Dog.bg Форуми : Зайчета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зайчета

#1 Потребителят е офлайн   SuperStoynov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 25-May 09

Публикувано: 25 May 2009 - 09:14 PM

Значи на дядо заека ще има малки и ако може да ми дадете препоръки с какво да го храня, защото вече 2 поколения на заека не оцеляха.
Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   SuperStoynov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 25-May 09

Публикувано: 26 May 2009 - 12:50 PM

Питам с какво да го храня защото съм чувал че при недостиг на витамини си изяжда малките.

#3 Потребителят е офлайн   nikineli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 29-December 08
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 26 May 2009 - 02:07 PM

Двете ми зайки(декоративни) родиха скоро,но не съм променяла режима на хранене.Купувам насипна храна за зайци и давам клонки.Беше им първо раждане и може би за това оживяха само две-по едно на всяка майка.Трябва да се наблюдава поведението на зайката,защото се разгонват след раждането.Това е предпоставка за не добре гледане на бебетата и дори нехаене и отхвърляне.Ако майката е неспокойна,скача много(има опастност от стъпкване) и поведението и е по-неспокойно и агресивно ,трябва да се пусне пак на мъжки(е, естествено пак ще се заплоди),но така се успокоява и ще си отгледа малките.Когато роди,трябва да се види дали се грижи за тях.Трябва да ги измие щателно,да ги нахрани и завие(трябва добре да се е оскубала).Тя влиза при тях в сандъчето само да ги нахрани.Казвам това от малък опит ,но нагледен.Имам много добър съветник,който е гледал и гледа зайци и от него научих всичко,което ми беше необходимо ,за да си отгледам двете бебета.Сега проблема е, че няма на кой да ги дам,а трябва....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни