Dog.bg Форуми : Кавказка овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кавказка овчарка

#1 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 November 2005 - 09:42 PM

Какво ще кажете за теза пухкави мечоци w) Страхотни красавци,охранители и приятели! Някой има ли такова куче? w)
Ина
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 12:14 AM

Имам впечатления от кавказец - беше мъжкар на хора от съседен двор, които са толкова близки с родителите ми че не са си слагали никаква преграда между двата двора а си ходиха на гости ей така. Но после Барон порасна, те не успяха да се разберат с него - налиташе да хапе хората, които дори не са влизали в двора му, стана злобен и собствените му стопани се страхуваха от него. почина само на 8 години. Мисля че това е куче далеч не за всеки.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 08:51 AM

Тези кучета са родени със "злобни заложби",защото са селектирани с цел де станат пазачи! Знам,че още като са малки кучетата, злобата им трябва да се подтиска! Обаче,те се нареждат на 3-то място по НЕинтелигентност(след каракачанките и доберманите) Това съм го чувала от човек,занимаващ се с обучение на кучета! Тези породи били по-бавно схващащи!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 10:28 AM

shadow
Не "злобни заложби", а заложби за териториална охрана.
Човек, който уж се занимава с определени породи, и твърди че те НЕ се поддават на обучение и че са НЕинтелигентни, предизвиква у мен огромно съмнение в негова компетентност. Нито един истински познавач не би се изказал така за определена порода.

Адекватен кавказец не е нещо невероятно, той изисква твърда ръка и опитен стопанин. Не е куче за новобранец.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2005 - 10:32 AM

Фурия_С ме изпревари - какъв е този "опитен" човек, който казва, че били НЕентелегентни...? Еми то по тая логика да ги изтребиме тия кучета, дето бавно схващат. Аз лично не съм имал кавказец (за сега де) ама познавам доста хора с такива кучета и не бих могъл да кажа че схващат по-бавно...
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#6 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 10:42 AM

Хаха,вие ме изумявате! Ами,щом го е казал,значи има защо! Не е казал,че са тъпи,каза,че не са много умни животни,това е! bl)
Поздрави Ина
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 10:47 AM

И забравих да кажа,че човека се занимава с обучение на кучета от 20 години.....И не само на тази порода! Не сте ме разбрали правилно-обучава всякакви кучета d)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 10:56 AM

shadow
Повтарям, човек който твърди че определена порода кучета

Цитат

се нареждат на 3-то място по НЕинтелигентност(след каракачанките и доберманите)
за мен не може да е компетентен, дори да се занимава с кучета от 50 години. Дългия стаж сам по себе си не говори за професионазма на един треньор, важно е какво е научил за тези години.

Най-малкото тази подредба - Доберман, каракачанка, кавказец - предизвиква у мен лек шок. Ако добермана - служебна порода - е НЕинтелигентен, то аз просто нямам думи. Още повече че като видове нервна система добермана няма нищо общо с кавказеца.

Това са типични изказвания за хората, които не са успяли да намерят правилен подход към кучета от определена порода, и за това разпространяват слухове за тяхната невменяемост, тъпотия и НЕобучаемост.

Не съществуват тъпи породи или НЕинтелгентни, има хора които не са успели да ги обучат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 10:59 AM

Ами не знам фурия,човека е водещ в бранша,не смея да го критикувам nok
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 11:10 AM

Нека да говорим за кавказци, те са невероятно адекватни и умни. Превързани са към стопаните си и кгато с тях се държат правилно не създават никакви проблеми. Казвам го защото иначе нямаше да има такива снимки:
Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 11:15 AM

За едно можем да се споразумеем-трябва и твърда ръка за обучението super А ето е стандарта :
вис. холка: мъжки над 65 см, женска над 62 см;

Екстериор. Има едро телосложение и изразен полов диморфизъм. Костната система е масивна, със силно развита мускулатура. Главата е голяма и масивна, с широко и плоско теме и средно изразен стоп. Муцуната е леко заострена, със силни челюсти с ножицовидна захапка и дебели, плътно прилепващи устни. Носната гъба е голяма и черна, но при светлообагрените екземпляри е тъмнокафява. Ушите са високо поставени, висящи; купират се късо в ранна възраст. Очите са средно големи, с бадемовидна форма и тъмно оцветяване. Шията е къса, добре замускулена. Гръдният кош е дълбок и широк. Гърбът е прав, широк и с развита мускулатура. Крупата е почти хоризонтална, широка и добре замускулена. Коремът е прибран. Крайниците са прави и успоредно поставени, също са с добре развита мускулатура. Лапите са големи и овални, със сводести и събрани пръсти. Опашката е високо поставена, носи се отпусната надолу (достига скакателните стави) или завита в кръг над гърба; допуска се купиране в ранна възраст. Космената покривка е права, груба, със силно развито по-светло подкосмие. Срещат се три породни разновидности дългокосместа , среднокосместа и късокосместа. Окраската е разнообразна - сивкава (в различни оттенъци на цвета), кафеникава, светложълта, тигрова, петниста и червеникаворъждива.

Качества и предназначение. Кавказката овчарка е издръжливо, непретенциозно, бдително и злонраво куче, агресивно към непознати хора и реагиращо дори на слаби дразнители. Използва се като надеждно овчарско куче, както и за охрана на обекти и като домашен дворен пазач.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 11:23 AM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 11:33 AM

Леле,каква глава w) l)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 11:34 AM

търся една моя любима снимка - пет бели кавказеца, налягали в хола)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 11:39 AM

http://www.vbocaucas...om/puppies.html разгледай тези w)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2005 - 11:49 AM

За да бъдем ясни, конкретни и точни, мило ще помоля цитираният от shadow дресьор да извърши някои противоестествени действия, които са физически невъзможни.
--
И така, кавказката овчарка е една от най-ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ породи, селекционирана векове наред за работа БЕЗ присъствието на човек. Тоест, овчарите изкарват стадото и кавказците, лягат под... каквото там подходящо сенчесто растение си намерят и оставят кучетата на самотек. В повечето случаи И ДО ДНЕС аборигенните средноазиатки и кавказци живеят в полудиво състояние.
Само трябва да се има предвид, че "овчарски" инстинкт - т.е. да търчи и да събира стадото - при тези кучета почти не се наблюдава. Тяхната вековна задача е ДА ПАЗЯТ ЖИВОТНИТЕ ОТ ХИЩНИЦИ И КРАДЦИ. В този смисъл за понятията на европееца Кавказците не са "овчарски" кучета, те просто ходят със стадото и го охраняват. Човекът няма как да им каже "ехо, ей-там има вълк... иди го изяж...", те самостоятелно трябва да го забележат и да реагират адекватно.
Поради този начин на съществуване, кавказката овчарка (пък и средноазиатът, с когото са близки роднини) е развила специфичен характер и начин на мислене.
ПЪРВО: Кавказецът има силен стремеж за лидерство и той е основен движещ мотив. Кучето ВИНАГИ се бори да стане водач на глутницата, било кучешка или човешка (слабите и податливите просто не са оцелявали в света на степните овчари).
ВТОРО: Кучето има заложена агресивност и охранителни инстинкти, които се проявяват (приблизително) на около едногодишна възраст, когато характерът на бебе-мечо рязко се променя и той започва едва ли не "от тази нощ" да охранява къщата, стопаните и прочие. Не е НЕОБХОДИМО този инстинкт да бъде допълнително стимулиран - той ще се прояви - но е ЖИЗНЕНО ВАЖНО кучето да бъде обучавано адекватно, за да може агресията му да бъде овладяна и човекът да го ръководи: с други думи, да може да го СПРЕ навреме.
ТРЕТО: Кучето е невероятно умно и самостоятелно. Което, от една страна, създава ужасно много проблеми за обучението му и незапознат с породата човек може да го сметне за "идиот", а, от друга страна, може да доведе до проблеми и в поведението.
С други думи: кавказецът се обучава ЛЕСНО и възприема СВЕТКАВИЧНО. Да го накарате да изпълни упражнение, което прекрасно знае е вече съвсем друг въпрос. Седмици наред може да стои и да гледа тъпо и въпросително при подаването на вече ясна му команда, докато накрая реши, че "от мен да мине, ще започна да го правя" и изпълнява същата команда като по часовник. НЕ ЗАБРАВЯТ веднъж наученото - дори и след години без припомняне, ще изпълнят подадената команда така чисто и правилно, както са го правили и преди.
Но: Кавказецът е самостоятелен и САМ ВЗИМА решения кога нещо е опасно за стопанина му (например). Както си върви кротко и спокойно, може да се нахвърли на някой минувач, ако прецени, че представлява опасност. А преценката му не винаги е вярна...
На един американски форум бях чела история за кавказец, който буквално откачал по време на гръмотевични бури: инстинктът и разумът му повеляват да защити къщата и да се хвърли в бой... а реалността подсказва, че НЯМА ОТ КОГО да защити дома си...
--
Казано накратко, малкото очарователно мече трябва да се възпитава сериозно и упорито - по-упорито, отколкото мечето е всъщност - и АБСОЛЮТНО НИКОГА да не му се позволи да вземе връх в семейната глутница. С твърда ръка и подходящ стопанин, кавказчето ще порастне в също толкова очарователно, безопасно за околните животно, което е спокойно, послушно и няма поведенчески проблеми. При неподходящ стопанин и незапознат с особеностите на породата треньор, ще се получи или свръх-агресивно, или просто непослушно куче. А къде ходи 60-70 кг. слон? Отговорът е: където си поиска.... super
НА ПРАКТИКА идеалното поведение на кавказката овчарка е следното: в рамките на охраняемата територия (двор, апартамент), кучето е опасно, агресивно и се нахвърля често и без предупреждение върху всякакви нашественици. Извън охраняемата територия е АБСОЛЮТНО БЕЗОПАСНО, не реагира на "нашествениците" наоколо. Е, не винаги се получава чак толкова "идеално" куче, но при правилно възпитание...
Ще дам и един пример от собствената си практика. Вахан живееше вързан с метално въже пред входната ми врата. С мой познат заведохме него и Гарабед на изложба. Познатият ми с удоволствие взе повода на Вахан и, при все, че кучето беше на 2 г., по време на цялата изложба не е имало нито един проблем - нито агресия към някого, нито към друго куче. Прибрахме се. Дойде време Вахан да се върне на "поста".
- Отдръпни се, връзвам го - казах аз.
- Няма проблем, приятелчета сме! - самоуверено заяви познатият ми.
В момента, в който карабинката на въжето щракна на нашийника на кучето, Вахан се хвърли яростно към същия човек, който до тогава го беше държал за каишката и половин ден го беше разхождал насам-натам без намордник. ТОВА е "правилното поведение" на кавказеца.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#17 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 November 2005 - 11:51 AM

Vabank
както винаги super
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#18 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2005 - 11:54 AM

r) cheers
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#19 Потребителят е офлайн   malkia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 570
  • Регистрация: 09-June 05

Публикувано: 12 November 2005 - 11:55 AM

Това човек който се е занимавал с Каракачанка да каже че не е интелигентна ще му се исмея в лицето.Аз притежавам това куче от скоро.Това е най интелигентното куче което съм имал.С минимални усилия успявам да постигна това което искам!Това исках да вметна за КК.Относно Кавказците имам чувството че в нас не са толкова добре разпространени.Кавказеца си ми е едно от любимите кучета.Лукаво куче е.Разбира какво се иска от него но е инатесто.Пред вас може да се държи едно а като ви няма по друг начин.Това е което съм забелязал.Твърда ръка трябва за него.Харесва ми много.
поздрави

п.с аз търсих малко кученце да подаря на приятелката ми защото тя имаше такова така и не успеях да намеря.....
User's Signature

I am passenger through the desert.From myself i come - to myself i return.

#20 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2005 - 11:56 AM

Добре че се намеси човек,който има опит с кавказец super А какво ще кажете-подходящо куче ли е за апартамент?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

  • (156 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни