Dog.bg Форуми : Ах Ох

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ах Ох

#1 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 26 April 2009 - 07:37 AM

Идва при мене стопанка на котка купена от развъдник дето много се саморекламира
Котката е с крива долна челюст На собствениците обаче е казано че зъбките са наред а те не са на местата си
Обаждам се на развъдчика и той нахъсено ме убеждава че при персийките 2 милиметра били допустимо отклонение Убеждава ме че ако се изпилят някои зъби нещата ще се оправят Ама аз знам че може и да не се оправят
Котето било продадено за любимец и стопаните не можело да имат претенции

Обаждам се после на видна развъждачка на коте да питам колко може да струва едно коте с дефекти Тя се опитва да ме убеди че понеже не е шоу кас едно коте с дефекти може да струва няколкостотин евра

#2 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 09:11 AM

Моето мнение ,че хората постъпиха правилно ,коте има дефект и се продава като домашен любимец. Нещо не разбирам къде е проблема? Или Вие искате котета които са пет класа да се подаряват? Дайте да дойда при Вас в клиника да ми подарите нещо, аз ще си избера.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#3 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Икона за мнението  Публикувано: 26 April 2009 - 11:57 AM

svetamops: Домашен любимец с дефект в челюстта може ли да се храни нормално? Всъщност много добре знам, виждала съм подобни животинки - от ръка или с фуния! Дали е възможна лицевочелюстната операция и колко ще струва? Пет клас не означава продажба на животни с вроден дефект, който възпрепятства нормалното съществувание. И все пак котеразвъдната дейност не е търговия със зарзават да се продаде всичко, купувачите да му мислят. Нямаше да е проблем ако се купува прасе или теле - ще се изяде, но това е домашен любимец, хората искат да живеят с него 12-20 години. Почтеността стока ли е? И още : моралът колко струва цената на едно котенце - 200-300 лв? Няма да спомена имена на известен развъдник, които имаха морален проблем дали да не приспят подобен брак или да го подарят.
Алчността, д-р Коджабашев, няма почивен ден и самоограничения.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#4 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 12:05 PM

На каква възраст е продадено това коте и как е съществувало досега? Невярвам че това коте чак хранено от фуния ,това си е твоя измислица.Дайте снимки на котето и възраста му ,та да обсъдиме за къкво става дума и то бих искала да видя снимки на въпросната изкривена челюст.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#5 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 12:08 PM

И като говориме за алчноста ,скъпа papyy , та да кажем ,как подареното коте след навършване на една годинка ще почне за здраве да се запложда, както става винаги! И да се правят парички от подареното коте - домашен любимец и къде е морала ?
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#6 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Икона за мнението  Публикувано: 26 April 2009 - 12:29 PM

Всъщност, Светамопс ,знаеш ли за какво става въпрос или само се изказа неподготвена? Защитата на всички развъдчици дали е добър похват? Може би четящите форума започват да си мислят , че правиш същото... А аз имах много добро мнение за тебе като развъдчик. И да виждала съм котка, хранени с фуния, продадена на моя позната беше голямо мъчение за животното.
Всяка лицевочелюстна операция при изкривена челюст е сложна, успех има, но цената е много висока ако не се поема от НЗОК. И ако искаш и имаш нужда ми пиши ЛС и ще те прегледам безплатно и веднага. Да не дава Господ да допуснем професионален брак.
Поздрави и мъдро сърце.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#7 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 26 April 2009 - 12:33 PM

Котка пет клас и да се заплоди колко ще струват котенцата? И защо развъдчиците в България ги продавата/подарявате некастрирани? Противно на световната практика. Аз имах котарак пет клас, копйто ми беше даден от развъдника в Германия кастриран за характеропатия на породата - нахвърлял се е на кучета като рис. При мен вече беше кротка домашна пусинка.
И беше купен, не подарен! На половин цена - 280 Е чистопороден без физически дефекти котарак. В родословието беше описано всичко и не можех да го водя на изложби, но за мен беше домашно съкровище. Почина при нещастен случай. Имах и подарен друг котарак, пенсиониран производител, кастрирах го тук, защото хората ми имаха доверие и пак нямах право да го водя на изложби.
Толкова за морала и нека всеки говори за себе си и своя.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#8 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 12:41 PM

Показване на мнениетоpapyy, в Apr 26 2009, 11:29 AM, написа:

Всъщност, Светамопс ,знаеш ли за какво става въпрос или само се изказа неподготвена? Защитата на всички развъдчици дали е добър похват? Може би четящите форума започват да си мислят , че правиш същото... А аз имах много добро мнение за тебе като развъдчик. И да виждала съм котка, хранени с фуния, продадена на моя позната беше голямо мъчение за животното.
Всяка лицевочелюстна операция при изкривена челюст е сложна, успех има, но цената е много висока ако не се поема от НЗОК. И ако искаш и имаш нужда ми пиши ЛС и ще те прегледам безплатно и веднага. Да не дава Господ да допуснем професионален брак.
Поздрави и мъдро сърце.

Аз просто не мога да разбера , как това коте живяло досега и хоп колко голям проблем ,дали го има този проблем изобщо?И защо веднага лош развъдчик ,алчносост, липса на морал и т.н. Дайте да питаме първо развъдчик ,защото не вярвам ,че развъдник ще продаде котето което се храни с фунии и други неща!
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#9 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 26 April 2009 - 10:07 PM

Светамопс аз негодните лекарства ги изхвърлям но мога да Ви подаря някой негоден инструмент или да Ви го продам на половин цена Колкото до котето то може да се храни само Аз или някой колега ще му изпили зъбите За това клиента ще си плати После ще има по-чести проблеми с устата За това клиентите ще си плащат на алчните ветеринари После ще го заплодят щото някой ще им каже че котката поне веднъж трябва да роди И понеже дефекта е унаследяем пак ще имаме работа

#10 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 26 April 2009 - 10:14 PM

И да добавя
Редно е клиента да е УВЕДОМЕН за недостатъка Още повече за нещо което се вижда

#11 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2009 - 11:48 PM

Явно редното за някого не е полезно. Уви... То пък да беше нещо ново...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#12 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2009 - 08:41 AM

Показване на мнениетод-р Коджабашев, в Apr 26 2009, 08:14 PM, написа:

И да добавя
Редно е клиента да е УВЕДОМЕН за недостатъка Още повече за нещо което се вижда

Това за редното - прав сте,аз винаги казвам и давам пълно обяснение на хората ,защо продавам коте като домашен любимец, смятам че това е правилно.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#13 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 27 April 2009 - 09:12 PM

alekian_yona :ae_085: Ти не правиш така, знам. Но знаеш много добре, че го правят и естествено знаеш кой го прави. И ние го знаем и не е един, но този дефект в БГ идва от едно място. Няма защо да защитават подобни безобразия. Пет клас не означава физически дефект, който застрашава здравето. И трябва да се уведоми клиента за причината поради която се продава като пет клас. Не знам защо у нас не се кастрират пет клас котенцата преди предаване на собственика за негова сметка.
Поздрави и моля д-р Коджабашев ако иска да ми прати на ЛС адреса на кабинета си.
Поздрави и лека вечер.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#14 Потребителят е офлайн   e.vidi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-February 12

Публикувано: 17 February 2012 - 01:50 AM

Аз само да вметна, че няма мъжка котка на Перси Де Гал, която да прави бебета :)) Как така всичките са безплодни не знам. Дали им слагат някакви инжекции за да са безплодни :(

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни