Dog.bg Форуми : ВЕТЕРИНАРНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ВЕТЕРИНАРНА

#21 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2008 - 01:22 PM

Darkyx, това е наистина несериозно.
Доктора поне има ли някакви предположения какво може да бъде, за да ти даде "едни хапчета"?!?
Имала съм аналогичен случай на твоя, когато мойта съм я водила при лекар и без преглед вета ни даде хапчета за стомах, но все пак: 1. докторката е много добра и има опит с ротвайлери и 2. много подробно обясних проблема. Слава Богу, както предположи и докторката, не беше сериозно и след 2 дни всичко отшумя, но се бяхме уговорили да отида веднага, ако не се подобри кучето до два - три дена.
Дано да не е сериозно положението при вас и всичко да е ОК ....... а доктора да е уцелил лекарството. Но ако няма подобрение, на твое място, бих потърсила и друго лекарско мнение.
Стискам ви палци!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#22 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 26 March 2008 - 08:39 PM

Хм и моя се шашка като влезе при вета. Аз си го обяснявам с факта, че живее навън и не е свикнал със затворените пространства, и веднага се натиква под бюрото в краката на доктора  ;D , но след няколко мили приказки и погалване по главичката, а той съответно го поолигави малко го преглежда, боде го и всичко е нормално  ;) , пак е свит на пода но както и да е. Слава богу не е разболявал от нищо освен една екзема която му се беше появила точно над опашката и дай боже и занапред да е така, а на вас ви стискам палци да оздравеете и да огласяте квартала с звучен лай  :yahoo: . Между другото като се поопрай времето може да ги срещнем, защото доколкото знам ти си в Кайсиева, а аз съм във Възраждане и не сме много далече...  ;)

#23 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 March 2008 - 10:35 PM

много ясно,че не е предписала еи така хапчета...обясних и как стоят нещата и тя изписа едни хапчета който блистера е 6 лева.... даже вече си лае...

#24 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2008 - 10:47 PM

Това е супер, ама все повтаряш хапчета, хапчета ;D
Имат ли си име тези хапчета и доктора какво предположи, че й има?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#25 Потребителят е офлайн   stan71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 13-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 March 2008 - 11:26 PM

да не са "ефизол"  или "хексоралетен"  за смучене , за болки в  гърлото ;D  :yahoo:

#26 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 27 March 2008 - 05:39 PM

Цитат

Това е супер, ама все повтаряш хапчета, хапчета ;D
Имат ли си име тези хапчета и доктора какво предположи, че й има?

ospexin са казват...не помня какво каза...нещо проблем с гърлото..нищо сер.... зачервено гърло..се едно

#27 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2008 - 11:54 PM

Е, това е друго нещо. Виж, като си лаконичен в приказките какви си ги помислихме. :P
Надявам се всичко да е ОК. ;)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#28 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 30 March 2008 - 12:50 PM

Цитат

просто да знам дали е нещо сложно или ще отмине...се пак не ми са дават пари..


Darkyx, на човек като не му се дават пари мисли за това преди да си вземе куче. Освен за храна винаги има и други непредвидени разходи по кучето. Особено със здравето шега не бива. Аз Лиза я водя при най-малкото съмнение, че нещо не е наред с нея. Честно казано никога не съм се замисляла за материалната част, мислила съм си единствено за здравето на кучето.

#29 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 March 2008 - 09:52 PM

а не ...аз не мисля... то ми е като дете....принципно кучето ми е много калено, за први път от 5 годишното си съществуване на земята има няква 'болест" (ако мога да я нарека така)

#30 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2008 - 07:40 PM

преди време вета ни би на кутрето ми калций подкожно а после разбрах че се бие венозно.тои тогава и би няколко инжекции- и калций и ваксина(Тара беше малка още),първите 1-2 дни беше много зле-никаква енергия само спи и лежи.след това получи някакъв гърч,разпени се и се гърчеше и беше ужас,назнаех какво да и правя :'( доктора каза че и няма нищо(ма той маи разбира повече от прасета и крави...) обаче тя повтори 2-3 пъти.ние решихме че я е предозирал,но не бяхме сигурни.после и мина и така и не рабрахме какво и е било,но реших да питам и тук.след време говорихме с едно момиче което учи вет.медицина и каза че тези гърчове са симптоми за епилепсия,лекувала се с лекарствата за човек но пък няма как да ми ги предпишат.така и остана всичко защото вече нямаме такива проблеми... :( незнам какво и беше станало но дано не се повтори.вие какво мислите че е било?  :sos:

#31 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2008 - 08:30 PM

В сайта има раздел "Ветеринарен кабинет", пусни търсачката за епилепсия и ще откриеш много теми. Дано да са ти полезни, да си изясниш ситуацията, въпреки, че това е работа на лекарите. Потърси си вет, който разбира от кучета.
Успех и дано състоянието на кучинка е било от друго!

Ето една тема: http://dog.bg/forum/...pic,1858.0.html
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#32 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2008 - 09:11 PM

благодаря ти.намирам инфо но искам да видя дали има други които са имали подобни проблеми,дали с вета дали с припадъците.вече не й се случва и се надявам да не се и случва завбъдеще...

#33 Потребителят е офлайн   galla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 19-February 07

Публикувано: 09 April 2008 - 09:13 AM

здравите искам да питам или по скоро споделя за друг болен ротваилер които 6те има ку4енца от моя.
та не6тата седт така имам книга сас статистика за разгонването оплождането и датата на която трябва да се родят малките на 8 бе6е една от датите и то4но ве4ерта ку4ката и е запо4нало да те4е крав и да и се подгават краката и нали мом4ето си помислило 4е 6те ражда но на сутринта няма6е ни6то и ми каза 4е пак се вдигнала на крака та това нормално ли е при наближава6то раждане(аз ли4но не мисля 4е е :().но има и друг проблем бета при които я
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   galla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 19-February 07

Публикувано: 09 April 2008 - 09:21 AM

опс напраих малка гре6ка.та вета при които я води му казал 4е има екзема която 6те зарази малките и всяка година 6те им опли6ивява малко от козината и дори го е посаветвала да ми даде ку4енцата о6те след раждането да ги гледам ,което мисля 4е е пална лудост таикото маи4ината кърма както знаем вси4ки е наи силния имунитет,а и това е огромна отговорност,няма зна4ение за това 4е 6те се налага да ги храня на 2 4аса но и не сам сигурна да ли 6те оцелеят без маика си.та за това днес 6те я водим при друг вет при които аз ходя и сам много доволна.даже преди два дена ходих да се консултирам с  него и тои ми каза да не се захва6там с такава отговорност да гледам туко6то родени бебета но и са6тпо ме обнадежди 4е може да има само демодекоза мисля 4е бе6е то4но(но не сам сигурна 4е така се изговаря6е)която може да се излекува а и да зарази малките 6те се излекуват барзо,та об6то взето според вас могат ли да се отгледат малки бебета без маика им.. :kuchence:
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 April 2008 - 09:56 AM

galla, ето затова не се прави такова безразборно плодене. Не го приемай, че злорадствам, но преди време , точно затова писах, че не трябва да се правят бебета ей така ...... щото искаме. Затова кучетата (отделно от киноложките оценки за екстериор) се изследват за болести. Дори и видимо кучето да изглежда добре, не се знае какво може да пренесе на приплодника, а по-късно и на поколението.
Сега, по темата.
Бебетата без майка си, почти не оцеляват. Шанса им е минимален.
Майката задължително да я види лекар, но проверен. Това кървене не е добре, че го има, и за мен е доста тревожно.
Все пак ви стискам палци!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#36 Потребителят е офлайн   galla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 19-February 07

Публикувано: 09 April 2008 - 10:07 AM

dmm и аз не сам сагласна да се разплождат болни ку4ета или не проверени за някакви болести но моя е здрав а за ку4ката и тя бе6е много добре но сега и се появиха тези екземи и много ме тревожи а и това карвене.но предимно аз рамон го пуснах на женска за да видя какво поколение 6те има а и нии не мислим да продаваме малките а да ги раздадем на роднини и познати които знаем 4е 6те се грижат за тях,даже скоро отказах да дам ку4енце на вуи4о ми,за6тото го иска да пази една ка6та в която никои не жевее и по цял ден 6те е на един сенджир и 6те се посе6тава само колкото да му се дава за ядеене,за това подбирам хората на които 6те дам ку4енцата дано да оспея да намеря такива .ве4е намерих едно мом4е което знам 4е много оби4а ку4ета и е имал и добре се грижел за него ,както се о4аква ку4енцата няма да са само едно и 6те трябва да продалжавам да тарся хора,кото оби4ат и животните и породата им
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 April 2008 - 10:22 AM

И само заради "любопитството" ти ли трябваше да пускаш Рамон? Сега да се чудиш дали майката е здрава, дали бебетата ще се заразят, дали ще оцелеят, дали ..., дали .... пък и после да се чудите на кой да ги давате и как ще се гледат?!?
Пожелавам всичко да е наред, но другият път се замисли върху тези неща.
П.п. Ако женската има демодекоза или друго кожно заболяване задължително заведи и Рамон за преглед и изследване. Може и той да е заразен от нея, но да не показва признаци.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#38 Потребителят е офлайн   stan71 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 13-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 April 2008 - 08:12 PM

Гала , постъпила  си доста безотговорно  ,в сайта има тонове информация ,кога, с кой и как да се развъждат кучета. :huh: :huh:
И междудругото демодекозата е много коварна и трудно лечима болест, но в случая тя ще е най-малкто зло което можеш да очакваш,само като си помисля с още колко гадости  можеш да се сблъскаш

#39 Потребителят е офлайн   galla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 19-February 07

Публикувано: 09 April 2008 - 11:25 PM

първо дмм не сам пуснала рамо само заради любопитството ми но и поради това 4е исках рамон да има поколение и да осети йивотинските си инстинкти а и тогава се консултирах с не толкова професионален ветеринар които ми каза да го пусна на женска в наи блиско време проради проблем които има6е.второ демодекозата винаги сме я ликували само за една с едмица и о4аквам с каквито и гадости да се сбласкам са мои проблеми и ако никои не иска ку4енцата(което вса6тност не е така)аз 6те ги отгледам .склонна сам да отглеждам къ4ета и то ротваилери и прекалено много оби4ам животните 4е да постапвам безоотговорно с тях .за това сам помислила за рисковете...спокоино мои ку4ета бездомни по улицата няма да видите
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 April 2008 - 11:31 PM

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

galla , оправяй се както можеш!!!

Твойта работа е: К`во си баба знае, туй си баба бае.

Няма да се хАбя повече за твоите проблеми!!!

Желая ти благополучно развитие!!!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни