Dog.bg Форуми : ВЕТЕРИНАРНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 32
  • 33
  • 34
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ВЕТЕРИНАРНА

#661 Потребителят е офлайн   sergeevrott Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 20-July 09

Публикувано: 23 September 2014 - 10:54 AM

Показване на мнениетоbobi64, в 22 September 2014 - 10:21 PM, написа:

Здравейте всички,имам нужда от помощ.В случая става въпрос за бременна ротвайлерка,днес е 61 ден а още няма никакви признаци че предстои раждане.Опасяваме се ,че може да са мъртви кученцата,поне така ни беше предупредил ветеринаря .На около 20 ден от бременноста си контузи предната лапичка,не можеше да си стъпва ,ветеринаря ни даде мазила,мазахме така 2 седмици,резултат няма,не може да стъпва.Даде някакви хапчета които уж не са силни и няма да увредят плода ,но все пак каза че има риск,след 3 дни пак нищо.Така мина още седмица и после повторихме лечението пак за три дни и се оправи,но тогава предупреди че риска вече е голям за кученцата и може да умрат.Преди дсетина дни беше изкопала голяма дупка под колибата и толкова.Сега бяга ,скача ,играе като луда,не и са подути или увиснали гърдите,въобще не и личи че ще ражда,вече е 61 ден.Дори корема и не е голям,само дето е дебела понеже си хапваше яко в началото,а и сега яде здраво,не и липсва апетит.Доктора казал на съпругата ми че дори да умрат кученцата нямало проблем за нея,можело да се абсорбират от нея и въобще да не роди.Не ми се вярва това и затова моля за съвет.Първо куче ни е и нямаме опит.Какво да очакваме ако наистина са мъртви плодовете,възможно ли е това, да ги абсорбира ,или трябва да се предизвика раждане,какви са рисковете,какво трябва да се направи.Моля за съвет хората с по голям опит.Благодаря предварително.

Смени си доктора,всичко се решава с един обикновен ехограф.
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#662 Потребителят е офлайн   deadshark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 15-December 07

Публикувано: 06 February 2015 - 04:49 PM

Здравейте, изчетох доста за ревматизма и дисплазията, но искам да попитам... Имам мъжки рот на 7год. , който в момента се намира при баба ми и дядо ми в Плевен. Всеки ден е пускан да тича на двора, къщичката му е топла и постляна, НО от известно време кучето започва да си влачи задните крака... След като разбрах, организирах нещата и го заведоха на лекар като съмненията били за Гана (има ваксина против..) и някакъв тип ревматизъм. В продължение на една седмица е всеки ден на някакви инжекции, след които имало подобрение и след инжекциите изписал витамини по 6 хапченца на ден, сутрин и вечер в храната. Първите два дена ОК, но от снощи и днес пак започва да си влачи краката и дори да не яде... Моля за съвет какво да правя лечение, обезболяващи или знам ли и аз.... !!!
Въпроса е, че съм в София, а кучето е в Плевен и действам от разстояние, незнам какво да правя не е въпроса в парите, но да е нещо което ще помогне, защото след тези инжекции....

#663 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2015 - 02:08 PM

Показване на мнениетоdeadshark, в 06 February 2015 - 04:49 PM, написа:

Здравейте, изчетох доста за ревматизма и дисплазията, но искам да попитам...
Въпроса е, че съм в София, а кучето е в Плевен и действам от разстояние, незнам какво да правя не е въпроса в парите, но да е нещо което ще помогне, защото след тези инжекции....


Ако си го ваксинирал редовно , не би трябвало да е гана. Ако е гана леталният изход е почти 99%. И щом си прочел толкова неща, защо не си го завел на рентген? Ако нещата в таза са ок, аз, на твое място, щях да се насоча към невролог.

Не ръшкай по форумите, само ще влошиш нещата.

Пожелавам успех на кутрето.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#664 Потребителят е офлайн   ivanova.dilqna Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 09-June 15

Публикувано: 10 June 2015 - 11:20 AM

Здравейте, имам си женски пинчер на 2год. и 3 месеца ,казва се Лори :)
Лори е бременна, заплождането беше на 03 и 05 Май 2015 , днес е около 37 ден .
На 25-я ден след заплождането бяхме на видеозон, казаха ми ,че ще си имаме 4 бебета.
Лори стана много капризна към храната ,яде но по-малко. Давам и калций по-препоръка на ветеринаря.
В обедната ми почивка се прибирам за 15/20 мин. да и занеса супичка.
Пак да кажа, много капризна е станала ( гранули не погледжа, даже и лакомства с форма на гранула) ,но може просто да не и се яде :(
Всяка сутрин повръща по-един път !
Преди два дни забелязох, като се изпишка да се появява някаква безцветна слуз! Четох по форуми ,че било уж нормално ..., но не е ли много рано ?
Следващата седмица ще пуснем кръвни изследвания.
Въпроса ми е как е по-добре да роди кученцето ми (нормално/секцио). Изчетох всичко за раждането и не съм сигурна ,че Лори ще се справи нормално.
Аз живея сама + Лори де :) Много ми е притеснено ако настъпи раждането и аз не съм до нея.
Знаете ли някой вет. дали може да дойде по-веме на раждането в къщи? (живея в София) или със секцио всичко да приключи. След като всичко мине ,ще я кастрирам !
Моля някой ако има инфо. нека сподели.

Благодаря Диди и Лори :) :ae_085: :dog:

#665 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 June 2015 - 03:04 PM

Показване на мнениетоivanova.dilqna, в 10 June 2015 - 11:20 AM, написа:

Здравейте, имам си женски пинчер на 2год. и 3 месеца ,казва се Лори :)
Лори е бременна, заплождането беше на 03 и 05 Май 2015 , днес е около 37 ден .
На 25-я ден след заплождането бяхме на видеозон, казаха ми ,че ще си имаме 4 бебета.
Лори стана много капризна към храната ,яде но по-малко. Давам и калций по-препоръка на ветеринаря.
В обедната ми почивка се прибирам за 15/20 мин. да и занеса супичка.
Пак да кажа, много капризна е станала ( гранули не погледжа, даже и лакомства с форма на гранула) ,но може просто да не и се яде :(
Всяка сутрин повръща по-един път !
Преди два дни забелязох, като се изпишка да се появява някаква безцветна слуз! Четох по форуми ,че било уж нормално ..., но не е ли много рано ?
Следващата седмица ще пуснем кръвни изследвания.
Въпроса ми е как е по-добре да роди кученцето ми (нормално/секцио). Изчетох всичко за раждането и не съм сигурна ,че Лори ще се справи нормално.
Аз живея сама + Лори де :) Много ми е притеснено ако настъпи раждането и аз не съм до нея.
Знаете ли някой вет. дали може да дойде по-веме на раждането в къщи? (живея в София) или със секцио всичко да приключи. След като всичко мине ,ще я кастрирам !
Моля някой ако има инфо. нека сподели.

Благодаря Диди и Лори :) Качена снимка Качена снимка



Горещо препоръчвам цезарово сечение при подобни дребуси. В София има десетки вет. клиники, в които подобна процедура е ежедневие и рутина. Моите кучета раждат между 58-ия и 63-4-5-ия ден след заплождането.

Пожелавам успех при раждането и отглеждането.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#666 Потребителят е офлайн   ivanova.dilqna Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 09-June 15

Публикувано: 11 June 2015 - 09:42 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 10 June 2015 - 03:04 PM, написа:

Показване на мнениетоivanova.dilqna, в 10 June 2015 - 11:20 AM, написа:

Здравейте, имам си женски пинчер на 2год. и 3 месеца ,казва се Лори :)
Лори е бременна, заплождането беше на 03 и 05 Май 2015 , днес е около 37 ден .
На 25-я ден след заплождането бяхме на видеозон, казаха ми ,че ще си имаме 4 бебета.
Лори стана много капризна към храната ,яде но по-малко. Давам и калций по-препоръка на ветеринаря.
В обедната ми почивка се прибирам за 15/20 мин. да и занеса супичка.
Пак да кажа, много капризна е станала ( гранули не погледжа, даже и лакомства с форма на гранула) ,но може просто да не и се яде :(
Всяка сутрин повръща по-един път !
Преди два дни забелязох, като се изпишка да се появява някаква безцветна слуз! Четох по форуми ,че било уж нормално ..., но не е ли много рано ?
Следващата седмица ще пуснем кръвни изследвания.
Въпроса ми е как е по-добре да роди кученцето ми (нормално/секцио). Изчетох всичко за раждането и не съм сигурна ,че Лори ще се справи нормално.
Аз живея сама + Лори де :) Много ми е притеснено ако настъпи раждането и аз не съм до нея.
Знаете ли някой вет. дали може да дойде по-веме на раждането в къщи? (живея в София) или със секцио всичко да приключи. След като всичко мине ,ще я кастрирам !
Моля някой ако има инфо. нека сподели.

Благодаря Диди и Лори :) Качена снимка Качена снимка



Горещо препоръчвам цезарово сечение при подобни дребуси. В София има десетки вет. клиники, в които подобна процедура е ежедневие и рутина. Моите кучета раждат между 58-ия и 63-4-5-ия ден след заплождането.

Пожелавам успех при раждането и отглеждането.


Благодаря, можете ли да ме насочите към добър специалиалист и клиника

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 32
  • 33
  • 34
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни