Dog.bg Форуми : Докарване на куче от чужбина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Докарване на куче от чужбина препоръчвам Cargo Partner Оцени темата: ***-- 2 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2009 - 04:48 PM

Много полезна тема! Благодаря на insult! Благодаря и и за съветите на тази тема миналата година. Бяхме в същата главоблъсканица. За 12 кг. с клетката ни искаха цени от 1100 паунда до 400 лв, в крайна сметка, при това с придружител! Направлението е Лондон- София. Горещо препоръчвам по тази дестинация чешките линии. След като не намерих директен полет на разумна цена, това беше добрата алтернатива. И като цена, като време, а и като обслужване и отношение. Малката пишла я изкараха първа тук, беше обслужена по време на прекачването, като имаше едно пишкане само вътре и имаше водичка. :ba_025:
Дано да съм била полезна! Ако някой го интересуват подробности, да пише.:ve_054:

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 April 2010 - 03:23 PM

Цитат(WizZy @ Apr 14 2010, 12:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да уведомя всички, които имат нужда от транспорт, че има куриерска фирма, която транспортира животни, вкл. от врата до врата. Казва се "Лео Експрес", във Варна офисът и се намира на бул. "Сливница", пазарчето на цирковата площадка


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 09 June 2010 - 06:05 PM

Някой внасял ли е скоро куче от Холандия и може ли да помогне с информация?
Благодаря предварително!
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 09 June 2010 - 07:24 PM

Аз миналата седмица изпратих две кученца от София за Холандия-Амстердам.Без никакъв проблем,самолети има почти всеки ден и полетите са директни.Предполагам,че и обратния вариант Холандия-София няма да е по-труден.Аз използвах фирма"Smart Express"тел: 0888 223 841 и 945 94 04 .Хората са много коректни и цената беше много добра.Препоръчвам ги!Успех.
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#25 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 10 June 2010 - 09:10 AM

На нас догодина ни предстои и пращане и взимане на куче от Малта...сега като чета направо ми става лошо.

Някой има ли опит да сподели конкретно за Малта?
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#26 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 June 2010 - 02:01 PM

Показване на мнениетоxael, в 10 June 2010 - 09:15 AM, написа:

На нас догодина ни предстои и пращане и взимане на куче от Малта...сега като чета направо ми става лошо.

Някой има ли опит да сподели конкретно за Малта?


Не, но то е едно и също. Най добре се свързваш с спедиторска фирма и те ти оправят всичко - така или иначе няма как да минеш без тях, освен ако кученцето е много малко и не пътува като ръчен багаж с придружител.

За посрещането по същия начин - трябва ти кога пристига самолета, ако е с придружител - чакаш да излезе придружителя, ако е с спедиторска фирма - отиваш и си го вземаш от багажното с личната карта - получателя се посочва при изпращането.

Всички документи го оформят спедиторите, те знаят какво се изисква.

#27 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 10 June 2010 - 04:49 PM

Ние работим с " Карго партнер " изпратили сме повече от 15 кучета, до Русия ( всичките и краища ),Полша, САЩ,Австрия :ae_085: И фирмата е без грешка,много старателни и точни :ba_025:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#28 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 10 June 2010 - 06:30 PM

Благодаря за отговора, iveta 2. Оказа се, че е доста по-различно. Затова и попитах. Обърнахме се към Карго партнер и съм леко разочарована. Служителката на която попаднах първо ми обясни,че мислела, че кученце под 3 месеца не може да пътува. :ud_009: А в тяхната брошура пише, че кученцето трябва да е над 6 седмици (разбира се с необходимите документи и ваксинации). Явно нещо е чула-недочула за ваксината за бяс. Следващият й въпрос който ме смути е: „Какви размери трябва да е клетката?” Аз от къде да знам какви са изискванията за размерите на клетката за 3 килограмово кученце. Замислих се и казах: „Приблизително 68/50/48”. След около 20 мин. Служителката ми се обади и ми каза – 750 евро. Офертата била направена въз основа размерите на клетката. Направо онемях. Обясних й, че имаме оферта от холандска фирма за транспорт на животни възлизащана 568 евро. Тя е за полет с Луфтханза с прехвърляне във Франкфурт и престой там от 7часа.
Любезно обясних на служителката, че директни полети от Амстердам до София има всеки ден с България ер и помолих за нова оферта, по възможност с България ер и вече коректни размери на клетката спрямо пале 3кг. Обаче служителката нямала представа каква трябва да е клетката. :bo_014: Тя се занимавала с вноса. Помолих я да попипа колегите си.
На следващият ден отново позвъних в Карго партнер, за да попитам дали вече има нова оферта. Служителката ми каза отново 750 евро. Това й подали холандците. И пак с полет с Луфтханза.
А в брошурата им пише, че се съобразяват с избора на клиента за авиокомпания.
Моята оферта много си прилича с тази на hallmark.


Показване на мнениетоhallmark, в 02 July 2009 - 03:24 PM, написа:

... ми казаха че само митото на кучето щяло да ми струва 750 Euro - ориентировачно, а като попитах на каква база се изчислява ми казаха, амиииии... та си мисля че горките нищо не знаят) ?



Показване на мнениетоcargo-partner, в 03 July 2009 - 06:35 AM, написа:

Втората причина е страната на износ - Русия. Това е един доста сложен и объркан пазар, най-вече от митническа гледна точка. Въпросните 750 Евро не са мито, а са всъщност цена за износно митническо оформяне. за съжаление това е Русия и по внос и по износ нещата стоят така.


Показване на мнениетоcargo-partner, в 03 July 2009 - 06:48 AM, написа:

Относно авиокомпаниите които се ползват - обикновено те се по осмотрение на изпращащия спедитор. Естествено ако клиента държи да се ползва точно определена - винаги ще спазим това изискване - стига тя да има тази дестинация и да няма рестрикции за животни или някакви други ограничения.

Авиокомпания България ер има директни полети Амстердам – София и превозва животни, но уви, това е положението.


Та така – Карго партнер отпада. Може и да има компетентни служители в тази фирма, но аз не попаднах на такъв. Ще прослушам и "Smart Express" .
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   romanti4kata235 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 05-March 09

Публикувано: 30 June 2010 - 01:41 AM

Здравейте,
от няколко месеца живея в Испания, но не издържам без моята животинка. Имам йоркширски териер на годинка и половина. Понеже в момента нямам възможност да се прибера се обърнах към Smart Express и ми искат 140 евро от София до Мадрид. Виждам, че има няколко положителни мнения за фирмата, но просто се притеснявам. Отговориха веднага на запитването ми, но още не съм се чувала с тях по телефона. Казаха, че най-малката клетка 40/30/30 би била подходяща. И понеже още нямаме чип не е проблем и да е сложен в деня на полета.
Activate ти потърси ли тяхната помощ понеже виждам, че последна си писала.. И ако да имате ли някакви впечатления от тях?

#30 Потребителят е офлайн   MEDUNI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 210
  • Регистрация: 24-April 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2010 - 10:07 PM

Показване на мнениетоromanti4kata235, в 29 June 2010 - 11:46 PM, написа:

Здравейте,
от няколко месеца живея в Испания, но не издържам без моята животинка. Имам йоркширски териер на годинка и половина. Понеже в момента нямам възможност да се прибера се обърнах към Smart Express и ми искат 140 евро от София до Мадрид. Виждам, че има няколко положителни мнения за фирмата, но просто се притеснявам. Отговориха веднага на запитването ми, но още не съм се чувала с тях по телефона. Казаха, че най-малката клетка 40/30/30 би била подходяща. И понеже още нямаме чип не е проблем и да е сложен в деня на полета.
Activate ти потърси ли тяхната помощ понеже виждам, че последна си писала.. И ако да имате ли някакви впечатления от тях?


Здравейте! За съжаление не можем да помогнем с информация за Smart Express. Така и не се свързахме с тази фирма. След разговорите с Карго партнер решихме, че е по-добре да се възползваме от услугите на холандската фирма.
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 30 June 2010 - 11:08 PM

Ха, немога да повярвам това за карго партнер....за Русия съм изпратила над десет кучета, до Москва цената винаги се върти около 300 евро, клетката си е отделно и за нашите кучета ,които пътуват на око 4 м почти е с височина 80см а килограмите на бебето са около 10. За Русия изискването на руснаците е да има кучето бяс и 2 седмици от поставянето. За държави в ЕС няма такова изискване. Проблем идва когато се изпраща куче за Русия но не за Москва....куче за Екатерининбург изпращах с полет София - Прага - Екатерининбург с цена 750 евро. С Русия наистина е малко по сложно. Отделно от това аз правя писмо за хората,които посрещат кучето на руски език,че това куче им е за подарък те не трябва да плащат мито върху него.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#32 Потребителят е офлайн   yavor Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-May 08
  • Location:София

Публикувано: 17 July 2010 - 05:13 PM

Здравейте ! Искам да попитам запознатите какво да очаквам на летището когато пристигне кучето купено от мене от Русия ? Какви такси има ?Чета че имало някъкво мито ? Благодаря предвърително !

#33 Потребителят е офлайн   MEDUNI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 210
  • Регистрация: 24-April 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 July 2010 - 10:51 PM

Здравейте!
Нашето кученце пристигна от Холандия. Платихме 85лв. летищни и терминални такси за 6кг. (куче и клетка ощо).
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 18 July 2010 - 07:16 AM

Простичко казано:
Всяка авиокомпания работи с дадена карго-компания, т.е. кучето се изпраща и съответно получава от някаква компания, която (очевидно) получателят трябва да издири предварително и да се обади в офиса, че чака еди кога си пратка с живо животно (което, от своя страна, се явява "приоритетен товар").
С представителя на компанията се подготвят необходимите документи - митническа декларация, цесия за освобождаване и там каквото още трябва. На компанията се плащат някакви такси, отделно се плаща и митническа такса на гише на летището. Поне по идея представител на компанията обикаля навсякъде с вас и/или с пълномощно от получателя свършва сам всичката работа - все пак за това плащате на компанията...
Оттам нататък в уречения час, заедно с човека от компанията, закисвате да чакате доставката. Човекът има пропуск (какъвто нормалните хора не получават) и може да влезе в каргото веднага след разтоварването на самолета, да вземе документите, съпровождащи кучето, да мине ветеринарен контрол с паспорта, да мине митница и да извади клетката с кучето от каргото.
В случая с доставяне на куче от Русия, разумно е да се свържете с представителите на авиокомпанията, с която то ще лети и те да ви ориентират коя карго-компания ви трябва. Имам смътен спомен, че поне за изпращане към Русия нещата се случват директно през Авиофлот (на втория етаж на Терминал 1 се намираше офисът по едно време), но може нещата да са се променили.

#35 Потребителят е офлайн   cargo-partner Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 09

Публикувано: 27 August 2010 - 11:03 AM

Здравейте, каквам се Свилен Стаматов и стартирах услугата с транспорт на живи животни в карго-партнер. Като отделна специализирана услуга, която предлагаме. Вече повече от 2 години се занимаваме професионално с този вид транспорт. За мое съжаление искам да констатирам нещо. Виждате във форума положителни и отрицателни постове.
Бих разделил транспорта на животни на 2. Износ и Внос. Относно износа почти всичко зависи от нас и мога да кажа, че се справяме доста добре. Разполагаме със всякакви нужни допълнителни екстри, като клетки, панички за вода, памперси. Всичко това, което клиента е възможно да пропусне или просто да не знае. Затова са и положителните постове. Другата част - Вноса - там за съжаление нещата не зависят изцяло от нас, а повече от изпращащия агент там. Това е наша мрежа от агенти, но за съжаление много пъти нашите агенти не се занимават само с транспорт на животни, а с превоз на товари. Тогава се налага да търсим специализирани фирми там, които да ни отправят тяхно предложение. Съответно цените обикновено са 2 и 3 пъти по скъпи от тези по износ за същата дестинация, просто защото там са такива стандартите. Обикновено по внос отнема и доста повече време за изготвяне на оферта, понеже се налага чакането на цена от агента ни. Относно големината на клетката - има специални изисквания за минимална големина на клетка и те са на база на размерите на животното. Ние като спедитори, не знаем какви са размерите на животното, което ще пътува и затова питаме клиентите ни дали имат клетка и с какви размери е. Тогава на база на размерите на клетката се изготвя и офертата. Обема на клетките определя и така нареченото обемно тегло и при транспорт на животни обикновено то надвишава бруто теглото и авиокомпаниите превозват на по-голямото от двете. обемно тегло се изчислява - трите размера на клетката в см, умножени един по друг и това число разделено на 6000. Пример куче тежи 5 кг, клетка 60*40*38 тежи 4кг, общо бруто тегло = 9кг. обемното е 60*40*38/6000 - 15.2кг. тогава животното пътува като 16кг. Затова и превилното определяне на големината на клетката играе важна роля при определяне на цената. За моя радост при износ разполагаме с доста видове клетки и винаги можем да съдействаме за набавяне на по-голяма или по малка , ако тази на клиента не е подходяща. Дори силно препоръчвам клетката да е от нас, понеже няма риск тя да не е подходяща, а избираме точно тази от която животното има нужда за съответното пътуване. има и доста други допълнителни фактори, които мога да повлияят за избора на правилна клетка - дали ще има преспиване на транзитно летище, дали там има хотел или животното ще спи в клетката. Някои породи "sub nose" изискват също по широки клетки, заради респираторни проблеми. За мое съжаление при внос, много пъти тази гъвкавост не е много възможна. Налага се изпращача да подсигури подходяща клетка. Работим по въпроса за развиване на широка мрежа от фирми специализирани конкретно в това.
Още нещо по внос по поста на SHIFTER #34 - ако Вие клиентите си поръчвате транспорта от страната на изпращане, може да насочите животното към карго-партнер - така няма да се налага да търсите къде ще пристигне, а сами ще се подсигурите. Единствено, което е нужно да се направи е да се даде на изпращача инструкция да се изпише като Notify: cargo-partner eood, Airport Sofia, 64, Christofor Columbus str, SAC bldg 3 entr.4. така след пристигане на животното всички документи ще ни бъдат предоставени от авиокомпанията и ние ще можем да съдействаме за каквото е нужно.
Надявам се тази информация да дава отговор на част от въпросите и притесненията Ви. Ако имате каквито и да е други въпроси не се притеснявайте да ни позвъните. Поздрави, Свилен

#36 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 August 2010 - 10:13 AM

Здравейте!

Интересува ме какви са условията за изпращане на кученце до Киев ( Украйна ) ?
Отнася се за кученце от породата немска овчарка.
Кученцето в момента е на почти 2 месеца,има поставена ваксина и микро чип + изготвен международен паспорт.
Моля ви,изпратете ми информация с цените,времето на полета и всякакви подробности !

Email към мен

#37 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 August 2010 - 05:14 PM

Показване на мнениетоcargo-partner, в 27 August 2010 - 09:08 AM, написа:

Здравейте, каквам се Свилен Стаматов и стартирах услугата с транспорт на живи животни в карго-партнер. Като отделна специализирана услуга, която предлагаме. Вече повече от 2 години се занимаваме професионално с този вид транспорт. За мое съжаление искам да констатирам нещо. Виждате във форума положителни и отрицателни постове.
Бих разделил транспорта на животни на 2. Износ и Внос. Относно износа почти всичко зависи от нас и мога да кажа, че се справяме доста добре. Разполагаме със всякакви нужни допълнителни екстри, като клетки, панички за вода, памперси. Всичко това, което клиента е възможно да пропусне или просто да не знае. Затова са и положителните постове. Другата част - Вноса - там за съжаление нещата не зависят изцяло от нас, а повече от изпращащия агент там. Това е наша мрежа от агенти, но за съжаление много пъти нашите агенти не се занимават само с транспорт на животни, а с превоз на товари. Тогава се налага да търсим специализирани фирми там, които да ни отправят тяхно предложение. Съответно цените обикновено са 2 и 3 пъти по скъпи от тези по износ за същата дестинация, просто защото там са такива стандартите. Обикновено по внос отнема и доста повече време за изготвяне на оферта, понеже се налага чакането на цена от агента ни. Относно големината на клетката - има специални изисквания за минимална големина на клетка и те са на база на размерите на животното. Ние като спедитори, не знаем какви са размерите на животното, което ще пътува и затова питаме клиентите ни дали имат клетка и с какви размери е. Тогава на база на размерите на клетката се изготвя и офертата. Обема на клетките определя и така нареченото обемно тегло и при транспорт на животни обикновено то надвишава бруто теглото и авиокомпаниите превозват на по-голямото от двете. обемно тегло се изчислява - трите размера на клетката в см, умножени един по друг и това число разделено на 6000. Пример куче тежи 5 кг, клетка 60*40*38 тежи 4кг, общо бруто тегло = 9кг. обемното е 60*40*38/6000 - 15.2кг. тогава животното пътува като 16кг. Затова и превилното определяне на големината на клетката играе важна роля при определяне на цената. За моя радост при износ разполагаме с доста видове клетки и винаги можем да съдействаме за набавяне на по-голяма или по малка , ако тази на клиента не е подходяща. Дори силно препоръчвам клетката да е от нас, понеже няма риск тя да не е подходяща, а избираме точно тази от която животното има нужда за съответното пътуване. има и доста други допълнителни фактори, които мога да повлияят за избора на правилна клетка - дали ще има преспиване на транзитно летище, дали там има хотел или животното ще спи в клетката. Някои породи "sub nose" изискват също по широки клетки, заради респираторни проблеми. За мое съжаление при внос, много пъти тази гъвкавост не е много възможна. Налага се изпращача да подсигури подходяща клетка. Работим по въпроса за развиване на широка мрежа от фирми специализирани конкретно в това.
Още нещо по внос по поста на SHIFTER #34 - ако Вие клиентите си поръчвате транспорта от страната на изпращане, може да насочите животното към карго-партнер - така няма да се налага да търсите къде ще пристигне, а сами ще се подсигурите. Единствено, което е нужно да се направи е да се даде на изпращача инструкция да се изпише като Notify: cargo-partner eood, Airport Sofia, 64, Christofor Columbus str, SAC bldg 3 entr.4. така след пристигане на животното всички документи ще ни бъдат предоставени от авиокомпанията и ние ще можем да съдействаме за каквото е нужно.
Надявам се тази информация да дава отговор на част от въпросите и притесненията Ви. Ако имате каквито и да е други въпроси не се притеснявайте да ни позвъните. Поздрави, Свилен


Много съжелявам ,че го правя с закъснение ,но по добре късно от колкото никога. Искам да искажа ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВАШАТА ФИРМА, бях скептично настроена ,но Вие ми докарахте котарака от Рига без забележки ,мен ме познават ,че ако нещо не как то трябва вдигам всичко във въздуха , Вас просто няма за какво да Ви упрекна ,всичко на шест!:rc_036:Сега си уреждам една котка от Германия и много ще расчитам на Вас.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#38 Потребителят е офлайн   ivanova33 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 17-August 10

Публикувано: 02 September 2010 - 09:42 PM

Здравейте! 1.Знае ли някой дали България -еър позволява да се превозват котки -и конкрено ме интересува за Великобритания-Лондон.
2. А за Easy-jet знае ли някой по същия въпрос положението?
Интересуват ме конкретно тия 2 компании защото те имат полет до Лондон който ме интересува.
П. С. Няма да е лошо и за други компании които позволяват с котки да имам инфо.
А в Обединеното кралство надявам се не е забранено да се внасят котки-подробности дайте и за документите за котката които са нужни за там плс!

#39 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 06 September 2010 - 04:54 PM

Нискотарифните компании не превозват животни...за съжаление. Специално за превоза на куче или коте до Англия положението е почти трагично...хората имат шест месечна карантина :-) това е вариант 1, вариан 2 е от тук да се направи тест за бяс и не помня само колко месеца трябваше да мине та като кацнете там с една торба документи след 48ч. ви освобождават котето. В сайта на Бритиш аир май имаше подробни обяснения със законовите норми за превоз на животни.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#40 Потребителят е офлайн   cargo-partner Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 09

Публикувано: 07 September 2010 - 05:01 PM

Показване на мнениетоivanova33, в 02 September 2010 - 09:47 PM, написа:

Здравейте! 1.Знае ли някой дали България -еър позволява да се превозват котки -и конкрено ме интересува за Великобритания-Лондон.
2. А за Easy-jet знае ли някой по същия въпрос положението?
Интересуват ме конкретно тия 2 компании защото те имат полет до Лондон който ме интересува.
П. С. Няма да е лошо и за други компании които позволяват с котки да имам инфо.
А в Обединеното кралство надявам се не е забранено да се внасят котки-подробности дайте и за документите за котката които са нужни за там плс!



Здравейте, относно транспорта до Лондон, правим го единствено с Бритиш Еъруейз. От UK забраняват превоз като ръчен багаж, а е позволено единствено като карго. Има така наречената Pet Travel Scheme, която гарантира безкарантинното влизане. Прави се кравен тест в лицензирана лаборатория (няма такава в България). мисля, че теста струва към 150 лв.. после се чака 6 месеца и след това може да се изпрати животното. непосредствено преди пътуването се подпечатва при ветеринар Travel Health Certificate, по бланка на Бритиш, която мога да изпратя при поискване и в паспорта се нанася с дата и ЧАС третиране за вътрешни и външни паразити. Часа трябва да бъде не повече от 48ч и не по-малко от 24ч от момента на пристигане в Лондон. тогава няма задържане на животното на летището.
За съжаление и цените до Лондон да доста по-високи от другите Европейски дестинации, поради високата такса на UK за PTS, както и мимимум цените на BA
но това е единствения вариант, освен ако не се предвиди пътуване през Париж, който аз лично още не съм организирал и се съмнявам да излезе много по-евтино.
Ако имате въпроси, пишете ми на е-маила: svilen.stamatov@cargo-partner.com

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни