Dog.bg Форуми : Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски маламут

#3501 Потребителят е офлайн   stunnyto84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 06 February 2013 - 12:43 PM

Здравейте :mg_062: имате ли представа каква е разликата между бял аляски маламут и самоед. За белите маламути зная, че са голяма рядкост, пък един от приятелите на Фрей се оказа, според собственика бял маламут. Но разликата на двете кучета е огромна- бялото, което е към 2 год е почти наполовина на нашия. В интернет по снимки, наистина се оказа, че доста си приличат със самоеда, но на живо не ми се вярва да не се различават. Не искам да споря с човека, какво е кучето му, но ми стана интересно :md_064:

#3502 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 06 February 2013 - 01:06 PM

Показване на мнениетоstunnyto84, в 06 February 2013 - 10:43 AM, написа:

Здравейте :mg_062: имате ли представа каква е разликата между бял аляски маламут и самоед. За белите маламути зная, че са голяма рядкост, пък един от приятелите на Фрей се оказа, според собственика бял маламут. Но разликата на двете кучета е огромна- бялото, което е към 2 год е почти наполовина на нашия. В интернет по снимки, наистина се оказа, че доста си приличат със самоеда, но на живо не ми се вярва да не се различават. Не искам да споря с човека, какво е кучето му, но ми стана интересно :md_064:


Не зная в България да има регистрирано кучило с бели маламути. Засега в Македония има родени бели маламути. Ако белия маламут е дългокосмест за неопитно око наистина ще е трудно да го различи от самоеда, но все пак има разлика - едната със сигурност е в размерите, маламутите са по-едри . А стандартен бял маламут се различава значително от всеки самоед.

Ето един такъв от Македония (това е бащата на моя Фрей - казва се Астор) и две от неговите деца, родени наскоро - едното със стандартна козина, другото дългокосместо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3503 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 01:11 PM

Показване на мнениетоstunnyto84, в 06 February 2013 - 12:43 PM, написа:

Здравейте :mg_062: имате ли представа каква е разликата между бял аляски маламут и самоед. За белите маламути зная, че са голяма рядкост, пък един от приятелите на Фрей се оказа, според собственика бял маламут. Но разликата на двете кучета е огромна- бялото, което е към 2 год е почти наполовина на нашия. В интернет по снимки, наистина се оказа, че доста си приличат със самоеда, но на живо не ми се вярва да не се различават. Не искам да споря с човека, какво е кучето му, но ми стана интересно :md_064:

Ами разликата е,че едното е маламут,а другото самоед. Дали е бял или не маламута си е маламут и разликата със самоеда е много голяма. Даже бих казала, че трудно може да се сбъркат двете породи. Виж в нета характеристиките и снимки на двете породи. Ето една снимка на самоед:

Прикачена снимка

По-дребни са и с много по-дълга козина. Главата им също е по-малка и муцунките им са като на лисица повече.

П.П. Напълно е възможно да са го измамили човека. В България е често срещано явление .
User's Signature

Качена снимка

#3504 Потребителят е офлайн   stunnyto84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 06 February 2013 - 03:15 PM

Определено не прилича на самоеда от снимката, по скоро на малкото бяло дългокосместо маламутче, но все пак не е нито едно от двете :mg_062: Днес пак се видях със собственика и го поразпитах по- обстойно. Кучето е смес между хъски и самоед и според него така се получавал неговия чистокръвен маламут. Опитах се да го убедя, че от две различни породи не се получава трета, но нямаше смисъл да споря с твърдоглавието и невежеството му, особенно след като ми каза да взема да прочета нещо по въпроса.
Доста "всезнаещи'' собственици има, но кого ли се опитват да убеждават и поне да е с правдоподобна информация :wc_055:

#3505 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2013 - 04:25 PM

Показване на мнениетоDiDemon_96, в 31 January 2013 - 08:22 AM, написа:

Здравейте и тук :re_037: .Имам малко въпроси относно храненето и ще съм ви благодарна ако ми помогнете.Храним Демон предимно с пилешко месо,купуваме фенери и ги обезкостявам.Понякога му правя месото с орис,понякога му слагам гранули...само че той е от капризните и .. :ab_041: ми е сложно чесно казано.Хапва си и от нашето ядене :ab_041: .Та вчера когато мен ме нямаше вкъщи тати му е дал кокалчетата от фенера,които са били доста добре сварени.Мен малко ме притеснява ,защото до сега не съм му давала кокали.Според тати има нужда по малко да си хапва и от тях.Не са кухи ,те са най вече от гръбначетата.Дали има проблем с това и какво е вашето мнение за тях?И другия ми въпрос е има ли нужда да му давам някакви витамини,защото много рядко яде гранули ?


Всяко едно куче има нужда от хранителни добавки в определен период от време. Както всички знаем в България има четири сезона и смяната им оказва влияние на кучето. Кожуха трябва да го махнат по естествен начин и да се пригодят към топлото време :smile: Хранителни добавки давам само, когато има нужда от тях т.е. наблюдам кучето как се храни, активно ли е и дали е в период на линеене на козината :smile: Късната есен им давам Opti Coat (масло от сьомга), която им се отразява страхотно и ги подготвя отлично за зимния сезон :smile: а пролет започвам курс с витамини Топ 10. С риск да се повторя ви го пиша отново, защото това са хранителните добавки на които се доверявам.
Поздрави :re_037:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#3506 Потребителят е офлайн   DiDemon_96 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 13-July 10

Публикувано: 06 February 2013 - 07:20 PM

Благодаря за изчерпателния отговор. :) Честно казано не съм запозната толкова много с витамините,които трябва или е хубаво да има се дават.Като беше мъничък хората,от които вземахме гранулите ми казваха,че в тях има всичко необходимо и аз не съм давала.Развива си се добре сякаш,козинката му също е доста добре :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#3507 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 06 February 2013 - 07:49 PM

Показване на мнениетоves, в 06 February 2013 - 11:11 AM, написа:

Ами разликата е,че едното е маламут,а другото самоед. Дали е бял или не маламута си е маламут и разликата със самоеда е много голяма. Даже бих казала, че трудно може да се сбъркат двете породи. Виж в нета характеристиките и снимки на двете породи. Ето една снимка на самоед:

Прикачен файл Pykra-Mystery-Princess.jpg

По-дребни са и с много по-дълга козина. Главата им също е по-малка и муцунките им са като на лисица повече.

П.П. Напълно е възможно да са го измамили човека. В България е често срещано явление .


Да, аз познавам един "развъдчик" който заплождаше маламутката си със самоед и изкарва бели "маламути", също често се среща да предлагат хибриди с хъски - за бял или рижав маламут...


Показване на мнениетоstunnyto84, в 06 February 2013 - 01:15 PM, написа:

Определено не прилича на самоеда от снимката, по скоро на малкото бяло дългокосместо маламутче, но все пак не е нито едно от двете :mg_062: Днес пак се видях със собственика и го поразпитах по- обстойно. Кучето е смес между хъски и самоед и според него така се получавал неговия чистокръвен маламут. Опитах се да го убедя, че от две различни породи не се получава трета, но нямаше смисъл да споря с твърдоглавието и невежеството му, особенно след като ми каза да взема да прочета нещо по въпроса.
Доста "всезнаещи'' собственици има, но кого ли се опитват да убеждават и поне да е с правдоподобна информация :wc_055:


Това, че като смесиш хъски и самоед се получава маламут направо е в десятката :flagbg: , ахахахахахаха
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3508 Потребителят е офлайн   Vitaneli Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Павликени
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2013 - 09:54 AM

Както и да се погледне е гавра с породите на кучетата,а това че от две кръстосани породи излиза нова е глупаво.Тези кучета също могат да бъдат красиви,хубави като всяко за себе си,всеки ще им вика мелез...Има си хора които правят това да се кръстосват гени на породи.Скоро не съм чувал поне за появата на някъква нова порода куче.
User's Signature

the dog died

#3509 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 01 March 2013 - 11:27 PM

За всички, които "развъждат" без-отговорно кучетата си - ето един нагледен резултат - тъжната история на майката с бебето от Варна.
А ако бебенце на вашето куче попадне в това положение?! Струва си човек да си даде сметка какво би очаквало поколението на любимото (уж) куче, заплодено за здраве, за някой лев или просто ей така:

Майка и бебе - аляски маламути - търсят спешно дом

"Моля за помощ!!! На 28.02.2013 са намерени майка Аляски маламут с бебето й, което също е маламут - момче на около 2-3 месеца. Майката няма кърма. Доста е слаба и изтощена. Куца с едното задно краче. Може и някоя кола да я е ударила... Бебето е добре. И то е слабичко, но е в добро общо състояние. Прибрали сме ги временно за около 2-3 дни и после трябва да им търся нов приемен или постоянен дом. Намират се във Варна. Моля, ако някой може ги вземе дори временно ще е от полза. Номера ми е 0898907560."

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3510 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 15 September 2013 - 10:41 PM

Показване на мнениетоDiDemon_96, в 15 September 2013 - 07:29 PM, написа:

Здравейте,вие с какво си играете с маламутковците,как ги изморявате?Моят Демон много не си пада по топките и фризбитата :ab_041:,та реших да ви питам може някой да сподели нещо хитро :ab_041:


Празна бутилка от безалкохолно вързана на дълга връв и да я преследва, без да може да я хваща веднага, а ако бутилката дрънка по земята - е още по-интересно - направо ги побърква.

Също има едни каучукови топки с големината на тенис-топките, но много здрави и отскачат много в непредвидени посоки - също полудяват по нея - защото ги предизвиква да я преследват.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3511 Потребителят е офлайн   DiDemon_96 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 13-July 10

Публикувано: 15 September 2013 - 10:47 PM

Аз пълня бутилките с камъчета или пръчки,това наистина го побърква,ама бързо му омръзва :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#3512 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2013 - 06:50 AM

Ние гоним топка, дърпаме едни стари панталони. Същи й приказвам през вътрешността на една кухненска ролка или някаква тръба - направо откача и бяга като луда. На разходките ходим добре натоварени с раница и няколко литра вода в нея. Тази седмица трябва да пристигне хамута и амортисьорното въже и ще я уча да дърпа, иначе е почти невъзможно да се умори.

#3513 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 16 September 2013 - 07:50 AM

Ние също гоним топки и бутилки, но най-любимо му е да го гоним него :ab_041: . Имаме си възелчета от тези с пухените крайячета и само ги разнася гордо, като целта е или аз да му бягам и да ме гони да ми го даде или да го гоня и да не го дава, докато не се тръшне на някой диван и не се предаде :ab_041: .
ElenA , аз също си мисля за носене на тежести по време на разходка или дърпане, но четох че не е полезно преди да е навършил годинка и половина. В заблуда ли съм?
User's Signature

Качена снимка

#3514 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2013 - 10:03 AM

Annie, аз четох, че трябва да е на поне година, на друго място - че не е проблем, което ми се струва логично - тя без това дърпа здраво, по-добре да й взема поне подходящ хамут. В събота направо ме пльосна на земята, пък аз не съм малко кила - бях се забляла, пък тя видяла катерица и като скочи.... А раницата я носим 1-2 пъти седмично максимум за около час, не мисля, че е проблем. В началото я носи празна, сега има по литър вода във всеки джоб.

#3515 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 16 September 2013 - 04:11 PM

Показване на мнениетоAnnie, в 16 September 2013 - 05:50 AM, написа:

ElenA , аз също си мисля за носене на тежести по време на разходка или дърпане, но четох че не е полезно преди да е навършил годинка и половина. В заблуда ли съм?


Ако не претоварвате кучето, не е проблем обучението да започне след 6-тия месец - колкото по-рано почнете обучението, толкова по-бързо кучето ще се научи и ще бъде по-дисциплинирано. Просто започнете с по-малко тежести и дърпане на по-кратки разстояния, като постепенно увеличавате натоварването
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3516 Потребителят е офлайн   Sasha I Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 19-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Art, design, travelling, sports

Публикувано: 14 October 2013 - 08:50 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 16 September 2013 - 10:03 AM, написа:

Annie, аз четох, че трябва да е на поне година, на друго място - че не е проблем, което ми се струва логично - тя без това дърпа здраво, по-добре да й взема поне подходящ хамут. В събота направо ме пльосна на земята, пък аз не съм малко кила - бях се забляла, пък тя видяла катерица и като скочи.... А раницата я носим 1-2 пъти седмично максимум за около час, не мисля, че е проблем. В началото я носи празна, сега има по литър вода във всеки джоб.


Гандалф също започна да носи тежести още преди 1 година. По същия начин в началото я носеше празна, след това по литър от двете страни и постепенно увеличавахме тежестта. Бях чела , че маламут до година-година и половина трябва да носи до 10% от тежестта си, защото още не им е съвсем развита костната система. Напълно развит маламут вече може да носи до 30% от тежестта си.

На Гандалф много добре му се отразяваше, изморяваше се. Но тази раница , която бях поръчала явно беше боклук , защото много бързо се скъса. Сега трябва да му поръчам нова, но ще проуча по-внимателно кои са по-качествени.

Също много му хареса да ни тегли с колелото, супер много се забавлява :) Тази зима ще го учим да тегли шейна, че миналата тъкмо купихме шейна и снегът се разтопи.
User's Signature

The great moments are not those fleeting seconds of glory most people mistake them for, but rather, they are all the days and years of work invested when there is no guarantee of success or that there will ever be a reward.

#3517 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 27 November 2013 - 08:56 AM

Честит първи сняг :af_089: :dog:

И по тази тема... търсим си хамут. Доколкото знам някои хора си ги шият. За такива като мен, които не умеят, остава варианта или някой да подскаже със скица и какво е необходимо да се купи, за да го ушие шивач, или да си купя готов. Намерих тези http://www.manmat.bg...и-кучета . Незнам дали са добри и още повече по какви показатели да избера най-подходящ за моето момче. Някой ще сподели ли опит? :smile:
User's Signature

Качена снимка

#3518 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 November 2013 - 07:08 PM

ние си взехме от тук http://northernhowl.com/
Цените са по-ниски, шият се по размер, ако размерите, които имат, не пасват, освен това лесно се разбрахме по телефона как да взема размера на кучето. Доволна съм.

#3519 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 November 2013 - 08:22 PM

Манмат са много добри! За да се определи кой размер е подходящ, се измерва дължината от холката до началото на опашката и обиколката на врата, като е важно хамута да не е много впит, нито пък твърде хлабав. Но най-добре е да се обадиш на Христина, представителя за България, тя ще ти обясни и ще определи размера. Най-често срещания размер за мъжки маламути е XXL, ние имаме от този модел:

http://www.manmat.bg...
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3520 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 28 November 2013 - 08:09 PM

Честит рожден ден на Тимбър и Норд и цялото кучило!!!! Да са ни живи и здрави и много послушни (мечтиииии...) и все така изобретателни. Дано всички се забавлявате с щурчовците като нас :ab_041:

Прикачена снимка

PS Мерси за иформацията, ще проверя тези дни :smile:
User's Signature

Качена снимка

  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни