Dog.bg Форуми : Дружество за защита на животните, Варна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дружество за защита на животните, Варна въпрос

#1 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 April 2009 - 11:13 PM

Някой има ли координати на "Дружество за защита на животните", Варна?

Срещам името на това дружество по разни електронни публикации, но не мога да намеря никаква информация за тях.

От много време си мисля за основаване на дружество във Варна, тъй като смятах, че тук няма подобна организация, но за съжаление освен финансовата страна не ми достига свободно време. Мечтая си за дружество, защото така ще може да се помага на повече животинки, отколкото всеки сам да прави по нещо мъничко.

Ако някой има координати на действаща организация за защита на животните във Варна, много моля да пише тук или на ЛС. Също така ако някой има идея или желание за основаване на такава организация във Варна, ще се радвам да обединим усилията си.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Nightsky Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-May 09

Публикувано: 14 May 2009 - 01:37 PM

Показване на мнениетоwind, в Apr 30 2009, 12:13 AM, написа:

Някой има ли координати на "Дружество за защита на животните", Варна?

Срещам името на това дружество по разни електронни публикации, но не мога да намеря никаква информация за тях.

От много време си мисля за основаване на дружество във Варна, тъй като смятах, че тук няма подобна организация, но за съжаление освен финансовата страна не ми достига свободно време. Мечтая си за дружество, защото така ще може да се помага на повече животинки, отколкото всеки сам да прави по нещо мъничко.

Ако някой има координати на действаща организация за защита на животните във Варна, много моля да пише тук или на ЛС. Също така ако някой има идея или желание за основаване на такава организация във Варна, ще се радвам да обединим усилията си.


Здравей, Wind! Аз също съм издирвала координати на такава организация, но за жалост всичките ми опити бяха неуспешни. Също като теб и аз искам да помогна на животните, особено на тези които живеят (или по-точно се опитват да живеят) във варненския зоопарк, където по мое мнение условията са повече от неприемливи. Бих искала да открия възможно повече хора, които мислят като мен, и заедно да обединим усилия и да променим тази ситуация. Уж се имаме за съвременна държава, членка на ЕС, а по отношение на флората и фауната в страната положението е критично. :ea_103: Явно не управляващите, а ние граждание, трябва да предприемем нещо. Ако искаш пиши ми на ЛС, за да помислим какво може да направим по въпроса :) :smile:

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2009 - 08:12 PM

Хм, намерих това.Някой да знае нещо за тях?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Nikita_72 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 13-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 May 2009 - 11:33 PM

Това пък за първи път го виждам...хм
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2009 - 11:47 PM

Има телефони за контакт. Дал някой от Варна не би им се обадил да пита каква дейност развиват?

Цитат

We currently operate TNR programs in the following villages: - Dolen Bliznatsi, Priscelsi, Bencovski, Zdravets, Avren.

Хм? Странен сайт, пълен със сладурски снимки от нета, калкулация колко струва да се дари, за да се храни едно куче на седмица, на година...?

Няма да коментирам това, че сайта е само на английски. Сайта на въпросната организация за клон София също е само на английски - явно не искат помощ от българи...

Ако пък се окаже, че вършат нещо, може да са от полза за варненци.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2009 - 11:58 PM

Показване на мнениетоbushkata, в May 26 2009, 09:47 PM, написа:

явно не искат помощ от българи...


А може би и да искат съвсем правилно са преценили, че няма да получат. Дано да са истински и да правят нещо макар че и 100 такива организации няма да са достатъчно да се реши проблема.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2009 - 12:26 AM

Показване на мнениетоMechoPuh, в May 27 2009, 12:58 AM, написа:

Показване на мнениетоbushkata, в May 26 2009, 09:47 PM, написа:

явно не искат помощ от българи...


А може би и да искат съвсем правилно са преценили, че няма да получат.

Не си справедлива. И този форум (по конкретно Без дом) го доказва :ba_025:


Аз продължавам да разглеждам този странен сайт. Дистрибутират храна, опитвайки се да ни убедят, че тя е хубава и как е добре да храним нашите осиновени от тях любимци (къде са те - на сайта има само едно куче за осиновяване,няма вече осиновени?) с тази храна. Дори само по вида й мога да кажа, че не съм съгласна. Странен сайт, странни дейности.
Много ми се иска да се появи човек, който е част от тази организация и да може да отговори на въпросите ми.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 May 2009 - 08:04 AM

Не съм ги чувала, но пък и аз отскоро се интересувам от проблема. Разглеждайки сайта, забелязах някои неточности (ако мога да ги нарека така). Споменава се северната част на Варна, а всички изброени села са на юг града. Пощенският клон пък е в широкия център на града (Червения площад). Никъде не видях поне едно име, освен в е-mail за контакти. Не знам, не искам веднага да подхождам скептично, но нещо не ми харесва. Май ще се разходя в неделя до Аврен за благотворителния базар.

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2009 - 08:16 AM

Показване на мнениетоFrancesca, в May 27 2009, 09:04 AM, написа:

Не знам, не искам веднага да подхождам скептично, но нещо не ми харесва. Май ще се разходя в неделя до Аврен за благотворителния базар.

Супер, пиши ако научиш нещо.
И аз не искам да съм скептична - може пък да се окаже, че хората правят нещо и да сме си от полза взаимно. Но това няма да промени факта, че сайта е много зле от всякъде.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 May 2009 - 10:06 AM

Сега виждам, че по темата ми има мнения.

Не съм чувала нищо за въпросната организация, но по принцип знам следното. В БГ има много англичани, заселили се тук, някои вече си тръгнаха. Те по принцип не могат да понасят, когато виждат отношението на българите към животинките (живеят предимно в села, а там знаете как се гледат кучета). Някои от тях се опитват да помагат, но малко са онези, които наистина го правят по-ефективно.

Има едни англичани (други, не тези), които си основаха организация и техни контакти са в подписа ми. По стечение на обстоятелствата момичето, което е свързано с тях и е българка, ми е колежка. Много се бях зарадвала, че нещо се прави по въпроса. Радостта ми обаче не трая дълго. Още на първите кученца, които намерих, бях изпратила снимки с надеждата, че ще ги публикуват и ще им се търсят стопани. Нямаше нищо такова. Въобще не публикуваха никакви снимки. Не знам защо.

След време разбрах, че поемат кастрации за кучета. Също много хубава идея. Обаче се оказа, че има прекалено много условия и условности, та не знам въобще дали вършат нещо по въпроса. Въпреки това не изтривам контактите от подписа си. Последно знам, че са уредили приют в Провадия в зоологическата градина, с малко места, а общината поема разходите. Дали вече функционира и ако да, какви са условията - идея нямам.

Същата организация ("Английско-българска асоциация за защита на кучетата"), редовно организира някакви мероприятия в близките и не толкова близки села. По разкази на колежката ми те преминавали по следния начин: събират си се на зелено, играят разни игри, има примерно конкурси чие куче е най-красиво, умно и т.н. Целта е да се събират средства - съответно продават разни неща. Няма лошо, но веднъж щях да ходя с куче, което трябваше да задомя - мислех, че тези събирания имат И такава цел - не.

Това е лично мое мнение, може и да не съм права, но си мисля, че англичаните, като типични такива, са си затворени в своите кръгове.

Иначе съм чувала хубави неща за англичанин в Климентово (сайт)- той наистина върши добра работа, кастрира и помага на бездомните кучета в селото, браво на него. Но не е ВЪВ Варна.

Тук при нас има много душички, които се нуждаят от помощ. Има и много хора, които са готови да помогнат. Но не сме организирани. Всеки си има ангажименти, времето все не ни достига. Правим каквото можем. А можем и повече.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Бари Уайт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 201
  • Регистрация: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:ах, морето...
  • Interests:трудна работа е това поле...остави!

Публикувано: 30 May 2009 - 10:01 PM

:re_037:

http://forum.dog.bg/...showtopic=25697
User's Signature

Не е страшно, че понякога грешим!
Страшно е когато повтаряме грешките си!

#12 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2009 - 11:31 AM

Това също са те: http://bulgariadogs.com/
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 June 2009 - 04:27 PM

Показване на мнениетоRasta, в Jun 4 2009, 12:31 PM, написа:

Това също са те: http://bulgariadogs.com/

Да, това е софийският им клон. Явно са организация, от няколко човека, отглеждаща десетина кучета и задомяваща ги. Не правещи кастрации, нямащи база - за това се борят, да имат тяхна земя и нова база.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   vselenoyad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 19-April 10
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2010 - 09:52 PM

Варна - "Национален съюз за етика към животните"

Пенка Бъчварова
(председател)


0899 64 48 81
Аз звъннах, предложих помощ, но освен финансова, друга не им трябва!
.....А вчера се свързах с тази организация BCAPP, ите ми изпратиха формуляр за ДОБРОВОЛЕЦ, при тях, ето го и него:

Прикачени файлове



#15 Потребителят е офлайн   alice<3 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-May 11

Публикувано: 02 May 2011 - 02:53 PM

Преди три дена котките ,които отглеждами в нашия двор и са наши любимци ги намерихме в тежко състояние.Те лежаха, трудно дишаха и много често получаваха конвулсий.След 12 часа те загинаха. Котките бяха три една от които майка на малки.Ние ги гледахме в нашия двор и ги хранехме. Те на никого не пречиха.Обръщам се към вашта организация за да запитам има ли хайка за тровене на котки и има ли други такива оплаквания?... ПЕТЯ НА 12 год. :smile:

#16 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2011 - 03:00 PM

Нали не мислите, че организация за защита на животните би организирала хайка за тровене на животни???

По-скоро попитайте съседите си нямат ли нещо общо!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2011 - 05:14 PM

Ели, въпросът е по-скоро дали имат информация за такава хайка :)

Друг е въпросът че явно тази тема няма как да помогне на момичето, т.к. тук не пише никой от това т.нар. Дружество. Попитай по-скоро в темите за дружествата в подфорума за изолаторите и фондациите.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 03 May 2011 - 05:33 AM

052 644907 Мария Радулова

#19 Потребителят е офлайн   alice<3 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-May 11

Публикувано: 04 May 2011 - 12:50 PM

Показване на мнениетоelena07, в 02 May 2011 - 03:00 PM, написа:

Нали не мислите, че организация за защита на животните би организирала хайка за тровене на животни???

По-скоро попитайте съседите си нямат ли нещо общо!

ami i da pitam te nqma da kajat istinata

Моля, пишете на кирилица.
мод


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни