Dog.bg Форуми : ВЕТЕРИНАРНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ВЕТЕРИНАРНА

#201 Потребителят е офлайн   vvww Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 April 2009 - 11:47 AM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Apr 22 2009, 09:50 AM, написа:

Моето куче имаше същите симптоми :rf_011: Надявам се,че поне вие сте попаднали на добър ветеринар и всичко това да има щастлив край.Успех :ba_025:



установиха ли какво му е било?????????
вярвам му на ветеринаря, но причина не казва, казва,че ще се оправи...майката на Арес и тя е била така за 10 дни, може ли да е защото имаше няколко кърлежа ама то беше 1 седмица преди това??

#202 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 22 April 2009 - 11:30 PM

Ами в началото имах съмнение,че е отравяне,тъй като всички кучета в квартала бяха убити с отрова(стрихинин) действаща изключително бързо.След като забелязах,че кучето ми не е наред,веднага си помислих,че го е сполетяла същата участ и ветеринаря му би някакви инжекции и му сложи система,след като видях,че това не му помага послушах съвета на КОКО_ко(за което му благодаря) да сменя ветеринаря.Оказа се прав,новия ветеринар направи пълни изследвания и каза,че това не е отравяне,а пневмония :rf_011: и,че това което повръща е секрет от белите дробове,който се опитва да изхвърли.За съжаление беше прекалено късно за да се направи нещо,лекаря каза също,че напоследък все по-често кучета боледуват от вирусни инфекции...Стискам палци и се надявам любимеца ти да се оправи,щом сте взели на време необходимите мерки се надявам скоро да ни зарадваш с новината,че кучето ти е излекувано и си играе на воля :ba_025:

#203 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2009 - 11:54 AM

Тази тема малко се пообърка...
Един огромен проблем при ротвайлера е, че при него има пробив на ваксините. Парвовироза може да се прояви няколко месеца при последователна и прилежна ваксинация. При повръщане и кръв в изпражненията първият тест, който трябва да се направи е за парвовироза. Оттам насетне се проследява симптоматиката и се започва метода на изключването.
А доктор, който не знае тези неща, просто ще си загуби клиентите, но по-лошото е, че ще измрат много кучета. А нали затова са ветове - да знаят, лекуват и спасяват?!?
За конкретния случай се стреля на тъмно.
Дано кучето на vvww се оправи, но вет-а да не направи този тест е несериозно. Не е въпрос за доверие в него, а за оправдаване на професията му!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#204 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 24 April 2009 - 03:05 PM

Тъй като съм нов във форума бих искал да знаете,че всичко,което пиша като опит за помощ или съвет е базирано на лични преживявание и наблюдения...а отношението ми кам хората и към животните като пациенти е едно и също..като към живи същества имащи животоспасяваща нужда от помощ...не бих допуснал дори и в мислите си да навредя някому с грешни съвети....ако някъде греша нека хората с опит ме поправят...

МОД.

Моля да се въздържате от безсмислено философтване. Медицинскте съвети - във ветеринарния форум. Обсъждането и оценките за моралния статус на модераторите - също на друго място! Темата е "страх ме е за кученцето ми" и мисля, че отдавна се е изчерпала.


#205 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 24 April 2009 - 03:16 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Apr 10 2009, 12:56 PM, написа:

Показване на мнениетоarcana, в Apr 10 2009, 09:30 AM, написа:

Спорът за спорта ли е? Щот темата беше друга ...
KOKO_ko, нали не съотнасяш тасманийския дявол, болен от някаква форма на рак към български домашен ротвайлер, умиращ и той (ако вече не е умрял) от рак?! Че и да хапе ...
Стига бе, хора!


Да, съотнасям го, на съвсем обобщена основа, а тя беше: има ли заразна форма на раковите заболявания...отговорът отдавна е известен на много учени по света. Въпрос на време е да се оповестят и официални мнения по въпроса...

Не можах да изтрая защото тук вече съвсем грубо нагази в моята професия!!!!Разбираш ли колко опасно е това което твърдиш!!!!(а мен обвиняваш в опасни съвети!!!)Ами внушавайки ,че лбоният от рак е заразен за околните знаеш,ли че можеш да накараш някой вместо да си грижи за болния си близък човек в последните му месеци, от страх за живота си просто да го зареже и да го стави на "чужди" грижи....Това,че даден вид рак се причинява от вируси отдавна е известно....но повтарям!!!!!...за сетен път!!!Това не значи,че болният от рак е заразен за околните.......има понятия като механизъм на предаване,вирулентност и контагиозност,които не са познати на теб ,а и не искам да занимаване широката аудитория с тясно професионални термини....Затова сега пък аз те моля.....не давай опасни мнения!!!!

#206 Потребителят е офлайн   vvww Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 25 April 2009 - 11:00 AM

Арес е значително по-добре, жизнен е и вече изобщо не мирува на системите, които от утре доктора спира, незнам дали писах, но му направихме и ренген на корема и всичко е добре, ваксината не е изпуснала и не е паровироза, дават му бариева каша, вече не ака кръв и започваме захранване....повръща съвсем малко, дано всичко да се оправи, още не смея да се хваля

#207 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 April 2009 - 09:15 PM

Показване на мнениетовинету, в Apr 24 2009, 04:05 PM, написа:

Тъй като съм нов във форума бих искал да знаете,че всичко,което пиша като опит за помощ или съвет е базирано на лични преживявание и наблюдения...а отношението ми кам хората и към животните като пациенти е едно и също..като към живи същества имащи животоспасяваща нужда от помощ...не бих допуснал дори и в мислите си да навредя някому с грешни съвети....ако някъде греша нека хората с опит ме поправят...

МОД.

Моля да се въздържате от безсмислено философтване. Медицинскте съвети - във ветеринарния форум. Обсъждането и оценките за моралния статус на модераторите - също на друго място! Темата е "страх ме е за кученцето ми" и мисля, че отдавна се е изчерпала.

Има една фундаментална разлика между нас.....тя е ,че за теб кучетата са "приход" и гледаш "професионално" на тях....за нас обикновените хора,любителите, кучетата са член от семейството(съответно само "разход" :ba_025: ) и ние живеем с техните страдания и болки...без да ни интересува разхода....така,че не бързай да приключваш темата!!!!

#208 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2009 - 12:12 PM

Показване на мнениетовинету, в Apr 24 2009, 02:16 PM, написа:

Не можах да изтрая защото тук вече съвсем грубо нагази в моята професия!!!!Разбираш ли колко опасно е това което твърдиш!!!!(а мен обвиняваш в опасни съвети!!!)Ами внушавайки ,че лбоният от рак е заразен за околните знаеш,ли че можеш да накараш някой вместо да си грижи за болния си близък човек в последните му месеци, от страх за живота си просто да го зареже и да го стави на "чужди" грижи....Това,че даден вид рак се причинява от вируси отдавна е известно....но повтарям!!!!!...за сетен път!!!Това не значи,че болният от рак е заразен за околните.......има понятия като механизъм на предаване,вирулентност и контагиозност,които не са познати на теб ,а и не искам да занимаване широката аудитория с тясно професионални термини....Затова сега пък аз те моля.....не давай опасни мнения!!!!


Уважаеми д-р Всезнаещ, тъй като и аз съм доста дълбоко запозната с темата за онкологичните заболявания (на практика и на теория), само ще споделя с Вас мнението на гарантирано по-учени и по-умни хора като г-н Майкъл Холанд от Университета Монаш в Мелбърн, например. Ето Ви само част от фактологията, по която можете дълбокомислено да поумувате и пофилософствате из форумите:

Учените работят над интересния факт: Тасманийският дявол измира масово от "заразно раково заболяване". Това е "тайнствена болест, получила названието "Дяволски рак"". Заболяването, което явно е заразно и се причинява от ухапванията , които тасманийските дяволи си нанасят при честите битки помежду си, започва от и около устата дори и при най-малко нараняване. От там туморите се разпространяват по цялата муцуна, а след това и по тялото, докато причинят смъртта на лешоядното животно.

Всичко това можете да прочетете в списание "GEO" в броя за месец май 2009 г.

Дали бихте могъл да допуснете, че докато редите сложни и неразбираеми за широката аудитория медицински термини и фразеология, по света има и други каменни глави като Вас, нарекли себе си "лекари", които по всякакъв начин се опитват да прикрият простата истина, че ракът може да бъде и заразен. Днес при тасманийския дявол, утре защо не при кучетата и хората. Защо не допуснете, че тази статия и много други подобни научни трудове с такава насоченост, са пролог към разкриване на тази страшна тайна на човечеството. За съжаление медицината с цел да запази себе си като единствен верен път към разгадаването и решаването на сложните и глобални проблеми по превенцията и опазването на живота и здравето на хората, както и на другите "нисши твари" (според някои умозаключители), прави съвсем друго - опитва се единствено да запази своя мултимилиарден бизнес по създаването на скъпоструващи лекарства и медикаменти за лечение на рака и други подобни "неизлечими" заболявания. Много от тези методи почти винаги само забавят, че и правят доста по-ужасна агонията на страдащите. Това, че един или друг човек би могъл да се откаже от грижата за свои близък си е лично негов етичен и морален проблем и едва ли ще бъде повлияно от нашите драсканици във форума. Ако имате желание да помогнете на някой близък, можете да го направите като опазите и себе си, но НЕ КАТО СЕ ОТКАЖЕТЕ да бъдете до него. Явно за Вас изглежда страшно и недопустимо да седите до човек (или куче), чиято болест е заразна и опасна за околните по една или друга причина. И Вие сте лекар?! И Вие сте посетил много международни форуми и симпозиуми?!

За съжаление повечето от хората сами си слагат рамки и им е много трудно да приемат дадена истина, особено АКО НЕ ИМ СЕ ХАРЕСВА! За това естествено спомага отново огромния фалш и лъжа, с които медицината манипулира човечеството.

Поздрави!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#209 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 07:13 PM

Показване на мнениетовинету, в Apr 25 2009, 10:15 PM, написа:

Показване на мнениетовинету, в Apr 24 2009, 04:05 PM, написа:

Тъй като съм нов във форума бих искал да знаете,че всичко,което пиша като опит за помощ или съвет е базирано на лични преживявание и наблюдения...а отношението ми кам хората и към животните като пациенти е едно и също..като към живи същества имащи животоспасяваща нужда от помощ...не бих допуснал дори и в мислите си да навредя някому с грешни съвети....ако някъде греша нека хората с опит ме поправят...

МОД.

Моля да се въздържате от безсмислено философтване. Медицинскте съвети - във ветеринарния форум. Обсъждането и оценките за моралния статус на модераторите - също на друго място! Темата е "страх ме е за кученцето ми" и мисля, че отдавна се е изчерпала.

Има една фундаментална разлика между нас.....тя е ,че за теб кучетата са "приход" и гледаш "професионално" на тях....за нас обикновените хора,любителите, кучетата са член от семейството(съответно само "разход" :ba_025: ) и ние живеем с техните страдания и болки...без да ни интересува разхода....така,че не бързай да приключваш темата!!!!


Радвам се за верния анализ на приходно-разходния момент в отношението ми към породата. Иначе, за сетен път ще помоля да се въздържате от безсмислено философтване. В противен случай, въпреки ценното Ви присъствие тук, ще се наложи да помолим Админите на сайта да направят така, щото писането тук за Вас да си остане само един приятен спомен от миналото...и да, темата е приключена!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#210 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2009 - 11:14 PM

vvww, как е куч? Разбра ли се причината за състоянието му?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#211 Потребителят е офлайн   Combo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-May 09

Публикувано: 19 May 2009 - 02:56 PM

Здравейте, нов съм във форума и аз имам ротвайлер. Решил съм да му сменя ветеринаря, понеже, напоследък, чувам все по-лоши отзиви за сегашния. От Варна съм и видях, че тук най-много мнения има за д-р Тодоров. Бихте ли ми казали, как ви се струват цените при него и как става записването, т.е. необходимо ли е да си записваме час. ?

#212 Потребителят е офлайн   megi_kar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 23-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 May 2009 - 03:00 PM

Най- добрият ветеринарен лекар за мен в Русе е д-р Ангел Кръстев!
Ако някой знае други нека сподели. Струва ми се, че пишещите от Русе са малко.... :dry:
User's Signature

Качена снимка

#213 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 May 2009 - 03:16 PM

Показване на мнениетоCombo, в May 19 2009, 01:56 PM, написа:

Здравейте, нов съм във форума и аз имам ротвайлер. Решил съм да му сменя ветеринаря, понеже, напоследък, чувам все по-лоши отзиви за сегашния. От Варна съм и видях, че тук най-много мнения има за д-р Тодоров. Бихте ли ми казали, как ви се струват цените при него и как става записването, т.е. необходимо ли е да си записваме час. ?

Няма нужда да си записваш час. Цените по мое мнение са по-ниски отколкото в клиниката, където умориха предишния ми рот. Но и по-високи да бяха, пак при него щях да си водя кучето. Миналата седмица бях там, тъй като Неро е пипнал някакъв вирус и е на инжекции и хапчета - такова отношение и към животинчето, и към мен, няма другаде.

#214 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 21 May 2009 - 11:43 AM

COMBO щом отсега питаш за цените не ходи при д-р Тодоров!!!!!Той винаги прилага най-доброто за животното и не прави компромиси!!!!А доброто лечение и при животните и при хората струва повечко сребърници!!!!

#215 Потребителят е офлайн   Combo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-May 09

Публикувано: 22 May 2009 - 07:12 AM

винету, ако лечението е наистина добро и обръща внимание на кучето ми съм готов да дам сребърниците, но да "хвърли един поглед" и да диагностицира и лекува само на база 1 поглед, а да ми съдере кожата не ми допада. именно здравето на кучо ми е от значение. Сегашния му лекар лекува по този начин, цените са приемливи, но като ми се е налагало, слава богу само един път, той му назначи лечението буквално на късмет, поне според мен. Появи му се петно с окапала козина, когато го видя доктора, цитирам "Хм, незнам какво може да е ама айде да пробваме с този крем и да видим" Аз му се молих да направи изследване със "изстъргване" на материал от мястото, а той ми казва ако това не подейства. Да оправи се кучо, ама недай си боже нещо по-сериозно да стане как да съм сигурен, че ще направи необходимото. Затова питам, ще дам колкото трябва, но като идем с куч, да му се обърне внимание, а не да се играе на сляпо.

#216 Потребителят е офлайн   THe LoRd Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 11-December 08
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2009 - 10:37 PM

аз препоръчвам д-р ЦОНЕВ гр. ВАРНА!!!!!!!!! http://www.d-rtsonev.info/

#217 Потребителят е офлайн   Sobieski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 19-May 09

Публикувано: 04 July 2009 - 12:15 AM

За Русе Д-р. Коджабашев.

#218 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Икона за мнението  Публикувано: 09 July 2009 - 11:31 AM

ami za sliven???
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#219 Потребителят е офлайн   ironmaiden Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 30-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив / Сливен

Публикувано: 13 July 2009 - 03:18 PM

Показване на мнениетоХамър, в Jul 9 2009, 12:31 PM, написа:

ami za sliven???



Не е особено удачно да се говори така, но - в Сливен мисля, че няма добри ветеринари. При сериозни проблеми ( ако нямаш възможност да се консултираш с други лекари) комбинирай мненията на няколко сливенски вета.

#220 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Икона за мнението  Публикувано: 13 July 2009 - 03:58 PM

Не е удобно но това си чистата истина!!!!вече ми умориха 2 кучета,ами направо в стара загора ами за там?
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни