Dog.bg Форуми : Повръщане при куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Повръщане при куче

#1 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 24 April 2009 - 10:26 PM

Днеска Киара (кучето ми) повърна 3 пъти през различни интервали от време(Сутринта,след обяд и сега преди малко)!Вчера също повърна много малко,защото душача и се беше стегнал и аз докато го отхлабя и тя повърна от стягането!Иначе не е омърлушена,яде,играе си,венците не са и бледи и няма температура!!Все пак се притеснявам!!Дали не е нещо от вчера от тоя гаден душач,дето се пристегна така и сега нещо да я дразни!? Моля за съвет,защото утре няма да можем да я заведем на доктор!!

#2 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 02:34 PM

Извинявам се предварително за спама, но за да не пускам нова тема реших да пиша тук. Имам три кучета - дворни. И трите от една седмица не спират да повръщат и да се давят. Повръщат лепкава пияна и едното даже колабира. За какво става дума според вас? Много ми е сложно с намирането на транспорт, за да ги карам по лекари, а и те от двора не са излизали никога. До сега не съм имал грижи с тях... Общото е, че и при трите проблема е един и същ. Благодаря ви предварително.

#3 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2009 - 03:19 PM

До Емил: Отравяне? Това ми идва наум. Но цяла седмица?!?!?!?! Намерете начин да ги откарате на лекар и то свестен такъв. Ще си отидат душиците, а вие нищо не правите... :ea_103:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 03:55 PM

Показване на мнениетоblueocean, в Apr 25 2009, 04:19 PM, написа:

До Емил: Отравяне? Това ми идва наум. Но цяла седмица?!?!?!?! Намерете начин да ги откарате на лекар и то свестен такъв. Ще си отидат душиците, а вие нищо не правите... :ea_103:


Ако беше отравяне мисля, че щеше да им се влошава положението. Съмнявам се дали не е от храната? Дали да не ги държа няколко дена на гранули само?

#5 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2009 - 04:17 PM

И с какво освен гранули ги храните? И какви гранули точно?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 05:08 PM

Показване на мнениетоblueocean, в Apr 25 2009, 05:17 PM, написа:

И с какво освен гранули ги храните? И какви гранули точно?


Ами предимно пилешки крака им варя и с хляб им правя попари. Гранулите не са винаги едни и същи. Но основната им храна е е крака или дроб (карантии) с хляб.

#7 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2009 - 05:26 PM

Веднага казвам - кокали, още повече пилешки са силно противопоказни. Изобщо да не се дават, колкото и бабите на село да ми повтарят "ама как ще го лишиш от кокали". Ами ей така, след гледки на висящи на косъм да оживеят след забил се кокал кучета, много лесно ще ги лиша.

Храната, която им давате не е за кучета. Но по-добре хляб отколкото некачествени гранули. От тях могат да се запушат и настават големи усложнения.

Бих предположила, че храната им е била развалена и може да са се натровили от бацилите в нея. Второ предположение - забити кокали или тапи заради тях. Трето предположение - натравяне с препарати.

Само лекар може да каже точната диагноза и съответното лечение.

Заведете ги на лекар и не се мотайте. Как може да нямате някой познат, който да ви откара. От кой град сте, за да ви препоръчат добър лекар.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 April 2009 - 05:57 PM

Това че всичките ви животни имат една и съща клинична картина говори за следното: или е инфекция или е отравяне. Вероятността всички по едно и също време да са получили травма на храносмилателния тракт от кости е същата като да улучите шестица от тотото без връзки. Това, което ви е необходимо е преглед на поне едно животно за да се отдиференцират тези две неща.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#9 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 06:34 PM

От Варна съм, и обидинената клиника я знам къде е. Скоро водих едното (с много зор) беше настинало нещо. Проблема е малко личен. От доста време нямам работа, и едвам свързвам двата края, а последните ходения бяха минимум по 30 лв на посещение. Колкото и да си обичам животните, не мога да рискувам своето здраве за сметка на тяхното. До скоро имах възможности, но кризата не ме пропусна и мен. Не че се оправдавам нещо, но в момента финансовото ми положение е трагично. А отначало, почнаха да се давят леко и мислех, че са яли плевели тъй като има специално оградена територия за тях в която тичат. Имал съм едно куче което беше се наяло с усили и точно така се давеше. Да, но освен да се давят започнаха и да повръщат тази пияна. Вече повече от седмица са така. Пускам ги - играят тичат. Но на моменти просто се давят и повръщат. Затова си помислих и аз, че може да е от пил. крака (някакви бацили). А иначе от край време ги храня така. Голямата кучка 2 години това яде и не съм имал проблеми. За първи път, ми създават грижи кучетата, с изключение на най-новото което наскоро имаше настинка и след няколко инжекции се оправи. И под отравяне, за умишлено тровене ли ми говорите?

#10 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 25 April 2009 - 08:51 PM

Много ви моля отговорете и на мен аз снощи пуснах темата,защото съм притеснена!Днеска пак е повърнала когато ме нямаше!Оставих я 12 часа без храна сега ще и дам само малко ориз!!Не е отпаднала и общо взето се чувства добре!!Утре така или иначе ще ходим на лекар,но моля да ми се отговори!!А и си ходи нормално до тоалетна..

#11 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 08:55 PM

Показване на мнениетоveronika, в Apr 25 2009, 09:51 PM, написа:

Много ви моля отговорете и на мен аз снощи пуснах темата,защото съм притеснена!Днеска пак е повърнала когато ме нямаше!Оставих я 12 часа без храна сега ще и дам само малко ориз!!Не е отпаднала и общо взето се чувства добре!!Утре така или иначе ще ходим на лекар,но моля да ми се отговори!!А и си ходи нормално до тоалетна..


Твоето куче само слуз ли повръща или смляна храна? Аз писах в твоята тема, защото помислих че проблема може да е аналогичен.

#12 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 25 April 2009 - 09:24 PM

Еми първият път повърна едно като разграден храна!Това стана след като душача и се беше стегнал от тогава почна да се дави!Вторият път беше следващата сутрин,тогава повърна смлени шишарки(което се е случвало и друг път),после след обяда повърна само слюнка,а вечерта понеже и дадох да яде малко и след няколко часа го повърна!Днес е повърнала самоо един път,пак слюнка,защото просто я оставих към 12 часа без храна,а сега и дадох ориз да яде и ще наблюдавам дали пак ще повърне!Въпросът ми беше дали може нещо от душача да е раздразнена,защото първият път повърна,когато беше с него като се дърпаше като луда и той нали се стяга и от това повърна!!Или може да има и друга причина....

#13 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 25 April 2009 - 09:28 PM

Да добавя само,че едва ли е отравяне,защото не е яла нищо освен дето ръба пръчки и шишарки!!Пък и аз я гледам в апартамент!!!

#14 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 25 April 2009 - 09:31 PM

Да ти кажа честно съмнявам се. Голямата ми кучка е на сенджир закачен за арматура. Когато види някой на пътя се засилва с доста голяма скорост и като и свърши хода, сенджира я опъва и прави салто чак. Така си е от как е станала куче и никога не е имала проблем от душене, а чак козината и беше опадала на врата от каишката. Сега съм и скъсил хода, но си е хамаво добичето (но отличен пазач). Дано се появят лекари тук и да дадат някакво адекватно мнение по болежките ни. Иначе дано ти се оправи кучето!

#15 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 25 April 2009 - 09:41 PM

Ми да ти кажа не е същото,защото това е едноскратно дърпане,а не стягане,ако ме разбираш!Пък и мойта кучка попринцип си е кекла и само да я духне вятъра и и има нещо,досега(няма две години) сме претърпели натравяне от кърлеж,демодекоза,много сериозно натъртване на гърба(което остана неизвестно от къде се е появило),хематон на главата и гърба!Общо взето няма да е учудя от това да и е станало лошо и да и е раздразнило лигавиците или там нещо си,затова искам да пише някой доктор да каже възможно ли е или не!

#16 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2009 - 09:55 AM

Вероника: Мисля, че е възможно да е получила някаква травма от душача. Непременно на доктор.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Emil Dimitrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 25-April 09

Публикувано: 04 May 2009 - 05:18 PM

Моите кучета се оправиха вече! Сега имам проблем друг проблем с едното, но ще пусна друга тема.

#18 Потребителят е офлайн   leks Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-April 09

Публикувано: 08 May 2009 - 11:29 AM

От какво се оправиха,че и аз имам същия проблем.

#19 Потребителят е офлайн   Дичони1 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-May 09

Публикувано: 12 May 2009 - 12:38 PM

Искам само да потвърдя това за кокалите...моя ветеринар също ми каза че не са добри за кучета. Разните там крака и човки не били полезни. Създавали проблеми... Препоръча ми само суха храна...

#20 Потребителят е офлайн   Герхама Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-May 09

Публикувано: 16 May 2009 - 11:33 AM

Моя Пухчо пък повръща когато е ял лакомо и най вече като му дам кокали. Ама сега чета тук че те били вредни. Че нали кучетата обичат кокали как да не му давам :dry:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни