Dog.bg Форуми : Гърчове

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гърчове

#1 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 11 November 2005 - 11:30 AM

Снощи в 01:30 часа чух странни некоординирани шумове от нокти по плочките в коридора. Станах и погледнах през вратата очаквайки да видя точно, това, което беше. Бък - на почти 11 години беше на пода, с краката изпънати почти нагоре, повдигната озъбена и отворена уста гледаща към мене. Тресеше се и излизаше пяна от устата...изпусна се. След като се събуди отново не познаваше никой, страхуваше се от мене и отново започна да лае - цяла нощ лаеше общо взето невменяемо.
Изплаших се, въпреки,ч е очаквах всичко...
Това му е вторият гърч. Лекарите казаха, че най-вероятно не е епилепсия. Имам съмнения да е нещо от двете операции от тумори на клепача на очето му, ако се е разсеял тумора към мозъка. Изследвания на кръвта се направиха още след първият гърч - кръвта си му е наред. Тоест - мозъка.
Много неща съм виждала...кървища, побоища...сбивания с кучета, но толкова изплашена несъм била.
Днес трябва да ида до "Анимо" да ми обяснят какво точно може да предизвиква тези гърчове. Засега знам само, че трябва да давам Калиев Бромид.
Въпросите ми...
Какво се прави когато кучето получи гърч? Имам малка книжка "Първа помощ" за кучетата, там пише, че просто трябва да се обезопаси всичко, да не се удари някъде кучето при гърча.
Освен това, след гърча може ли кучето да се остави само или трябва да бъде с някого за да се успокои?
И може ли куче да намери смъртта си от гърч?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#2 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 12 November 2005 - 11:36 PM

Моят далматин има диабет.Преди да го кастрирам,като се превъзбудеше,получаваше гадни гърчове.Сега вече няма проблем,макар че от време на време е на лекарства.
Та,знам от един лекар,че трябва да внимашаш да не си глътне езика,да не се контузи при падането,и другото,което ми е помагало на мен,но това е за моя случаи-винаги имах блокче шоколад в джоба и му го слагах под езика.
d)

#3 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 November 2005 - 02:53 PM

Не мога да помогна, но искам само да ви кажа да не се стряскате от това "гълтане на езика", както при хората, така и при кучетата такова нещо няма! Езика не може да се глътне!!! А просто се стяга долната челюст и протича някаква реакция в гърлото от което човек, а и животното се задушава! При хората това се оправя моментално щом главата се отпусне назад и челюстта се разтваря от самосебе си, предполагам и при животните е така! Така че в случай на задушаване, ако имате съмнение за "глътнат език", просто хващате кучето за врата, подлагате си едната ръка под него и главата да падне свободно надолу. Така устата се отваря! Разбира се, не съм специалист, но специално за хората, това е решението!!!

И дано намерите лек за кучето, никак не е приятно да се гледа как едно животно страда, а за него още по-малко! Успех и пиши какво сте разбрали от лекарите!!!
Поздрави!

User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#4 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 14 November 2005 - 01:38 PM

Бък е добре, надявам се да не получава повече гърчове. До края на живота си ще взима Калиев Бромид. Много се надявам да му помогне.
Благодаря че споделихте r) и за подкрепата!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#5 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 15 November 2005 - 05:48 PM

Това е страхотна новина, радвам се че сте намерили лек и дано повече не се повтаря!!! Стискаме ви палци, живи и здрави! super
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#6 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 15 November 2005 - 09:41 PM

Дано лекът подейства!
Благодаря!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#7 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 16 November 2005 - 09:06 AM

Цитат

Бък е добре, надявам се да не получава повече гърчове. До края на живота си ще взима Калиев Бромид. Много се надявам да му помогне.
Благодаря че споделихте r) и за подкрепата!

ах колко се радвам за Бък!!!
Дано всичко да е наред и да продължава да лудува d) d)

bravo bravo bravo

#8 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 November 2005 - 10:17 AM

За гълтането на езика не знам. защо да не може куче да си глътне езика? имам спомен от детството си - грижехме се за кучетата около блока ни и една сутрин намерихме Чара мъртва. Нямаше видима причина да умре, но другите деца казаха, че са гледали в устата й и тя си е била глътнала езика s)

#9 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2005 - 11:53 AM

Много се радвам за Бък! bravo Дано от тук нататък се чувства добре и да няма проблеми! r)

#10 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 November 2005 - 01:25 PM

Цитат

За гълтането на езика не знам. защо да не може куче да си глътне езика? имам спомен от детството си - грижехме се за кучетата около блока ни и една сутрин намерихме Чара мъртва. Нямаше видима причина да умре, но другите деца казаха, че са гледали в устата й и тя си е била глътнала езика  s)

Ами едно е да гледат деца, друго е да види лекар! Какво разбират децата?!... Но пак казвам не споря, ако някой даде някакво научно обяснение, т.е. някой лекар сподели опит! За хората съм категорична, че такова нещо няма, но за животните може и да стоят нещата по различен начин! Но съм почти убедена, че не е така! Езикът няма как да се глътне! Изобщо какво означава "глътнат език"??? bl) За да го глътне човек или животно, то той трябва да се откъсне, нали е закрепен към долната челюст един вид! Но както по-горе писах, именно тая долна челюст в следствие там на някакви причини се СТЯГА, схваща и устата не може да се отвори! А в самото гърло протича един процес, който не мога да обясня, не съм лекар все пак, но в следствие на него се получава задушаване! И ако устата не се отвори, тогава определено кучето или човека се задушава! Но не и от глътнат език! И въпреки всичко, случили се нещо такова - ВЕДНАГА на лекар! А първата помощ, която може да се окаже съм написала по-горе, как главата трябва да бъде отпусната силно назад и устата се отваря от самосебе си... но въпреки всичко след това при доктора!

Това с глътнатия език са легенди, също като "кривото гърло" - слухове пуснати от незнаещи хора и до днес все още "живи". Но са пълни измишльотини от медицинска гледна точка!

User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#11 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 16 November 2005 - 03:48 PM

HERZ е права, и аз съм чела каде ли не, че кучетата немогат да си глътнат езика защото се схваща челюста

важното е в този момент да се реагира адекватно

#12 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 16 November 2005 - 03:54 PM

Цитат

Снощи в 01:30 часа чух странни некоординирани шумове от нокти по плочките в коридора. Станах и погледнах през вратата очаквайки да видя точно, това, което беше. Бък - на почти 11 години беше на пода, с краката изпънати почти нагоре, повдигната озъбена и отворена уста гледаща към мене. Тресеше се и излизаше пяна от устата...изпусна се. След като се събуди отново не познаваше никой, страхуваше се от мене и отново започна да лае - цяла нощ лаеше общо взето невменяемо.
Изплаших се, въпреки,ч е очаквах всичко...
Това му е вторият гърч. Лекарите казаха, че най-вероятно не е епилепсия. Имам съмнения да е нещо от двете операции от тумори на клепача на очето му, ако се е разсеял тумора към мозъка. Изследвания на кръвта се направиха още след първият гърч - кръвта си му е наред. Тоест - мозъка.
Много неща съм виждала...кървища, побоища...сбивания с кучета, но толкова изплашена несъм била.
Днес трябва да ида до "Анимо" да ми обяснят какво точно може да предизвиква тези гърчове. Засега знам само, че трябва да давам Калиев Бромид.
Въпросите ми...
Какво се прави когато кучето получи гърч? Имам малка книжка "Първа помощ" за кучетата, там пише, че просто трябва да се обезопаси всичко, да не се удари някъде кучето при гърча.
Освен това, след гърча може ли кучето да се остави само или трябва да бъде с някого за да се успокои?
И може ли куче да намери смъртта си от гърч?

Инче, много съжалявам, че всичко това се случва, наистина... s) Защо ли няма начин да съберем всички болести в един кашон и да го изгорим... n)

#13 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 November 2005 - 04:07 PM

Ееееееееех, това ще бъде направо РАЙ! Да няма болести, от които да страдат любимците ни! Защо не може наистина??? s)
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#14 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 16 November 2005 - 04:14 PM

Чул ви господ!
Наистина щеше да е малко по-светло в света на любимците ни. Щяха да греят...ох като се сетя в доброто старо време, колко беше щастлив Бък, как тичаше и играеше. Беше здрав като бик! Сега ме е страх да го водя в кучешката градинка, защото като го бутнат ще падне. Не е толкова стабилен като преди....
Как му се нервирах че ми бяга...тичах по него и се хвърлях върху него за да го хвана. Толкова бели правеше, толкова съм викала по него, толкова весело беше. Тъжно ми е да го гледам така. Опитвам се да възвръщам поне илюзията че всичко е както преди, като го разигравам, но... Мило мое животинче, колко си го обичам.
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#15 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 November 2005 - 05:20 PM

Така е, караме им се, викаме по тях, но случили се нещо такова, просто живота си даваме, но да оздравеят! Не мога да си представя да се случи нещо на ХЕРЦ или Шели. няма да го преживея! Ядосват ме, но безкрайно много ги обичам и се моля да са живи и здрави!
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#16 Потребителят е офлайн   Emil Zhekov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-February 11

Публикувано: 15 February 2011 - 08:41 PM

Не знам обаче аз днес изживях най-ужасния ден в живота си.И ще ви споделя защо... Вчера вечерта около 11:30 - 00:10ч. Моето куче получи точно такъв гърч както е описала Инчето... Схващане изведнъж ,започна да рита с всичките си крайници беше адски неадекватна най-гадното което видях и от което се страхувах беше пяната от устата... както и да е съвзе, се поуспокой се, даже се заигра в стаята ми но беше адски изморена просто и личеше. Легна си тихо и кротко и си заспа,помислих си,че всичко е отминало но за жалост тепърва започваше. В 02:30ч. получи 2-ри гърч,седях до нея успокоявах я ,мокрих и нослето с вода и пак се оправи ,но този път нямаше сила дори и да си мръдне главичката.Както и да е заспахме си аз нали цяла нощ си я гледах дали животинката си диша и такива работи ... Адски много се бях стресирал,и съм заспал на сутринта ставам около 06:30-40ч. кучето си беше просто като ново .Играеше си,имаше си апетит,дразнеше се когато не и дам от кучешките и бисквитки и тн. Всичко си беше наред нали обаче както си седеше весела и сънена из един път като се сгромоляса на пода и пак започна да се гърчи ...В този момент повярвайте ми аз направо забих , не знаех вече какво да правя и се панирах.Този път гърча и продалжи сигурно 4-5мин. вече не знаех какво да правя и я притиснах да не се тресе просто не можех да гледам как страда кученцето ми.Спря да се тресе спря да и излиза пяна от устата ,но започна да повръща...И между другото когато получеше гърч се напишкваше и беше адски уплашена просто никога не съм я виждал толкова уплашена ..... Този път вече беше адски зле и нямаше чалъм да се съвземе искаше да походи но нямаше сила да се изправи .... Казвам ви причерня ми пред очите да я гледам така...Много ме трогна,че тя нямаше сили да се здаржи да отиде на терасата и да се изпишка просто нямаше как да го направи... Но намери сили и отиде до терасата за да се изака след което се свлече и падна ........ Заведох я на лекар веднага сложиха я на масата,мериха и температурата,която беше супер ниска цитирам"като на току що умряло куче" .... приготвяха и там някакви инжекций и тн. сложиха я ж едно ел.одялце за да я постоплят малко но не помогна...... Най-гадното беше когато лекарката отиде до шкафчето си за нещо.. и кученцето ми си взе адски дълбоко въздух и ме зграпчи с лапичката си по ръката и направо се отпусна цялата..........Е тогава вече наистина вече не издаржах и се побърках ....Лекарката започна сърдечен масаж и да ви кажа процедурата е адски грозна не можах да и понеса... 14г. с това животно и изведнаж да си отиде не мога да го разбера .... казаха ми че не може от старост да умре по този брутален начин просто няма как да стане ... или е било отровено,или е имало някаква болест дето засягало еди какво си там.... Докато лежеше на масата не отдели поглед от мен нито за миг . гледаше ме през цялото време.... Хора наистина не го пожелавам на никой ...... И ако след като я изследват и бъде доказано ,че е отровена и точно с какво е отровена ,не знам ще го намеря този човек които и го е дал и ще го накарам да се гърчи както кученцето ми!!!!! (Съжалявам ако има правописни грешки и тн. Между другото кученцето ми се казва Беки) Благодаря.

#17 Потребителят е офлайн   Emil Zhekov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-February 11

Публикувано: 15 February 2011 - 08:41 PM

Не знам обаче аз днес изживях най-ужасния ден в живота си.И ще ви споделя защо... Вчера вечерта около 11:30 - 00:10ч. Моето куче получи точно такъв гърч както е описала Инчето... Схващане изведнъж ,започна да рита с всичките си крайници беше адски неадекватна най-гадното което видях и от което се страхувах беше пяната от устата... както и да е съвзе, се поуспокой се, даже се заигра в стаята ми но беше адски изморена просто и личеше. Легна си тихо и кротко и си заспа,помислих си,че всичко е отминало но за жалост тепърва започваше. В 02:30ч. получи 2-ри гърч,седях до нея успокоявах я ,мокрих и нослето с вода и пак се оправи ,но този път нямаше сила дори и да си мръдне главичката.Както и да е заспахме си аз нали цяла нощ си я гледах дали животинката си диша и такива работи ... Адски много се бях стресирал,и съм заспал на сутринта ставам около 06:30-40ч. кучето си беше просто като ново .Играеше си,имаше си апетит,дразнеше се когато не и дам от кучешките и бисквитки и тн. Всичко си беше наред нали обаче както си седеше весела и сънена из един път като се сгромоляса на пода и пак започна да се гърчи ...В този момент повярвайте ми аз направо забих , не знаех вече какво да правя и се панирах.Този път гърча и продалжи сигурно 4-5мин. вече не знаех какво да правя и я притиснах да не се тресе просто не можех да гледам как страда кученцето ми.Спря да се тресе спря да и излиза пяна от устата ,но започна да повръща...И между другото когато получеше гърч се напишкваше и беше адски уплашена просто никога не съм я виждал толкова уплашена ..... Този път вече беше адски зле и нямаше чалъм да се съвземе искаше да походи но нямаше сила да се изправи .... Казвам ви причерня ми пред очите да я гледам така...Много ме трогна,че тя нямаше сили да се здаржи да отиде на терасата и да се изпишка просто нямаше как да го направи... Но намери сили и отиде до терасата за да се изака след което се свлече и падна ........ Заведох я на лекар веднага сложиха я на масата,мериха и температурата,която беше супер ниска цитирам"като на току що умряло куче" .... приготвяха и там някакви инжекций и тн. сложиха я ж едно ел.одялце за да я постоплят малко но не помогна...... Най-гадното беше когато лекарката отиде до шкафчето си за нещо.. и кученцето ми си взе адски дълбоко въздух и ме зграпчи с лапичката си по ръката и направо се отпусна цялата..........Е тогава вече наистина вече не издаржах и се побърках ....Лекарката започна сърдечен масаж и да ви кажа процедурата е адски грозна не можах да и понеса... 14г. с това животно и изведнаж да си отиде не мога да го разбера .... казаха ми че не може от старост да умре по този брутален начин просто няма как да стане ... или е било отровено,или е имало някаква болест дето засягало еди какво си там.... Докато лежеше на масата не отдели поглед от мен нито за миг . гледаше ме през цялото време.... Хора наистина не го пожелавам на никой ...... И ако след като я изследват и бъде доказано ,че е отровена и точно с какво е отровена ,не знам ще го намеря този човек които и го е дал и ще го накарам да се гърчи както кученцето ми!!!!! (Съжалявам ако има правописни грешки и тн. Между другото кученцето ми се казва Беки) Благодаря.

#18 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 15 February 2011 - 11:35 PM

Искрено съжалявам за кученцето ти! Много добре разбирам за какво говориш... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#19 Потребителят е офлайн   mgi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-January 11

Публикувано: 15 February 2011 - 11:50 PM

Здравейте , напълно ви разбирам за всичко , което сте изживяли. Ние минахме горе-долу по същият път като най-лошото се случи точно преди 1 месец , на 15.01.2011. Става въпрос за стафордшир на 11 год
При нас всичко започна с един припадък след сутрешна разходка , тръгвайки да му мия лапите , изведнъж падна и започна да рита с крачета и да се мъчи да се изправи , пяна от устата не е имал. Това нещо продължи около 1 мин , но на нас ни се стори страшно дълго.След това се изправи сякаш нищо не е станало , през целият ден не е имало проблем . Вечерта когато мъжът ми и дъщеря ми са се прибрали е почнал да тича и да обикаля из стаите от радост-така , както винаги ни е посрещал и отново е получил гърч . Тогава го закарахме до вет.лекар и му пуснаха кръвни изследвания , които не показаха нищо обезпокоително . Разбрахме се ,ако отново получи гърч да го закараме веднага . Е това нещо се случи два или три дни след това. Закарахме го и го оставихме за да го прегледат обстойно и да разберат причината.
И така установиха , че кучето има тумор на сърцето . След това се беше закрепил , в смисъл че не е получавал гърчове .
Но при единия от прегледите получи такъв на излизане от клиниката , само като видя колата и беше такава радост , че се прибира с нас ....и това беше краят. Още немога да приема , че го няма .Толкова много го обичахме и бяхме свикнали с него , за нас той беше една голяма плюшена играчка . Беше такъв глезльо, дъщеря ми го наричаше ''моето бебче'', дори лекарите в клиниката казаха , че за пръв път виждат куче от тази порода до болка привързано към стопаните си. Много е тежко , наистина ви разбирам за всичко , което сте преживяли.

#20 Потребителят е офлайн   mgi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 26-January 11

Публикувано: 15 February 2011 - 11:52 PM

Здравейте , напълно ви разбирам за всичко , което сте изживяли. Ние минахме горе-долу по същият път като най-лошото се случи точно преди 1 месец , на 15.01.2011. Става въпрос за стафордшир на 11 год
При нас всичко започна с един припадък след сутрешна разходка , тръгвайки да му мия лапите , изведнъж падна и започна да рита с крачета и да се мъчи да се изправи , пяна от устата не е имал. Това нещо продължи около 1 мин , но на нас ни се стори страшно дълго.След това се изправи сякаш нищо не е станало , през целият ден не е имало проблем . Вечерта когато мъжът ми и дъщеря ми са се прибрали е почнал да тича и да обикаля из стаите от радост-така , както винаги ни е посрещал и отново е получил гърч . Тогава го закарахме до вет.лекар и му пуснаха кръвни изследвания , които не показаха нищо обезпокоително . Разбрахме се ,ако отново получи гърч да го закараме веднага . Е това нещо се случи два или три дни след това. Закарахме го и го оставихме за да го прегледат обстойно и да разберат причината.
И така установиха , че кучето има тумор на сърцето . След това се беше закрепил , в смисъл че не е получавал гърчове .
Но при единия от прегледите получи такъв на излизане от клиниката , само като видя колата и беше такава радост , че се прибира с нас ....и това беше краят. Още немога да приема , че го няма .Толкова много го обичахме и бяхме свикнали с него , за нас той беше една голяма плюшена играчка . Беше такъв глезльо, дъщеря ми го наричаше ''моето бебче'', дори лекарите в клиниката казаха , че за пръв път виждат куче от тази порода до болка привързано към стопаните си. Много е тежко , наистина ви разбирам за всичко , което сте преживяли.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни