Dog.bg Форуми : Гърчове

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гърчове

#21 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 February 2011 - 10:31 AM

...колко тъжно....!Но още по-жестоко е,да се откажеш от кучето си,когато разбереш,че страда от подобни гърчове,да му дадеш гръб и ...сякаш не си чувал никога за него.Визирам хъскито Руни,което няма и две години.Има тема за него тук.Вие сте изживели прекрасни години с вашите любимци.Има страшни и коварни болести,които без време отнемат живота на любимото ти същество,има и такива,които просто изискват поддържане с медикаменти,за нормално и дълго просъществуване.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#22 Потребителят е офлайн   g3r111 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-June 13

Публикувано: 18 June 2013 - 11:38 PM

Кучето ми е на 5 год. и напоследък през 2/3мес. може би по рядко понякога получава някакво схващане на тялото ляга и си опъва всички лапички напред скимти ококорва си очите олигавя се цялото,диша бързо и е адекватно не губи съзнание, и това го казах на вет.лекар тои ми каза категорично епилепсия пита ме дали изпата в безсъзнание ,посинява ли му езика,спира ли да диша и т.н. признаци които и аз знам за епилепсията които моето куче няма единственото общо е това схващане което получава. Забравих да спомена че има гъстрит за съжеление от малко(на5мес.) жената от която го взех не беше го гледала добре.
Въпроса ми е възможно ли е да е нещо друго? Аз съм с него постоянно откакто съм го взела е с мен навсякъде за толкова години си познавам кучето много добре и от това което прави ми изглежда че го боли нещо. И пропуснах да добавя и че винаги идва до мен минути преди да се случи това. Много ми е мачно като го гледам. Ако някои има опит с това или знае нещо моля да сподели:( :( :( :( :( :(
User's Signature

Nothing last 4-ever....

#23 Потребителят е офлайн   anamon Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 27-November 11
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2014 - 01:01 PM

Здравейте.Имам съштия проблем кучето ми получи гърчове.Ходихме на доктор но ништо биха му инжекции по две на ден и сега сме на хапчета и някакво лекарство.Хапчетата са "Карбамазепин.Но ефект никакъв кучето си има пристапи.Дайте съвет доктора ништо не може да каже това е доста учудвашто за ветеринар.Заштото кучето ми е младо на 3 години е и е породаХъски.Поздрави

#24 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 11:28 PM

Ако се касае за епилептични гърчове и няма други причини видни от направени кръвни изследвания и клиничен преглед,то най-доброто средство за тяхното контролиране е прием на фенобарбитал.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни