я отрязала, на работните кучето това е задължително. Ако пък все пак не искаш да я режиш опиай да я намажеш с нещо гадно (например люто), така че като я захапе завинаги да се откаже да я яде отново. af_089.gif

#3 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 November 2009 - 08:30 PM

Цитат(biancheto @ Nov 5 2009, 08:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз бих му я отрязала, на работните кучето това е задължително. Ако пък все пак не искаш да я режиш опиай да я намажеш с нещо гадно (например люто), така че като я захапе завинаги да се откаже да я яде отново. af_089.gif

Имате ли ветеринарно образование?
Вие раните с люто ли си ги мажете,ако не пробвайте,да видите какъв ще е ефекта!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни