Dog.bg Форуми : Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 159
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски маламут

#3201 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 06 March 2012 - 10:42 PM

Госпожо isi_archI, имате ли още маламутчета? Кога очаквате да е следващото кучило на Арчи? Хахахах

#3202 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 06 March 2012 - 10:43 PM

о ненене, такъв спам е забранен във форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Освен това в обявите може да не пише, но вие го твърдите с изказването си. Хайде уточнете се, какво точно ще приказвате.


Показване на мнениетоkatq699, в 06 March 2012 - 07:43 PM, написа:

Sprete da klevetite prichinqvate ni moralen i psihichski tormoz i ne samo na nas no i na sobstvenicite na mujkiq.Ako iskate elate v Dobrich da napravim DNK test i ako sa malamuti shte se izvinite publichno.


Ваня, съвсем скоро ще изкарам на пазара супер яки аляски маламути - баща Арчи, 100% кастриран маламут.
User's Signature

Качена снимка

#3203 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 06 March 2012 - 10:47 PM

Остави едно, ама свали цената, че вече вървят по-евтино

#3204 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 07 March 2012 - 12:10 AM

Ей, хора, ама моля ви се, как можахте да обидите на ГОСПОЖАТА недокументалните кучета :ud_009: Друго искам да кажа -много внимание им обърнахте, а след около 6мес. Борко ще си предлага ново кучило от КУЧЕТА, така, че няма смисъл. Единствено се радвам, че все повече се срещат хора, като peter_angelov и дано така да е занапред.

Поздрави!!


п.п. Иси моля за едно кученце, пък може и да изкарам късмет и да спестя някой лев ако се роди кастрирано като татко си :ab_041:
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#3205 Потребителят е офлайн   borislavih Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-December 08
  • Gender:Male
  • Interests:TOSA INU CANE CORSO

Публикувано: 07 March 2012 - 06:46 AM

Показване на мнениетоdimy, в 06 March 2012 - 10:35 PM, написа:

Показване на мнениетоborislavih, в 06 March 2012 - 08:21 PM, написа:

НИКЪДЕ В ОБЯВИТЕ НЕ ПИШЕ ЧЕ ИМАТ РОДОСЛОВИЯ МАЛАМУТИТЕ. КАБО-ДОЗОЯШИ Е ЛИЦЕНЗИРАН ЗА ПОРОДАТА ТОСА ИНУ КЪДЕТО СА И РОД. НА КУЧЕТАТА ОТ ТАЗИ ПОРОДА. 2 НА ОТДЕЛНА СТРАНИЦА ПИШЕ НАШИТЕ ДРУГИ КУЧЕТА. АКИТА ( МАЛАМУТА ) Е КУПЕНА ОТ ДЕЧО МЛАДЕНОВ СОФИЯНЦИ СЪС СИГОРНОСТ ГО ЗНАЯТ. САМО НЕ МОЖАХ ДА ВИДЯ КЪДЕ ИМА МАЛКО С СИНИ ОЧИ


http://www.ndbkc.com/FCI_reg_razv.html
аз тук не го виждам , а и не го познавам :ab_041:

умнико нека те просветля . Отиваш на стр. на FCI ima поле за писане пишиш името на развъдника и излиза това което търсиш.
рег. номер на Развъдника ми е 6/10 звъниш в БРФК и питаш на кое име е това е много е просто , но не за такива като вас( професори по всичкология ) ТОЗИ ПРЯК ПЪТ Е ДО ВЪПРОСНАТА СТР. НАПРАВИХ ГО ТАКА ЗАЩОТО ТИ ЕДВА ЛИ ЩЕ СЕ СПРАВШ

#3206 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 07 March 2012 - 08:08 AM

Показване на мнениетоkatq699, в 06 March 2012 - 08:41 PM, написа:

никъде в обявите за аляския маламут не се споменава че са с родословие!!!!Може кучетата ми да не са с родословие но да ги наричате с две думи "мелези" е много обидно за мен.
....


Ако бяхме нормална европейска държава с реално функциониращи закони, повярвайте дискомфорта, който сме ви причинили с нашите писаници тук, щеше да е най-малкия ви проблем. Според влезлия сила още през 2008 година Закон за защита на животните, но все още неприлаган на практика от държавата и общините, никой няма право да развъжда нерегламентирано животни - т.е. с тези ваши публикувани обяви, не само щяхте да си платите една солидна глоба за нарушаване на закона, ами и нямаше да си помислите да "развъждате" по подобен начин втори път.

Показване на мнениетоborislavih, в 07 March 2012 - 04:46 AM, написа:

Показване на мнениетоdimy, в 06 March 2012 - 10:35 PM, написа:

Показване на мнениетоborislavih, в 06 March 2012 - 08:21 PM, написа:

НИКЪДЕ В ОБЯВИТЕ НЕ ПИШЕ ЧЕ ИМАТ РОДОСЛОВИЯ МАЛАМУТИТЕ. КАБО-ДОЗОЯШИ Е ЛИЦЕНЗИРАН ЗА ПОРОДАТА ТОСА ИНУ КЪДЕТО СА И РОД. НА КУЧЕТАТА ОТ ТАЗИ ПОРОДА. 2 НА ОТДЕЛНА СТРАНИЦА ПИШЕ НАШИТЕ ДРУГИ КУЧЕТА. АКИТА ( МАЛАМУТА ) Е КУПЕНА ОТ ДЕЧО МЛАДЕНОВ СОФИЯНЦИ СЪС СИГОРНОСТ ГО ЗНАЯТ. САМО НЕ МОЖАХ ДА ВИДЯ КЪДЕ ИМА МАЛКО С СИНИ ОЧИ


http://www.ndbkc.com/FCI_reg_razv.html
аз тук не го виждам , а и не го познавам :ab_041:

умнико нека те просветля . Отиваш на стр. на FCI ima поле за писане пишиш името на развъдника и излиза това което търсиш.
рег. номер на Развъдника ми е 6/10 звъниш в БРФК и питаш на кое име е това е много е просто , но не за такива като вас( професори по всичкология ) ТОЗИ ПРЯК ПЪТ Е ДО ВЪПРОСНАТА СТР. НАПРАВИХ ГО ТАКА ЗАЩОТО ТИ ЕДВА ЛИ ЩЕ СЕ СПРАВШ


А защо трябва да се справя?!!! Каква е връзката между развъдник за Тоса Ину и маламутите? Не разбрах, вие сте лицензиран развъдник, а развъждате неродословни маламути, така ли? Или е нещо друго, които простите ни глави не могат да схванат?
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3207 Потребителят е офлайн   borislavih Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 18-December 08
  • Gender:Male
  • Interests:TOSA INU CANE CORSO

Публикувано: 07 March 2012 - 08:36 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 07 March 2012 - 08:08 AM, написа:

Показване на мнениетоkatq699, в 06 March 2012 - 08:41 PM, написа:

никъде в обявите за аляския маламут не се споменава че са с родословие!!!!Може кучетата ми да не са с родословие но да ги наричате с две думи "мелези" е много обидно за мен.
....


Ако бяхме нормална европейска държава с реално функциониращи закони, повярвайте дискомфорта, който сме ви причинили с нашите писаници тук, щеше да е най-малкия ви проблем. Според влезлия сила още през 2008 година Закон за защита на животните, но все още неприлаган на практика от държавата и общините, никой няма право да развъжда нерегламентирано животни - т.е. с тези ваши публикувани обяви, не само щяхте да си платите една солидна глоба за нарушаване на закона, ами и нямаше да си помислите да "развъждате" по подобен начин втори път.

Показване на мнениетоborislavih, в 07 March 2012 - 04:46 AM, написа:

Показване на мнениетоdimy, в 06 March 2012 - 10:35 PM, написа:

Показване на мнениетоborislavih, в 06 March 2012 - 08:21 PM, написа:

НИКЪДЕ В ОБЯВИТЕ НЕ ПИШЕ ЧЕ ИМАТ РОДОСЛОВИЯ МАЛАМУТИТЕ. КАБО-ДОЗОЯШИ Е ЛИЦЕНЗИРАН ЗА ПОРОДАТА ТОСА ИНУ КЪДЕТО СА И РОД. НА КУЧЕТАТА ОТ ТАЗИ ПОРОДА. 2 НА ОТДЕЛНА СТРАНИЦА ПИШЕ НАШИТЕ ДРУГИ КУЧЕТА. АКИТА ( МАЛАМУТА ) Е КУПЕНА ОТ ДЕЧО МЛАДЕНОВ СОФИЯНЦИ СЪС СИГОРНОСТ ГО ЗНАЯТ. САМО НЕ МОЖАХ ДА ВИДЯ КЪДЕ ИМА МАЛКО С СИНИ ОЧИ


http://www.ndbkc.com/FCI_reg_razv.html
аз тук не го виждам , а и не го познавам :ab_041:

умнико нека те просветля . Отиваш на стр. на FCI ima поле за писане пишиш името на развъдника и излиза това което търсиш.
рег. номер на Развъдника ми е 6/10 звъниш в БРФК и питаш на кое име е това е много е просто , но не за такива като вас( професори по всичкология ) ТОЗИ ПРЯК ПЪТ Е ДО ВЪПРОСНАТА СТР. НАПРАВИХ ГО ТАКА ЗАЩОТО ТИ ЕДВА ЛИ ЩЕ СЕ СПРАВШ


А защо трябва да се справя?!!! Каква е връзката между развъдник за Тоса Ину и маламутите? Не разбрах, вие сте лицензиран развъдник, а развъждате неродословни маламути, така ли? Или е нещо друго, които простите ни глави не могат да схванат?

Извинявай колега ако съм ви убидил. От всички които коментираха малките единствен вие дадохте на Петър конкретен отговор.
Прав сте за развъждането но по цял свят изкарват такива котила, аз поне се старая да произвеждам качественни кучета като винаги избирам родителите да са родословни (мъжките) ако разгледате обявите ще видите истинските мелези. Това че женската ми не е род. не означава, че не е чистопородна.И защо никой нищо не каза за Недялко Младенов от когото съм взел майката?
Искам да се чуем лично ако е възможно :)

#3208 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 07 March 2012 - 08:55 AM

Простете невежеството ми, но кой е този Недялко Младенов, че толкова го споменавате? П.С. научете се на правопис :mg_062:

#3209 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 07 March 2012 - 10:48 AM

Показване на мнениетоborislavih, в 07 March 2012 - 06:36 AM, написа:

Извинявай колега ако съм ви убидил. От всички които коментираха малките единствен вие дадохте на Петър конкретен отговор.
Прав сте за развъждането но по цял свят изкарват такива котила, аз поне се старая да произвеждам качественни кучета като винаги избирам родителите да са родословни (мъжките) ако разгледате обявите ще видите истинските мелези. Това че женската ми не е род. не означава, че не е чистопородна.И защо никой нищо не каза за Недялко Младенов от когото съм взел майката?
Искам да се чуем лично ако е възможно :)


Няма обидени тук, просто не ми стана ясно какво точно се опитвате да кажете като посочвате тези регистрации :dry:
Не съм убедена, че в Западна Европа примерно (държави като Германия, Холандия и да не изреждам) изкарват толкова много кучила като в България, защото там санкционират строго нерегламентирано развъждане, и именно това е една от причините за намалената популация или липсата на безстопанствени и изоставяни кучета...

И аз не познавам г-н Недялко Младенов :dry:
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3210 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 07 March 2012 - 12:08 PM

[/quote]
Извинявай колега ако съм ви убидил. От всички които коментираха малките единствен вие дадохте на Петър конкретен отговор.
Прав сте за развъждането но по цял свят изкарват такива котила, аз поне се старая да произвеждам качественни кучета като винаги избирам родителите да са родословни (мъжките) ако разгледате обявите ще видите истинските мелези. Това че женската ми не е род. не означава, че не е чистопородна.И защо никой нищо не каза за Недялко Младенов от когото съм взел майката?
Искам да се чуем лично ако е възможно :)
[/quote]


Хайде покажете документите на родителите за родословие и изследванията, направени през годините за наследствените болести и тогава ще ви призная, че поне това поколение е от родословни родители, макар то самото да няма право да получи документ
User's Signature

Качена снимка

#3211 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 08 March 2012 - 03:29 PM

Здравейте маламутковци :)

Първите ми впечатления са много добри. Нашето момче е на 10 -11 седмици , като е 12-13 кг. Тежичък си е. Много е смешен как се пързаля на теракота. Умна порода. Когато види, че няма да стане на неговата и не упорства. Например: Като си лягаме да спим скимти (то си е баш вой) около 1-2 минути и спира. На зайците не обръща внимание за сега - зайците обаче са нащрек. Постоянно ходи след някого. И като види, че си се загледал в телевизора или на лаптопа идва и започва да те бута. Нашият Цезар (решихме да оставим името от стопанина, като реверанс към старите му собственици, а и няма смисъл да го сменяме само да се мъчим. Изкъпахме го - държа се много добре. За сега не прави някакви големи пакости - обезопасихме района - вдигнахме килими и пътеки докато го научим. Цветята вече са по секции и шкафове на високо. Якетата и обувките преместени от коридора и хола, където го пускаме (в спалнята е забранено за него заради зайците - а и той не проявява толкова голям интерес да влиза). Много ни е послушен да не му е уруки. Тия дни ще ви пусна снимки ;)

Старите собственици казаха, че са му давали по 3 пъти на ден по 2 шепи. Това е доста разтегливо пониятие. Дайте ми някакъв съвет. Лекарят ми каза, че третата ваксина е на цена от 25 лв, но ми се струва, че мернах тук нещо от сорта на 16 лв - да не се опитва да ме цака? С какво се мият зъбките им? И си понамирисва , въпреки, че е къпан. Чух за някакви парфюмчета за кучето, които не ги дразни?

#3212 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 08 March 2012 - 03:29 PM

Здравейте маламутковци :)

Първите ми впечатления са много добри. Нашето момче е на 10 -11 седмици , като е 12-13 кг. Тежичък си е. Много е смешен как се пързаля на теракота. Умна порода. Когато види, че няма да стане на неговата и не упорства. Например: Като си лягаме да спим скимти (то си е баш вой) около 1-2 минути и спира. На зайците не обръща внимание за сега - зайците обаче са нащрек. Постоянно ходи след някого. И като види, че си се загледал в телевизора или на лаптопа идва и започва да те бута. Нашият Цезар (решихме да оставим името от стопанина, като реверанс към старите му собственици, а и няма смисъл да го сменяме само да се мъчим. Изкъпахме го - държа се много добре. За сега не прави някакви големи пакости - обезопасихме района - вдигнахме килими и пътеки докато го научим. Цветята вече са по секции и шкафове на високо. Якетата и обувките преместени от коридора и хола, където го пускаме (в спалнята е забранено за него заради зайците - а и той не проявява толкова голям интерес да влиза). Много ни е послушен да не му е уруки. Тия дни ще ви пусна снимки ;)


Изтриите плс !

#3213 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 08 March 2012 - 06:08 PM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 08 March 2012 - 03:29 PM, написа:

Здравейте маламутковци :)

Първите ми впечатления са много добри. Нашето момче е на 10 -11 седмици , като е 12-13 кг. Тежичък си е. Много е смешен как се пързаля на теракота. Умна порода. Когато види, че няма да стане на неговата и не упорства. Например: Като си лягаме да спим скимти (то си е баш вой) около 1-2 минути и спира. На зайците не обръща внимание за сега - зайците обаче са нащрек. Постоянно ходи след някого. И като види, че си се загледал в телевизора или на лаптопа идва и започва да те бута. Нашият Цезар (решихме да оставим името от стопанина, като реверанс към старите му собственици, а и няма смисъл да го сменяме само да се мъчим. Изкъпахме го - държа се много добре. За сега не прави някакви големи пакости - обезопасихме района - вдигнахме килими и пътеки докато го научим. Цветята вече са по секции и шкафове на високо. Якетата и обувките преместени от коридора и хола, където го пускаме (в спалнята е забранено за него заради зайците - а и той не проявява толкова голям интерес да влиза). Много ни е послушен да не му е уруки. Тия дни ще ви пусна снимки ;)

Старите собственици казаха, че са му давали по 3 пъти на ден по 2 шепи. Това е доста разтегливо пониятие. Дайте ми някакъв съвет. Лекарят ми каза, че третата ваксина е на цена от 25 лв, но ми се струва, че мернах тук нещо от сорта на 16 лв - да не се опитва да ме цака? С какво се мият зъбките им? И си понамирисва , въпреки, че е къпан. Чух за някакви парфюмчета за кучето, които не ги дразни?


Привет и честита радост на peter_angelov. Желая само хубави мигове с малкия Цезар. До колкото си спомням първата ваксина струваше около 20-тина лв. А относно къпането - Арес получи някакви гъбички от водата, затоваго къпя със сух шампоан и след това мирише на виолетки :ab_041:

Честит празник на всички маламутки и техните собственички. :beer:

#3214 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2012 - 06:27 PM

Честито :ba_025: :: , зависи къде я правиш , на мен в синия кръст ми е 40-50лв с профилактичен преглед , ма ми пращат смс като наближи време за ваксинация

не гледай къде е най-евтино ,гледай къде е най-добре
докато расте кученцето трябва да получава възможно най-доброто
User's Signature

Качена снимка

#3215 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 08 March 2012 - 06:35 PM

Показване на мнениетоdimy, в 08 March 2012 - 06:27 PM, написа:


не гледай къде е най-евтино ,гледай къде е най-добре
докато расте кученцето трябва да получава възможно най-доброто


Подкрепям Дими напълно :ba_025:

#3216 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 08 March 2012 - 06:36 PM

Показване на мнениетоpeter_angelov, в 08 March 2012 - 01:29 PM, написа:

Здравейте маламутковци :)

Първите ми впечатления са много добри. Нашето момче е на 10 -11 седмици , като е 12-13 кг. ...

Старите собственици казаха, че са му давали по 3 пъти на ден по 2 шепи. Това е доста разтегливо пониятие. Дайте ми някакъв съвет. Лекарят ми каза, че третата ваксина е на цена от 25 лв, но ми се струва, че мернах тук нещо от сорта на 16 лв - да не се опитва да ме цака? С какво се мият зъбките им? И си понамирисва , въпреки, че е къпан. Чух за някакви парфюмчета за кучето, които не ги дразни?


Значи все пак се решихте да вземете маламут - поздравления за куража и добре дошли официално във форума :ae_085:
За храненето е най-добре да видите на опаковката на храната колко грама на ден трябва да му давате и да разделите тези грамове на три порции (да речем - една-една и половина пластмасова чашка за кафе сутрин, обед и вечер по равно) - после като навърши шест месеца може да минете на двудневно хранене, със същия или леко увеличен грамаж. Но е важно да видите какво препоръчва производителя на храната като грамове на ден. Примерно 300 гр. дневно

Не е нормално кученцето да мирише неприятно - трябва да мирише на бебе :))) тая миризма може да е от храната, или нещо хормонално, или гъбички - но само ветеринар може да каже. На неговата възраст няма смисъл да се почистват зъбите, той ще почне скоро да ги сменя докъм 5-тия месец... а после, ако давате твърда храна и кожени кокали, може да избегнете налепите и зъбния камък (макар понякога да зависи и от водата, храната, самото куче да е предразположено генетично и т.н.) - аз понякога чистя с хлябна сода леко навлажнена, и четка за зъби... много им е гадно, но после им давам бисквитки за търпението

Чакаме снимки и повече разкази - откъде всъщност взехте кученцето, кои са родителите (ако не е тайна разбира се :md_064: )?
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#3217 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 08 March 2012 - 08:04 PM

честито ново попълнение :):be_107::be_107::be_107:

Защо сте го къпали? Не бива да го къпете повече от 2 пъти в година, пък то е и мнг малко, че да е мръсно. Моят през 2011 год. е къпан 1 път дори. Козината им сама се самопочиства и препаратите само повреждат тази им способност. Ако ви се струва мръсен, по-скоро прашен, когато го галите, намокрете кърпа и го трийте с нея.
Не искам да съм негативна, но токова малко куче, не може да е мръсно, защото то не бива да излиза навън, до 1 седмица след 3-тата ваксина. Значи не е гледано добре, ако разсъждавам вярно ( ако е мръсно). Ако само ви мирише- някои маламути намирисват повече и затова не са подходящи да се гледат в апартамент. Според вас вашето как мирише, защото ако е ген, то той няма да се премахне с къпане, за "дезедоранти" , не знам.
Да, и наистина обърнете внимание на храната, има специална за малки, висок клас. Като порасне можете и да минете на по-евтина, но докато расте му давайте най-доброто.

Сега ви очаква най-трудната работа - да го възпитате и да го социализирате. Успех!!!!

И разбира се, честит празник, мили дами:if_147::if_147::if_147::if_147:
User's Signature

Качена снимка

#3218 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2012 - 11:39 AM

isi_ar4i , не е ли малко веднъж в годината, той като ходи по планините, на разходка не се ли въргаля по земята? Може да обърже нещо и най-важното не го ли сърби като не е къпан дълго време? Аз зимата не къпя Неро, но лятото преди през 3 месеца го къпех, но по някое време като го погаля и почваше да се драпа много стабилно, а му няма нищо и миналото лято го къпах веднъж месечно и нито се чешеше, нито имаше някакъв друг проблем и така . . .
User's Signature

Качена снимка

#3219 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 09 March 2012 - 11:53 AM

цапа се единствено в града- от прахоляка :(
В планината е мнг приятно, когато сме на езеро, защото той си влиза и козината си се мокри. Високопланинската вода е хипер чиста, ние само оттам пием вода (дори аз я пия!!!! а пия или само минерална вода или само тази от чешмата в нас). Не му давам в язовир да взиза, то и аз не припарвам до тая "вода".

Зимата също не го къпем , освен със сняг :)
Не се чеше повече от нормалното ( все пак всяко животно се почесва) и козината му си е запазила горният мазен слой. Когато е мръсен след разходка- кален, го вкарвам в банята и със слушалката му мия коремчето и лапите, но без сапуни ит.н. Единствено когато ми се стори вече мнг черна козината на лапите, ползвам сапун.

Ти мнг често го къпеш. Според мен и заради това се чеше повече, разрушава се защитата на косъм с тея препарати.

Вероятно като започне лятото ще го изкъпем - защо. Защото пролетта ще е свършила, а с нея и обилните дъждове (то и през лятото ги има, но са по-малко), съответно е кален почти всеки ден и т.н.
Есента не го къпем, макар пак да вали, защото мнг бързо идва зимата и тогава ползваме снежко :)
През останалото вреем - само навлажнена кърпа за обиране на праха.

Да довабя, че Арчи се качва на нашето легло и ако ми се струваше мръсен, не бих му позволявала. Да не говорим за сутрин, когато направо се тропясва в/у чаршафите
User's Signature

Качена снимка

#3220 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 09 March 2012 - 08:48 PM

Ооо, за 1 час умириса цялата стая, нямаше как да не го изкъпем. Сега мирише добре, с изкл. На дъха му. Взехме му dermoscent за косъма и миризмата - някой ползвал ли е и какви впечатления има?

  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 159
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни