Dog.bg Форуми : Demodex (демодекоза)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Demodex (демодекоза) Паразит, подкожен кърлеж

#41 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2013 - 01:13 PM

С ивермектин пробвано ли е ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#42 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 27 November 2013 - 03:50 PM

Ако дейсвително е демодекоза,то става въпрос за генерализирана форма най-вероятно при вас. Само с 1 препарат не виждам,как ще стане ама докторите да кажат. Това,което ми е известно,че е нужно максимално да се подобри средата на отглеждане,топло и сухо помещение,високо калорийнна храна и комплекс от препарати. С такава тежка форма,която описвате,е съмнително, че не спомнавате и съпътстващи заболявания. Доколото знам в голям % винаги има. Това,че кучето ви е агресивно,не е никакво извинение! Най-малкото то не е виновно,защото за поведението му отговаряте вие,не сте си свършил/а работата с възпитание,сега и да го излекувате неможете. Слагайте му намордник и заведете кучето в клиника в която имат опит с лечението на тежки случаи,а съответно и достъп до съвременни лекарства.

#43 Потребителят е офлайн   Nemska ov4arka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-November 13

Публикувано: 27 November 2013 - 10:37 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 27 November 2013 - 01:13 PM, написа:

С ивермектин пробвано ли е ?

С Ивермектин не пробвах,защото е опасен.Чувствителността към ивермектин не винаги е гарантирана, но следните породи са най-уязвими:

- Староанглийска овчарка;
- Английска овчарка;
- Австралийска овчарка;
- Немска овчарка;
- Дългокосмест уипет;
- Копринен териер;
- Скай-териер;
- Коли.

#44 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 28 November 2013 - 09:59 PM

Това нищо не значи,ама изобщо! Ивермектина се дава по схема,за да се види дали кучето е чувствително. Само щото пише и да не се пробва и да се мъчи животното е идиотско! Почва се с малка доза и нагоре. Мойто куче също е немска овчарка и имаше демодекоза... излекува се и нищо му нямаше от препарата.

#45 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 29 November 2013 - 08:29 AM

Ето това поведение на собственик например,трябва да се наказва от закона за защита на животните.Вие не лекувате вашето куче при лекар,използвайки някакви фалшиви оправдания,оставяйки го с месеци да се мъчи,тровейки го със знайни и незнайни вещества,отказвайки нормално лечение.Тук виждам,че се разглежда заболяването само като първично,генетично зависимо,но много често развитието на демодекозата е вторично, вследствие на друго системно заболяване унищожаващо имунната система.......................така,че дерзайте,гледайки бавната и мъчителна смърт на вашето куче.

#46 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2013 - 10:52 AM

Последния ни случай с демодекоза беше мопс с генерализирана форма- 1 месец приемаше антибиотик в комбинация ивермектин през устата,който се даваше 6 месеца/ с намаляващи дози/,плюс хубава храна и добавка за кожа и козина.Животното беше с черна кожа и беше,като китайско голо куче.В момента е окосмен и всичко е наред.Това се случи разбира се,защото бяхме упорити и лечението беше адекватно,стриктно следвахме съветите на лекаря и животното се оправи.
Ето го как изглеждаше ,когато го взехме :
Прикачена снимка
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#47 Потребителят е офлайн   Nemska ov4arka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-November 13

Публикувано: 06 December 2013 - 12:55 AM

Хора не съдете,че не съм пробвала.До момента съм пробвала със 7-8 препарата.Кучето започва да се оправя и след месец всичко се появява на ново.Агресивно,е да. Не му дадох възпитание,защото когато трябваше да го правя кучето ми разви болестта.До 6 месечна възраст нямахме проблеми,с доктора.Но след последната ваксина кучето ми получи някакво подобие на стрес.Види ли да поднасяш предмет към него,с които разбира,че ще му правиш нещо-побеснява.На няколко пъти бях нахапана,в опитите си да го пръскам и мажа.С хапчетата не е чак толкова трудно.Държа да споделя,че тровейки го,с знайни и незнайни лекарства кучето ми се възстанови напълно.Изникна му козина,но сега след 3-4 месеца се появиха сърбежи,което ме води на мисълта,че пак ще се боря наново.

#48 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 02 January 2014 - 07:42 PM

Здравейте,
Нова съм във форума и никога до сега не бях гледала куче.Имам сладък английски булдог от 15 дни и днес му откриха демокедоза.Тъй като не съм спец.,не искам да коментирам каквото и да било,относно болестта,но бих искала да кажа само,че никой не трябва да причинява това на кучето си(имам предвид да лекува сам или пък да чака дълго време преди да го заведе на лекар).Относно злото куче , което хапе: То животинчето не е виновно за нищо.Не го мъчете и не пробвайте,каквото и да е върху него,защото мен ме подведоха малко и за това чаках толкова време преди да го заведа на лекар.В крайна сметка ще го излекуват,защото преди известно време са излекували и една немска овчарка и ми казаха да не се притеснявам.
Пожелавам успех с лечението на всички!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни