Dog.bg Форуми : Разчитам на Вашата гражданска съвест

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Разчитам на Вашата гражданска съвест Един изроден собственик на бултериер

#41 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2009 - 04:31 PM

Показване на мнениетоBull_MAGIC, в May 18 2009, 02:19 PM, написа:

.

До момента в БКК Английски Бултериер не е постъпило писмо, жалба или заявление

във връзка с инцидента описан по-горе.

Когато се получи официално писмо, тогава ще се свика спешно ръководството на клуба,

случая ще бъде разгледан и ще се вземат съответните решения.


Такива инциденти за съжаление се случват навсякъде,

ето че не подминаха и нашата порода и нашият клуб,

но нашата задача е, те да бъдат все по-редки и без участието на бултериер ....


Пожелавам на всички принципност и безпристрастност, т.е. най-трудната задача!

.


Ето това вече е изказване !

А иначе престанете с личните нападки или си ги щтракайте на лична !

#42 Потребителят е офлайн   LUDNICA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 11-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 04:44 PM

Абе хора,вие не разбрахте ли,че всички пишещи до сега нямат нищо против породата :wacko: Никой не обвинява кучето. Ама вие толкова сте се вкопчили в това,някой да не ви злепостави бултериерите и въобще не вниквате в ситуацията.Ние с нашите коментари нищо не може да направим,единствените хора,който могат да опорачат породата сте си вие,ако не взимате мерки.Ето г-на и г-жата не са си направили труда да си изведат кучето,което е с "подготовка и е нормално да атакува всичко,което застрашава член на семейството" на повод.Нямаше да се стига до тук.Вие си вземете мерки,нали въпросния г-н е член на БКК Английски Бултериер.Като знаете през какви обучения е преминало и колко опасно може да е кучето,защо не сте предприели нещо? И въобще защо се позволяват такива обучения?
И в този ред на мисли ------Няма злобни кучета-Има глупави стопани!
User's Signature

Качена снимка
СПЕЦИАЛНИТЕ ЛЮБИМЦИ
Всичката тъмнина на света не би могла да се пребори със светлината на една малка свещичка.

#43 Потребителят е офлайн   Karamancho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-March 09

Публикувано: 18 May 2009 - 06:17 PM

Показване на мнениетоLUDNICA, в May 18 2009, 03:26 PM, написа:

Хубаво,жената,защо не е реагирала ?


Напротив !
Жената е реагирала. Кучката с малките е била на повече от 30 метра от нея. След като женската с малките вижда бултериера, започва да лае без да се отдалечава от кученцата !!!
Жената, след като вижда лаещата кучка абсолютно тенденциозно откопчава бултериела, който се спуска върху женската, захапва я за муцуната и т.н. Останалото е описано.

След като кучката е спасена и две от кученцата са убити от въпросния бултериер, жената казва лично на г-н Атанасов: "Ники, аз съм виновна".

На всичко това има свидетели !!! Набийте си го в главите и стига сте ръсили бисери.
Има и дадени свидетелски показания пред съдия. Най-голямата грешка на г-н Атанасов е, че е повярвал на този психопат склонил е на молбите и КЛЕТВАТА му, чуе ще махне бултериера и повече никога няма да го доведе в комплекса и е оттеглил жалбите си.

Около два месеца след това този изрод отново си довежда бултериера, който само преди два или три дни отново съвсем тенденциозно е пуснат върху същата женска, която в момента бере душа.

Престанете да коментирате тук и не ме ангажирайте да ви отговарям нито на лични, нито във форума.

Това което зная е, че каквото трябва да стане, ще стане където му е мястото и като му дойде момента.


Аз съм до тук и искам накрая само още веднъж да кажа едно нещо - никой не е скочил срещу бултериера затова че е бултериер. Става дума за собственика на кучето, който преди имал боксер, после някакъв булдог. ако някое от това кучета беше, сигурно там и щеше да е писано.

Като имате нещо не против вашия член, който определено най-малкото е абсолютен комплексар, а против г-н Атанасов, намерете го и разговаряйте с него. Всеки който иска може да го открие, а съм сигурен, че голяма част от вас го и познават.

Аз бях да тук !

#44 Потребителят е офлайн   tattoo Икона

  • хахо
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1734
  • Регистрация: 28-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 06:33 PM

Показване на мнениетоKaramancho, в May 18 2009, 05:17 PM, написа:

Показване на мнениетоLUDNICA, в May 18 2009, 03:26 PM, написа:

Хубаво,жената,защо не е реагирала ?


Напротив !
Жената е реагирала. Кучката с малките е била на повече от 30 метра от нея. След като женската с малките вижда бултериера, започва да лае без да се отдалечава от кученцата !!!
Жената, след като вижда лаещата кучка абсолютно тенденциозно откопчава бултериела, който се спуска върху женската, захапва я за муцуната и т.н. Останалото е описано.

След като кучката е спасена и две от кученцата са убити от въпросния бултериер, жената казва лично на г-н Атанасов: "Ники, аз съм виновна".

На всичко това има свидетели !!! Набийте си го в главите и стига сте ръсили бисери.
Има и дадени свидетелски показания пред съдия. Най-голямата грешка на г-н Атанасов е, че е повярвал на този психопат склонил е на молбите и КЛЕТВАТА му, чуе ще махне бултериера и повече никога няма да го доведе в комплекса и е оттеглил жалбите си.

Около два месеца след това този изрод отново си довежда бултериера, който само преди два или три дни отново съвсем тенденциозно е пуснат върху същата женска, която в момента бере душа.

Престанете да коментирате тук и не ме ангажирайте да ви отговарям нито на лични, нито във форума.

Това което зная е, че каквото трябва да стане, ще стане където му е мястото и като му дойде момента.


Аз съм до тук и искам накрая само още веднъж да кажа едно нещо - никой не е скочил срещу бултериера затова че е бултериер. Става дума за собственика на кучето, който преди имал боксер, после някакъв булдог. ако някое от това кучета беше, сигурно там и щеше да е писано.

Като имате нещо не против вашия член, който определено най-малкото е абсолютен комплексар, а против г-н Атанасов, намерете го и разговаряйте с него. Всеки който иска може да го открие, а съм сигурен, че голяма част от вас го и познават.

Аз бях да тук !

Аз не мога да разбера Вие като какъв продължавате да пишете тук и даже си позволявате да обиждате потребителите във форума ,които са и членове на БККАБТ?Всички веднага почнаха коментарите и нападките ,даже и обиди срещу въпросния собственик , а са прочели само историята представени от Вас.Мисля че какъвто ида е човекът той има право да се защити и да изложи своята гледна точка!Престанете да провокирате хората ,защото темата пак ще бъде заключена .И ако наистина сте такъв радетел на животните поне се представете ,защото хората ,които пишат тук се представят как се казват и откъде са и се знаят кой какъв е...!

#45 Потребителят е офлайн   Jokera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 06-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2009 - 06:43 PM

Показване на мнениетоKaramancho, в May 18 2009, 04:17 PM, написа:

Престанете да коментирате тук и не ме ангажирайте да ви отговарям нито на лични, нито във форума.
Aз бях да тук !

Радвам се,че бяхте до тук!
''Радвам се'' също,че имате и такова фриволно отношение към хора които дори не познавате :ab_041:
Надявам се,че тези мръсни думи са следствие на ''случката'' :fa_067:
Иначе...бих се учудила как ЕРУДИРАН човек като г-н Атанасов може да има доверие на хора
с подобен речник...още повече да му бъдат Говорители :xg_102:


Цитат

...не ми казвай че съм човека с интригите. изпълних молба апък туй че вие не си виждате поведението на члена, а скачате върху кучцето от вашата порода показва че или сте много прости или големи комплексари.

не ме занимавайте повече с вашите шибани комплекси. доколкото зная г-н Атанасов е задействал нещата така, както трябва да се направят, така че се разправяйте с него, ако въобще има какво да му кажете в защита на тоя ваш член-психопат.


#46 Потребителят е офлайн   boksera73 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Нова Загора

Публикувано: 18 May 2009 - 08:22 PM

Здравейте, аз съм въпросната г-жа Колева.
Прочетох всичко което е написано за мен и за семейството ни.И немога да повярвам как този умен и интелигентен човек умело преиначава истината.По време на случката бях сама и след минути от крясъците и виковите ми.В опит да възпра кучето си дойдоха г-н Атанасов и двама други господа.Ръката и пръстите на въпросният господин бяха наранени вследствие на това че той бъркаше в устата на кучето.
Случката става на 19.01.2009 година.
След което 3 месеца го нямаше при нас.Случайно се натъкнах на негови писания,от 22.02 2009год.Че аз съм изрод и че съм родила два изрода.Наранена и обидена реших,че каквото и да направя г-н Атанасов няма да е доволен,и смятам,че това е вендета срещу мен.
Реших ме да си върнем нашият любимец,защото той е част от нашето семейство отглеждан с много любов.Спи при нас и децата.От известно време го разхождаме и нямаме никакви проблеми.Той е с наморник и с много здрав ограничителен повод.Г-н Атанасов го видя и може да го потвърди. Съжелявам за случилото се тогава.И правим всичко възможно това да не се повтори отново.
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НИМА ВСИЧКИ ВИЕ НЕ СТЕ ГРИШИЛИ ПОНЯКОГА.АЗ НЕ ПОЗНАВАМ ТАКИВА ХОРА.НО НЕ ГИ ОСЪЖДАМ, ИМАЛО Е САМО ЕДИН И ТОЙ СЕ Е ПОЖЕРТВАЛ ЗАРАДИ ВСИЧКИ НАС.
С УВАЖЕНИЕ:СЕМ. КОЛЕВИ




ТЪКА ЛИ ИЗГЛЕЖДА КУЧЕ КОЕТО СЕ БИЕ..........

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#47 Потребителят е офлайн   tattoo Икона

  • хахо
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1734
  • Регистрация: 28-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 08:39 PM

Показване на мнениетоboksera73, в May 18 2009, 06:22 PM, написа:

Здравейте, аз съм въпросната г-жа Колева.
Прочетох всичко което е написано за мен и за семейството ни.И немога да повярвам как този умен и интелигентен човек умело преиначава истината.По време на случката бях сама и след минути от крясъците и виковите ми.В опит да възпра кучето си дойдоха г-н Атанасов и двама други господа.Ръката и пръстите на въпросният господин бяха наранени вследствие на това че той бъркаше в устата на кучето.
Случката става на 19.01.2009 година.
След което 3 месеца го нямаше при нас.Случайно се натъкнах на негови писания,от 22.02 2009год.Че аз съм изрод и че съм родила два изрода.Наранена и обидена реших,че каквото и да направя г-н Атанасов няма да е доволен,и смятам,че това е вендета срещу мен.
Реших ме да си върнем нашият любимец,защото той е част от нашето семейство отглеждан с много любов.Спи при нас и децата.От известно време го разхождаме и нямаме никакви проблеми.Той е с наморник и с много здрав ограничителен повод.Г-н Атанасов го видя и може да го потвърди. Съжелявам за случилото се тогава.И правим всичко възможно това да не се повтори отново.
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НИМА ВСИЧКИ ВИЕ НЕ СТЕ ГРИШИЛИ ПОНЯКОГА.АЗ НЕ ПОЗНАВАМ ТАКИВА ХОРА.НО НЕ ГИ ОСЪЖДАМ, ИМАЛО Е САМО ЕДИН И ТОЙ СЕ Е ПОЖЕРТВАЛ ЗАРАДИ ВСИЧКИ НАС.
С УВАЖЕНИЕ:СЕМ. КОЛЕВИ




ТЪКА ЛИ ИЗГЛЕЖДА КУЧЕ КОЕТО СЕ БИЕ..........


Радвам се , че и Вие изразихте вашата гледна точка за случилото се и се надявам че нападките ще спрат!Също така смятам ,че въпросния многоуважаван г-н Атанасов ако наистина има какво да каже по въпроса ще намери начин да влезе във форума и да каже каквото има да казва(ако има какво) , а не да кара други хора които видяхме колко добре се отнасят с хората ( и се изразяват спрямо тях) да бъдат негови посредници...
И също не ми стана ясно защо г-н Атанасов не влезе лично да каже каквото има да казва.....?

#48 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 May 2009 - 09:50 PM

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 07:39 PM, написа:

И също не ми стана ясно защо г-н Атанасов не влезе лично да каже каквото има да казва.....?


Ми то пишеше по-напред в темата, ама кой да чете ....
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#49 Потребителят е офлайн   tattoo Икона

  • хахо
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1734
  • Регистрация: 28-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 10:00 PM

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 07:50 PM, написа:

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 07:39 PM, написа:

И също не ми стана ясно защо г-н Атанасов не влезе лично да каже каквото има да казва.....?


Ми то пишеше по-напред в темата, ама кой да чете ....

Ами покажи ми къде ,че явно недовиждам ....
Аз лично се досещам за една причина , но ако е тя няма смисъл да продължаваме с обсъждането му.

#50 Потребителят е офлайн   kaloqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 07

Публикувано: 18 May 2009 - 10:03 PM

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 10:50 PM, написа:

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 07:39 PM, написа:

И също не ми стана ясно защо г-н Атанасов не влезе лично да каже каквото има да казва.....?


Ми то пишеше по-напред в темата, ама кой да чете ....


И аз не разбрах защо?

Иначе отговорът на г-жа Колева ми прилича на отговор даден от съвсем нормална личност,
а не от "изроден" представител на човешкият род...

Цялата кампания по-скоро напомня на лична вендета подета от г-н Атанасов или от Караманчо
срещу сем. Колеви, отколкото на апел към нашата гражданска съвест...

#51 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 May 2009 - 10:12 PM

Показване на мнениетоboksera73, в May 18 2009, 06:22 PM, написа:

Здравейте, аз съм въпросната г-жа Колева.
Прочетох всичко което е написано за мен и за семейството ни.И немога да повярвам как този умен и интелигентен човек умело преиначава истината.По време на случката бях сама и след минути от крясъците и виковите ми.В опит да възпра кучето си дойдоха г-н Атанасов и двама други господа.Ръката и пръстите на въпросният господин бяха наранени вследствие на това че той бъркаше в устата на кучето.
Случката става на 19.01.2009 година.
След което 3 месеца го нямаше при нас.Случайно се натъкнах на негови писания,от 22.02 2009год.Че аз съм изрод и че съм родила два изрода.Наранена и обидена реших,че каквото и да направя г-н Атанасов няма да е доволен,и смятам,че това е вендета срещу мен.
Реших ме да си върнем нашият любимец,защото той е част от нашето семейство отглеждан с много любов.Спи при нас и децата.От известно време го разхождаме и нямаме никакви проблеми.Той е с наморник и с много здрав ограничителен повод.Г-н Атанасов го видя и може да го потвърди. Съжелявам за случилото се тогава.И правим всичко възможно това да не се повтори отново.
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НИМА ВСИЧКИ ВИЕ НЕ СТЕ ГРИШИЛИ ПОНЯКОГА.АЗ НЕ ПОЗНАВАМ ТАКИВА ХОРА.НО НЕ ГИ ОСЪЖДАМ, ИМАЛО Е САМО ЕДИН И ТОЙ СЕ Е ПОЖЕРТВАЛ ЗАРАДИ ВСИЧКИ НАС.
С УВАЖЕНИЕ:СЕМ. КОЛЕВИ


ТЪКА ЛИ ИЗГЛЕЖДА КУЧЕ КОЕТО СЕ БИЕ..........


Г-жо Колева, всичко това, което сте написала е много хубаво и е похвално това, че клубните членове Ви подкрепят и че Вие се позовавате на християнските чувства на всички нас, но бих желала само да уточним нещо - Вие какво направихте след инцидента? Опитахте ли се да помогнете при възстановяването на пострадалото куче или за Вас е било все едно какво ще стане с него? Това е логичен въпрос, според мен, защото опира до хуманността и състраданието - също християнски чувства.
Абсолютно съм убедена, че повечето от нас имат подобни инциденти в житейския си опит. Въпросът е какво правим когато това се случи, каква е нашата човешка реакция. Ако тя е адекватна, едва ли ще има такава реакция срещу Вас. Простете за личното ми мнение. Това остана у мен като впечатление след всичко прочетено дотук, в това число и Вашия пост.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#52 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Икона за мнението  Публикувано: 18 May 2009 - 10:18 PM

Стига плювки и разтягане на локуми, хора! :eg_033:

Появява се един анонимник, уж говорител на г-н Атанасов
и почва да обработва масовия читател на форума в правдата
на своите думи. И после се случи така, че в първия момент и аз
даже се подведох и помислих, че става реч наистина за някакъв
психар и изкреизилото му куче, подобие на бултериер. Да, ама не!

И какво стана то накрая, май не бултериера е бил виновен в тази нелепа
ситуация, а "горкото" и така бойко защитавано от всички ви "казанджийче"?

Аз също безброй пъти съм имал подобни ситуации, като разхождайки някое от
кучетата си са ме обграждали няколко "уличника" и най-нагло са нападали моето
животинче. Десетки пъти съм изпадал в ситуации като тази, когато скитаща майка с
малки паленца е нападала воденото от мен на повод куче и то стоически е устоявало
на предизвикателството да не я "пипне" и да и се случи точно това, което е станало със
"горката" нищо не подозираща, обаче "обществено обгрижена" и "наблюдавана" кучкица!
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 May 2009 - 10:29 PM

TORMENTOR, не се прави на ударен - знаеш, че темата не е "Бултериерът - обществен враг № 1"
Говорим за човешките ни реакции в такива ситуации. Днес е бил бултериер, утре ще е АСТ, после дого, после РР, после т.н. и т.н. От нашата реакция в такива ситуации зависи как хората ще възприемат определена порода.
Мисля, че задавам нормални въпроси. Да си заврем главата в пясъка не е решение на който и да е проблем, освен това - от това действие проблема няма да изчезне. Аз, поне, се опитвам да говоря върху принципната ситуация.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#54 Потребителят е офлайн   tattoo Икона

  • хахо
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1734
  • Регистрация: 28-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 10:38 PM

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 09:29 PM, написа:

TORMENTOR, не се прави на ударен - знаеш, че темата не е "Бултериерът - обществен враг № 1"
Говорим за човешките ни реакции в такива ситуации. Днес е бил бултериер, утре ще е АСТ, после дого, после РР, после т.н. и т.н. От нашата реакция в такива ситуации зависи как хората ще възприемат определена порода.
Мисля, че задавам нормални въпроси. Да си заврем главата в пясъка не е решение на който и да е проблем, освен това - от това действие проблема няма да изчезне. Аз, поне, се опитвам да говоря върху принципната ситуация.

Абе Вие май си задавате въпросите в определена насока....и сами им отговаряте.

#55 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 May 2009 - 10:41 PM

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 08:38 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 09:29 PM, написа:

TORMENTOR, не се прави на ударен - знаеш, че темата не е "Бултериерът - обществен враг № 1"
Говорим за човешките ни реакции в такива ситуации. Днес е бил бултериер, утре ще е АСТ, после дого, после РР, после т.н. и т.н. От нашата реакция в такива ситуации зависи как хората ще възприемат определена порода.
Мисля, че задавам нормални въпроси. Да си заврем главата в пясъка не е решение на който и да е проблем, освен това - от това действие проблема няма да изчезне. Аз, поне, се опитвам да говоря върху принципната ситуация.

Абе Вие май си задавате въпросите в определена насока....и сами им отговаряте.


А Вие май въобще не обичате да си задавате въпроси ?
Не знам дали знаете, но като се задават въпроси и като се търсят отговори се стига до истината или поне до част от нея.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#56 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2009 - 10:42 PM

И отново нещо което не ми се струва нормално. Уличните кучета си намират място на което раждат, на което отглеждат малктите си. Това трябва да е направения заслон. Това е и мястото което женската пази, с цената на живота си. Женска с малки, не се разхожда агресивно наляво надясно и да хапе каквото и падне. Тенденциозно ми изглежда пускането на кучето срещу женската.

п.п. Аз съм само страничен наблюдател, харесвам Бултериерите и съм убеден. че подобни неща могат да се случат при всяка порода. Също така съм убеден, че възпитанието на кучето заивиси от собствениците му. А това че някой породи имат заложби за борба в гените, не е оправдание.

п.п. Не ми хареса поста на госпожа Колева, това че не е разказала историята по друг начин, въпреки че е имала трибуна, само затвърждава първия пост в темата. Също така и някак си останах с впечатлението, че обидена заради определението 'изрод' тя е върнала отново кучето при себе си, за да може то да отмъсти за нараненото честолюбие.
В поста и се долавя някакво евентуално съжаление, за ръката на г-н Атанасов и нищо повече. Честно казано, не ми пука за ръката на господина, но кучето ....
Няколко месеца по късно, въпросното куче отново се е нахвърлило на въпросната женска. Отново ли е било с госпожа Колева която не е можела да го удържи ?

#57 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 18 May 2009 - 10:42 PM

За пореден път съм разочарован, защото преди няколко поста писах, че познавам Николай Атанасов като истински кинолог от години и това е вярно,
но всичко се мени на този свят и когато днес ми пратиха линк към собствения му АВТОРИТАРЕН форум, просто онемях:
http://dogscience.pr...s.com/index.cgi
Разгледайте и вие, има публикувани безчет лични данни,лична кореспонденция и уникати за интригите около НЕГО-
почти съм убеден, че АНОНИМНИКА Караманчо е- Караманчо Атанасов!

Евала-ааа, сега ще се регистрират доста потребители..... :ab_041: :af_089: :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2009 - 10:46 PM

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 09:38 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 09:29 PM, написа:

TORMENTOR, не се прави на ударен - знаеш, че темата не е "Бултериерът - обществен враг № 1"
Говорим за човешките ни реакции в такива ситуации. Днес е бил бултериер, утре ще е АСТ, после дого, после РР, после т.н. и т.н. От нашата реакция в такива ситуации зависи как хората ще възприемат определена порода.
Мисля, че задавам нормални въпроси. Да си заврем главата в пясъка не е решение на който и да е проблем, освен това - от това действие проблема няма да изчезне. Аз, поне, се опитвам да говоря върху принципната ситуация.

Абе Вие май си задавате въпросите в определена насока....и сами им отговаряте.

Едно си баба знае,едно си баба бае .......... татусче.
Много точно си го написал.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   tattoo Икона

  • хахо
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1734
  • Регистрация: 28-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2009 - 10:54 PM

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 09:41 PM, написа:

Показване на мнениетоtattoo, в May 18 2009, 08:38 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в May 18 2009, 09:29 PM, написа:

TORMENTOR, не се прави на ударен - знаеш, че темата не е "Бултериерът - обществен враг № 1"
Говорим за човешките ни реакции в такива ситуации. Днес е бил бултериер, утре ще е АСТ, после дого, после РР, после т.н. и т.н. От нашата реакция в такива ситуации зависи как хората ще възприемат определена порода.
Мисля, че задавам нормални въпроси. Да си заврем главата в пясъка не е решение на който и да е проблем, освен това - от това действие проблема няма да изчезне. Аз, поне, се опитвам да говоря върху принципната ситуация.

Абе Вие май си задавате въпросите в определена насока....и сами им отговаряте.


А Вие май въобще не обичате да си задавате въпроси ?
Не знам дали знаете, но като се задават въпроси и като се търсят отговори се стига до истината или поне до част от нея.

А Вие доколко сте съпричастна ми е чудно?Кажете в Пловдив във Вашия квртал колко бездомни кучета има?И на колко от тях сте помогнали?Хайде стига се правихте всички на много афектирани -отстрани всеки може!

Жена ми сутрин чака една клошарка да мине по улицата с ескорта си от три доста едри помияра , за да изкара нашите защото помиярите са агресивни и налитат на другите(макар и на повод). И аз какво да правя -на кого да се оплача?

#60 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 18 May 2009 - 11:16 PM

Браво ! Супер tattoo !!! Направо върхът !
Мдааа, на колко ли "помияра" помогнах лично аз ?!? Ами не съм ги броила, съжалявам! Не знаех, че ще ми трябва за статистиката! Лошо, много лошо, сега не мога да кажа колко са и ето - ти ме закопа. То това е най-важното, аз на колко помогнах. Пък и в Пловдив не са толкова много колкото в София, сигурно затова и броят им няма да е достатъчен. КАкво да ти кажа, около нашия блок се разхождат 3 такива кучета. Едното спи във входа ни, а другите две в изоставени къщи край реката. Това във входа ни, най-редовно ми лази по нервите, защото лае по моите кучета, ама ето на - не съм се сетила да си ги пусна да го разфасоват и нали съм си тъпичка все си ги държа вързани. Като изляза навън, в градинката ни, пък има едно друго което направо се спуска към моята дъртушка, ама .... аз пак, идиотката, пак не си ги пускам. Само третото се разхожда от време на време с нас.

Сега, като се замисля, олеква ми, че не само аз съм идиота в нашия блок, защото и собствениците на двата бултериера не са си пускали кучетата да се саморазправят с тези хайванчета . Това е успокояващо някак си. Не съм сама в будалалъка си, дето се вика.

Знаеш ли tattoo, не мога да разбера защо е толкова страшно да се отговори на елементарния въпрос какво е направила г-жа Колева след инцидента?!? Какво толкова ще стане?!? Те такива междуличностни отношения не се създават само на базата на единичен инцидент. Ако беше така досега да съм си създала поне един смъртен враг в лицето на една госпожа, чието коли пострада от моя РР преди години. Ама аз тогава освен, че си платих "като поп" за лечението, най-редовно се интересувах какво става с кучето и не допуснах повече инциденти. Ето това съм направила в моя макар и кратък "кучкарски" опит.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни