Dog.bg Форуми : Кавказка овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кавказка овчарка

#21 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2005 - 11:59 AM

Подходящо куче за навсякъде е...
Само му трябва подходящ стопанин. В противен случай навсякъде ще има проблеми... които в апартамент ще са по-тежки. По простата причина, че на двора можеш да го вържеш и само да му хвърляш храна, без да влизаш в конфликтни ситуации с кучето, а в апартамента то пряко съжителства с хората и, ако стане агресивно към собствениците си (тоест, ако се мисли за водач на глутницата и иска всичко да става по неговото...)....
Пак едно примерче: преди години кавказката на едни мои познати имаше навика, когато родителите ги няма вкъщи, да завира децата в детската стая и да ги държи там. А са мръднали, а започнала да им ръмжи и да се зъби... Доколкото знам, накрая я махнаха.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#22 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 12:04 PM

Аха...значи задължително трябва да мине курс за послушание? Питам зе апартамента,защото ще си взимам куче,но още не знам какво е най-подходящо! Колебая се между азиатец,кавказка,каракачанка и немска..... защото трябва да има качествата на охранител nok
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 13 November 2005 - 12:05 AM

е то бива бива простаци ама чак пък толкова.... топ 3 на "неинтелигенти кучета" - кавказец, каракачанка и доберман... ох майко... о свещенна простота... NN

#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2005 - 01:13 AM

shadow
Категорично съм против да си взимаш кавказец, азиатец, каракачанец или немец.
Ти щом се подвеждаш по псевдо-треньори, на които им вярваш колко е тъп кавказеца, как ще го вземеш въпросния кавказец за апартаментно гледане? И щом вярваш на човек, който твърдеше че кавказеца е тъп и неинтелигентен, как ще мислиш сериозно за кученце от тази порода? Нека да поговорим колко си оправна да се справиш с доминантен кавказец в момент на нужда..... То аз НОК не бих препоръчала на неопитен човек, какво да говоря за кавказеца....
Ако ти трябва ОХРАНА - сложи си СОТ.... тези които ограбват апартаментите - те го наблюдават с месеци.... и знаят кой има куче, а кой не.... и ще ти убият кучето, ако са проучили терена, и няма да им мигне окото.

За бога, хора, кучето не е панацея от обира(((
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 08:34 AM

Ама ти изобщо не ме разбра какво имам предвид!Казвам,че не искам куче,което ще скочи да се радва на всеки oleeee Кавказец със сигурност няма да си взема,щащото са много своенравни! Казаха ми,че е най-подходящ ротвайлер и немска! Абстрахирайте се от това,че ротвайлера бил убиец-това са пълни глупости! Кучето е такова каквото го възпиташ nok
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2005 - 10:11 AM

shadow

Цитат

Абстрахирайте се от това,че ротвайлера бил убиец-това са пълни глупости!


Моля те, избягвай подобни нравоучения. Изобщо не знаеш какво ми е отношението към ротвайлери и дали ги смятам за убийци. Тук не сме на по 16 и не от вчера чухме за порода ротвайлер.

За новобранци кавказец не е подходящ, това е личното ми мнение и го отстоявам. Още повече ако именно ти ще си възпитаваш кучето, трябва ти порода, с която да те и лесно да се справиш като обучение.

Ако не искаш кучето ти да се радва на всеки то и булонка можеш да я направиш злобна. както ти самата казваш

Цитат

Кучето е такова каквото го възпиташ

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2005 - 10:19 AM

Това е тема за ПОРОДА, не за това какво куче да си вземе Шадоу bl)
Теми от този род обикновено се пускат в Къщата на кучето - там е нормално да се води дискусия по въпроса.
---
Шадоу, ще изразя откровеното си и (извинявам се) малко остро мнение, че явно имаш някакъв сериозен проблем с понятията си за кучетата и породите и, преди да тръгнеш изобщо да си избираш куче, ще е най-разумно да си оправиш системата от вярвания, така да се каже.
Изказванията на две почти поредни, напълно идиотски мнения за две различни породи определено подсказват, че в главата ти цари... голяма каша. Първо кавказецът бил неинтелигентен №1 до 3, после ротвайлерът бил убиец... утре ще кажеш и че на доберманите им расте кокал в мозъка и изкудкудякват. super
Много те моля, ouu , прояви малко логично мислене и прибегни до екстраполация (това означава от частното да изведеш общовалидното). Тоест:
- за да съществува изобщо дадена порода, то тя очевидно не проявява някакви "типични за породата" човеконесъвместими черти
- за да бъде популярна дадена порода, то тя очевидно притежава по-голям брой човекосъвместими черти от по-непопулярните
На база на първото от тези две твърдения може да се изведе следният извод:
ВСИЧКИ съществуващи породи са НОРМАЛНИ, ЗДРАВИ и НЕСТРАДАЩИ ОТ КРЕТЕНИЗЪМ и КРЕТЕНИЗОИДНИ ЧЕРТИ. В противен случай отдавна щяха да са изчезнали. Ако, да речем, на доберманите НАИСТИНА им растеше кокал в мозъка и те откачаха примерно на 6 годишна възраст, тези кучета просто щяха да са измрели - броят ненормални хора, способни да отглеждат хх години домашен любимец, знаейки със сигурност, че след часа У той ще превърти, е равен най-много на 10-20 в световен мащаб.
На база на второто от тези две твърдения може да се изведе следният извод: колкото по-специфична е дадена порода в поведението, поддръжката на козината си, изискванията към условията за живот и прочие, толкова по-тесен кръг почитатели събира, т.е. е по-малко популярна. Последното не е общовалидно, в смисъл - има и редки породи, които не са "свръх-специфични", а просто се развъждат в някакъв малък регион от света и никой не е чувал за тях... НО ПО ПРИНЦИП ЕДНА ПОРОДА Е ТОЛКОВА ПО-ПОПУЛЯРНА, за колкото по-широк кръг собственици е подходяща. С лабрадор или голден примерно може да се справи абсолютно всеки, не изискват особена поддръжка - МНОГО СА ПОПУЛЯРНИ. С пули, да речем, пак може да се справи почти всеки, но козината изисква ужасно много специфична поддръжка - породата е много по-малко популярна.
--
А сега да се върнем темата за "твоята" порода.
За да се спреш на подходяща порода, трябва да отговориш ЗА СЕБЕ СИ на няколко прости въпроса:
1. За какво ти е необходимо кучето
2. Какво искаш ти от това куче като поведение
3. Какъв тип човек си
4. Какви условия за живот можеш да осигуриш на кучето си
И трябва да си наясно с няколко също тъй прости постулата:
1. Кучето не е робот, а живо същество - то има нужда от грижи, ласки и обич; не можеш да го пъхнеш в ъгъла, когато не ти се занимава с него
2. Кучето не е робот и няма да реагира винаги както ти искаш, нито може да бъде програмирано с точност 100% да изпълнява исканите от теб неща
3. И изобщо, кучето не се "програмира" за 1 ден.
4. И, въобще, взимайки каквото и да е куче ти а) се съгласяваш да промениш начина си на живот за един много дълъг период от време; б) се съгласяваш да поемеш отговорност за едно живо същество, което ще зависи от теб много дълго време.
Ако си наясно с тези четири "постулета" и натиснеш копчето I agree в долната част на страничката r) , остава извършването на механичния подбор съответно посочените по-горе 4 въпроса и "съвпаденията" в характера на породите.
--
В случая, съдейки само по постовете ти, бих казала, че нямаш особен опит с кучета и е много възможно да попаднеш в небрано лозе, ако си вземеш порода със силен характер, каквито са кавказците, САО, каракачанките... ротвайлерите, ако щеш. Те всички са породи, които ИМАТ НУЖДА от спокоен, самоуверен стопанин, който НЯМА ДА ДОПУСНЕ да му се качат на главата, на първо място.
Оттук нататък въпросът е дали имаш време и желание да РАБОТИШ с кучето си в последствие или целта ти е просто да си защитиш апартамента от престъпници?! В последния случай СОТ действително е по-добро решение. А ако желаеш и можеш да обучаваш кучето си, и ще ти бъде приятно да общуваш продължително с него, вероятно полезни биха били... голям брой едри, но по-меки като характер породи, с които и по-неопитен стопанин би се справил сравнително лесно.
---
А сега да приключим въпроса "какво куче да си взема" и да се върнем на темата за Кавказците - прелестни, внушителни, специфични "зверове", които имат нужда да бъдат равноправни съратници на стопаните си, а не подчинен елемент в семейството.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#28 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 10:28 AM

wow! Затова не обичам интернет връзките,тъй като изобщо не се разбираме! Първо-ротвайлера казах,че повечето НЕЗАПОЗНАТИ с породата хора го смятат за убиец, а не АЗ bl) ! А колкото до това какво куче да си взема-гледала съм куче( и в момента гледам) така,че Vabank, не си мисли,че не го обичам и че не знам как се гледа! Казвам,че кучето което ще да си взема сега ще го обуча и за пазач, а нямя да ми е само играчка,която да си мачкам! Надявам се,че вече доуточних неяснотите,които възникнаха след постовете ми!
Поздрави
Ина
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2005 - 10:34 AM

shadow
ЕЕ най-накрая ще се доразберем:-) r)
ще трябва админа да премести темата, така че за сега нищо не ни пречи да пишем и тук.

Кавказците са ми вдъхвали винаги респект (и не само на мен). И когато виждам възпитан КО свалям шапката на стопани.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2005 - 10:42 AM

Да, така вече нещата стоят по друг начин... b)
В случая и аз малко се разписах в стил "статия" r) ...
Както и да е.
Всичко изказано по-горе остава в сила, ОЩЕ повече ако имаш куче в момента - т.е. трябва да мислиш и за доброто на кучето си, което друго животно със силен характер може да "смачка". Тоест, човек трябва да се съобрази не само със себе си и способностите си, но и с характера, породата и поведението на вече съществуващото си животно.
НОК, белгийски овчарки... пък дори и черен териер... вероятно биха били подходящ избор за спокойно съжителство с друго куче, за охрана и работа изобщо... и за компания при това. Без да изискват свръх-самоуверен в силите си господар и БЕЗ много от проблемите, които "примитивните" КО, САО и БОК могат да създадат без да искат.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#31 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 10:45 AM

Vabank,радвам се,че се разбрахме! b) Само едно уточнение-кучетата нямя да живеят заедно,тъй като аз ще се местя при баща ми,а мойта принцеса си остава при мама w) но стига сме говорили за мен,все пак темата е за кавказките w)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 11:04 AM

Четох в един друг форум за едно момиче с кавказец! Казва,че до 2 годишна възраст са много послушни,мили и добри! Но след това(сигурно след като минат пубертета l) ) стават по-агресивни и даже каза,че ставала в 6 сутринта за да я разходи,докато няма много хора,че налитала на клошари и възрастни s) Може би,защото ги смята за заплаха...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2005 - 12:01 PM

Цитат

НОК, белгийски овчарки... пък дори и черен териер... вероятно биха били подходящ избор за спокойно съжителство с друго куче, за охрана и работа изобщо... и за компания при това. Без да изискват свръх-самоуверен в силите си господар и БЕЗ много от проблемите, които "примитивните" КО, САО и БОК могат да създадат без да искат.

Винаги съм била съгласна с теб, но за това имам няколко забележки - познавам достатъчно много на брой кучета от изброените от теб породи и не мога да се съглася, че са идеалните и безпроблемни кучета (единствено за ЧРТ ще помоля Елен да се изкаже - имам прекрасни впечатления от Льова, но 2-3 кучета едва ли ми позволяват да имам точна представа за породата)
Но за НОК и особено за белгийски овчарки... oleeee Обикновено НОК е много подходящ пазач, лесно се социализира и не създава особено големи проблеми в къщи, лесно моделируемо куче е... НО - това се отнася за наистина отговарящо на породата куче (а не куче с прави уши и подходяща окраска, развъдено от комшията и вероятно страхливо, агресивно или с друг психически или здравословен проблем a)) ) и това подходящо като произход и характер куче трябва да попадне на човек с опит или най-малкото такъв, които има повече от обща представа как да направи от него това, което показват по филмите r) НОК не е обучено по рождение, не е и чак толкова интелигентно, за да разбере какво искаме от него, ако не му покажем по подходящия начин...
Не бих препоръчала НИКОГА малиноа за първо куче обаче - абсолютно доминантен и твърд характер, това ще е като пистолет в ръцете на малко дете ouu Това е куче, за което наистина е нужен опит и по-специален "подход" и едва тогава ще се получи това, което сме искали - иначе ще се сдобием с един разрушител, който ще доминира не само в семейството, а и навън oleeee Отново повтарям - това се отнася за типичен представител на породата, а не за "издънките", които приличат на нея единствено по външния си вид...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2005 - 02:00 PM

Вижте каква красота!!!!
Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 02:05 PM

w) w) angelpik w) super best l)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 13 November 2005 - 02:27 PM

Цитат

Тези кучета са родени със "злобни заложби",защото са селектирани с цел де станат пазачи! Знам,че още като са малки кучетата, злобата им трябва да се подтиска! Обаче,те се нареждат на 3-то място по НЕинтелигентност(след каракачанките и доберманите) Това съм го чувала от човек,занимаващ се с обучение на кучета! Тези породи били по-бавно схващащи!

Този човек няма понятие от характеристиките на породите теоретично, а думите му говорят, че е нямал и контакт с подобни породи. Което само по себе си определя колко е компетент, пък ако ще не обучаващ на кучета, а и принца на Монако да е! a) "По-бавно схващащи"??? Той дори не си е направил труда да попрочете това онова... a) Точно за породите, чиято мания е да служат и да изпълняват. Които са способни на самостоятелни решения, безстрашни и верни, независимо от начина по който са гледани... Както и да е! Вие вече го коментирахте този "тип" - няма да губя време...

Vabank, относно глутницата... Разговарях със специалисти, учени и изследователи. Не е правилно, дори крайно грешно - семейната група, или малко общество от различни биологични видове да бъде наречено глутница. Глутници има само при хищници от един биологичен вид. Само кучета. Само вълци. Само хора ако щеш... Но глутница между хора и кучета, между хора и котки, между хора, кучета и котки НЕ МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА!Нито в буквален, нито в преносен смисъл...

shadow, винаги вкъщи сме имали куче. Въпреки всичко аз исках стражар, охранител, бодигард. Доберманите са ми страст и слабост. Докато Макс караше пубертет си мислех: "Защо ми трябваше такъв таралеж в гащите? Това не е порода за всеки" - изплашена и изморена от безкрайното четене и след това прилагането на прочетеното чрез кучето... Адски Отговорна. Дяволски безкомпромисна. Абсолютно сериозна. И най-вече - трябваше да бъда пораснал човек! Което в един момент си е стряскащо... Предвид, че до сега нито едно от кучетата които сме имали не е било обучавано (с изключение на овчарката на дядо ми), по простата причина, че бяха декоративни породи или така наречените - кучета играчки... Не бяха заплаха, или поне не такава, каквато би бил един доберман... Ако сърцето ти е към тези породи, разбирам, по-добре от всеки, че никой тук не може да те разубеди. И мен не можеше! Просто рано, или късно се случва! Но искам да ти споделя, че винаги има един момент на стъписване, стрес... Сякаш губиш доверие и надежда... Не им се поддавай на тези моменти! Вярвай в себе си! Вярвай в партньора си - независимо каква порода е! Много старание! Много упоритост! Много време! Добре, че тогава не бях на работа, защото психически не бих издържала... С такова куче първият път винаги е труден. Почти невъзможно е да не бъдат допускани грешки... Не знам дали си от Сф, но ако си от там съветът ми е, след като избирити порода от тези които изброи и кучето навърши определена възраст - обърни се към ЧОВЕЦИТЕ ОТ СИРИУС ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!Ще ти помогнат да сведеш всички тези неща до минимум, междувременно ще се научиш и ти и всички ще бъдат удовлетворени и щастливи! Много по-тредно е сам, за това ти го казвам! А те са страхотни! Просто се влюбих в работата им! w) Желая ти успех!!! И запомни това, което ти пиша!

Поздрави на всички!
Крис

#37 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 November 2005 - 02:32 PM

А това е от един развъдник в САЩ
Качена снимка

и един рижав красавец
Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#38 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2005 - 02:42 PM

Mad Max,благодаря ти за подкрепата,сигурно ще се обърна към специалистети от Сириус,защото няма да ни е лесно на нас с баща ми да отгледаме и възпитаме такъв вълкодав сами l)
Ина
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 13 November 2005 - 02:55 PM

Те ще се радват да бъдат полезни, сигурна съм!

#40 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 November 2005 - 03:13 PM

Цитат

Vabank
както винаги super

Нямам думи! От любимите ми форумци! Простоооооооо... това е! bravo bravo bravo
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни