Dog.bg Форуми : Американско були - American Bully

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американско були - American Bully

#41 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 May 2011 - 10:24 PM

и ква е средната продължителност на живота на едно такова добиче?

#42 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 May 2011 - 05:08 PM

"Усетих накъде биеш" :md_064:
Не съм се интересувала,но много развъдници показват кучета на 5-6-7 години в отлична форма.
От XBP
Прикачена снимка

Comet - 5 годишен на снимка от 2010 като даже има и кучила от него през същата година.

Oт BL
Прикачена снимка

Komodo Dragon - 7 годишен на снимката.Не мога да ти кажа кога е правена,но и в момента се използва за разплод.


:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#43 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2011 - 07:40 PM

Какво пишат ясно а колко отговаря на истината е отделен въпрос. :ab_041:

#44 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 May 2011 - 09:10 PM

От това,което видях и знам за тях,годините са си истински. Плюс това репутацията и на двата развъдника е прекалено висока и не им го позволява... :ba_025:
Все пак това не е България и породата не е толкова комерсиална... :tb_195:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#45 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 May 2011 - 02:24 AM

Ок ,значи да разбирам ,че е факт ,че отделни екземпляри съ достигнали до възласт 7 години.

#46 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2011 - 07:45 AM

http://www.google.co...iw=1077&bih=454

Това е линка за който говорих по рано. Дали и на тези питбули не се опитват да ги изродят генетично като Уипета, за да са още по мускулести? Double muscle ?

#47 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 June 2011 - 11:03 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 31 May 2011 - 02:24 AM, написа:

Ок ,значи да разбирам ,че е факт ,че отделни екземпляри съ достигнали до възласт 7 години.


Да,абсолютен факт. Ако не вярваш пиши,за да ти дам координати и да се свържеш с развъдника.


IzrodGaden,как в селекцията ще използват само генно-изродени животни? Според мен висчко е въпрос на селекция,строг подбор и много късмет,защото не всяко були от огромни родители става като тях.

Всъщност каквото и да си говорим аз,ти,пачанга,четвърти,пети и т.н.,на американеца не му пука. Щом не му пречинява неудобст на животното,защо на нас да ни пречи?

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#48 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2011 - 01:41 PM

Мацка, разбираш ги ти нещата, личи ти че много четеш, само малко не ми изглежда да си се спряла на определена порода. Това малко като културист без химия ми звучи. Аз гледам кучета и горе долу знам кое как им се отразява, тези кучета неможе да не са помпани с анаболи и стероиди.

#49 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 June 2011 - 10:52 AM

Добре нека да предположим,че американците тъпчат кучетата с химия и от там идват мускулите. Но костната система как я докарват? Изобщо може ли химията да създаде чудовищна коста с-ма,която да издържи цялото това туловище?
И как си обесняваш това? Виж бебетата,още на няколко часа (или дни,ако приемем теорията,че послъгват малко) имат добре очертани мускули,едри са,със "ужасна" структура.
Това си личи най-вече на третото и четвъртото бебе от ляво на дясно. :ba_025:

Да,може би има някаква химия,но дали всичко се дължи на нея?
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#50 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 01 August 2011 - 04:21 PM

Извинявайте, че така ще се включа като за начало, но днес разглеждах в youtube Амстаф и случайно попаднах на "породата" AMERICAN BULLY, в началото гледах като втрещен и единствените понятия, които ми идваха в главата бяха - нехуманност и издевателство, затова потърсих информация в Google, за да разбера как точно го "произвеждат" това добиче (със зобове, ГМО, силиконови инпланти) и при търсенето попаднах на тази тема и просто не издържах да не се включа.
Гледам някакви неща се пишат, търсела са масивност, но да се запазела подвижността на породата - кучето тренирало, ала-бала, каква подвижност бе хора, как да се запази, я го вижте на клипчето:



Това нещастно животинче по движенията прилича повече на виетнамско прасе, отколкото на куче, каква грация, какъв атлетизъм, какви 5 лв. ?

Не съм някакъв предубеден, побъркан анти-глобалист или анти-американист, напротив кефя се на положителните неща създадени в САЩ, обаче тази "порода" е идеален пример за изкривяванията на консуматорското общество, кефи ни куче дебело като охрана на чалготека и давай, ще селекционираме и ще зобим ако трябва.

Има едно филмче Designing Dogs, скоро го гледах по научните канали, съжалявам че не открих линк, за да може ако някой иска да го гледа, та там обясняват за "дизайнерите" на кучета, в началото тръгнаха гладко: Пудел + Лабрадор = Лабрадудъл, Мопс + Бигъл = Пугъл, после леко заораха с една неуспешна кръстоска между пекинез и мопс, очите на кучето изскачаха (имаше медицински термин, не го запомних), после играта загрубя защото се оказа, че тези кучета се купуват като модни аксесоари, но за разлика от една модна чанта, която след месец можеш да захвърлиш в гардероба, защото ти е омръзнала, кучето просто го оставяш в приют и ако никой не го осинови за определн от закона срок от време - просто го евтаназират - ЧИСТА РАБОТА. Последният пугъл, който беше оставен в единия от приютите бил купен от магазина точно преди седмица !!! И накрая дойде най-грубата статистика - в САЩ всеки ден се евтаназират по 5 000 кучета (по-голямата част за породни кучета, изоставени в приюти).

Питате какво общо има това с нещастните животни, за които става въпрос в темата, ами общото е че ето го още един клет и жалък задоволител на някаква изцяло егоистична човешка потребност, и след като притръпне глада за кучешка мускулатура, хайде за евтаназия, не ни трябва вече ...

Какъв е смисъла от това куче ? Амстаф и Питбул са атлетични, подвижни кучета, а това ?
Как се селекционира, с какво се тъпче, не ми казвайте, че е така само от чистия въздух става "елитно", американците са известни с това че едностранчиво започват да селекционират само едно качество, като тотално зае..ват останалите, няма лошо нарича се специализация - само че тука за каква специализация става въпрос.

С прискърбие прочетох, че най-хубавото куче в развъдника починало на 1 год. - без коментар.

В това куче освен високата цена, няма нищо интересно, едно нещастно животинче жертва на консуматорски садизъм, малоумие примесени с желание за печелбарство от съответните "органи" - пълна глупост - ГОЛЯМА.

Дайте да вземем някакви Средно-азиатски или БОК и да ги назобим да станат мечки по 200 кг. - е така щото е много готино да си има човек мечка в къщи, но да слуша като куче.

Сега сигурно ще ме анатемосате, Ваше право, ако толкова много ви харесва кучето, действайте, няма проблем, пиша го това нещо просто, за да може по-критично да гледаме на подобни неща, а не да се хвърляме "ах да го намачкам" и тем подобни без да се замисляме за какво точно става въпрос - извинявам се ако не съм избрал, най-правилния начин, това е ! :ba_025:

#51 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 August 2011 - 10:31 PM

Скъпи ми Оги,
Първо не мислех да пиша,но колкото повече време минава,толкова повече започва да ме гложди поредното "професионално" мнение.
Не ти харесват? Ок. Били грозни? Ок. Били тромави? Ок. Ненужни? Ок. Наречи ги както искаш,дай им смешно наименование,обиждай ги (странно,че не си използвал думи като - масичка,гардероб,тухла)...знаеш ли какво? Американеца го боли фара,какво казваш ти,аз,трети,пети,стотния и т.н..
Сега моите въпроси към теб: Ти вижал ли си ам-були,за да казваш какви са (визирам тромави)? По твоята логика САО,Булмастиф,ротвайлер и т.н. не стават за нищо!?!
В никоя друга порода ли не се случва куче да почине на 1 год.,а дори и по-малко?
И в кой развъдник е починало кучето на 1 год.? А знаеш ли защо е починало?
Само ам-булито ли го тъпчат (според "експерти" ) с химия?
Ако има химия - защо костната система е също толкова добре развита като мускулната?
Гледал си клипчета,а виждал ли си как ам-були виси,бяга,гони топка?
Знаеш ли за случаи с ам-булита в приют?
Кучетата ни харесват явно щом пишем,но какво имаш предвид под "действайте"? Нещо не разбрах...


И сега нещо,което не е насочени пряко към теб:
Защо плюете по породата? Като не ви харесва не гледайте,не коментирайте,не изкайзвайте мнения! Както аз не влизам в темите на едни други породи,дето не разбирам за какво са създадени,така най-учтиво ви моля и вие да не го правите!


ПП. Сега знам,че ще се включат много хора,които хал-хабер си нямат за какво става въпрос.
ПП.2. За този случай братята сърби имат една много хубава поговорка...но мисля да я спестя.


Приятна вечер и спете спокойно,такова тромаво нещо скоро в България няма да се пръкне!

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#52 Потребителят е офлайн   avon0 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 28 October 2011 - 07:36 PM

Какво мислите? Ако се направи развъдник в България за тази порода кучета, ще имали търсене? Ще се копуват ли? :smile:

#53 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 28 October 2011 - 08:01 PM

Ами търсенето е "ако може до 200лв" и ако решиш да си вземеш 2 кучета за по 3500 долара без транспорта до България, трябва да си истински фен.

Офф: кОпуват се пише кУпуват.

#54 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 October 2011 - 10:55 PM

Породата не е комерсиална. Извън САЩ малко хора се занимават с ам-були поради ред причини,най-вече финансовият въпрос и това,че не го "докарват на размери" и след 1-2 кучила се отказват.
Хубаво ам-були само от САЩ! В Европа кучетата нямат нищо общо с американските (мое виждане),въпреки че повечето са внос от там...
Ако си решил да изкраваш пари така - никакъв шанс! Разходите ти ще са много по-големи от доходите. Vesela_5 написа средната цена на едно добро були,а транспорта е 500-1200 (според вида,компанията,щата - скоро се интересувах от това и средната цена на докарване на куче със самолет - 700-800 долара).

ПП.Ако си решил/а сериозно да се занимаваш с тази порода,пиши ми ЛС,за да ти дам координатите на един друг много запален ентусиаст,който имаше намерение за внос на куче.

Успех! :ba_025:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#55 Потребителят е офлайн   v@4kata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 21-November 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2011 - 10:29 PM

LilTed понеже виждам ,че и ти се интересуваш от тези кучета като мен ако искаш ми напиши някакви свои кординати на ЛС аа относно по темата значи 1во не мисля ,че цените са чак толкова високи имам 2ма приятели от Америка които развъждат булита ии не си спомням да сме говорили за чак толкова фрапиращи цени :smile: а пък това дали са пълни с добавки може да се поспори защото като гледам малките...че те са като мини буленца напълно същите като големите просто новородени :wub: .Ами да ви попитам как мислите кое куче е по-добро ротвайлер или були :smile: .

#56 Guest_Mataka_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 November 2011 - 09:42 PM

зависи според какво.. екстериор или работни качества? екстериорно за мен були работни качества ротвайлер

#57 Потребителят е офлайн   v@4kata Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 21-November 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 22 November 2011 - 09:47 PM

Е защо булито е силно животно също би могло да бъде работяга въпреки ,че аз си мисля ,че те са както фитнес маниаците повече напомпани от колкото реална и приложима сила но каквото и да си говорим за мен те са сред най-добрите :wub: :wub:

#58 Потребителят е офлайн   tihomir.s.t Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 06-November 11

Публикувано: 23 November 2011 - 03:38 PM

Булито може и да е силно животно, но е тромаво. Колкото е и да се стараят някой развъдници да запазаят атлетизма на АПБТ не ми се струва възможно с тази физика ....

#59 Потребителят е офлайн   Victor_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 08-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 11 September 2012 - 02:33 AM

Днес четох за породата и останах много изненадан.Породата е прекрасна мнго осе зарибих по тази порода кучета ! Колко би струвало 1 куче сега със доставка и всичйи ??? Има ли такиви кучета в България ?

#60 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 September 2012 - 12:12 PM

Няколко поста по-нагоре съм написала всичко каквото те интересува,но пак ще обясня.
Цената на кучетата се формира от няколко неща - родители, тип , линии ,цвят...Единственото нещо,което се е променило от тогава е комерсиализацията на породата. Вече всеки в Америка, с една кучка прави развъдник,следствие на което цените падат,но сериозните развъдници си държат ниво. Има бебета както по $ 6 000,така и по $ 1 500,зависи какво търсиш...
В България, едно момче твърди,че има приятел с ам-були от Гърция,а дали кучето е ам-були е друг въпрос...
В Европа последно време се внесоха доста стабилни животни,но развъдчиците още прохождат с тази порода и е трудно да се каже става или не и при нас.


ПП. Можеш да разгледаш сайта от линковете горе...щом ти харесва породата,със сигурност ще ти бъде интересно.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни