Dog.bg Форуми : Гълъб със счупено крило

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гълъб със счупено крило

#1 Потребителят е офлайн   Oddster Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 05-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2009 - 03:31 PM

Моля за помощ ветеринарите във форума! Преди 2 дни намерих пред входа гълъб със счупено крило. Прибрах го, за да не го изяде някое животно. Вече 2 дни е на терасата ми-храни се и пие вода, но е доста изплашен. Давам му калций с водата. Една от лекарките, с които се консултирах, каза, че крилото ще заздравее за около 2 седмици и той ще започне да лети. Но днес питах друг лекар, който ми каза, че ако крилото е разместено няма да заздравее никога и че не е добре да го водим на лекар, защото ще се стресира още повече.
Моля ви, кажете ми какво да правя-аз мога да го гледам известно време, но според мен животното се мъчи много и не знам ще издържи ли ако трябва да живее с месеци на терасата.
Предварително благодаря на отзовалите се и ви пожелавам лек и приятен следобед!

#2 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2009 - 10:29 PM

Показване на мнениетоOddster, в Apr 3 2009, 02:31 PM, написа:

Моля за помощ ветеринарите във форума! Преди 2 дни намерих пред входа гълъб със счупено крило. Прибрах го, за да не го изяде някое животно. Вече 2 дни е на терасата ми-храни се и пие вода, но е доста изплашен. Давам му калций с водата. Една от лекарките, с които се консултирах, каза, че крилото ще заздравее за около 2 седмици и той ще започне да лети. Но днес питах друг лекар, който ми каза, че ако крилото е разместено няма да заздравее никога и че не е добре да го водим на лекар, защото ще се стресира още повече.
Моля ви, кажете ми какво да правя-аз мога да го гледам известно време, но според мен животното се мъчи много и не знам ще издържи ли ако трябва да живее с месеци на терасата.
Предварително благодаря на отзовалите се и ви пожелавам лек и приятен следобед!

Ние гледахме вкъщи на терасата гълъб със счупено крило и оскубана опашка. Били сме поне 3 три пъти на ветеринар през няколкото седмици, през които беше при нас. Още при първоначалния преглед ни казаха, че крилото е с 1 счупена кост и ще заздравее за 2 седмици. Без да съм специалист мисля, че чрез опипване опитният ветеринар ще се ориентира дали има или няма разместване, така че не се колебай да го заведеш. Но наистина птиците изпитват голям стрес, така че трябва да внимаваш транспортирането и манипулациите да са много внимателни. Щом е при теб вече 2 дни се предполага, че първоначалният шок е минал.
На нас се наложи да го гледаме по-дълго, защото опашката му беше оскубана и съответно не можеше да направлява полета си. Държахме го затворен в голям кашон на терасата, докато не му порастнаха перца. Само по веднъж на ден го безпокояхме за хигиена, вода, храна. Не знам този калций във водата- в каква доза го разтваряш, да не му стане нещо. По-скоро бих му направила смеска от натрошени кокоши черупки :). И да му даваш пълноценна храна като овес, просо, пшеница, за да закрепне по-бързо.
Когато го пускаш, го занеси някъде на спокойно извън града, за да може да се поупражни в летене преди да се сблъска с обичайните трудности на улицата. Успех.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни