Dog.bg Форуми : Скъпо удоволствие ли е персийката

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Скъпо удоволствие ли е персийката

#1 Guest_pehca.buchacova_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 November 2005 - 11:41 AM

Скъпо ли излиза гледането на персийско коте и зашто.

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 November 2005 - 06:36 PM

ти нали имаш три? bl)
аз ли да ти обяснявам ouu

#3 Потребителят е офлайн   dsa1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 05-October 05
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2005 - 05:09 PM

Определено ДА! Преди 6-7години имах персийка за която дадох 300$
c)

#4 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 November 2005 - 05:12 AM

Всиако истинсо удоволствие е скапо...пак и за6то едно удоволствие триабва непременно да се измерва в пари?!
Има стара мадрост,коиато гласи:"Наи-богат е този,4иито удоволствииа са наи-евтини"...Вапрос на ли4ен избор!
Персииките изискват много по-спетсиални грижи от много други породи котки и саответно-пове4е разходи.Да-те са доста скапо удоволствие.

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 November 2005 - 08:53 AM

чета ви и не мога да реша колко (вие или аз) е по-зле. защото за ме персийката изобщо не е скъпа котка. гледам персийката си така както мисля че трябва да се гледа всяка една котки. със скъпа и качествена храна, тоалетна, витамини, профилактични прегледи, вътрешни и външни обезпаразитявания по схема, ваксинации... кое е различното не разбирам bl) разликата е в ресането, което обаче е безплатно super специфичната козметика е предназначена за изложбените животни.
а дали е скъпо удоволствие персийката не мисля че се определя от цената за която се купува. този разход е еднократен и се забравя мноооооого бързо. важни са грижите след това. а ако човек си обича котката породата няма отношение в тези разходи. питайте Йона дали нейните британци, които са си на практика късокосмести, също като домашната котка, и не изискват специални грижи като персийката (визирам тоалета им) й излизат по евтино. това е наивно мислене...

#6 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 November 2005 - 06:47 PM

Манус,не знаиа кои прав и кои крив...но да дадем пример с козметиката: за6то,според теб, една персиика триабва да е изложбена,за да ползва спетсифи4на козметика?Според мен-козметиката зависи от спетсификата на козината,а не от това дали подготвиа6 котката за изложба или не!Наи-добрите 6ампоани и балсами за персииска котка са например Биогрум-ами комплектат струва около 50-тина лева.Като има6 предвид,4е персииката се капе всиака седмитса-лесно може да се из4исли,4е този комплект 6те стигне за недалго време...А 6ампоанат и балсамат са само едно от не6тата.Ако се направи една груба сметка-за месетса са необходими около 100-150 лева(при условие,4е ниама здравословни проблеми)-ами сприамо стандарта на БГ това не са малко пари. r)

#7 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 November 2005 - 07:00 PM

да
сметките ти са верни, но аз твърдя че има смисъл от тези разходи само ако котката е изложбена. не казвам че домашна котка трябва да се занемари, но и не бива да се изпада в крайности. веднъж в месеца къпане е достатъчно, заедно с ежедневното ресане рабира се.

#8 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 November 2005 - 07:52 PM

Цитат

да
сметките ти са верни, но аз твърдя че има смисъл от тези разходи само ако котката е изложбена. не казвам че домашна котка трябва да се занемари, но и не бива да се изпада в крайности. веднъж в месеца къпане е достатъчно, заедно с ежедневното ресане рабира се.

r) w) razbira se!

#9 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2005 - 11:56 PM

Манус, греша ли или днес те нямаше в Музея Земята и хората ?!?!
Нищо хубаво и качествено не е евтино на този свят! Не само защото моите любимци са британците, но и защото считам, че англичаните са умни и практични хора, то аз признавам мотото "Не съм достатъчно богат за да си позволя евтини неща"... има логика, нали ? ... и то не само за котки.

Лека нощ c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 20 November 2005 - 08:46 AM

за сажаление грешиш oleeee
минавам на лични за останалото ;)

#11 Потребителят е офлайн   Малена Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 11:51 PM

Според мен тези красиви същества изискват повече грижи от колкото пари.Аз самата имам четири.Смятам, че които иска да има такова коте трябва да поеме отговорността да реше,почиства и къпе котето така ,че то да изглежда добре.Не е достатъчно да кажеш искам персийко коте и ще дам пари за да го имам а после ще видим кои ще се грижи за него и кои ще му бърше очите всеки ден.А както знаем понятието скъпо е относително за един може да е скъпо а за друг да е ефтино ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни