Dog.bg Форуми : Изолатор СТАРА ЗАГОРА-кучета за осиновяване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор СТАРА ЗАГОРА-кучета за осиновяване

#1 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 03 April 2009 - 09:39 PM

Официален сайт на изолатора
http://priut.staraza...g/index_bg.html


Днес най-накрая имах възможност да отида в изолатора в Стара Загора. Не е тук мястото според мен да описвам какво не е наред, какви са нарушенията и т.н. Тъй като разделът е без дом, ще ви покажа няколко старозагорски хубавци и красавици, които имат нужда от такъв. Живот и здраве се надявам занапред да имам възможност да следя положението отблизо и да ви давам актуална информация какво се случва там. И тук, както в Сеславци има кучета, които са оставени за постоянно или са набедени за агресивни. Дадох им да хапнат малко гранули за разнообразие от хляба, с който ги хранят. Надявам се с времето инициативата, която тръгна от софийския изолатор, да се възприеме и в Стара Загора. Имайте предвид, че не всички от кучетата, който показвам са за постоянно там, но в нашия град стоят по няколко дни, докато се кастрират и след това остават още 5-6 дни, така че щом имат дори и малък шанс да бъдат осиновени, си заслужава:
Тези сладурчета са там от 2-3 дни и да идеални за домашни любимци:

Качена снимка
Качена снимка


Качена снимка

Този жълтурко е малко плашлив, но много добър
Качена снимка

Качена снимка

Това куче мисля, че има голям шанс-много красиво, но относно порода не мога да се изкажа, той ще се кастрира другата седмица. Не е агресивен:
Качена снимка

Качена снимка


Това е една от принцесите, оставени за постоянно:
Качена снимка


Ето и една мама, ако се вгледате ще видите, че на бялото кученце едното му оче е затворено. Казаха ми, че откакто се е родило не го е отваряло:
Качена снимка

Другата принцеса, оставена там завинаги:
Качена снимка

И обичайните заподозрени, разбира се:
Качена снимка

Ето и изолатора като цяло, хубавото за разлика от Сеславци е, че през мрежата достига достатъчно дневна светлина:
Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 April 2009 - 10:59 PM

За кафявия пуснах пост в Породи, при риджбеците.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2009 - 11:24 AM

Много добре си направила като си снимала кучетата в изолатора.Хубаво е и в останалите изолатори по градовете да се прави това.Така някои кучета оставени за постоянно пребиваване имат шанс да намерят дом.

#4 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 April 2009 - 11:34 AM

Ще измисля нещо за риджбека. Ще пътувам до Стара Загора в понеделник.
Много ви моля, ако някой има път от Стара Загора за София скоро и място за човек и куче, да ми пише ЛС. Ще си платя.
ПП: Буш, ако може направете нещо със снимките, всеки път по 5 минути ги преоразмерява, много неприятно се отваря темата.

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 April 2009 - 12:19 PM

Показване на мнениетоmil_, в Apr 4 2009, 12:34 PM, написа:

ПП: Буш, ако може направете нещо със снимките, всеки път по 5 минути ги преоразмерява, много неприятно се отваря темата.

Оправих ги :wacko: , колкото можах.
Хора, моля, смалявайте снимките, когато са повече от 2-3 в пост.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 April 2009 - 05:29 PM

Сега видях обявата за риджбека и затова едва сега пиша. Искам да помоля за повече подробности около него. Защото тази снимка и израза "зарязан" не са ми достатъчни като информация (поне на мен). mil_ , радвам се, че имаш вариант за него - дано изхода за всички животинки там е благоприятен и успешен.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#7 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 April 2009 - 05:44 PM

Никой не гледа зъбите на кучетата по изолаторите и незнае нищо за тях. Кучето е добро, плашливо, бяга от хора. Беше в нашия квартал, при хранене не напада други кучета, яде си колкото си му сложил. Ако някой иска конкретно куче, на такива места се действа бързо. След ден не е ясно какво ще те смотат и къде и какво ще е станало с кучето.
А за другите изхода няма да е добър. Майката беше с 6 бебета, миналата събота бяха 4, от вчера са 2. Новите 6 без майка и те нямат шанс там, ще си измират. Оставените завинаги, мислите ли че някой ще ги държи месеци наред. И те по същия път мирно и тихо. Съжалявам, това е истината.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 April 2009 - 06:25 PM

dikari, защо реши, че ме интересуват зъбите му ?!? И ако мога да те попитам, с какво предизвиках този тон у теб? Затова, че зададох обикновен въпрос, свързан с две думи от обявата, така ли? За да си наясно, занимавам се с развъждане само на родословни кучета РР, а към другите, които имат подобни характеристики се опитвам да проявя необходимата човечност и ако мога помощ ! Очевидно mil_ има решение за конкретното куче, това не означава, че никой друг не може да прояви елементарен интерес ! Мислиш ли, че не знам какво ги очаква клетите създания там !!! Ти можеш ли да помогнеш на всички изпаднали в нужда, колкото и да ти се иска ?!? Ако можеш - значи си постигнал непостижимото. Е, аз не мога да се похваля със същото защото съм обикновен човек.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#9 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 April 2009 - 06:31 PM

Няма тон към теб. По зъбите определят възрастта, затова го написах. Много хора не знаят какво става по тия места. Не е весело мястото, и нищо хубаво не се случва там,мирише на смърт, затова така пиша. Нищо лично обидно не съм ти писала.
Ако Мил везме кучето и лекар го прегледа, ще каже повече неща.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 April 2009 - 06:52 PM

Показване на мнениетоdikari, в Apr 4 2009, 05:31 PM, написа:

Няма тон към теб. ......................... Нищо лично обидно не съм ти писала.
Ако Мил везме кучето и лекар го прегледа, ще каже повече неща.


Благодаря за пояснението, надявам се да е така. Въпосите ми са породени изключително от обстоятелството, че познавам "развъдните практики" в този регион, касаещи породата ни и това ме кара да се чувствам още по-безсилна, защото въпреки положените усилия да се обяснят някои неща, определена категория от собствениците на РР считат, че като са екзотична порода, това ги прави безпроблемни в намирането на собственик, а това далеч не е така. Първо създават поколението и после мислят какво ще правят с него.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#11 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 04 April 2009 - 07:05 PM

То затова са пълните улиците с всякакви породи и безпородни, както и миксове, именно от това безотговорно развъждане. Няма порода, която да не съм видяла на улицата.

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 April 2009 - 09:33 AM

Нямам решение, колкото и да ми се иска. Но искам да направя нещо, ще ми бъде адски трудно, особено като не разполагам със собствен транспорт. От друга страна познавам характера и особеностите на тези кучета, затова се наемам.
Но точно за да видя какво може да се направи първото нещо е да се отиде на място, друг начин няма. Деси знае много добре, че престоят в изолация може да направи един риджбек агресивен или да го смачка. Не, че за другите кучета изолацията е прекрасно нещо, но за тези предвид физическата им сила и характера е по-опасно.
Преди да съм видяла кучето лично би било наивно да разполагам с готово решение, нито пък някой ще може или е длъжен да ми предостави нужната информация за кучето.

#13 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 06 April 2009 - 07:18 PM

Обадиха ми се от изолатора. Слагали марка на Лора и я изпуснали. Какво да коментирам като не е за коментар. Можеха по светло да ми се обадят, да ида да я търся. Утре в 8 отиваме с Виолина. Дано се върне при Кими и при другите, да си я прибера. Моля, от Ст Загора , вижте й снимката и ми се обадете, ще дойда веднага. Добра, няма да ухапе, реагира на Лора, свикнала е с хора, ще дойде. Е, какво зло го ориса това куче. Години нямаше проблеми с нея, какво стана изведнъж.
Толкова се притесних, че забравих, че тук няма снимка на Лора. Ето снимката й.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 06 April 2009 - 08:33 PM

Слагам и аз една снимка на Лорката от петък, ако така ще помогна за разпознаването й. Моля ви, хора от Стара Загора, оглеждайте се в района на Зора, останалите стискайте палци.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 April 2009 - 10:37 AM

Намерих Лора, беше наоколо, като я извиках дойде с голяма радост. Върнахме ги маркирани с Кими.
За съжаление това, което видях след вчерашната кастрация ме разтърси. 2 мъжки кучета лежаха сред огромни локви кръв , цяла нощ е текло от тях, като касапница беше. Това след кастрация на мъжко куче. Обадиха се на лекаря, не зная дали ще дойде и какво може вече да направи. Кучетата ще умрат, много кръв имаше по земята.- на един огромен каракачанец, оставен от собственика си, че ще имат бебе и едно малко дребно рошаво куче.
Бебетата на майката са умрели. Едно рошаво куче от снимките искат да го евтаназират, че било агресивно,като го хващали ухапало. Цялото трепереше от ужас и ръмжеше. Големият кафяв дава да го пипат, дано Мил днес го извади оттам.
Ако се кастрира по тоя начин, бавната смърт ли е решението за бездомните.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 April 2009 - 11:03 AM

Явно практиката на кастрациите по бившите изолатори е отвратителна навсякъде. Аз виждам резултатите по улиците. Не знам, колко въобще кучета не стигат до там... Говорила съм с ветеринар, който ми сподели,че е виждал такива нещо при повторното отваряне на куче, които в никакъв случай не са били дело дори на много некадърен лекар.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#17 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 07 April 2009 - 11:41 PM

dikari, пиши жалба с копия до РВМС, кмета, председателя на ОС, някоя медия. Знам, че се страхуваш да не отмъстят на животните, които са на улицата, но вярвай ми, няма да имаш покой след като си видяла това. Защо трябва да умират в мъки заради некадърници, помогни им!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#18 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 April 2009 - 06:56 AM

Извадихме кафявия и го настанихме в клиника. Повече подробности за него - ще му направя тема.
Двете кучета, споменати от dikari, бяха живи следобяд, но лежаха апатично.
Каракачанецът е много красив, беше полегнал досами оградата, но не реагира на храна.
Имаше още далматин, някакси изстрадало изглеждащ, но много социален и заинтересуван, веднага дотича щом се приближих. Едни сладки дребни остромуцунести, които се сблъскаха в суетня като им подавах лакомства през оградата.
Господи, хора, всички кучета там са чудесни, скъса ми се сърцето. Единственото положително нещо, което мога да кажа - гледачката е симпатична жена с отношение към кучетата, не че може да промени съдбата им или да им осигури нормално пребиваване, но те я обичат.

#19 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 08 April 2009 - 07:17 AM

Ако имате въэможност направете снимки на всички кучета.Така ще имат по-голям шанс някой да ги хареса.Особенно тези които могат да се причислят към породистите.

#20 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2009 - 10:51 AM

Показване на мнениетоmargokk, в Apr 7 2009, 09:03 AM, написа:

Явно практиката на кастрациите по бившите изолатори е отвратителна навсякъде. .
Почти навсякъде.Причини бол: оперират се животни без предварителни изследвания за здравното им състояние (рисковете за усложния оттам си представете); в повечето такива места няма лекар или поне техник денонощнощно за оказване на спешна помощ и наблюдение на оперираните ,и най-добрият екип да оперира и да си тръгне след операцията..Не ми се мисли и какво е да нощува току-що оперирано куче с още 3 други неоперирани с клетката.
И най-квалифицираният лекар ,и най-добрият гледач или който е да е човек в такива условия- не може да свърши чудо.Това-по принцип.
А за нередностите в изолатора в Стара Загора е редно да се пита управителя му.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни