Dog.bg Форуми : Докарване на куче от чужбина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Докарване на куче от чужбина препоръчвам Cargo Partner Оцени темата: ***-- 2 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 08 September 2010 - 04:37 PM

И аз сега виждам темата.
Бих искал да благодаря още веднъж на Свилен от Карго Партнър за това, че с колежката си (съжалявам, че и забравих името) бяха изключително любезни, лоялни и търпеливи. Помогнаха ми за ескпорт на кученца до Испания. Изключително съм доволен от услугата и за в бъдще при необходимост ще ползвам отново Карго Партнър.
Поздрави на екипа от мен!
Петър

#42 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 08 September 2010 - 09:38 PM

Цялата фирма са златни и много отговорни:rc_036: Всички Голдън Николчета летят с Карго партнер и ние винаги сме много доволни от услугата. Искам и специално да благодаря на нашата мила агентка Даниела Данова,която винаги е на разположение...леле като се сетя колко ми е помагала....:wub:
Благодаря ви !
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#43 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 09 September 2010 - 12:59 PM

Темата е много , много полезна , защото си спомням перипетите през който минаха собствениците на INT.CH. ATINA for ANGEL'S STAFF за да я изпратят в Москва , Русия , през 2005 година .Да участва на изложби , впоследствие стана и първото Българско куче Шампион на Русия и за връзка с RES.WIN. National Speciality USA ’05 - INT.CH. BAKARORO END ITUBORI FAWN .
От тази връзка да се появи най-любимото ми жеско стафче INT.CH. OLIMPIA of ANGEL'S STAFF :db_046: :db_046: :db_046:

Радва ме факта ,че все повече наши ,български кучета намират дом извън България .Това е показателен факт за качеството им.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#44 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 October 2010 - 04:24 PM

Показване на мнениетоAdonis of Angel`s staff, в 09 September 2010 - 01:04 PM, написа:

Темата е много , много полезна , защото ...


Реклама без граници. Имайте поне мъничко етика.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#45 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 25 October 2010 - 11:20 PM

Който има нужда да изпраща или взима куче или коте от Германия,Холандия,Белгия,Румъния препоръчвам Сашо Димитров.Човека пътува всяка седмица от София,много е коректен.На мен лично ми превози две кученца, като по пътя се беше грижил отлично за животинките и ги беше разхождал.Обаждаше ми се и по телефона да ме информира как минава пътуването и ми ги достави до нас.Цената също е приемлива.
Контакт тел. 0899992081 и 004915784506451 или mail: sashodimitrov@mail.bg
User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#46 Потребителят е офлайн   Marina_Baltimor Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-November 10

Публикувано: 12 November 2010 - 12:17 PM

Занимавам се с кучета любителски от 15 години . Имам 3 голдена и 4 йоркширски териера.
Самата аз представлявам спедиторска компания насочена в консултирането и организация за превоз на живи живтотни
ТРанспортирането е слжна логистична система с много международни изисвания.
За всякакви въпроси съм на разположение .

02/ 988 83 11 , 98814 30 , 0899 43 00 33

Марина Стоянова

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#47 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 12 November 2010 - 04:13 PM

Браво, много полезна тема..
записах си телефоните - за всеки случей
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#48 Потребителят е офлайн   zzizzinka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-November 10

Публикувано: 16 November 2010 - 10:16 AM

Някои може ли да ми даде повече информация за превоз от Франция ( Париж) до София на малко коте ?
Като се обърнах към Cargo Parthners ми поискаха 925 евро.
Аз лично им отговорих че щом от Холандия до София са излезнали накрая 100лв значи и от Париж не би трябвало да е повече. Писах им че искам оферта с Бг air за по-реална цена,пък ще видим.
Ако не ще се пробвам и със Smart Express
Някои има ли познат , които пътува Пaриж-София ?
Котето е малко на 4 месеца.
Наистина моял за помощ :(

#49 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 November 2010 - 11:59 PM

Попитайте в самата авиокомпания за процедурата при изпращане на животно карго. Със сигурност няма да е 1000 евро. Вие го качвате на самолета, след като сте приготвили нужните документи, тук го посрещат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#50 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 21 November 2010 - 06:01 PM

Здравейте, прочетох темата, да ви кажа и за моя опит.
Когато ми се наложи да пътувам с куче от България до Чехия, проучих всички аир компании по дестинацията. Първото което разбрах беше това че не всички имат право да превозват животни. България Аир дори и да имат, не могат да дадат гаранция до последния момент дали кучето ще пътува, а именно защото незнаеха кой от самолетите им ще лети в уречения ден, дали ще е достатъчно голям за пренос на животни. Всички знаем че самолетните билети се купуват месец до 20 дена преди полета, така че да ми кажат 2 дена преди това че животното няма да може да пътува беше абсолютно неприемливо. Другото което научих е че обикновено цените варират от 5-10 евро живо тегло + теглото на клетката.
Моето откритие се оказаха аирберлин. Пренесох с тях две кучета, без никакви проблеми. Пътуването на кучето трябва да се заяви до 24 часа преди полет /по спомен/. Нашето беше заявено още при покупката на билета, и потвърдено седмица преди полета. Отлично съдействие по телефона за всякакви проблеми, включително проверка дали е отчетено че ще пътувам с куче, съдействие при онлайн резервацията на кучето която първия път не беше изтеглила пари за неговия билет. Той може да се заплати на касата в деня на полета, но ние настоявахме да си му е купен билета. Цената за превоз се дели на 3 категории - до 6кг - 20 евро, до 20 кг, - 40 евро, и над 20 кг - 80 евро, за последното не съм много сигурна, може да се погледне в сайта. Това са килограмите с клетката включително, ние бяхме до 20кг. , т.е килограма излиза по 2 евро. Изискването е клетката да е достатъчно голяма за да може животното да стои изправено и да се завърти. Първия път пътувахме с клетка назаем, много добро производство, мисля че не е от бг, на решетката на вратата има като пружина, която като се натисне отгоре и отдолу едновременно прибира горна и долна желязни пръчки които стоят в дупки на покрива и дъното на клетката. Така вратата може да се отвори само с натискането на пружината в двете посоки. Вторият път бяхме с купена клетка, при нея се затваря вратата и отгоре и отдолу има пластмасови чифтове които се завъртат на няколко степени и така се затваря. Но ако вратата се блъсне тези шифтове може да се превъртят и да се отвори. Още при покупката ми се стори съмнително но нямах избор след голямо търсене в Бургас, намерих този размер клетки /за р-р на кокер/ единствено в Анимо. Щяхме да летим и нямаше време, а докторът ни увери че е надежна. След полета бях учудена да си получа клетката опакована като руло с едно дебело бяло въже, доста го развързвах. После прочетох за тези клетки, че са ненадежни. Явно от компанията го знаеха и затова са се презапасили с въжето, да попречат на вратата да се отвори. Никой не ми каза нищо, нито ми направи забележка.
Въобще изключително съм доволна от тях. В сайта им прочетох че не носят гаранция при смърт на животното, но според мен просто се застраховат и никой не може да даде такава гаранция при положение че няма постоянно присъствие на вет, което във въздуха не може да стане. А за застраховка, въобще не ме интересува, тя няма да върне живота на кученцето ми. Всяко пътуване във въздуха както и да го погледнем е неестествено и съдържа рискове. Радвам се че нашият полет беше с продължителност час и половина!
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 22 November 2010 - 11:32 AM

Еър Берлин са много добра компания, но мислех, че нямат дестинации от България или за България. Страхотно е, че най-после са "дошли" и в БГ. Сигурно отскоро са поели дестинации тук.... Благодаря Ви за информацията, след като преди около две години търсех техни полети тук и не открих бях забравила дори да проверявам. :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#52 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 28 November 2010 - 05:47 PM

Радвам се че помогнах по някакъв начин. Кацат само на летище София, но и това е нещо, Също в моя случай нямаха дестинация Чехия, ние пътувахме София-Виена, а от Виена до Бърно, където сме сега е 2 часа път с влак или автобус. Помислете и за някакъв подобен вариант ако не намирате вашата дестинация. Аз все още го използвам защото излиза много по-евтино отколкото да летя /Бърно-София/ и удобно от /Прага-София/. Границата въобще не разбирам къде се преминава, а до Прага дори мисля че е по-дълъг пътя. Единствено когато бях с животните пътувах с влака Виена-Бърно, понеже в международните автобуси не качваха кучета. Иначе за градския транспорт е нещо нормално да пътува животно.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 31 December 2010 - 01:41 AM

Интересува ме дали някой ще пътува от Франция до България за съдействие във връзка транспортирането на 3-4 месечно кученце.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 31 December 2010 - 02:05 PM

напролет евентуално до френски развъдник за курцхари :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#55 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 February 2011 - 12:37 PM

Cargo Рartner са сериозна фирма, не смятам че някой, който е доволен от услугите им и го споделя с другите, задължително прави реклама! За мен досега те са правили реални оферти и не се съмнявам в тяхната почтеност и професионализъм. Те работят с Българиа Еър, която, като не нискотарифна авиокомпания, има своите цени и изискавния. Така, че стига спекулации!!!! Суис еър за нашите кучета София-Цюрих поиска двойна цена! Преди да пишете, моля, проверете и с други авиокомпании и тогава "заклеймявайте" НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ИМА ИЗИСКВАНИЯ И ЗА САМИЯ САМОЛЕТ - ГОЛЯМ, С ОБШИРНО КАРГО ПРОСТРАНСТВО.....Така, че не става "с пр....ня боя да правиш".... Извинете!!!!
User's Signature

www.monasterymeadows.com

#56 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 01 February 2011 - 02:24 PM

Много хора първоначално не правят разлика от това да се изпрати Карго кучето ( демек пътува само и трябва да изпълни съвсем различни критерии ) и когато пътува с придружител. Пътуването с придружител е " песен " сравнение с каргото.
Тук искам да благодаря и на HighWay
защото ми се наложи на няколко пъти да пътувам с куче до Виена и с Аир Берлин е направо приказка 80 евро отиване и връщане....супер. Но когато стане дума за Карго винаги се доверявам на Карго партнер.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#57 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2011 - 02:42 PM

Показване на мнениетоfanciful, в 01 February 2011 - 11:42 AM, написа:

Така, че стига спекулации!!!!
... тогава "заклеймявайте" ...

Kъде са спекулациите? Кой заклеймява?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#58 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2011 - 07:25 PM

Аз пък вече съм разочарована от нашия Карго партнер. Исках котето от Чехия та ми поискаха 600 евро ,тези хора луди ли са или побъркани ,тук да не би стандарта като в Чехия? И на края то тихо си пристигна за 70 евро до София. Тези техни цени да си ги з.... Толкова съм възмутена от това обирджийство. Преди питах за коте от Германия та ми поискаха 700 евро ,просто не мога да ги разбера ,направо им го казах ,че ако така продължават ще видат клиенти на куково лято. Как може да ми докарат от Рига за 300 евро ,а от Чехия и от Германия да искат такива пари!!! Кожодери.Да кажа ,че Свилен Стаматов вече там не работи.
И ще ви кажа друго ,питайте тук ,лично аз ще помогна за Чехия и Русия ,пътуват по евтино и всичко е както трябва.На толкова много хора им помогнах и всички са доволни ,без великото Карго за малоумни хора,защото кой луд ще дава такива пари когато може да мине в пъти по евтино.:re_037:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#59 Потребителят е офлайн   BAT_BG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 14 February 2011 - 09:23 PM

Здравейте, казвам се Свилен Стаматов и се радвам че мога да обявя, че отново съм на линия :) създадох фирма наречена Bulgarian Animal Transport и ще се занимаваме единствено с транспорт на живи животни. Офиса ни е отново на летище София и ще бъдем в услуга на всички, които искат да транспортират своя любимец на някъде. Видях последния пост в който хулят колегите ми, мога да кажа единствено, че ние работим с партнйори отсреща и когато поъчваме от някъде ползваме услугите на местни фирми, които са със съответните местни стандарти относно ценообразуването.
На разположение съм за всякакви запитвания и ще направя всичко възможно да предоставя една наистина добра оферта на всеки. като естествено е трудно да се сравни цена на транспорт като карго (непридружен) и транспорт с пътник. предполагам такъв е случая със 70те евро от предния пост.
ето и моите координати.
майл: sstamatov@bat-bg.com
тел: 02 9459005
мобилен: 0889 135 079

надявам се да съм от полза на всички Вас :)

#60 Потребителят е офлайн   Paskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 19-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Balchik

Публикувано: 04 March 2011 - 02:00 AM

Интересува ме дали някой ще пътува от Франция до България в края на Март или в началото на Април за съдействие във връзка с транспортирането на 2,5 месечно кученце.
User's Signature

PASKOVA BORZOI
http://paskova.com

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни