Dog.bg Форуми : Дом за Кари и Изи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дом за Кари и Изи

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 01:41 PM

Видях тази обява в бездом и веднага я разпознах. Това е другарчето на едно коте, задомено от мен. Неприятно ми е да го кажа, но се разочаровах от осиновителите и като че ли искам да пуснат и другото си коте за осиновяване. Причината, поради която ги разделят е банална. Преди време няколко пъти търсиха временни домове ту за едното, ту за двете. Обадих им се, опитах да говорим, не са лоши хора, напротив, млади, отговорни, но не знам и аз, не разбирам вече...

Вече съм убедена, че след време и другото коте, което взеха от мен, също ще е в сърч на дом. Предполагам само въпрос на време ще е. Та, пускам темата на Кари тук - тя е очарователна, виждала съм я на живо. Кастрирана е, редовно ваксинирана, мила и въпреки това, което те казват, че не се привързвала към хората, аз съм сигурна, че е точно обратното. Единственията й проблем явно е, че е твърде лакома.

Надявам се някой добър човек да я хареса и то скоро :dry:
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 02:01 PM

А кое е другото коте ако не е тайна? Много странна история. Щом преди са предлагали и него за осиновяване ...

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 02:06 PM

Другото коте е една сива госпожица, която довлякох от село. Хората са същите, които на второто зооекспо осиновиха коте, което почина. Не са предлагали за осиновяване нищо до този момент. Просто търсиха временни домове докато минело еди какво си, после друго. И сега ето - едното за осиновяване, а причината, повярвайте наистина е банална.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 02:10 PM

Показване на мнениетоdeni_avr, в May 22 2009, 12:06 PM, написа:

Другото коте е една сива госпожица, която довлякох от село. Хората са същите, които на второто зооекспо осиновиха коте, което почина. Не са предлагали за осиновяване нищо до този момент. Просто търсиха временни домове докато минело еди какво си, после друго. И сега ето - едното за осиновяване, а причината, повярвайте наистина е банална.


Значи правилно съм се сетила. За причината предполагам също се досещам.

ПС: Много готин момент са избрали да я предлагат за осиновяване. Точно когато отвсякъде извират малки котенца.

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2009 - 03:12 PM

Едва ли се сещаш за причинита. Стопаните може би четат тук. Ако да, искрено се надявам да пишат и потърсят решение на проблема. Проблеми винаги ще има, а когато решиш, че искаш 2 котета не може само след година да се отървеш от едното заради нещо толкова тъпо. дано намерят изход и този път...
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2009 - 08:58 AM

Търси се временен дом за Кари. И то спешно. Причините - младото семейство се мести в нов апартамент където няма мебели. Кари била ужасно лакома. Изяждала всичко до последно. Изи (другото коте) точно обратно. И сега проблемът е, че не могат да се разделят двете котета в новото жилище и Изи щяла гладува. Това е причината да търсят дом на Кари. Освен това била тъпичка и не се привързвала към хората.

Чувствам се ядосана и безсилна. Заради подобна баналност едно коте ще иде кой знае къде. А само въпрос на време явно е и другото да го последва. И двете котки са кастрирани и ваксинирани. Предложих на семейството да ги даде и двете заедно за осиновяване. Като са тръгнали да ги махат поне да са заедно.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2009 - 09:27 AM

Аман от тъпи, направо идиотски оправдания, как да не се вбеси човек.
Вчера синът ми разказа, как в Мюнхен негова приятелка е взела коте от приют. Процедурата е следната: кандидатстват за котето, чакат одобрение след проучване, минават нещо като обучение за гледане, като им се предоставя вкл. литература, след това се прави оглед на жилището, сключва се договор с приюта и се запазва отсега място в хотел за котето за лятната им отпуска.
Sorry за спама!

#8 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 May 2009 - 09:39 AM

Предварително се извинявам за спам, но вчера четох ТАЗИ тема и ми се доплака направо.

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 02:57 PM

Получила съм по мейл инфо, че Кари продължава да чака и дали съм можела да помогна някак си.

Та, Кари чака. Да напомня, че тя е млада, здрава, лакома, кастрирана, ваксинирана.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 01 July 2009 - 09:38 PM

Интересно ми е, точно за какви псувни мога да си докарам бан!
Моля имената на тези хора да влезнат в черния списък.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 10:19 PM

За жалост д-р Бобадова, тази история е най-горчива за мен. Веднъж на второто експо им се доверихме, после втори път. Това бе и семейството, което взе временно в дома си един див котарак от форума на бездом, изоставен от стопаните си на 8 години и който ти също познаваш, д-р Влади го кастрира. След това той замина за Германия. Благодарна съм им за това, което направиха тогава, не мога да си кривя душата, но това сега наистина не мога да си обясня и да възприема. Та лакомията не може да бъде причина да оставиш котето си, па макар и глупаво. Другото коте питаш ли ме как го мисля и то дали няма да развие някой непоносим навик. Сега, след 5 години, след 10? Явно проблемът е нерешим. Не знам, тук има много стопани, които по една или друга причина оставят любимците си. Надявам се никога да не бъда на тяхното място, то кой знае как ще се случи в живота ти, но някак си трудно го възприемам това. Може би, защото нямам битови проблеми (не че не съм се местила сама 3 пъти с две котки, разправяла със съквартиранти и хазаи, крила от тях разни работи, за родителите да не говорим колко време и бурни дискусии ми отне), нямам деца, които да отнемат време, но някак фактът, че това животно вече има уреден дом ме принуждава да направя всичко възможно преди да взема това кардинално решение. А проблемът лакомо и нелакомо животно някак ми се вижда лесен за решаване, не знам...
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 10:22 PM

Не мисля, че това е истинската причина за изоставянето. Че аз иначе моите всичките трябва да ги строя за даване - те до едно са лакоми. Явно котето е вече нежелано...
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#13 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 11:06 PM

Ами аз евентуално бих могла да предложа временен дом на Кари. Уговорих с нашите дебелия да остане още малко при тях, за да не се засичат със Стинки вкъщи. Знам си добре добичето и за никой не е добре той да се среща отблизо с друга котка, особено за другата котка и за хората наоколо :dry:

В понеделник най-накрая ще дойдат и хазяите да оправят тъпия прозорец с мрежа, че да можем и да се проветряваме като хората, а не стая по стая, и котката затворена в другата. Изнакупувах нам-си-колко метра мрежа с различна ширина, дано поне 2 прозореца оправят с нея!

Та, след като Мечо Пух прибере Стинки и аз говоря с майка ми, ще знам колко време ще имам евентуално да прибера Кари. Не мога обаче да обещая нищо от сега, може и да не стане, възможно е още на следващия ден да ми го изсипят тлъстьо. С това, че и двамата са лакоми - все някак ще мога да се оправя, но оня е станал още по-голям социопат, започнал е да съска по котките през прозореца и вече не бяга ако види друга котка, ами се засилва злобно и се разпльоква на стъклото (на първия етаж сме във Враца и се качват на терасата) :dry: Та не смея да събера някое нещастно животинче с това магаре...
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 11:43 PM

Благодаря ти, Гамина! Това е наистина благородно предложение! Добре да го обмислиш и от още една гледна точка. Лято е, хората са по отпуски, освен това е пълно с малки котета и макар че Кари е абсолютно подготвена за задомяване и напълно домашно коте, то желаещите за коте на 2 годинки са малко. Та, от тази гледна точка наистина нямам представа колко време ще отнеме тя да намери истински дом. Не искам да те подложа на дълго чакане. Вече помолих стопаните да публикуват обявите й с друг, по-привличащ текст от сеагашния. Помисли наистина добре. Благодаря ти и в случай, че решиш в полза на Кари, аз ще бъда най-щастлива тя да намери по-добър дом и най-вече последен дом.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2009 - 12:03 AM

Да, аз не мога да и предложа много време, защото ще си ми дадат оня идиот и ... не е изключено да пробваме дали пък няма да се разберат, но не ми се вярва.

Нека изчакаме до вторник и ще знам вече - дали си ми пращат кретена или не, ако ще го търпят още малко - ОК, той не е идвал в тоя апартамент и ако Кари е тук - като дойде ще види достатъчно самоуверена котка и няма да е толкова нахален. А сега ако дойде и види лигоча Стинки... ще го счупи от бой, нищо че ще стъпи за сефте тук :(
п.с. Сега се сетих, аз съм отпуска и 99% аут от София между 29 юли и 9 август, сигурно ще се върна на 3ти още, но не се знае... ако има котка в мен по това време - ще се намери или къде да иде, или кой да минава през нас ;) Но ако са две джувотни... горкия човек :D
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2009 - 03:26 PM

Показване на мнениетоdeni_avr, в Jul 1 2009, 10:43 PM, написа:

Вече помолих стопаните да публикуват обявите й с друг, по-привличащ текст от сеагашния.


Поне за това са те послушали. Видях прясна тяхна обява в Бездом преди няколко дни. Честно казано много се надявах да са размислили и да искат да си задържат Кари. Излишно е да казвам, че съм много разочарована от тях и не очаквах такова нещо!

#17 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2009 - 11:17 AM

Днес видях новата обява за Кари. Явно проблемът е нерешим и тя все още търси дом.

обява
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2009 - 11:39 AM

Цитат
Тъй като другата ни маца обича да си похапва бавно, се налага да затваряме сладката Каринка в клетка за 30-40 минути


Хората не престават да ме изумяват ud_009.gif
Дебелия се храни бавно и на порции, Пухи омита всичко за секунда, но все пак някак са се разбрали и прасето не седи гладно, камо ли да го затварям в клетка. Случвало се е да гушна Пухи за десетина минути, докато той си изпълни ритуалите там по бъркане с лапа по паниците, лигавчене и бавно дъвчене.

За съжаление на мен ще ми е малко трудно да й осигуря временен дом вече, с Бубата, Пухи, Гъбата и хазяйката, която гледам да не вижда повече от една котка вкъщи bm_008.gif
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2009 - 12:10 PM

Цитат(gamina @ Oct 14 2009, 10:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Тъй като другата ни маца обича да си похапва бавно, се налага да затваряме сладката Каринка в клетка за 30-40 минути



Е, хубава работа dry.gif. Хората имат странни приоритети. Значе котката не заслужава да я държат 30-40 минутки в клетка обаче заслужава заради някакви абсолютно несъществени причини да и се търси нов дом, когато е вече на две годинки. А и колко може да яде една котка за Бога, колкото и да е лакома?! Да не говорим, че другата надали ще седи гладна дни наред без да започне по някое време да си пази храната. Направо ми е трудно да го повярвам! И наистина искрено се надявам Кари да си намери нов дом при малко по-ларж хора, на които няма да им се свиди храната. Заради нея самата!


#20 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2009 - 12:20 PM

Гамина, дори не съм си и помиляла за това.

Не ми се коментират хората. Нямам думи. Само се чудя на грешката ми. Че и двойна се оказа тя. Първото им коте, осиновено на Зооекспото почина. Но там се оказа зараза поне.

Мъчно ми е за Кари и за другото коте. Така ми се иска двечките заедно да намерят нови хора и дом. След като искат да махнат Кари за това, след колко време ще дойде ред и на другото?

Поне им отдавам заслуга, че не я метнаха нанякъде, а изчакват.

Лошото е, че не ми отговарят на мейлите вече. Еми не мога да се стърпя да кажа каквото мисля макар и с мек тон.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни