Dog.bg Форуми : Photo Forum Dog.bg

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Photo Forum Dog.bg

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 06:20 PM

С нормални думи ...

Към форума работи фотофорум, засега на адрес http://www.dog.bg/gallery/index.php

Ще ви помоля да го тестваме, защото до момента поне при мен всичко работи и е наред.

Така че нека да подновим конкурса за Снимка на месеца. В момента всички потребители на форума биха могли, ако се логнат с ник и име, с което влизат в форума, да добавят снимка в темата за конкурса.

Фотофорума работи независимо от галериите в форума. Има собствена система за лични съобщения и профил.

Работи добре и интуитивно. Не е превена, но ще бъде, това са над 2000 реда. Работи добре, тествах до колкото успях.
Могат да се качват снимки всякакви размери като големина, оразмеряват се автоматично на 800/600. Не приема снимки, по малки от 400/300, това е минималния размер.

Промяна в правилата на конкурса ...

Нови правила !

ПРАВИЛА!
-------------------------------------------------------------
Правила за участие и гласуване в конкурса "Снимка на DOG.BG"

1. Конкурсът се провежда за всеки месец на годината поотделно и веднъж за цялата година.

2. Всички снимки за участие в конкурса се качват лично от потребителите на форума в специално отделения за конкурса албум и в категорията за съответния месец.

3. Снимките са тематични от следните категории :
- "КУЧЕТА"
- "КОТКИ"
- "ПРИРОДА"

4. Право на участие имат всички регистрирани потребители в форума на Dog.bg. Ограничението е до 9 снимки в категория за месеца или максимум 9 (3 категории по 3 снимки) на автор за месеца. Снимките, които превишават този брой, ще бъдат изтривани - моля, играем честно - 9 снимки !

5. Потребителите гласуват за снимките като ги оценяват с една до пет звезди. На базата на тези гласове се определя рейтингът на снимката, който представлява сбор от оценките на всички потребители.

6. Снимката получила най-висок рейтинг е "Снимка на месеца". При равен резултат печели снимката, за която са гласували повече потребители.

7. В края на годината 12-те снимки на месеца от трите категории се подлагат на ново гласуване и се определят Снимка на годината.

8. Организаторите на конкурса си запазват правото за промени в регламента в течение на годината. При промени в правилата всички участници ще бъдат уведомени.

8. Всички неизяснени или спорни въпроси по провеждане на конкурса се решават със съгласието на участниците в него след обсъждане във форумите на dog.bg, а при невъзможност за постигане на такова съгласие - от администрацията на Dog.bg.

10. Това е фотоконкурс. За предпочитане е снимките, с които се участва да са с добро качество.

11. В конкурса Снимка на месеца на Дог.бг се участва само с авторски снимки.

12. В категория "Природа" се участва със снимки, на които задължително има живо същество (като изключим насекомите, които се предполага, че са някъде там). Снимки на кучета и котки не могат да участват в тази категория!

17. Оптималния размер на снимките е 800/600. По-големите снимки ще бъдат автоматично преоразмерени.

Участваме с 9 снимки с тематика кучета, котки, природа. :rc_036:

П.С. Фотофорума все още го разучавам и не искайте от мен невъзможни неща. Надявам се да ви хареса и да бъде място, където да общуваме чрез снимки и да показваме нашия поглед върху това, което виждаме в обектива.

Ако имате въпроси - питайте, ще се опитвам да отговарям доколкото мога. По въпроси за правилата - засега съм я оставил да се гласува отсега за снимка, искам да тествам къде и как излизат тези снимки. По късно ще се гласува от дадена дата, което би било по справедливо.

Моля ви, попълвайте заглавните полета на снимката, както и Keywords - ключови думи към снимката. Възможно е на някои места да не коренспондират полетата, имах проблеми с кирилизацията на базата.

Търси се модератор на фотоконкурса. Ако имате желание, моля, пишете ми.

#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2009 - 06:25 PM

Аз не разбирам защо... или... направен е нов, отдеен форум, само за качане на снимки и обсъждането им, така ли?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 06:31 PM

Показване на мнениетоNickey, в May 23 2009, 07:25 PM, написа:

Аз не разбирам защо... или... направен е нов, отдеен форум, само за качане на снимки и обсъждането им, така ли?


Не е форум, а фотогалерия. Не е отделен - всички потребители, които са регистрани в форума, могат да го ползват, би трябвало да се показват аватарите им, профилите им в форума. Отделна е само системата за лични съобщения.

Коментарите са допустими, има полета за коментари. Има бб кодове и кратки емотикони, но не е форумен тип коментари. Фотогалерия, като възможност за ползване от потребителите в зависимост от желаната тематика.

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2009 - 06:35 PM

ОК, разбрах, имаше вид да си е отделен форум, защото и така е представен- "фотофорум".
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 06:40 PM

Показване на мнениетоNickey, в May 23 2009, 07:35 PM, написа:

ОК, разбрах, имаше вид да си е отделен форум, защото и така е представен- "фотофорум".

Да, той си е само за снимки. По специализиран, ако мога така да кажа, по фотографски. Със сигурност има какво още да се иска по него като оптимизация, добавяне на модове и преструктуриране, но ще стане. Въпроса е да работи добре и да се ползва и разглежда с удоволствие.

#6 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 06:52 PM

Интересно е, ще го изпробвам и ще си дам мнението.... :md_064: :md_064: :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 06:59 PM

Показване на мнениетоceasar, в May 23 2009, 07:52 PM, написа:

Интересно е, ще го изпробвам и ще си дам мнението.... :md_064: :md_064: :md_064:


Давай. :ae_085:

Изглеждаше по добре, като я бях напълнил с снимки. Галерията е една от най добрите в интернет, ползва се много, работи добре. Има пълна интеграция с форума, мисля че само атъчваните от форумната галерия аватари не се показват.

#8 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 07:10 PM

Да показват се и излиза всичката информация за потребителя.
Интересни възмогности има, но определено ще трябва да се преведе на български, а това никак няма да е лисно.
Иначе ми харесва, действително е добра...сега ще трябва да се научим да я ползваме и пак ще има доста "традиционалисти", но това е бъдещето.... :ab_041: :ab_041: :ab_041:

По повод на модерирането исках да дам предложение - нека не е само един модератор, ако са няколко ще е по-добре. Иначе се рускува да стане като в стария му вариант, ако модератора е зает с лични си задачки форума да куца.....
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 07:10 PM

Супер! Само едно въпросче... Когато се качват снимки в персонален албум, може ли да се направи така, че да се качват повече от една, а не една по една? :smile:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 07:16 PM

Хубав е фотофорума браво на екипа на форума!!!

Харесва ми, че има възможност и за коментари под всеки един фотос така всичко, което искаш да разбереш е на едно място, не се налага да го търсиш... има търсачка и така ползването му е пълноценно....
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2009 - 07:37 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в May 23 2009, 07:20 PM, написа:

засега на адрес

Щом е "засега" - значи и ма идея да се сменя адреса. Да не натъпчат хората снимките и при премятането да се случи нещо с всички тях?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 07:43 PM

Показване на мнениетоbushkata, в May 23 2009, 08:37 PM, написа:

Показване на мнениетоdog.bg, в May 23 2009, 07:20 PM, написа:

засега на адрес

Щом е "засега" - значи и ма идея да се сменя адреса. Да не натъпчат хората снимките и при премятането да се случи нещо с всички тях?


То за това е и казано, че е за тестване.
Може обаче да се помисли за базата данни и дано няма проблеми никога с нея....
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2009 - 07:50 PM

Не знам дали е за тестване, пише си, че конкурса се подновява. Т.е. ще се ползва пълноценно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 07:54 PM

Не според мен има още в организацията или поне на мен ми изглежда като не направена....така, че по скоро е тестова версия.

Цитат

Ще ви помоля да го тестваме...

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 08:16 PM

Показване на мнениетоjijafka, в May 23 2009, 08:10 PM, написа:

Супер! Само едно въпросче... Когато се качват снимки в персонален албум, може ли да се направи така, че да се качват повече от една, а не една по една? :smile:


Мисля, че съм спрял персоналните албуми. В форума има галерия за персонални албуми и тя ще си работи.

Ще видя за в бъдеще и ще помисля как и защо.

#16 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 08:17 PM

Показване на мнениетоceasar, в May 23 2009, 08:16 PM, написа:

Хубав е фотофорума браво на екипа на форума!!!

Харесва ми, че има възможност и за коментари под всеки един фотос така всичко, което искаш да разбереш е на едно място, не се налага да го търсиш... има търсачка и така ползването му е пълноценно....


Няма за какво. Още по хубав ще става ! :tb_195:

#17 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 May 2009 - 08:19 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в May 23 2009, 09:16 PM, написа:

Показване на мнениетоjijafka, в May 23 2009, 08:10 PM, написа:

Супер! Само едно въпросче... Когато се качват снимки в персонален албум, може ли да се направи така, че да се качват повече от една, а не една по една? :smile:


Мисля, че съм спрял персоналните албуми. В форума има галерия за персонални албуми и тя ще си работи.

Ще видя за в бъдеще и ще помисля как и защо.


И аз така разбрах и за това функционира само конкурса за м.май експеритементално....
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2009 - 08:20 PM

Цитат

Ще ви помоля да го тестваме...



Показване на мнениетоdog.bg, в May 23 2009, 06:36 PM, написа:

От днес конкурса се подновява.



Дог, ползваме или тестваме, явно не става ясно щом сме на две мнения.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 May 2009 - 08:21 PM

Показване на мнениетоbushkata, в May 23 2009, 08:50 PM, написа:

Не знам дали е за тестване, пише си, че конкурса се подновява. Т.е. ще се ползва пълноценно.


Да. Това е. Само трябва да се преведе и да се направят още малко настройки по снимките, да се види дали нещо не работи и да се зададат права на групите.

Ползва се пълноценно без проблем, ако има - ще бъде отстранен.

Има много функционалности, възможности за категории и връзки помежду им, собствени банери на отделните категории, смяна на хедъра, цвета ... още ги уча. Но в основни линии е това.

Ползваме, но съвместно и тестваме - ако нещо може да се направи по добре, ще се опитам да го направя. Тествах я доста, имах качени стотици снимки - нямаше никакви проблеми.

#20 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 May 2009 - 10:33 PM

Браво, добре изглежда!
Само са малко дразнещи тези полета в които снимките се повтарят: Most Popular Images; Random Images; Recent Photos;
User's Signature



  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни