Dog.bg Форуми : Кавказка овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кавказка овчарка

#41 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 November 2005 - 03:19 PM

Цитат

е то бива бива простаци ама чак пък толкова.... топ 3 на "неинтелигенти кучета" - кавказец, каракачанка и доберман... ох майко... о свещенна простота... NN

Нали?! a) Аз доколкото знам, Доберманът е в първата десятка по интелигентност /може и да греша/, а те го сложили като най-тъпо куче! fow
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#42 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 November 2005 - 03:39 PM

Eeeeh, истински красавци!!! w) w) w) w)
Навремето при баба и дядо на село ни бяха подарили уж кавказка овчарка! cl) Оказа се смесица м/у кавказка и средно-азиатска! oleeee Кръстихме го Макс, голям сладур беше, но го подарихме, понеже дядо ми държеше да си е Кавказец :-) Но повече не видяхме възможност да си вземем. Въпреки обаче, че беше мелезче, макси си беше страхотно интелигентно куч. Гледахме го до 4-ие месец някъде, но показваше много добри заложби!

А м/у дугото как е името на породата на английски или немски???

User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#43 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 13 November 2005 - 05:56 PM

Цитат

А това е от един развъдник в САЩ
Качена снимка

и един рижав красавец
Качена снимка

User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#44 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 13 November 2005 - 05:59 PM

Снимката не иска да се качи. Пробвам пак.


Качена снимка

Този път май ще се получи.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#45 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 13 November 2005 - 06:10 PM

Здравей Таня,

Виждайки качените от тебе снимки не можах да се здържа и реших също да изпратя една, защото Кавказката Овчарка е една от любимите ми породи и ако не ми се вземаше отношение във връзка с наивистичните твърдения, реших поне снимка да изпратя. Това са кучета на може би най-известния развъдчик на породата (всъщност развъдчикът е жена).

Поздрави,

Николай Атанасов
http://www.cynology.info
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#46 Потребителят е офлайн   remetalk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:СИЛИСТРА

Публикувано: 14 November 2005 - 01:18 AM

здравейте.два дни бях ангажиран...и хоп нова тема за любимата ми порода.многооо ме интересува белият кавказец от БЪЛГАРИЯ ли е!и ако е някакви координати.аз имам подобна женска-снежинка w).ако някой знае за подобен мъжки,моля да ми съобщи- ще почерпя мъжката BEER .

#47 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2005 - 07:51 AM

Sundy:

Цитат

Винаги съм била съгласна с теб, но за това имам няколко забележки - познавам достатъчно много на брой кучета от изброените от теб породи и не мога да се съглася, че са идеалните и безпроблемни кучета


Не казах, че са безпроблемни! Такова нещо като "безпроблемно" куче няма.... cl) Казах само, че притежаването на такова куче може да мине БЕЗ някои от проблемите, които КО, САО и БОК могат да създадат. Иначе: напълно си права, изказването ми не е добре формулирано и може да се подразбере и такъв смисъл...
Кучето-охранител КАТО ЦЯЛО не е за собственик, който не може да го овладее, независимо от породата. То Е оръжие, щом е обучено да напада по команда.
На практика се получава малко омагьосан кръг: човек със стабилна психика, способен да се справи с куче-охранител, няма да има психическата нужда (най-малкото) да носи "заредено оръжие" - той ще си вземе и обучава това куче за приятел, съратник... заради удоволствието от работата с него НА ПЪРВО МЯСТО и едва на второ, трето или пето - заради относителната сигурност, която присъствието на това животно в дома му дава. Човек, който има психическа нужда да притежава куче-охранител, няма стабилността, самоувереността и психиката да го овладее и контролира... Поне аз така виждам нещата. Третият вариант е "безсмисленото" обучение - имах, да речем, НОК, която още преди да закупя - вече възрастна - бе преминала обучение, за да може да се явява на изложби. Бяха пропуснали да ми споменат за това, но както и да е b) Та тя в живота беше най-дружелюбното и спокойно същество. На специалките се насъскваше на ръкав просто великолепно - човек ще рече, че е най-злобното и страхотно куче на света... Ходи я насъскай "без ръкав", ако можеш. За мен това е безсмислено. Не ми е трябвала като охранител и не съм коригирала обучението й, но ми беше много смешно l)
Така че - да се върна на темата - ВСЯКА една порода, която може да бъде обучена за нападана на хора, има достатъчно силен и твърд характер и "не е за начинаещи". Чисто и просто и тук кръгът е омагьосан: за да е способно да хапе, да извлича удоволствие от това и да не се "счупи", ако го наритат в реална ситуация, едно куче задължително трябва да има стабилна психика и сериозен характер, което означава, че се нуждае и от сериозен, самоуверен и психически стабилен собственик, способен да се справи с него. Ако кучето е меко, лесно се пречупва и е подходящо за по-неуверен и не-доминантен собственик, то няма да може да работи в реални условия - престъпникът ще го ритне, удари... и ето ти психическа травма за цял живот. Малко преувеличавам, разбира се super , но на практика нещата стоят така.
Може би и аз не съм права да цитирам малиноиса сред подходящите кучета - той е работар; ако не упражнява ежедневно способностите си, най-малкото ще страда. Далеч не е куче за всеки... много ги харесвам и уважавам w) , но няма да си взема такъв "дзвер" именно защото не съм сигурна, че мога да му отделя нужното внимание и да се посветя на НЕГОВИТЕ нужди.
Впрочем, Sundy (оф-топик), скоро ще започнем да се виждаме "по работа" - новият "дзвер", който пристига в събота, ще има нужда от помощ и напътствия w) , труд и творчество... а аз общо-взето съм на мнение, че като се хване човек с нещо, трябва да го прави качествено.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 November 2005 - 08:04 AM

remetalk
Здравей, белия кавказец на снимката е женска от развъдник в САЩ, чувала съм от един познат с КО в София че имало в България бяло КО, но ще трябва да го попитам. Може да са само слухове.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2005 - 08:05 AM

cheers След тези уточнения съм съгласна - просто исках да се разбере, че няма безпроблемно куче, но има такива които са малко по-...трудни, за да не стават грешки после ouu
П.с.: Какъв е "дзвера", кога пристига, откъде... сори, ако си писала, но не съм видяла oleeee
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#50 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 14 November 2005 - 09:28 AM

На предната страница рижавото куче е невероятно.Рижавите са ми любимци!
поздрави
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#51 Потребителят е офлайн   Kavkazec Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 03-December 05

Публикувано: 03 December 2005 - 10:30 AM

Тук може да видите един от моите 8 кавказци - Воронежские Богатыри Важный (Баграт + Лава) : http://www.vbo.narod.ru/bagratp.html
User's Signature

Георги Димитров[br]www.galdondog.com

#52 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 December 2005 - 11:19 AM

Kavkazec, тази жена на снимката я познавам ... тя води и САО на европейското тази година. b)

Разказвай за твоя кавказец, ще се радваме да научим повече !

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  almaz04.jpg (14.01K)
    Брой сваляния: 796


#53 Потребителят е офлайн   Kavkazec Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 03-December 05

Публикувано: 13 December 2005 - 01:49 PM

Eто още една от нашия развъдник.В момента нямам интернет у нас, но се надявам до месец да направим страница и да ги видите всички.Има и бебета.

Качена снимка
User's Signature

Георги Димитров[br]www.galdondog.com

#54 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2005 - 07:12 PM

Kavkazec как по-точно поддържате и развивате работните качества на кучетата от вашия развъдник? Или наблягате повече на екстериора?

#55 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 16 December 2005 - 12:48 AM

Цитат

remetalk
Здравей, белия кавказец на снимката е женска от развъдник в САЩ, чувала съм от един познат с КО в София че имало в България бяло КО, но ще трябва да го попитам. Може да са само слухове.

Имаше преди години на Сотир Евтимов от Стара Загора невероятен бял кавкаzец,но май не се сещам как се каzваше...Жак май беше,много красив и огромен,но почина... s)

#56 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 02 January 2006 - 01:08 AM

Цитат

Тези кучета са родени със "злобни заложби",защото са селектирани с цел де станат пазачи! Знам,че още като са малки кучетата, злобата им трябва да се подтиска! Обаче,те се нареждат на 3-то място по НЕинтелигентност(след каракачанките и доберманите) Това съм го чувала от човек,занимаващ се с обучение на кучета! Тези породи били по-бавно схващащи!

САмо да ви кажа нещо което аз иследвах.Преди една година направих тест с едно наше женско кученце от породата БОК/Българско овчарско куче/.Тестът беше за ходене по следа .Кученцето беше на неопходимата възраст и беше направен от професионалист в обучението на "Полицейски работни кучета-Белгийска овчарка".Тестът направихме в Холандия.Мнението на човека беше следното,цитирам"как е възможно това?тя го направи 100%,малко са и кучетата от клубовете за НЕмска и Белгийска овчарка на тази възраст които го правят с 100% испълнение.Друг случай имаме с друго продадено мъжко кутре в Айндховен-Холандия.Кутрето е на 5 месеца и се обучава в клуб за базисни команди за млади кучета.Мнението на учителката е че кутрето възприема най-бързо от всички останали породи в клубъ а те са около 35..Това изненада лично и нас но е факт,знаейки сериознияти тежък характер на овчарските кучета..
Незнам вашият познат доколко голям специалист е но за овчарските кучета наистина се изисква по тежка ръка и малко повече търпение...,те са по сурови но ако говорим за интелигентност при тези кучета тя е много висока/а за мен лично си остават най-умните/...
поздрави
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#57 Потребителят е офлайн   frida Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-January 06

Публикувано: 07 January 2006 - 09:42 AM

Продават се кавказки овчарки на 30 дни. За контакт 02/862 74 17 или 0888 650 223 - Веско

Не се справям с качването на снимки във форума, за това ако искате да видите снимки на кученцата кликнете на долния адрес :-)

http://pg.photos.yah...re2.jpg&.src=ph

#58 Потребителят е офлайн   ivo1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 09-November 05

Публикувано: 07 January 2006 - 12:06 PM

относно следното:

"Тези кучета са родени със "злобни заложби",защото са селектирани с цел де станат пазачи! Знам,че още като са малки кучетата, злобата им трябва да се подтиска! Обаче,те се нареждат на 3-то място по НЕинтелигентност(след каракачанките и доберманите) Това съм го чувала от човек,занимаващ се с обучение на кучета! Тези породи били по-бавно схващащи!"

Бих допълнил:

Нека направо си кажем нещата както са, тай като и Vabank i MadMax и Furia_s знаят за какво става въпрос.!

100% съм обеден, че историята с дресьора на кучета е следната:
Богат чичко (или който и да е) решава да си вземе кавказец но човечеца представа си няма от породата, да не говорим за обучение.Кучето порасва става агресивно, инато, дърпа се много като го водят на повод.Човечеца чува за извесния дресьор с 20 години опит и му дава кучето за обучение. Естествено за 30-40 дена нищо съществено не може да се направи с кучето тъй като не е направена връзка с кучето, няма доверие между водача и кучето. Дресьора до колкото може смачква кучето, колкото да покаже че е направено нещо, взима паричките ,кучето при стария си стопанин пак си е същото ,но всичко вече е история!
Недоволният човек среща дресъора, и се оплаква че нищо не направено, а пича му казва: е не виждаш ли колко са тъпи, не възприема бе!
Изтарвал се е човека, де да знае че "Shadow" ще спомене за тези му думи във форума!
И с тава приказката свършва!

Обучавап съм кавказка овчарка един път и повече не повторих. Просто тези кучета се мъчат, ако ги караш да водят живот по команда.
Един апел към хората имащи KK CAO и кавказци : При тези кучета формулата да се остави на обучение и да се вземе обучено не действа. Трябва самият собственик да присъства или вторият вариянт повечко общи тренировки със собственика и наблягане на това той ди си командва кучето- под зоркият поглед на инструктора!
Не че нещо против имам към колегата, но според мен истината трябва да се казва и човек да може да се учи от грешките си........ и аз така излъгах несъзнателно един човечец, но никага няма да повторя грешката си защото тя довежда до лоша репутация и до мъки за обучаваното куче.
Отнносно обучението на КК CAO и кавказци истината е, че е трудно и трябват поне 6 месеца за изграждането на трайни навици.

#59 Потребителят е офлайн   ivo1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 09-November 05

Публикувано: 07 January 2006 - 01:24 PM

Спецялно възхищение относно думите на Vabank:

"ВТОРО: Кучето има заложена агресивност и охранителни инстинкти, които се проявяват (приблизително) на около едногодишна възраст, когато характерът на бебе-мечо рязко се променя и той започва едва ли не "от тази нощ" да охранява къщата, стопаните и прочие. Не е НЕОБХОДИМО този инстинкт да бъде допълнително стимулиран - той ще се прояви - но е ЖИЗНЕНО ВАЖНО кучето да бъде обучавано адекватно, за да може агресията му да бъде овладяна и човекът да го ръководи: с други думи, да може да го СПРЕ навреме."

Ти направо си като енциклопедия!

#60 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 08 January 2006 - 12:14 AM

frida
това от снимките какво са??Средоазиатски овчарки или КАвказци или смесени ??????
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни