Dog.bg Форуми : Чау-Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (140 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Чау-Говорилня говорим за нашите любими мечета

#21 Потребителят е офлайн   katrin_fifo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 20-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 29 May 2008 - 10:21 PM

Бижу май всяко ку4енце си има разли4ен вкус като при хората, за мен най-важното е 4е яде. :yahoo:Надявам се да продължи в съ6тия дух, за6тото много ме изпла6и. :(
И про план и еукануба са добри храни, поне вета така ми каза.

#22 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2008 - 10:33 PM

Ами какво да ти кажа,ние се хрним смесено ...тоест ядем и суха храна и готвена.
Обикновенно сутрин им давам на всяко по 250гр суха храна,а вечер им готвя нещо.
Най вече им купувам дробчета пека ги,слагам лъжичка зехтин,по някой път сърчица или пилешко месо сварено  :blink:
Любимото им ядене обаче е кайма.Купувам едно пакетче кайма телешка например чиста без подправки,слагам я да се вари с една чаша вода и слагам няколко лъжици овесени ядки,а също и две яйца заедно с черупките  :blink:
Мога да кажа,че тази смес я омитат за секунди  :rolleyes: препоръчвам на всеки който му се занимава да опита,лесно и бързо се приготвя и е полезно. ;)
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   iron_lady Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 08-February 08
  • Location:Велинград

Публикувано: 30 May 2008 - 09:26 AM

аз ще взема да й направя на Кейти яденето дето каза.Пък да видим дали ще и се услади.Тя всичко обича не е от претенциозните :yahoo:

#24 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 30 May 2008 - 10:40 PM

Здравейте на всички! :blink:
Отсъствах известно време поради здравословни проблеми, но ето че вече всичко е наред и съм на линия.Останах изненадан от новостите, трябваше ми ден за да свикна, но сега намирам, че темата просто е пораснала и това е за добро.Мисля, че всички ще свикнат и ще бъде по-лесно за четящите за открият нужната информация.
Друго не се сещам в момента, хора и кучета сме живи и здрави, това е най-важното, другото се оправя!
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#25 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 May 2008 - 11:22 PM

Торнадо,много се радвам,че се включвате  :yahoo: :wub:
Надявам се всичко да е наред при вас и да сте добре вече за да може по-честичко да влизате тук  :yahoo:
Как са Лаура и Торнадо? ...Пуснете малко снимки нови  :->) имате ли някакви вести от малкия Стиви,сигурно много е пораснал и той като Ленъкс  :wub: ще е супер и него да го видим. :blink:
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   diddlina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 163
  • Регистрация: 30-December 07

Публикувано: 31 May 2008 - 01:39 PM

катрин фифо, ние вече сме добре, да почукам на дърво. Силно се надявам, че скоро при вас всичко ще е наред. Не се плаши, както каза бижу, реакцията е нормална;)
Аз като го водих при вета да го промива, след упойката бях доста стресната, макар че беше лека упойка, Бен ходеше като пиян цял ден, не ядеше, само водичка пиеше. Но после се оправи. Стискам палци всички мечета да бъдат жизнени и здрави.

При нас храненето също е смесено - суртин сухта храна, а вечер готвено - обикновено някакво месце-бъбреци, сърца, някакво друго свинско(не много мазно). Всичко му се смесва, слагам  и сварен ориз, много го обича, понякога малко хляб и много сос ;D Голям е лакомник, няма търпение да дойде вечерята и започва да обикаля околко масата и хладилника ;D
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 31 May 2008 - 08:59 PM

sara92,cece,,Симба нещо вече е много неспокойна.цял ден лежи на необичайни места.не яде,диша тежко,незнам дали няма да роди през ноща,въпреки,че днес е в 60-тия ден.не са и изтекли водите.шашната сам много.кажете ми пак как беше при вас,моля ви,аз вече сам паника. :o

#28 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 01 June 2008 - 02:10 AM

gerry_22,вече наближавате,ден два преди самото раждане бъдещата майка въобще не яде.Тя е неспокойна и търси място къде да роди.Каквото си и взела за кошара го приготви с найлон отгоре стар ненужен плат който после ще хвърлиш,ако ражда вътре,също постели с найлон.Продават на килограм в стр.магазини 4кв.ти е достатъчен.Ще се леят много води,слуз и кръв не се плаши.Осигури и вода непрекъснато.Околоплодните води изтичат непосредствено преди раждането на малките./Понякога на интервали от 4-5 часа преди раждането изхвърля бистра вода,която може да бъде объркна с урина./Отначало контракциите са по-слаби,но бързо се засилват.!10-15мин.след изт.на околопл.води се ражда първото бебе.Гледай помагай,излишно не се бъркай,не я притеснявай.Диша тежко, учестено с изплезен език,сама ще реши дали да ги роди легнала или клекнала.Не я карай да прави нищо,тя сама ще си избере начин.Ако се бави повече от 1час след изтичането,лекар.Всяко следващо бебе се ражда от интервал 15до 40минути.Опипвай и корема като стане от коя страна има още бебета.Майката облизва плацентата,разкъсва със зъби пъпната връв и започва енергично да го масажира с език докато проплаче.Не и пречи да изяде плацентата полезно е.Сега ще почине,ти подсуши още малко първото бебе с хавлийка,в мед.спирт сложи ножица,конец нарязан от по 10-15см.След това вържи пъпната връв на около 2см от коремчето на кученцето и я отрежи над конеца.Ако не го направиш капни на разкъсаното място 2-3 капки йод.Следи броя на плацентите внимателно-ако някоя от тях остане в матката,после може да се получи сериозно възпаление.Разумно е след като раждането приключи ,да се постави на майкато инж./окситоцин/ за изчистване на матката.Пак тя самата ще ти покаже има ли затруднения и дали се налага.Питай за всичко и не се притеснявай,майката е здрава.Леко раждане като дойде момента.И не се паникьосвай те чувстват и се безпокоят бъди спокойна и помагай на всеки етап,дискретно.Между ражданията се дава хладко мляко подсладено с мед,някой дават глюкоза 5% или шоколад за  енергия.Сара искаше само водичка.

#29 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 01 June 2008 - 08:00 AM

sara92,благодаря ти за инструкциите,доста са изчерпателни.започвам да подготвям терена.цяла нощ нищо.милата само обикаля неспокойна,не може да си намери място,не е спала.само където подхапна.винаги мога да я изкуша с варено яйце и пилешко месце.изпи цяла купа с вода.снощи кам 11 викахме съседа,който е вет.,каза че всичко си било нормално.
симба си е избрала терен за раждане хола.сега ще го покрия с найлон и с тези постелки за възрастни да попиват течностите.
кошара не сам взимала друга.преградили сме половината от детската и се получи едно обширно пространство предостатъчно и за малките да щъкат после.там сам постлала с възглавници за малките-там е и леглото.вече на място ще реша дали да сложа малките в легото или да са извън него на възглавници.
като гледам симба може да роди и сега през деня.ако цял ден не мигне незнам ще има ли сили за раждане през ноща. :o

#30 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 01 June 2008 - 08:59 AM

вече си имаме нова ''кошара''.Биби сама ми показа къде иска да роди.м/у дивана и стената има малко пространство и тя все иска да мушне там,но е тясно.аз дръпнах дивана напред и отзад се оформи скришното място на мама симба за раждане.сега си е легнала в леглото(аз и го сложих там),в което до вчера не искаше и да стъпи, заедно с любимото си зайче играчка-вече има инстинкт да го пази.голяма емоция е.в момента е по-спокойна,лежи си.събира сили за раждането.явно е усетила,че има сигурно място за нея и бебетата и .сега само остава да чакаме ;)
от инструкциите ти ,сара ,аз също се поуспокоих и ще мога адекватно да помагам на мамчето.благодаря ти сърдечно. :wub:

#31 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 01 June 2008 - 09:27 AM

gerry_22,знам,че се притесняваш ти сега събирай кураж и сили/почини си/ще роди привечер или през ноща рядко раждат през деня.Искам да знаеш още нещо:Обикновено кученцата се раждат с главата напред,като главата им сочи надолу.Но нерядко заемат и обратното положение.Ако майката има проблеми с изтласкването на кученцето навън,можете внимателно да й помогнете с ръка в момента,когато започне да се напъва.Ако във влагалището се появят само краката на кученцето освобождаваш първо единия крак изтегляйки го назад после другия и издърваш внимателно.Щом има и вет.до вас е без проблеми може да извикаш и него.Ако майката не оближе новороденото кученце след раждането,трябва да отстраниш плацентата от главата му и да почистиш секретите от муцуната и носа му.ЕДНВРЕМЕННО с това започваш интензивно да разтриваш тялато му с кърпа,за да му помогнеш да поеме първата си глътка въздух.Не взимай новородените кученца в ръце по-често от необходимото.СЕСЕ, ДЕНИ 69,вие сте с опит и преминали този етап,ако нещо има допълнете за помощ на новото поколение при Гери, ще се радвам и да разбера как  сте! :wub: :wub: Леко раждане ако смяташ за по-удачно пиши на Л.С.ще обясна всичко което ти е нужно и с което мога да помогна.Лек ден. :blink:

#32 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2008 - 04:24 PM

Мога ли да запитам ей тъй от любопитство защо сега не ги пишете тия неща в отредената тема,ами пълните тази?! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Сара имам чувството,че или не сте запозната с правилата на форума и не ви пречи да си превръщате всяка тема в чат или го правите всичко нарочно.
Не мога да ви разбера наистина.Всичко е направено за ваше улеснение и добро,да се структурира и запази важни мнения и постове като тези тук за раждането.
Защо при положение,че има такава тема http://dog.bg/forum/index.php/topic,16220.0.html  вие смесвате нещата тук,направете малко усилия ...нищо не ви коства.Утре ще се регистрира някой друг потребител с бременна чау-чау ще иска да прочете нещо полезно и няма да му се рови из между сумати страници в разкази от ежедневието на кучетата ни /сиреч говорилнята/ за да открие точно тези постове в които вие сте обсъждали това  :huh:
Продължавате да обезсмисляте цялата работа.Пишете си по темите и тяхното
предназначение.
gerry_22 милата се опита да пише там,ама нъцки никой не и обърна внимание.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 01 June 2008 - 10:04 PM

Привет отново!
Качих малко снимки и информация за смуфчетата.
Бижу, не съм снимал Стиви скоро, собствениците му са много горди с него, че расте бързо и е едър.Хората са много съвестни, регистрирали са го в общината, платили са си данъка и са му закачили медальонче с номер на врата :blink:
При първа възможност ще го щракна.
Между другото гледам че никаде не е застъпена темичка - "Резултати от изложби на нашите мечета", но може би съвсем скоро ще трябва да направим такава :->)
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#34 Потребителят е офлайн   katrin_fifo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 20-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 02 June 2008 - 12:17 AM

Ангел много сладурски снимки си пуснал, виждам 4е райграса добре се развива,по ни6то не отстъпва на на6ия ;)Може да пуска6 о6те снимки като те няма6е цяла ве4нос трябва да навакса6 :P Стиви бе6е много хубаво и мило ку4енце, щастлива съм 4е е попаднал при грижливи и оби4ливи хора.Дано скоро да успее6 да го снима6.
diddlina много се радвам 4е при вас вси4ко е наред. И ние се оправяме малко по-малко, утре пак сме на преглед и 6те видим.

#35 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 12:34 AM

Цитат

Между другото гледам че никаде не е застъпена темичка - "Резултати от изложби на нашите мечета", но може би съвсем скоро ще трябва да направим такава :->)

Много се радвам за малкия Стиви,чакаме снимки с нетърпение  :->)

А относно предложението ти хъм,много си прав ... мислех и аз за такава тема,но тъй като изложбените кучета в нашия форум не са много не си го позволих ... :-
Определено трябва да има такава тема където да се записват постиженията на нашите мечета ще се радвам ако се заемеш със задачата да я направиш :blink: ако имаш желанието и времето естествено.
Би било добре там да има информация относно отминали и предстоящи изложби подкрепена със снимки ... би било чудесно  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 02 June 2008 - 02:31 PM

БИЖУ,два поста не са чат,ще пиша където за мен е удачно .Това е говорилня и се говори за кучета не за теб и твойте безкрайни комплексирани забележки и заяждания.Ще се запълни и другата тема както трябва от А до Я ,а не от края на процеса раждане,както е тук в момента.Умния обича да се учи,глупакът да поучава!!Не желая да се обръщаш към мой пост това е последно напомняне....И се благодари ,че САРА ми е на системи и НЯМАМ ВРЕМЕ за ТЕБ.

#37 Потребителят е офлайн   linki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 15-August 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 June 2008 - 02:59 PM

Sara92 как е Сара?Защо е на системи,много ни разтревожи  :( Стискаме палци всичко да е наред и да се възстанови бързо.

#38 Потребителят е офлайн   NElvit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Ботевград
  • Interests:Животни-особено бездомните!Музика и кино.
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2008 - 06:26 PM

Sara92,чакаме новини.
Cece къде се изгуби?

#39 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2008 - 07:56 PM

NElvit тук съм, но бях нощна и 2 смяна днес и ми се събират  2 часа сън за последните 48 часа. За това влизам набързо да видя какво сте писали и да се порадвам на чудесните снимки на сладурите.
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#40 Потребителят е офлайн   NElvit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 06-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Ботевград
  • Interests:Животни-особено бездомните!Музика и кино.
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2008 - 08:02 PM

Значи всичко е наред,просто ти трябва повечко сън :blink:

  • (140 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни