Dog.bg Форуми : Разчитам на Вашата гражданска съвест

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Разчитам на Вашата гражданска съвест Един изроден собственик на бултериер

#81 Потребителят е офлайн   klavdii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1028
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 May 2009 - 11:36 AM

Показване на мнениетоDOWNFACE, в May 19 2009, 09:53 AM, написа:

Г-н IzrodGaden,на 11.05.2009-та Ви бях представен лично от г-н Моновски (LORD BULL) в София. За краткото ни време на разговор успях да забележа,че не сте нито изрод,нито пък сте гаден. Единственото,което ми направи впечатление беше че сте малко неориентиран в обстановката. Постовете Ви показват същото. Председателят на Контролният ни съвет се изказа ласкаво за Вас като бъдещ собственик на Буллтериер. Аз,обаче,мисля,че все още не сте готов за това.

Буллтериерът е куче,което изисква разумен стопанин със здрава ръка. Както кучето,така и собственикът му трябва бързо и правилно да се ориентират в различните ситуации. Въпросче:

Как,след като дори не сте виждал кучетата ми,а мене опознахте за 4-5 минутки,решихте че насочвам агресията им към улицата?


Така е......Всеки е Капацитет и Психолог! :zz_217: Хора разни,кучета също..........а за агресията...... - ми виж как те раз-конспирираха - и твоите Булета ръстът в нездравословна семейна среда и сред Изроди! Веднага жалба и да не ги водиш вече никъде - да ги махаш и да не ги връщаш!
Има изказвания за който се чудя дали да плача или да се смея,явно хората си нямат работа или имат ГОЛЕМИИИ Комплекси! А като гледам и разследващи органи има между "кинолозите".........Как не се умориха да пишат и питат едно и също - НЕ ЗНАМ?
**БИЖУ**- аз отдавна съм притеснена за много от КУЧКАРИТЕ,никога нищо не им е ясно и все питат и питат......!
User's Signature

Качена снимка
sunshinebulls@yahoo.com
тел. 0898 417 321
Тези,които могат - действат,а тези,които не могат - преподават.

#82 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 May 2009 - 11:38 AM

Показване на мнениетоDOWNFACE, в May 18 2009, 09:47 AM, написа:

Показване на мнениетоKaramancho, в May 17 2009, 10:59 AM, написа:

По молба на г-н Николай Атанасов помествам долния линк:

http://dogscience.pr...?...&thread=227





4. Нападнал е,след като уличното куче се насочва с лай към г-жа Колева;

5. Кучето е обучено да пази семейството и дома. Лично съм се уверил в това на място;

6. След такава подготовка е нормално да атакува всичко,което застрашава член на семейството;



Кучето било "обучено да пази семейството и дома".Това си е интересно, без спор.Нещо по-конкретно - кой, КАК, защо го е обучил ТАКА да "пази семейството и дома"? И срещу какво точно ги пази?

п.п.Не желая да чувам, че не харесвам булове, а си и /или си падам по помияри. Това не е дилема.Дилема е да се внушава ,че било нормално след обучение за защита кучето да атакува всичко, което застрашава семейството с.. ЛАЙ .
Аман от обучаващи.честно.После-ходи разправяй ,че нямаш сестра.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#83 Потребителят е офлайн   Bull_MAGIC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1490
  • Регистрация: 16-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Габрово / Gabrovo
  • Interests:High selection

Икона за мнението  Публикувано: 19 May 2009 - 01:57 PM

.

Анализирайки развитието на темата до тук може да се направи извод,
че не сме готови за инциденти от този род, а още повече за нещо по-сериозно.
Сега проблемът е с кучета, но утре може да се получи инцидент с човек.

По настоящия случай считам, че след като не знаем каква точно е истината,
не е правилно да се взема страна и още повече да се правят квалификации!

Нормално е Клубът на породата да защити своите членове,
когато те са обвинявани неоснователно. Това е колективизъм.

Необходимо е като организация и като отделни личности да проявим
остра нетърпимост към всяка проява на жестокост. Длъжни сме, независимо
доколко това касае нас и интересите ни. Това е принципност!

Всеки който става член на нашият клуб декларира, че няма да използва
бултериера си за агресивни действия, но само това не е достатъчно.
Ние трябва да положим специални усилия в това - да научим членовете на клуба
на правилен подход и умения при възпитанието и изграждане на поведението на кучето.

Важно е при провеждане на развъдната дейност на клуба, да се вземе в предвид
ползването на екземпляри с неуравновесен и агресивен характер.

Не работим ли активно в тези насоки, скоро може да стигнем до положението в Германия
да преминем на миниатюрни бултериери, все пак са част от любимата ни порода, нали . ?

Изказвам искрено съжаление за случилото се в Нова Загора и разисквано в момента,
защото Майката Природа е създала Майките, за да раждат и отглеждат малките с любов,
и тази любов крепи и продължава света, откакто се помни Човека .
На нас ни остава само и единствено да черпим от тази любов и да я раздаваме,
и тежко на този, който посегне на Майка или на бебе .

Нашата главна задача е да не бъдем безучастни към хората, които стават собственици
на бултериери и да имаме ангажимент към тях и колективна отговорност!

.
User's Signature

NAZARS BULL kennel
nazarsbull@gmail.com
Магията на Бултериера - жертвоготовност от любов и храброст.
tel.: 0898 885147
https://www.facebook...van.nazarov.583

#84 Потребителят е офлайн   Whitebul Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 01-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 May 2009 - 02:08 PM

Показване на мнениетоagalina, в May 19 2009, 09:38 AM, написа:

Показване на мнениетоDOWNFACE, в May 18 2009, 09:47 AM, написа:

Показване на мнениетоKaramancho, в May 17 2009, 10:59 AM, написа:

По молба на г-н Николай Атанасов помествам долния линк:

http://dogscience.pr...?...&thread=227





4. Нападнал е,след като уличното куче се насочва с лай към г-жа Колева;

5. Кучето е обучено да пази семейството и дома. Лично съм се уверил в това на място;

6. След такава подготовка е нормално да атакува всичко,което застрашава член на семейството;



Кучето било "обучено да пази семейството и дома".Това си е интересно, без спор.Нещо по-конкретно - кой, КАК, защо го е обучил ТАКА да "пази семейството и дома"? И срещу какво точно ги пази?

п.п.Не желая да чувам, че не харесвам булове, а си и /или си падам по помияри. Това не е дилема.Дилема е да се внушава ,че било нормално след обучение за защита кучето да атакува всичко, което застрашава семейството с.. ЛАЙ .
Аман от обучаващи.честно.После-ходи разправяй ,че нямаш сестра.

Мислех си да не се включвам в тази "крива" тема, защото най-вероятно ще бъда криворазбран от някои, но ще поема този риск, без да вземам страна по спора, най-малко понеже не съм бил очевидец на станалото. Кучето е сложен, жив организъм, чиито особености се определят най-общо от два фактора - биологичен /порода, вид характер и т.н. / и социален /човешки/. В нормалните случаи, определящ за действията на кучето е втория фактор, а това означава, че собственикът е този, който моделира любимеца си. Няма и не може да има оправдание за нападение от страна на домашно куче върху човек или друго животно, без то да е чуло съответната команда за това от своя собственик! А дори такова нападение да е било вече започнало по една или друга причина, едно "не" от устата на стопанина, би трябвало да закове на място питомеца му. За онези, които не ме познават, аз също гледам бултериер, и мога да гарантирам как би постъпил във всяка една конфликтна ситуация в мое присъствие. Дори конете с тракащи каруци, които тя неистово мрази, не могат да провокират атака от нейна страна без команда...Другото за мен е или плод на неправилно възпитание, или слаб стопанин, който е позволил на биологичния фактор да определя постъпките и битието на кучето му като цяло. В заключение - кучето няма вина, независимо дали то е АБТ, АСТ или каквато и ще да е порода...вината носи Човека, който ако не може да владее любимеца си, по-добре е да се раздели с него.

#85 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 May 2009 - 02:09 PM

Показване на мнениетоKaramancho, в May 18 2009, 03:15 PM, написа:

Показване на мнениетоanimal, в May 18 2009, 05:09 PM, написа:

Показване на мнениетоKaramancho, в May 18 2009, 02:58 PM, написа:

Смелчаго, предполагам лесно можеш да намериш г-н Атанасов. Той се отзовава на всеки - независимо дали е добър или Мъж като теб и този изрод, дето си е обучил кучето да убива. Нямаш проблеми, само можеш да си създадеш, но ти си свободен човек, така че...

КараМанчо ли си, КараКольо ли си, кой си, да наричаш секретаря на БККАБТ анонимник, след като ти самия си такъв!?!
И го давай по-кротко със заплахите, че нещо тази цялата работа доста взе да намирисва!
Май не си наясно накъде си тръгнал, а?


Абе ей, ...........
Казах ти, че нямам отношение към случая. Ако съм писал, че е анонимник беше щото не съм видял, че форума вече е отключен. после като видях директно се обърнах към секретаря ви.
Не съм тръгнал на никъде, но ти определено искаш да тръгнеш, животно.
Мод:Караманчо ако обидиш още някой в този форум ще трябва да ходиш в комшията ,за да пишеш коментарите си!

Да, искам гълбче, искам!
Сега прочети много внимателно следващите редове :
Не ме интересува дали си Николай Атанасов или си някой друг чикиджия.Независимо кой си, къде си, а и точно защото си мислиш, че интернет значава пълна анонимност очаквай съвсем скоро да се срещнеш с мене лично!Ако все пак си оня смешник Атанасов, обади се на Хер Наз и го помоли да ти предаде ТОЧНИТЕ МИ ДУМИ ОТ СНОЩИ!Може и да ти обясни с кой си се подхванал... :wub:
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#86 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2009 - 02:51 PM

Темата, която е започната е наистина доста сложна. И от двете страни може да се кажат много неща. Съжалявам за мъничетата. Инцидентът е гаден, убеден съм, за всички. Станалото не може да се върне назад. Разбирам позициите на всички. Но да се каже кой е виновен не мисля, че е в правомащията на никой от тук. Най-малкото понеже не знаем нито точните факти(не сме били свидетели), нито нищо повече както за кучето на господин Колев, така и за бездомното куче, а и в интерес на истината не познаваме и самият господин Колев.
Тук ще засегна само темата за бултериерите като порода. Бих искал да кажа, че те не са страшни колкото ги изкарват медиите и хората, незапознати с тези кучета. И наистина за всяко куче, животно или човек, зависи как ще се възпита и какво отношение ще има към него. Аз лично съжалявам, че не съм научил кучето си да пази. И то да пази дори себе си. Затова и пострада.
Що се отнася до въпросното куче, което е нападнало, то, както изглежда е било предизвикано и нападнато от женската, по един или друг начин. Защо е скочило на малките, вероятно защото вече е било афектирано и не е правило разлика в такъв момент. А и не знам до колко може да се сравняват вижданията на хората с тези на кучетата. Въпреки че и човек, който е нападнат вече ще е достатъчно същисан да напада и други, изпречили се на пътя му. А защо, след като това нещастие е станало преди 3 месеца, сега се пише за него?

#87 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 19 May 2009 - 03:29 PM

jockitch Що се пише чак сега ли?
Само мога да предполагам и мисля,че явно г-н Интригов-Карманчо-Аатанасчов нещо се е разсърдил на сем.Колеви и това е един вид вендета.След написаното от Ягуарчо просто всичко лъсна на бял свят цялата истина.
Как даже и в С.Загора са били заедно на изложбата и са имали приятелски отношения....................
Спирам да пиша защото всичко това за мен е една интрига .Или по скоро експеримент за да се види колко ни е акъла
ДО:
Г-н Караманчо-Атанасчов имаш слаба психика и не бива да бъдеш допускан до разплод.
Изтърваш си нервите
Децата ти ще бъдат -изроди.

#88 Потребителят е офлайн   LUDNICA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 11-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2009 - 03:50 PM

Пфф,въздържам се от такива мнения-да ме извиняват всички :eg_033:
sokol4o Ала-Бала като е пълно с такива идиоти като теб,се налага ние да ви търпим,не се оплаквай:zz_020: Научи се да пишеш,чети преди да пишеш и се образовай малко.
Аре престанете да сипете глупости за бездомните и все те да са ви виновни.Като не можете да си удържате кучетата и да ги възпитавате-значи не заслужавате да имате куче!
П.П. Моето куче винаги е на повод,не е агресивно,високо е около 30 см.Пуска се да тича на свобода,само в къщата на село или в някоя гора когато отидем и там няма други животни.Никога около блока.
User's Signature

Качена снимка
СПЕЦИАЛНИТЕ ЛЮБИМЦИ
Всичката тъмнина на света не би могла да се пребори със светлината на една малка свещичка.

#89 Потребителят е офлайн   sokol4o Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 20-February 07

Публикувано: 19 May 2009 - 03:54 PM

Показване на мнениетоLUDNICA, в May 19 2009, 02:50 PM, написа:

Пфф,въздържам се от такива мнения-да ме извиняват всички :eg_033:
sokol4o Ала-Бала като е пълно с такива идиоти като теб,се налага ние да ви търпим,не се оплаквай:zz_020: Научи се да пишеш,чети преди да пишеш и се образовай малко.
Аре престанете да сипете глупости за бездомните и все те да са ви виновни.Като не можете да си удържате кучетата и да ги възпитавате-значи не заслужавате да имате куче!
П.П. Моето куче винаги е на повод,не е агресивно,високо е около 30 см.Пуска се да тича на свобода,само в къщата на село или в някоя гора когато отидем и там няма други животни.Никога около блока.

толкоз можаха в Спортното да ме нау4ат преди да ме изгонят :ab_041:
Ти кат гледаш мишка така е.Аз не оби4ам гриза4ите а боиците!

#90 Потребителят е офлайн   DOWNFACE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 841
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Някъде в BULL-гария...

Публикувано: 19 May 2009 - 04:05 PM

Смятам темата за приключена. Изпонаписа се какво ли не и ще се пише още известно време. На всеки се е случвало подобно нещо,но си мълчите и нападате другия. Един човек да сгреши и всичко живо му се нахвърля,за да го разкъса. След бегъл поглед на постовете и настроенията веднага става ясно,че на моменти човек се връща епохи назад,където рамо до рамо с кучето е бил просто хищник. Разликата от тогава до сега е,че кучето и сега си е куче,а ние вече сме голяма работа-съвършената биологична единица. Не видях никой от просветените да предложи помощ,ако има нужда.

Отново разлика! Както г-н Назъров писа,ние в БККАБТ помагаме на всеки член. Никой не е оставен на произвола.

За пореден път се оказа,че медиите (в това число и интернет) са най-масовото средство за манипулация на обществото. За пореден път успях да наблюдавам и стадният инстинкт. Честито! Доста от вас бяха манипулирани от г-н Атанасов. 90% от специалистите,изложили мненията си не познават нито въпросният господин,нито сем. Колеви,а камо ли пък кучето им. Но това не пречи да си потрошат пръстите от писане на глупости. Ами като е такава работата,да обесим виновника и готово! Ще настъпи вечен мир.
На всеки,както и на мене в момента,му е най-лесно да си щрака зад монитора. Разликата е там,че аз познавам хората,познавам и кучето.

Наскоро "проблемното куче" за пореден път гостува в кенъла ми. Държа се много добре с двете ми кучки. Поведенческите му реакции бяха налице-подушване,перчене,размахване на опашка,мераци разни и т.н. Ако,обаче,го бяха атакували,всички знаем какво щеше да се случи. Така правят нормалните кучета. Навярно мнозина пропускат да научат,че при куче "обучавано" за бой,такива поведенчески реакции липсват. Напада моментално. И на мене,като ме запсува някой,ми кипват *******,ама не ходя да се разправям с човек,който си мълчи. Абсолютно същото е.

Ако думите и модерираните разкази на г-н Атанасов бяха достоверни,то сега аз нямаше да притежавам две прекрасни женски животни. Щяха да са убити или най-малкото изпохапани до смърт. Да,ама не са.

Ако тук следствието се е изчерпало вече,ще ви прехвърля в кв."Младост 2" (София),където късно снощи бе прегазено възрастно улично куче пред очевидци. Днес в 14:00 часа го евтаназирах. Виновник-известен.

User's Signature

Камъкът си тежи на мястото,а Бултериерът-навсякъде!!!

Николай Котов
Bull-X-Plosion Kennel

#91 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 May 2009 - 04:38 PM

Показване на мнениетоDOWNFACE, в May 19 2009, 09:53 AM, написа:

Г-н IzrodGaden,на 11.05.2009-та Ви бях представен лично от г-н Моновски (LORD BULL) в София. За краткото ни време на разговор успях да забележа,че не сте нито изрод,нито пък сте гаден. Единственото,което ми направи впечатление беше че сте малко неориентиран в обстановката. Постовете Ви показват същото. Председателят на Контролният ни съвет се изказа ласкаво за Вас като бъдещ собственик на Буллтериер. Аз,обаче,мисля,че все още не сте готов за това.

Буллтериерът е куче,което изисква разумен стопанин със здрава ръка. Както кучето,така и собственикът му трябва бързо и правилно да се ориентират в различните ситуации. Въпросче:

Как,след като дори не сте виждал кучетата ми,а мене опознахте за 4-5 минутки,решихте че насочвам агресията им към улицата?

Г-н DOWNFACE, може би все пак трябва да прочетете моя пост отново. Никъде не съм написал, това в което ме обвинявате. Има лек упрек към г-н TORMENTOR затова. За вас пък, че скачате като ужилен заради това, че кучето е ваше производство и приемате нещата лично, а това доста често пречи на правилна преценка. Също така съм писал, че бихте защитавали някой, без значение виновен или не, ако си е купил куче от вас. Това отново не ви прави безпристрастен. Иначе благодаря за ласкавото определение по горе. За ориентирането ми в обстановката, също трябва да призная новак съм. Но това не ми пречи да се изказвам, като свободомислещ човек в този форум. Още повече, че харесвам породата и то доста. Някъде в спора, се ражда истината. Когато реша да взимам бултериер и вие и други хора с опит, ми покажете че не ми е дошло времето все още, макар и с неохота, ще се вслушам в съветите ви. Защото мисля, че глупавите се учат от своите грешки, а умните от грешките на другите.

#92 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 May 2009 - 04:40 PM

Показване на мнениетоBull_MAGIC, в May 19 2009, 12:57 PM, написа:

.

Анализирайки развитието на темата до тук може да се направи извод,
че не сме готови за инциденти от този род, а още повече за нещо по-сериозно.
Сега проблемът е с кучета, но утре може да се получи инцидент с човек.

По настоящия случай считам, че след като не знаем каква точно е истината,
не е правилно да се взема страна и още повече да се правят квалификации!

Нормално е Клубът на породата да защити своите членове,
когато те са обвинявани неоснователно. Това е колективизъм.

Необходимо е като организация и като отделни личности да проявим
остра нетърпимост към всяка проява на жестокост. Длъжни сме, независимо
доколко това касае нас и интересите ни. Това е принципност!

Всеки който става член на нашият клуб декларира, че няма да използва
бултериера си за агресивни действия, но само това не е достатъчно.
Ние трябва да положим специални усилия в това - да научим членовете на клуба
на правилен подход и умения при възпитанието и изграждане на поведението на кучето.

Важно е при провеждане на развъдната дейност на клуба, да се вземе в предвид
ползването на екземпляри с неуравновесен и агресивен характер.

Не работим ли активно в тези насоки, скоро може да стигнем до положението в Германия
да преминем на миниатюрни бултериери, все пак са част от любимата ни порода, нали . ?

Изказвам искрено съжаление за случилото се в Нова Загора и разисквано в момента,
защото Майката Природа е създала Майките, за да раждат и отглеждат малките с любов,
и тази любов крепи и продължава света, откакто се помни Човека .
На нас ни остава само и единствено да черпим от тази любов и да я раздаваме,
и тежко на този, който посегне на Майка или на бебе .

Нашата главна задача е да не бъдем безучастни към хората, които стават собственици
на бултериери и да имаме ангажимент към тях и колективна отговорност!

.


Все пак ако има хора които не са го прочели, да го направят ! Останалите може и отново!

Показване на мнениетоWhitebul, в May 19 2009, 01:08 PM, написа:

Мислех си да не се включвам в тази "крива" тема, защото най-вероятно ще бъда криворазбран от някои, но ще поема този риск, без да вземам страна по спора, най-малко понеже не съм бил очевидец на станалото. Кучето е сложен, жив организъм, чиито особености се определят най-общо от два фактора - биологичен /порода, вид характер и т.н. / и социален /човешки/. В нормалните случаи, определящ за действията на кучето е втория фактор, а това означава, че собственикът е този, който моделира любимеца си. Няма и не може да има оправдание за нападение от страна на домашно куче върху човек или друго животно, без то да е чуло съответната команда за това от своя собственик! А дори такова нападение да е било вече започнало по една или друга причина, едно "не" от устата на стопанина, би трябвало да закове на място питомеца му. За онези, които не ме познават, аз също гледам бултериер, и мога да гарантирам как би постъпил във всяка една конфликтна ситуация в мое присъствие. Дори конете с тракащи каруци, които тя неистово мрази, не могат да провокират атака от нейна страна без команда...Другото за мен е или плод на неправилно възпитание, или слаб стопанин, който е позволил на биологичния фактор да определя постъпките и битието на кучето му като цяло. В заключение - кучето няма вина, независимо дали то е АБТ, АСТ или каквато и ще да е порода...вината носи Човека, който ако не може да владее любимеца си, по-добре е да се раздели с него.


#93 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 May 2009 - 04:48 PM

jockitch и Виктория, бъдете по внимателни върху това което се пише в темата. Въпросът е повдигнат отново след три месеца, защото въпросните собственици, отново са докарали "кучето убиец" в жилищния комплекс. След като са обещали,че ще го махнат. А дали си имат техни си дрязги възможно е, аз имам много с моите съседи, нормално е в България живеем.

#94 Потребителят е офлайн   Bull_MAGIC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1490
  • Регистрация: 16-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Габрово / Gabrovo
  • Interests:High selection

Икона за мнението  Публикувано: 19 May 2009 - 05:24 PM

Показване на мнениетоLORD_BULL, в May 19 2009, 07:36 AM, написа:

За всички, които не са наясно с х-ра и поведението на АБТ ще спомена някои неща.
Като дългогодишен собственик на бултериери съм имал инциденти. Имал съм и такива с кучета
АПБТ и АСТ(на мои приятели), но във всички тези случаи кучетата, които съм разхождал са били
на повод. Позволявам си да пускам кучето свободно само в местности, където няма хора и животни.
Когато кучето ти е вързано ти се застраховаш, защото не твоето куче е причина за инцидента.
Такива стават както с бездомни кучета така и с породисти пуснати ей така свободно или изпуснати...
Дори и бултериерът ти да не е агресивен хората се плашат. Не трябва да ги обвиняваме за това.
АБТ е твърде сериозна порода и не трябва да подценяваме нито една ситуация. Бащата на въпросното
куче е живял при мен няколко години. Много разбрано куче, никога не е проявявал агресия спрямо хора
и кучета. Веднъж го бях завързал за едно дърво и влязох в магазин. Когато излязох( след 4-5мин.)
кучето се беше освободило и се разхождаше в една градинка пред един блок. Една жена толкова се бе
притеснила от вида на свободно разхождащ се буллтериер, че държеше детето си здраво в ръце и не смееше
да мръдне. На мен ми стана доста кофти, извиних се на жената и хванах кучето. Не трябва да плашим гражданите,
а да осмисляме добре действията и поведението си. Над бултериера трябва да има контрол!

.

Човекът не е машина, кучето също не е машина ...

За да са нормални нещата е необходимо да има контрол,

а ЗА БУЛТЕРИЕРА Е НУЖЕН ПОСТОЯНЕН КОНТРОЛ!


Поздравявам Лорд Булл за точното попадение .... Man and Machine !!!

http://www.youtube.c...feature=related

.
User's Signature

NAZARS BULL kennel
nazarsbull@gmail.com
Магията на Бултериера - жертвоготовност от любов и храброст.
tel.: 0898 885147
https://www.facebook...van.nazarov.583

#95 Потребителят е офлайн   DOWNFACE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 841
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Някъде в BULL-гария...

Публикувано: 19 May 2009 - 05:25 PM

Показване на мнениетоIzrodGaden, в May 19 2009, 03:38 PM, написа:

Показване на мнениетоDOWNFACE, в May 19 2009, 09:53 AM, написа:

Г-н IzrodGaden,на 11.05.2009-та Ви бях представен лично от г-н Моновски (LORD BULL) в София. За краткото ни време на разговор успях да забележа,че не сте нито изрод,нито пък сте гаден. Единственото,което ми направи впечатление беше че сте малко неориентиран в обстановката. Постовете Ви показват същото. Председателят на Контролният ни съвет се изказа ласкаво за Вас като бъдещ собственик на Буллтериер. Аз,обаче,мисля,че все още не сте готов за това.

Буллтериерът е куче,което изисква разумен стопанин със здрава ръка. Както кучето,така и собственикът му трябва бързо и правилно да се ориентират в различните ситуации. Въпросче:

Как,след като дори не сте виждал кучетата ми,а мене опознахте за 4-5 минутки,решихте че насочвам агресията им към улицата?

Г-н DOWNFACE, може би все пак трябва да прочетете моя пост отново. Никъде не съм написал, това в което ме обвинявате. Има лек упрек към г-н TORMENTOR затова. За вас пък, че скачате като ужилен заради това, че кучето е ваше производство и приемате нещата лично, а това доста често пречи на правилна преценка. Също така съм писал, че бихте защитавали някой, без значение виновен или не, ако си е купил куче от вас. Това отново не ви прави безпристрастен. Иначе благодаря за ласкавото определение по горе. За ориентирането ми в обстановката, също трябва да призная новак съм. Но това не ми пречи да се изказвам, като свободомислещ човек в този форум. Още повече, че харесвам породата и то доста. Някъде в спора, се ражда истината. Когато реша да взимам бултериер и вие и други хора с опит, ми покажете че не ми е дошло времето все още, макар и с неохота, ще се вслушам в съветите ви. Защото мисля, че глупавите се учат от своите грешки, а умните от грешките на другите.




Хммм! Май отново погрешно си разбрал нещата. Няма никакво значение чие производство е кучето. Щом е Буллтериер,аз съм гръб. Отбелязал съм,за да се знае. Преди няколко дни подкрепих 3 други Буллита. Не са произведени от мен,а от Nazar's Bull и Tormentor. И тогава ли смяташ,че преценката ми не е била правилна?

След време,живот и здраве,ще си вземеш Буллтериер. Ще имаш пряката възможност да ме опознаеш. Тогава ще почерпиш заради твоята погрешна преценка за мен.
User's Signature

Камъкът си тежи на мястото,а Бултериерът-навсякъде!!!

Николай Котов
Bull-X-Plosion Kennel

#96 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 May 2009 - 05:35 PM

Темата се затваря. Моля, модераторите да ми пишат, ако преценят че искат темата да остане свободна за дискусия, това е клубен форум и решението е тяхно.

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни