Dog.bg Форуми : Изолатор СТАРА ЗАГОРА-кучета за осиновяване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор СТАРА ЗАГОРА-кучета за осиновяване

#21 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 April 2009 - 11:07 AM

Факт е, че двете кучета, които не се чувстваха добре, бяха в общи клетки с много други. Направени са 14 кастрации в един ден, което е продължило до късно, а после кучетата са наблъскани пак в общи клетки.
Всички бяха маркирани, но от другите не можех да позная кои на предния ден.
Съжалявам, че не направих снимки на всички едно по едно, наистина нямаше как в този момент.

#22 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 08 April 2009 - 12:23 PM

Каракачанецът е оставен от безотговорен собственик, не се е справил с поведението му, ще има бебе, и айде отписал го. Нищо добро не желая на този човек, как спи спокойно. Кучето е агресивно към хора, раздрало си е конците и раните. Кой крив, кой прав, ще си иде кучето, то няма и кой да го вземе.
Каква е практиката с такива кучета, как се обработват за кастрация, как се пазят в следоперативния период. Стари кучета кастрират ли се, кастрират ли се кучета със здравословни проблеми- бъбречни, сърдечни.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 12:58 PM

Показване на мнениетоdikari, в Apr 8 2009, 11:23 AM, написа:

кастрират ли се кучета със здравословни проблеми- бъбречни, сърдечни.

заявени предварително ли проблеми ?Ако не са с очевидна клиника, то без изследвания- как да стане ,а- по телепатия ли?
Въпрос: на опериращият вет по договор общината му плаща 12 (дванадесет) лв за кастрация на мъжко куче,cъщотo и за каракачанец 70 кг.ж.т.;договорът не включва Никаква постоперативна грижа,въпреки това лекарят заедно с екипа си отива на сутринта когато са му са обадили, че кучето кърви- прави каквото може в дадените условия-Как да стане, а ?
А другото си раздрало конците -ми да беше сложил управителя и лекар на приюта яка и човек да бди -да не се самоизяде кучето през нощта.

Ами д-р Михайлов шефа там ,се предполага ,че разбира от медицински мениджмънт, щом е избран - пък и освен преподавател в Тракийския Университет, и управител на зоопарка в Стара Загора, и лекар там ,и управител на изолатора в Стара Загора ,и също лекар там едновременно -многорък Шива ..Питайте го него а.Той е Шефът.Опериращият по договор лекар ,колкото и да е навит да бачка за по 12-20 лв ,заедно с целият си екип , да не му предоставят кучета за кастрация с месеци от общинския изолатор и да го увикват ,че е некадърник по форумите и него ше му писне и ще се откаже човека, много му трябват простотии...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#24 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 08 April 2009 - 02:30 PM

Показване на мнениетоagalina, в Apr 8 2009, 11:58 AM, написа:

Опериращият по договор лекар ,колкото и да е навит да бачка за по 12лв ,заедно с целият си екип , да не му предоставят кучета за кастрация с месеци от общинския изолатор и да го увикват ,че е некадърник по форумите и него ше му писне и ще се откаже човека, много му трябват простоии...


Завалията,направо да го съжалиш.Някак не на място ми прозвуча тази защитна пледоария,очевадно написна като за приятел..
Приятелството си е приятелство. Фактите са си факти. Цените на операциите по тези договори си ги определят самите лекари и ако въпросния д-р еди кой си е преценил ,че ще се нагърби да го прави нека си върши работата професионално,а да не търси извинения. Или да оперираш в частната си практика за трицифрена сума ,а в изолатора за 12 си е различно дето се казва,кой за каквото платил. Досега неговото добре известно име не е споменато в тази тема,но виж на 'виновните' любезно бяха изписани. "горкия човечец", тоз виновен,оня ,само той не е за лежащите в кървища кучове.
Всеки уважаващ себе си вет.лекар знае как ще се работи по тия програми, а някои имат и съвест все пак и не желаят просто да приберат парички от общинския бюджет за половинчата работа,каквато всъщност се върши в повечето случаи.затова не искат да сключват подобни договори. Някъде бях прочела ,че и в Ст..Загора се прави само овариектомия на женските екземпляри,макар в ЗЖЖ ясно да е записано какво се разбира под кастрация.Ако това наистина е така ,пак ли шефа на приюта виновен? То не че в приютите всичката наред,но нека всеки поема своята част от отговорността,а не същата да се прехвърля от този на онзи.
Този лекар е наясно при какви условия ще останат след операциите кучетата, а предполагам и при какви условия оперира, но въпреки това оперира нали? Пък кой оцелее,оцелее,той отговорен до касаплъка оттам нататък да му мислят другите.
На много места е така, Стара Загора не прави изключение. А кучетата умиращи по този начин кастрирани тук и там в страната няма да са първите,няма да са и последните,ще са едни от малкото, които някой случайно е видял.
И да уточня,че не познавам този лекар,не ми е нито приятел ,нито неприятел,чела съм тук таме из форумите разни отзиви. В случая не става дума за професионализма на някого като цяло ,а за работата по кастрационните програми,която доста често е свършена през пръсти, а затова няма извинение.


#25 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 03:16 PM

Адско.
Какво значи "оставен за постоянно"?
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 08 April 2009 - 04:11 PM

Оставен там от собственици, означава, че не могат да го пуснат на улицата. Клетките са малко, и след 1-2 месеца тези оставени кучета изчезват, уж осиновени някъде си. Аз не мога да ходя по градове и паланки да проверявам там ли са. А и винаги могат да ми кажат, че са избягали от осиновителите си. Шири се простотията, че това е приют и всеки може да си зареже кучето там. Една пък влачи там малки бебета, щото минавали германци и ги осиновявали за чужбина.
Двете кастрирани мъжки вече са добре и се оправят. Каракачанеца е обявен за агресивен, трудно го обслужват, ще го евтаназират. Ако някой се наеме, упоен да се премести на двор, предполагам че с храна и добро отношение, може да живее.
Баракът също искат да го евтаназират, ухапал ловеца като го хващал, като че ли трябва с махане на опашка да ги посрещне. Има кучета за двор, но оттук едва ли ще стане.
Поклон на Мил за огромното усилие и труд, които положи за големия, той е добро момче, заслужава. Всички заслужават, но нямат край просто.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 April 2009 - 04:23 PM

Ако има снимки на каракачанеца, пуснете му тема в Кучета пазачи на стада. И да няма, пак може да му пуснете. Нещо знае ли се за него? Възраст? Здравословно състояние?
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#28 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 10:34 PM

Показване на мнениетоsad eyes, в Apr 8 2009, 01:30 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в Apr 8 2009, 11:58 AM, написа:

Опериращият по договор лекар ,колкото и да е навит да бачка за по 12лв ,заедно с целият си екип , да не му предоставят кучета за кастрация с месеци от общинския изолатор и да го увикват ,че е некадърник по форумите и него ше му писне и ще се откаже човека, много му трябват простоии...


[i]Завалията,направо да го съжалиш.Някак не на място ми прозвуча тази защитна пледоария,очевадно написна като за приятел..
Приятелството си е приятелство. Фактите са си факти. Цените на операциите по тези договори си ги определят самите лекари и ако въпросния д-р еди кой си е преценил ,че ще се нагърби да го прави нека си върши работата професионално,а да не търси извинения. Или да оперираш в частната си практика за трицифрена сума ,а в изолатора за 12 си е различно дето се казва,кой за каквото платил. Досега неговото добре известно име не е споменато в тази тема,но виж на 'виновните' любезно бяха изписани. "горкия човечец", тоз виновен,оня ,само той не е за лежащите в кървища кучове.
Всеки уважаващ себе си вет.лекар знае как ще се работи по тия програми, а някои имат и съвест все пак и не желаят просто да приберат парички от общинския бюджет за половинчата работа,каквато всъщност се върши в повечето случаи.затова не искат да сключват подобни договори.
Така е-приятелството е едно и фактите са също.. едно- а другото си е друго-каква изненада
Името ли- ето го - д-р Генади Ганчев е оперирал заедно е екипа си .Понеже го познавам доста добре ще кажа само ,че този лекар има отлична практика и не страда от липса на клиенти - демек д-ра Ганчев ще направи маса кинти като кастирира за 3 месеца да кажем
10 мъжки по 12 лв и толко женски по двайсет и няколко лева - ейй забогате тоз човек най-накрая разгеле благодарениее на няколкото месеца кастрации на бездомните които и без това не стигат до него -и то без да го e еня тоз` мръсник ; пък и главоболията са "минимални"-не за да помогне, а за да припечели явно....Всеки гледа и (дрънка) от собствената си камбанария.
ПП- извинения този човек не е търсил.Аз пиша това тук само и единствено спрямо разбиранията си.И на своя отговорност.

.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#29 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 11:46 PM

Показване на мнениетоsad eyes, в Apr 8 2009, 01:30 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в Apr 8 2009, 11:58 AM, написа:

Опериращият по договор лекар ,колкото и да е навит да бачка за по 12лв ,заедно с целият си екип , да не му предоставят кучета за кастрация с месеци от общинския изолатор и да го увикват ,че е некадърник по форумите и него ше му писне и ще се откаже човека, много му трябват простоии...


Някъде бях прочела ,че и в Ст..Загора се прави само овариектомия на женските екземпляри,макар в ЗЖЖ ясно да е записано какво се разбира под кастрация.Ако това наистина е така ,пак ли шефа на приюта виновен?


Мне.В случая мисля шефът на изолатора e извън, по смисъла на твоите чтения-" някъде бях прочела ..."- това е само в твоята глава.Нали точно по-горе казахме че фактите са си факти-та нека боравим с факти.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#30 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 April 2009 - 04:59 AM

Хайде стига интриги, пререкания, този бил такъв, онзи онакъв.

Ситуацията е ясна - в България управляващите нямат желание да разрешат проблема, почти всеки мисли за пари - това се отнася за всичко.

Тук пишем за животинките. Нека не се караме, хора, всички помагаме кой както може. Нека няма огорчения и разочарования между нас, нека в този форум намираме и морална, и реална подкрепа. Светът е изтъкан от интриги - нека не ги пренасяме и тук.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#31 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 09 April 2009 - 09:54 AM

Показване на мнениетоagalina, в Apr 8 2009, 08:34 PM, написа:

Всеки гледа и (дрънка) от собствената си камбанария.
.......Аз пиша това тук само и единствено спрямо разбиранията си.И на своя отговорност.


И аз така само дето аз в случая съм безпристрастна и нямам отношение към нито една от страните.

wind това са форуми в тях се пишат разни неща и те не винаги са с предпочитаното от нас звучене.Той животът на тези същества е такъв- мръсен и на никого от отговорните за тях не му пука. Днес да им дадат картбланш на общините и жива душа няма да остане, това е простата истина. До тогава ще има парички за "загрижени" и много жертви,за които обаче не бива да пишем,защото тя жестокостта към животните не се среща в изолаторите,няма окървавени ,окатени или мъртви.
Ще си пишем само позитивни мнения и ще се залъгваме ,че това някога ще се промени към по-добро.
Местните най-добре знаят как стоят нещата в Ст.Загора.
Тук няма интрига има различни гледни точки и обсъждане на наболял проблем ,който вълнува хората пишещи в тези форуми или поне ми се иска да вярвам,че е така.Всеки е свободен да се или да не се съгласи с прочетеното. Разбира се ,че е по-добре само да си четем, какво по-удобно от това да нямаш собствено мнение. На мен понякога обаче ми се иска да си го кажа ,защото не ми е безразлично и не избирам предварително думите за да звуча по-приемливо.Има неща,които никога не са имали такова звучене, каквито и думи да използваш за тях.


#32 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 April 2009 - 10:18 AM

Не е въпросът, да не се пишат лошите неща, а да не се изпокарваме помежду си. Заедно можем да направим повече за животните, отколкото разделени.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#33 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 09 April 2009 - 11:59 AM

Призовавам Ви да се върнем към темата и да помислим за това дали можем да помогнем на двете кучета, като се огледаме и потърсим за тях осиновители или временно решение. Все пак всеки от нас е помагал и помага, нека отново да помогнем. Вижда се, че колкото и да си пишем в темата, кучетата накрая ще бъдат евтаназирани, т.е. с писането не им помагаме.

#34 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 April 2009 - 12:43 PM

снимка на каракачан ли е, бок ли е, който може да драсне в овчарските теми, просто ми е невъзможно да пиша сега повече. Доколкото имам бегли познания е много добър екземпляр.
Прикачена снимка

#35 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 April 2009 - 12:45 PM

Ето това е снимката на едното куче, кастрирано в понеделник. Снимката я направих във вторник. То се възстановява. Не се вижда много добре, но е голям сладур. Пускам я за всеки случай. Надявам се да разполагам следващият път с по-добра. На каракачанеца за съжаление нямам снимка. Не знам дали ще е там другия път, когато отида.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#36 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 April 2009 - 01:06 PM

Писах за овчареца.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#37 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 18 April 2009 - 06:37 PM

По последни данни овчарецът е бил агресивен заради стрес и изолация вероятно. Вече се е успокоил и дори се храни от ръка.
Вземането на Ронго е озадачило управата. Каква ли проверка им правят, че ще идват от София да вземат куче. Много добре ще им се отрази ако това се случва по-често, на кучетата също.

#38 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2009 - 07:55 PM

Бих искала само да отбележа,че това на снимката пусната от vaiolina около кучето,от всичките му страни са локви кръв...аз лично такова чудо не съм виждала и не смятам,че дейността която извършва този "лекар" може да се нарече кастрация.За мен това е един касапин,за който и аз съм чувала,че вади само яйчници /лично той го е казал на човек на който вярвам/ ...

Фактите са си факти и снимките са си снимки...

Нямам общо със случая и не искам да навлизам в конфликти нито да спамя,но просто не мога да подмина това.

#39 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2009 - 07:58 PM

Показване на мнениетоmil_, в Apr 18 2009, 06:37 PM, написа:

По последни данни овчарецът е бил агресивен заради стрес и изолация вероятно. Вече се е успокоил и дори се храни от ръка.
Вземането на Ронго е озадачило управата. Каква ли проверка им правят, че ще идват от София да вземат куче. Много добре ще им се отрази ако това се случва по-често, на кучетата също.


Аз съм изцяло ЗА да ги озадачаваме по-честичко с посещения и съм на линия и разположение с транспорт :ns22:
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 April 2009 - 11:28 AM

Показване на мнениетокикита, в Apr 18 2009, 06:55 PM, написа:

Бих искала само да отбележа,че това на снимката пусната от vaiolina около кучето,от всичките му страни са локви кръв...аз лично такова чудо не съм виждала и не смятам,че дейността която извършва този "лекар" може да се нарече кастрация.

Тъй като разговарях с д-р Ганчев по този въпрос се чувствам длъжна да предам неговите думи. Двете кучета, които са имали проблеми след кастрацията: eдното е разкъсало конците си, на другото (на снимката) другите кучета от клетката са му ги разкъсали. Останалите 12 не са имали проблеми. На следващия ден двамата с раните са прегледани, разместени по клетките, напръскани с някакъв спрей, който убивал миризмата на кръв и са се възстановили.
Нямам никакво желание да изяснявам тук кой е бил виновен, просто представям това, което ми е казано. В тази ситуация има две страни - опериращ и полагащи постоперативни грижи. Без да знаем фактите не бихме могли да квалифицираме.

  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни