Dog.bg Форуми : Докарване на куче от чужбина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Докарване на куче от чужбина препоръчвам Cargo Partner Оцени темата: ***-- 2 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2009 - 09:19 PM

Въпросът "как да си докарам куче от чужбина" е чест, аз самата редовно го задавам. Благодарение на sad eyes от форума станах клиент на фирма Cargo Partner и пратих един дребосък в Холандия. Отношението към животното и качеството на обслужването бяха толкова професионални, че реших да ви ги препоръчам.

Ето контактите на човека, който организира цялото пътуване:

Svilen Stamatov / Manager Air Cargo Export
cargo-partner eood
fl. 1, office 109
Institute of Air Transport
1540 Sofia Airport, Bulgaria
Phone: +359 2 814 09 14, Fax: +359 2 945 93 72
E-mail: svilen.stamatov@cargo-partner.com


Май малко е подвеждащо заглавието - трябваше да пиша, че и за изпращане в чужбина работят хората. Освен това не се отнася само за самолетен транспорт.

Прикачвам сканираната брошура, която взех от офиса - хората превозват животни в цял свят.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 10 April 2009 - 06:55 PM

Малее, аз като рядко чета по далеч от сибирското хъски ето какво съм изтървала :ig_126: Точно миналата седмица се изчекнах да търся как може да се изпрати куче до Мурманск...е в крайна сметка нашето бебе ще лети до Москва но благодаря за инфото записвам си :vc_038: :od_172:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 11 April 2009 - 03:17 PM

Супер наистина много полезно , че иначе тече едно трескаво търсене на хора и уговаряне на стюардеси и тръпнене дали всичко ще е наред . Записвам си и аз .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 April 2009 - 11:43 AM

Открих още една фирма, която извършва наземен транспорт на животни.
Ориентировъчни цени:
София - Лондон - 350 евро за клетка за куче около 15 кг (за сравнение - цената със самолет ще е около 800-1000 евро). Пътя е около 6 дена ( :wacko: ). Казха ми, че на 3-4 часа кучетата се разхождат. Във Франция има оторизиран лекар, който обезпаритява животните 24 часа, преди влизане в Англия, както е изискването.
София - Виена - 165 евро всичко включено - пътни такси, гориво, ДДС.
София - Цюрих - около 230-240 евро.

Огнян Пламенов
Смалто-Н ООД
Мобилен: 0888 371609
e-mail: smalto@abv.bg


п.п. Това е само информация, не препоръка :wink: - не съм ги ползвала лично.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 09:25 AM

Карго хубаво ,но да не стане като при мен сега.Всичко смятайте така ,че Вашето куче или котка да пристигнат в България в работно време в противен случай ще бъде захвърлено някъде по складовете на каргото до следващия ден. :vh_178:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#6 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2009 - 09:59 AM

Ужас, ама с коя фирма това!?
С човека от Карго Партнър - Свилен сме се уговорили, че и извън работно време ще е на летището, щом става въпрос за живо кученце - нямаше никакви въпросителни относно това.
Миналата седмица още два наши мъника пристигнаха чудесно във Франция, с прекачване, без никакъв проблем.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 01:45 PM

Показване на мнениетоinsult, в May 22 2009, 07:59 AM, написа:

Ужас, ама с коя фирма това!?
С човека от Карго Партнър - Свилен сме се уговорили, че и извън работно време ще е на летището, щом става въпрос за живо кученце - нямаше никакви въпросителни относно това.
Миналата седмица още два наши мъника пристигнаха чудесно във Франция, с прекачване, без никакъв проблем.


Аз сега точно с тази фирма водя преговори ,те ме убеждават как ще спи в специална стая и т.н.,защото пристига в 23 часа в София. Не мога да си представя горкото ми малко коте,което цял ден го размотават напред назад и после да спи някъде.Казах им или уреждат освобождаване веднага след кацане или ще търся друг начин ,но няма да спи то по складовете на карго.Ако бях в Германия,Франция или някоя друга уредена европейска държава нямаше да се притеснявам ,но в България не вярвам ,че някой ще му обърне внимание както трябва.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#8 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 May 2009 - 08:52 AM

И двете бебешки "пратки" съм ги давала предната вечер, за да пътуват сутринта - спят в т.нар. "топла стая", такава е практиката по летищата. Компаниите, с които пътуват сутрин рано "зареждат товара" предварително и отказват да качат животинчетата сутрин - всичко трябва да е там преди затварянето на полета. Ако клетката е удобна, има памперсчета, вода - това не би трябвало да е някакъв проблем. Но, разбира се, всеки си има изисквания.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   hallmark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-July 09

Публикувано: 02 July 2009 - 05:19 PM

Здравейте,

Пиша във връзка с един проблем който трябва да реша относно доставка на куче от чужбина и по специално от Москва.

Свързах се с въпросната фирма - "Cargo Partners" но за съжаление те само ме мотаят и не ми дават никаква информация как и колко ще струва транспорта ( и въобще възможен ли е ), постоянно ги притеснявам, но всеки път ми казват ще ви се обадим по-късно, ще ви се обадим утре, тралала и резултат никакъв.

Имам няколко основни питания:

1. С коя компания транспортирахте питомците си и колко ви струва ?
2. Има ли плащания на мито за кученцето ( от въпросната компания, ми казаха че само митото на кучето щяло да ми струва 750 Euro - ориентировачно, а като попитах на каква база се изчислява ми казаха, амиииии... та си мисля че горките нищо не знаят) ?

Ще сте ми от голяма помощ ако можете да ме ориентирате в ситуацията. Благодаря предварително.

#10 Потребителят е офлайн   cargo-partner Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 09

Публикувано: 03 July 2009 - 08:30 AM

Уважаеми Господине, има няколко причини поради което не може да се даде отговор веднага. Както говорихме по телефона организацията по внос на животни е свързана с агенти от отсрещната страна, които трябва да организират износа там. Обикновено в другите страни агентите работят по-бавно за съжаление.
Втората причина е страната на износ - Русия. Това е един доста сложен и объркан пазар, най-вече от митническа гледна точка. Въпросните 750 Евро не са мито, а са всъщност цена за износно митническо оформяне. за съжаление това е Русия и по внос и по износ нещата стоят така.
В края на краищата докато ние не получим цена от агентите ни там за износ от Русия до България няма как да Ви дадем коректна цена. Безпредметно е да си измислим цифра...защото бързате и после да не я спазим. Някога това отнема ден-два, някога дори и седмица в зависимост от дестинацията. Да не забравяме, че и не всички фирми които се занимават с транспорт могат да предложат добра услуга по организацията на транспорт на живи животни.
Веднага щом имаме информация за Вас, която ще бъде коректна и точна ще Ви се обадим.

#11 Потребителят е офлайн   cargo-partner Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 09

Публикувано: 03 July 2009 - 08:43 AM

Относно авиокомпаниите които се ползват - обикновено те се по осмотрение на изпращащия спедитор. Ако изпращаме от България - аз познавам добре сервизите на авиокомпаниите и мога да препоръчам такава - с добра цена, добри връзки и добър сервиз. Когато е по внос - агента отсреща предлага коя авиокомпания да се ползва. Тъй като той познава тамошните авиокомпании.
Естествено ако клиента държи да се ползва точно определена - винаги ще спазим това изискване - стига тя да има тази дестинация и да няма рестрикции за животни или някакви други ограничения.

#12 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 03 July 2009 - 08:49 AM

Малко ОФТОПИК за Русия:
Конкретно от Русия би било по-добре да използваш кутрето да пътува с човек. Иначе е тегаво. Като гледам за тия 700Е ти можеш и сам да идеш да го вземеш. Не забравяй, че това е извън ЕС и трябва да провериш дали няма да има такси и проблеми и при влизането в България.
Потърси приятели и познати, които пътуват от там, разпитай развъдчика дали не познава някой, който ще лети до България.
Аз съм пращала и внасяла два пъти куче от Русия и двата пъти с влак, благодарение на svetamops - има си такава практика по линията Москва-Киев-София - кучето се дава направо на човека, който отговаря за спалните вагони и той ти го гледа по време на пътя /3 дни/. Не се плаща мито, общо взето нелегално го прекарваш, но пък е сигурно и няма опасност кучето да се наплаши по пътя.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 July 2009 - 05:03 PM

Тъй като и мен ме вълнува как стои въпроса за докарване на куче от Москва до България, потърсих в интернет за самолетни билети до там и обратно и се оказа, че цените започват от 119 Евро и стигат до 204 Евро за двупосочен билет, без летищни такси.
Ето тук http://www.flybulgar...cow-russia.html
Това за износното митническо оформяне ми звучи доста странно !!! Все пак това е моят домашен любимец, а не някаква си стока!!! ПО същата логика, ако съм с едно от моито настоящи кучета пак ли ще има износно митническо оформяне. Едва ли.... Звучи глупаво и неприложимо.
И така с билет от 119 Евро, летищни такси най-много още толкова и спокойствието да се погрижиш сам за докарването на любимеца си всичко излиза около 250 Евро. + още най-много 50 Евро за кучето.... В крайна сметка 300 Евро максимум. Всичко това може да стане в рамките на един работен ден.
Така, че цена от 750 Евро звучи доста необосновано. И още повече, когато една фирма предлага услуга, с която се занимава мащабно и професионално, би трябвало да я предложи на цена, която е по-изгодна, отколкото ако клиента се нагърби сам да си свърши работата.
Но пазара на услуги ни е такъв, за съжаление...

#14 Потребителят е офлайн   hallmark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-July 09

Публикувано: 03 July 2009 - 05:48 PM

След 2 дни чакане получих заветния емейл от въпросната фирма.

Първо чисто от професионална гледна точка в офертата в екселски файл който ми пратиха, уъркшиитовете които бяха за англииска версия и за българска цените не съответстваха въобще, както и да е това е без значение като приемам че са имали предвид да гледам само българската.

Равносметката за внос от Москва с въпросната фирма на 3кг.-мово кученце, като в емйла беше направена следната уговорка каквото и да значи тя: "цената НЕ включва митническо представителство в начална и крайна дестинация" ( може би въпросните 750 Евро, незнам не е обеснено, само е казано че не включва и толкова ):

Всички цени са без включен ДДС!

навло - международен транспорт: 588 EUR
хендлинг на летище София: 76 EUR
документална обработка: 15 EUR

Общо: 679 EUR

Отдолу в офертата пише че: "Тази оферта е прецизно изчислена за Вас."

Може на друг да му излезе късмета и по прецизно да му я изчислят :ab_041: , за мен толко, давам го като инфо да си правят хората сметката кое колко .

#15 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 July 2009 - 06:48 PM

Показване на мнениетоhallmark, в Jul 3 2009, 03:48 PM, написа:

Всички цени са без включен ДДС!
навло - международен транспорт: 588 EUR
хендлинг на летище София: 76 EUR
документална обработка: 15 EUR

Общо: 679 EUR


Ами все пак не е лош вариант, за човек, който не може или не иска да пътува сам, за да вземе кученцето си.
Но тея митнически такси и подобни, ми се струват излишни. Иначе всеки, който си води или излиза с куче от Русия, например за изложба , би трябвало да ги плаща, а това ми звучи смешно. Това не е стока, а нечий домашен любимец.

Сигурно в Европа партньорската мрежа на cargo partner е по-добра, а от там и информацията, и цените, които дават... :smile: Пожелавам им развитие, в тая насока, защото има нужда от подобни услуги извършвани професионално и качествено.

#16 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 July 2009 - 06:48 PM

Оппс... двоен пост. Извинявам се :smile:

#17 Потребителят е офлайн   корина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 15-March 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 July 2009 - 11:53 PM

Здравейте,в момента и аз се сблъсквам със същите проблеми.Това,което с точност мога да кажа по въпроса е:самият превоз има различна цена в различните превозвачи-българия еър иска 4,5 евро на кг заедно с транспортната клетка ,която вие осигурявате.Еврофлот за същата услуга искат 7 евро,като те предлагат и клетка под наем но цената за 3мес овчарка беше 100 евро.От документите трябва да имате:паспорт на кученцето с нанесени ваксини,ако е над 3 мес .Задължителна е ваксината за бяс пак при същата възраст.При по-малко от 3 мес кученце не се изисква.Трябва ви копие от паспорта и ваксините на майката,кученцето трябва да има поставен чип и номер в ушето,трябва ви също декларация и маршрут на придружителя.Ако кученцето е под 8 кг може да пътува като ръчен багаж в спецялна чанта,ако е повечетранспортната клетка трябва да е с два пъти неговите размери.От авиокомпаниите изискват да се заяви минимум два дни по-рано ,че съответния човек пътува с дом любимец/имайте предвид че котките са спредимство,ако има котка в самолета кучето изчаква следващият полет/В деня на полета този,който се наеме да занесе кученцето на летището трябва да го направи 4 часа по-рано и да премине вет контрол и след това са готови за полет

#18 Потребителят е офлайн   корина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 15-March 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 July 2009 - 03:47 PM

Извинявам се за грешката-писах късно през ноща.Имах предвид Аерофлот а не" Еврофлот".Между другото и на мен ми направиха същите въртели в началото-три дни им отне да ми изготвят оферта "специялно за мен".Накрая се отказах.По причина на разтакаването не посмях да капарирам едно кученце и го изпуснах.Сега чакам всеки момент да се родят други и съм се убедила ,че най-удачният вариянт е да пътува с придружител и възрастта на кученцето да бъде от 55 до 70 дни.Тогава изискванията са най- малко.Хубаво е също преди полета посрещача да заяви на нашата аерогара за очакването на малко кученце и да поиска да го освободят с предимство.Другото ,което разбрах е че не всички авиокомпании могат да превозват животни.Това трябва да се провери преди придружителя да си закупи билет.Друг вариант е ако българи или руснаци пътуват за изложба малкото да се пусне с тях.Определено всички с които разговарях по въпроса ми казаха ,че най-голямото бавене е на руската аерогара.При нас няма проблеми особенно ако кученцето е мъничко.Това,което фирмата са ви обяснили е така,но аз получих по-пълни разяснения.Това се отнася за карго полетите като начало.В аерофлот-карго имат специални агенти,които се занимават с подготовката на всички документи за полета.По тази причина цената може да е различна в зависимост от това какво са подготвили продавачите.Обясниха ми,че всяка декларацийка се плаща отделно на съответния служител подготвящ документите и от там цената може да стане двойно колкото за полета.Нещата са доста объркани но повечето руски заводчици знаят какво трябва и се справят сами.Моят съвет е намерете си придружител т. е. някой пътуващ познат и договорете заводчика да подготви документите и да мине вет контрола на шереметево и си чакайте кученцето на аерогара София.Ще погледна отново точно така ли бяха документите и ако има разлика ще ги напиша.

#19 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 July 2009 - 10:11 PM

Може вашият развъдчик да ви направи сметка за транспорта оттам. И да решите да се транспортира ли кученцето със самолет или да си направите една екскурзия и да си го вземете сами (както направихме ние) Значи транспорта с два полета и нощувка във Франкфурт щеше да ни струва над 1400 франка, което е равно на над 1800 лева.Не е само до пари. Горещо ни препоръчаха при възможност личното взимане на кученцето, за да му се спести този стрес по летища и самолети. Иначе наше братче на другия ден отлетя за Бостън. Но ако е толкова далече както е Русия, май няма друг начин. Ами, такива са цените...А за авиокомпаниите също е донякъде вярно, дотолкова, колкото за конкретния полет самолетът трябва да е голям, с голямо багажно отделение, в което е прието да се транспортират живи животни. Така че ако се планува полет, трябва и за това да се внимава.А на нашата аерогара ми казаха, че цената е 10 евро на кг. плюс, естествено твоя си клетка (ако се пътува за някъде) А иначе ако имате възможност и развъдчика се ангажира да ви изпрати кученцето лично от тези по-далечни места, това е, май, най-добре.
User's Signature

www.monasterymeadows.com

#20 Потребителят е офлайн   cargo-partner Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-June 09

Публикувано: 14 July 2009 - 03:25 PM

Относно митнически формалности при транспорт на животни и дори лични вещи извън ЕС, за съжаление винаги ссе прилага. не звучи логично но това е закона и то не в БГ, а по света. ако си транспортирате една торба с използвани дрехи за извън ЕС и Вие не пътувате с тях като "чекиран багаж", то пак следва да се мине митническа обработка и да се учреди износ...естествено на символична цена, но си се прави. същото е и с животните. ако пътува човек и кучето лети с него...като чекиран багаж вече е по-различно. там както и чантата Ви не се прилагат митнически процедури. Надявам се тази информация да Ви е полезна.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни