Dog.bg Форуми : Агресивно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресивно куче

#1 Потребителят е офлайн   Ver4itU Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-May 09

Публикувано: 09 May 2009 - 09:23 PM

Здравейте на всички! Отскоро съм член на форума, попрочетох някои теми за НОК, но не открих това което ме интересува. Кучето ми е на 1г. казва се Норд. Имаме голям двор и той е пуснат, а когато се наложи да го приберем - си има направено специално място с къщичка и място за размотаване. Когато сме на разходка е много послушен и никога не сме имали проблеми от такова естество.
Норд е много добродушен и голям глезльо, не е проявявал агресия към мен или към член на семейството ми. Преди няколко дни, когато хапваше няколко кокала, започна да ръмжи след като го приближих. Днес отново му сипах малко кокали и дори се опита да ме ухапе. Искам да отбележа, че това се случва за пръв път.
Още от малък докато ядеше го галехме, дърпахме му купичката, закачахме го и той никога не е ръмжал. След първия случай му сипах гранули и той ме остави да го мачкам докато ядеше - дори не реагира !?
Имам чувството, че е заради кокалите, не мога да си го обясня.
Ако някой е имал подобен проблем или може да ми предложи решение, моля да драсне няколко реда, защото съм много притеснена. Плаша се, че ще стане още по агресивен и няма да можем да го контролираме.

#2 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 09 May 2009 - 09:36 PM

Показване на мнениетоVer4itU, в May 9 2009, 08:23 PM, написа:

Преди няколко дни, когато хапваше няколко кокала, започна да ръмжи след като го приближих. Днес отново му сипах малко кокали и дори се опита да ме ухапе.

http://forum.dog.bg/...%9A%D0%A0%C2%B5

#3 Потребителят е офлайн   Ver4itU Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-May 09

Публикувано: 09 May 2009 - 10:07 PM

Мерси за препратката, вече ще имам едно наум за кокалите, но в момента повече ме притеснява проблема с ръмженето. страхувам се да не стане по-зле и да хапе и т.н. Мисля че започва да се налага като лидер и се опитва да ме измести.

#4 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 09 May 2009 - 11:08 PM

Показване на мнениетоVer4itU, в May 9 2009, 08:07 PM, написа:

Мисля че започва да се налага като лидер и се опитва да ме измести.

http://forum.dog.bg/...%EB%E8%E4%E5%F0 - Има много полезна информация за видовете агресия и т.н. Ние по едно време имахме проблеми с агресията като беше малък и се опитваше да се налага, но след като направи нещо неправилно му казвах ''Не'' и сега е мн послушен.Веднъж взе една опаковка от кремвирши и му казах ''Ръфи , не'' и той веднага е изплю след което имаше наградка.

#5 Потребителят е офлайн   m1mo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 June 2009 - 10:12 PM

Не го лигави,бъди строг с него,вземи му страха.Когато му приказваш трябва да те гледа в очите и да е в готовност да изпълни издадена команда,да те защити ако има риск за живота ти...всичко опира до възпитанието :)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Georgi-Kostov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 06-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Спорт,Кученца:D

Публикувано: 19 June 2009 - 09:23 PM

Хора моят НОК е на 3 месеца и малко и е много злобен,обаче много отворен:D Вчера го разхождам и една кола за малко да мине през мен,и той като тръгна да я лае...10 минути няма успокояване,същото е и с хора които ми се карат или нещо такова:Dкогато сме сами,хапе много обаче мисля че това е може би защото много съм го лигавил.Никога не съм го удрял,а само от време на време му повишавам тон,кажете моля дали трябва малко да го пошляпвам по дупето от време на време или просто да му се карам докато не отвикне да хапе?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 20 June 2009 - 10:20 AM

Показване на мнениетоGeorgi-Kostov, в Jun 19 2009, 08:23 PM, написа:

Хора моят НОК е на 3 месеца и малко и е много злобен,обаче много отворен:D Вчера го разхождам и една кола за малко да мине през мен,и той като тръгна да я лае...10 минути няма успокояване,същото е и с хора които ми се карат или нещо такова:Dкогато сме сами,хапе много обаче мисля че това е може би защото много съм го лигавил.Никога не съм го удрял,а само от време на време му повишавам тон,кажете моля дали трябва малко да го пошляпвам по дупето от време на време или просто да му се карам докато не отвикне да хапе?


твоето кутре просто се нуждае от начално възпитание и насочване на енергията - колкото по рано толкова по добре :smile:

#8 Потребителят е офлайн   vankata367 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 851
  • Регистрация: 29-February 08

Публикувано: 21 June 2009 - 04:15 PM

за "пошляпването по дупето"

1.куче никога, ма никога не се удря

2.ако пък се наложи, то тогава се прави с навит вестник и то по муцуната

3.удар с ръка ( било то силен или не ) може да има кофти последстия:кучето да се дърпа като стръгнеш да го галиш, да ръмжи и т.н.При редовни побои кучето се превръща в една от двете крайности:страхливо или супер агресивно

4.куче НИКОГА НЕ СЕ УДРЯ ПО "дупето" по 1 проста причина: отзад се намират бъбреците , които са много чувствителни

така че , драги ми съфорумнико, високият тон е напълно достатъчен :ae_085: :ae_085:
User's Signature

on the road of life,there are passengers and there are drivers

#9 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2009 - 12:00 PM

Защо не опитате да отстраните проблема чрез следното упражнение: показвате му любима храна/лакомство, давате му да я/го подуши и казвате: Чакай! Чакайки и гледайки към лакомството, което е в ръцете ви, ще разбере, че то не е негово, а ваше и ако прояви търпение ще го получи. След това го дайте, погалете кучето и кажете: Браво! Така ще установите и физически контакт, докато кучето изяжда любимата храна, като по този начин му показвате, че няма да му я вземете и че може да ви има доверие по време на хранене.
Лично мое мнение е, че не е праивлно да мачкате кучето или да му дърпате купичката докато яде, така създавате напрежение и изнервена обстановка по време на хранене.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни